Travanj 29, 2024, 00:24:10 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: CO2 boca!  (Posjeta: 19332 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #25 u: Siječanj 18, 2011, 16:05:36 poslijepodne »
Pozdrav,

DA ventil kombinacija je kupljena u ZOO Vili-a u zg. Cijena ove kombinacije je 550 kuna! Inace javio sam se viliu i uredno ce mi zamjeniti za novi sistem, jer je ovaj prvi manometar u "banani".  ;)


Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #26 u: Siječanj 18, 2011, 16:26:09 poslijepodne »
Za one koji bi sami sastavljali svoj sustav, co2 regulator ima firma iz Ludbrega za nekih 320 kn.
Fino radi, imam ga pola godine

Ovaj na vrhu

http://www.oprema-uredjaji.com/pdf/OU_Reduktori-Reductors.pdf

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #27 u: Siječanj 19, 2011, 08:26:53 prijepodne »
Za one koji bi sami sastavljali svoj sustav, co2 regulator ima firma iz Ludbrega za nekih 320 kn.
Fino radi, imam ga pola godine

Ovaj na vrhu

http://www.oprema-uredjaji.com/pdf/OU_Reduktori-Reductors.pdf

da čini se ok , samo jel oni rade dostavu ?

put tamo (Ludbreg) i natrag bi me došao skuplje neg da uzmem u zoo-Villi-a

 

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #29 u: Siječanj 19, 2011, 09:00:11 prijepodne »

da čini se ok , samo jel oni rade dostavu ?

put tamo (Ludbreg) i natrag bi me došao skuplje neg da uzmem u zoo-Villi-a

Da , rade dostavu postom. Ja sam iz kutine i dobio sam postom.
Inace su ovakvi regulatori koji se koriste u prehrambenoj industriji bolji izbor od onih regulatora za zavarivanje jer ovi rade na manjim tlakovima koji su blize onome sto mi za akvaristiku trebamo. Tako preporucam ako postoji izbor kupovine da se prvo traze ovakvi regulatori.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #30 u: Siječanj 19, 2011, 09:03:32 prijepodne »

da čini se ok , samo jel oni rade dostavu ?

put tamo (Ludbreg) i natrag bi me došao skuplje neg da uzmem u zoo-Villi-a

Da , rade dostavu postom. Ja sam iz kutine i dobio sam postom.
Inace su ovakvi regulatori koji se koriste u prehrambenoj industriji bolji izbor od onih regulatora za zavarivanje jer ovi rade na manjim tlakovima koji su blize onome sto mi za akvaristiku trebamo. Tako preporucam ako postoji izbor kupovine da se prvo traze ovakvi regulatori.

Dal uz njega jos treba i iglicasti ventil? Ili ga vec ima?

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #31 u: Siječanj 19, 2011, 09:14:19 prijepodne »

da čini se ok , samo jel oni rade dostavu ?

put tamo (Ludbreg) i natrag bi me došao skuplje neg da uzmem u zoo-Villi-a

Da , rade dostavu postom. Ja sam iz kutine i dobio sam postom.
Inace su ovakvi regulatori koji se koriste u prehrambenoj industriji bolji izbor od onih regulatora za zavarivanje jer ovi rade na manjim tlakovima koji su blize onome sto mi za akvaristiku trebamo. Tako preporucam ako postoji izbor kupovine da se prvo traze ovakvi regulatori.

da da , ok , jasno  :up:

znači naručiš platiš i čekaš ? :nerd:

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #32 u: Siječanj 19, 2011, 09:20:56 prijepodne »

da da , ok , jasno  :up:

znači naručiš platiš i čekaš ? :nerd:

Sad se ne sjecam da li je bila otkupnina ili sam uplatio prije na racun... U svakom slucaju je bolje uplatiti na racun jer bi onda postarina trebala biti manja,  postarina je veca za nekih 7-8 kn ako ima otkupnine.

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #33 u: Siječanj 19, 2011, 09:23:29 prijepodne »

da da , ok , jasno  :up:

znači naručiš platiš i čekaš ? :nerd:

Sad se ne sjecam da li je bila otkupnina ili sam uplatio prije na racun... U svakom slucaju je bolje uplatiti na racun jer bi onda postarina trebala biti manja,  postarina je veca za nekih 7-8 kn ako ima otkupnine.

 :D nebum' umro' za 10 kn ....

kad sam te već zagnjavio aj ako znaš di bi se moglo povoljno nać boce ali DO 2 lit za CO2
mislim da ima 1,5 i 2 lit

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #34 u: Siječanj 19, 2011, 09:44:32 prijepodne »

kad sam te već zagnjavio aj ako znaš di bi se moglo povoljno nać boce ali DO 2 lit za CO2
mislim da ima 1,5 i 2 lit

Ja bih trazio po punionicama i servisima a svoju od 10 kg (500 kn) sam kupio na Njuskalu. Bas je bila Messerova boca pa me nisu nista pitali za atest u lokalnoj Messer punionici.

Stavi si u favoritse ova dva linka pa si svako jutro pogledaj jel ima stogot novoga dok ne uleti, za good deal obicno treba vremena

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search2&f_keywords=co2&advanced=1&sort=relevance&raw_category_id=0&sort=cheap

http://www.oglasnik.hr/trazi/index.pl?transakcija=&gdje=sve&q=co2%20boca&foto=0&cijena=&slovo=0&sort=2&zupanija=

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #35 u: Siječanj 19, 2011, 09:50:47 prijepodne »

Dal uz njega jos treba i iglicasti ventil? Ili ga vec ima?

Ne, ne dolazi uz njega iglicasti. Stvar i je u kupovini pojedinacno da kupis ono sto zelis a ne da ti uvale nesto da bi ukupna cijena kompleta bila 50 kn niza.

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #36 u: Siječanj 19, 2011, 11:11:26 prijepodne »
Ja bih trazio po punionicama i servisima a svoju od 10 kg (500 kn) sam kupio na Njuskalu. Bas je bila Messerova boca pa me nisu nista pitali za atest u lokalnoj Messer punionici.

Stavi si u favoritse ova dva linka pa si svako jutro pogledaj jel ima stogot novoga dok ne uleti, za good deal obicno treba vremena

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search2&f_keywords=co2&advanced=1&sort=relevance&raw_category_id=0&sort=cheap

http://www.oglasnik.hr/trazi/index.pl?transakcija=&gdje=sve&q=co2%20boca&foto=0&cijena=&slovo=0&sort=2&zupanija=

Hvala , trazim tak malu bocu jer jednostavno nemam mjesta za veću , inače bi i ja radije veću da mi duže traje

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #37 u: Siječanj 19, 2011, 11:31:57 prijepodne »

Hvala , trazim tak malu bocu jer jednostavno nemam mjesta za veću , inače bi i ja radije veću da mi duže traje

Koliko ti je AQ? Stavi je iza akvarija (tak je kod mene). Ili napravis neku fancy navlaku za bocu, na vrhu samo stavis malo otvora za pogledat čuke ili nastimat iglicni.

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #38 u: Siječanj 19, 2011, 12:31:50 poslijepodne »

Hvala , trazim tak malu bocu jer jednostavno nemam mjesta za veću , inače bi i ja radije veću da mi duže traje

Koliko ti je AQ? Stavi je iza akvarija (tak je kod mene). Ili napravis neku fancy navlaku za bocu, na vrhu samo stavis malo otvora za pogledat čuke ili nastimat iglicni.

akvarij još nije ali će uskoro biti između 250-400 lit ovisi o kojoj dimenziji se odlučim
a boca nikako nemože iza akvarija moći će samo ispod u ormarić ...  :nerd:

napravio bi nešto poput ovog
https://www.akvarij.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=46520.0;attach=111157;image
https://www.akvarij.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=46520.0;attach=111159;image
https://www.akvarij.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=46520.0;attach=111161;image
https://www.akvarij.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=46520.0;attach=111163;image

lik je super ovo skombinirao ...  ;)

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #39 u: Siječanj 19, 2011, 13:13:07 poslijepodne »

akvarij još nije ali će uskoro biti između 250-400 lit ovisi o kojoj dimenziji se odlučim
a boca nikako nemože iza akvarija moći će samo ispod u ormarić ...  :nerd:

Zasto ne stane iza? Treba ti 15-20 cm iza a ionako ne mislis nabijat akvarij na zid

napravio bi nešto poput ovog
https://www.akvarij.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=46520.0;attach=111157;image
https://www.akvarij.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=46520.0;attach=111159;image
https://www.akvarij.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=46520.0;attach=111161;image
https://www.akvarij.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=46520.0;attach=111163;image

lik je super ovo skombinirao ...  ;)

Covjek ima regulator kao i moj... Fino je to slozio iako bi ja filtraciju maknuo na drugu stranu postolja, dalje od balasta i šaltera

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #40 u: Siječanj 19, 2011, 14:06:49 poslijepodne »
Zasto ne stane iza? Treba ti 15-20 cm iza a ionako ne mislis nabijat akvarij na zid

to je ovaj regulator kaj si mi link poslao ?

e pa nazalost morat ću sto više AQ prema zidu jer mi fali prostora naprijed .... tako da onda iza neće ništa ostati....

pa šta fali ovom rješenju s bocom malom u ormariću ??

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #41 u: Siječanj 19, 2011, 15:31:13 poslijepodne »

to je ovaj regulator kaj si mi link poslao ?

Da, to je to

e pa nazalost morat ću sto više AQ prema zidu jer mi fali prostora naprijed .... tako da onda iza neće ništa ostati....
pa šta fali ovom rješenju s bocom malom u ormariću ??

Fali mu velicina boce ako ce ti akvarij bit izmedju 250-400L. Nisam vec dugo imao 5 kg bocu ali mislim da ti za nju treba oko 75-80 cm visine ormarica

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #42 u: Siječanj 19, 2011, 16:06:18 poslijepodne »
Citat:
trazim tak malu bocu jer jednostavno nemam mjesta za veću , inače bi i ja radije veću da mi duže traje
Niti jedna boca nije prevelika za stavit  na balkon ili  u podrum itd.
Ja sam bocu od 30kg punu kupio za 400kn, kasnije ju zamjenio za onu od 20kg u punionici jer bi mi bio problem ovu nosit (puna ima skoro 100kg).
Stavio sam bocu van i dofurao samo cijevčicu do akvarija.
Boca od 1,5kg mi je trajala jedva 1mj.

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #43 u: Siječanj 20, 2011, 08:34:23 prijepodne »
Fali mu velicina boce ako ce ti akvarij bit izmedju 250-400L. Nisam vec dugo imao 5 kg bocu ali mislim da ti za nju treba oko 75-80 cm visine ormarica

Ma znam da mu fali visine , pitao sam kaj fali boci od 1,5 - 2 lit ? osim kaj ce mi trajat 1 mj ?

na to sam spreman , a i stavim si EM na dan-on , noć-off i tak još malo uštedim i da izdrži 2 mj i ja sretan ...

kaj na to veliš ?

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #44 u: Siječanj 20, 2011, 08:38:26 prijepodne »
Niti jedna boca nije prevelika za stavit  na balkon ili  u podrum itd.
Ja sam bocu od 30kg punu kupio za 400kn, kasnije ju zamjenio za onu od 20kg u punionici jer bi mi bio problem ovu nosit (puna ima skoro 100kg).
Stavio sam bocu van i dofurao samo cijevčicu do akvarija.
Boca od 1,5kg mi je trajala jedva 1mj.

Ma balkon mi je 4 m od mjesta di bi trebao AQ staviti , onda bi trebao bušiti prozor za crijevo pa ga voditi po podu da se ne vidi itd itd ...

prekomplicirano mi je to s bocom od 10,20,30 lit , di ću s takvom mrcinom , podrum ne dolazi u obzir - živim u stanu 4 kat ...

tak da je ovo jedino rješenje , vjerujte mi ... već sam ja razmišljao sve te verijante ... kako gdje i što  :roll:


Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #45 u: Siječanj 20, 2011, 09:48:51 prijepodne »

kaj na to veliš ?

Upitno je koliko ce ti boca trajati za tvoj akvarij. Ibanez je naveo primjer za svoj akvarij ali svaki setup je drugaciji. Mislim da ce ti brzo dojaditi teglit bocu na punjenje a tu je i problem stalnog otpajanja i spajanja opreme gdje moze doci do curenja co2 i/ili ostecenja neceg od opreme jer te stvari u pravilu nisu bas robusno napravljene. Mozes probat pa vidjet kak ce to funkcionirat, ak ti se pokaze premala , bocu uvijek mozes prodat nekome sa nano AQ ;).
Moguce je i pitanje cijene punjenja...Da li je ista cijena punit 10 kg bocu i punit 10x1 kg bocu? Zna li itko?

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #46 u: Siječanj 20, 2011, 10:07:46 prijepodne »
Upitno je koliko ce ti boca trajati za tvoj akvarij. Ibanez je naveo primjer za svoj akvarij ali svaki setup je drugaciji. Mislim da ce ti brzo dojaditi teglit bocu na punjenje a tu je i problem stalnog otpajanja i spajanja opreme gdje moze doci do curenja co2 i/ili ostecenja neceg od opreme jer te stvari u pravilu nisu bas robusno napravljene. Mozes probat pa vidjet kak ce to funkcionirat, ak ti se pokaze premala , bocu uvijek mozes prodat nekome sa nano AQ ;).
Moguce je i pitanje cijene punjenja...Da li je ista cijena punit 10 kg bocu i punit 10x1 kg bocu? Zna li itko?

ma ne zamaram se razlikom u 1*10 ili 10*1 punjenju

bitno mi je da boca bude sakrivena , a da bude jedno 1-2 mjeseca trajanja ....

velim ja bi isto radije veću bocu da se nemoram tlačit svakih 2 mj sa punjenjem ali kad neide , nesmijem forsat ...

Offline bedemgrad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Našice, Croatia
    • http://www.bedemgrad.hr
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #47 u: Siječanj 20, 2011, 10:49:39 prijepodne »
Kod mene ove boce pune vatrogasci. I ako pune bocu manju od 3 kg naplate 3 kg plina. Kažu mi da je to jer su dobivali na punjenje male boce za paintball od 0,2 do 0,5 kg a za punjenje sistema treba 0,2 kg CO2. Po ovoj računici deset puna puniš bocu od 1 kg i naplate ti 30 kg, tj. 3 punjenja boce od 10 kg.
Nasice/Croatia
Glasujte za mene !!!!
Ne možete Vi od mene toliko puno tražiti koliko ja Vama mogu puno obećati !

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #48 u: Siječanj 20, 2011, 23:54:52 poslijepodne »
Kod mene ove boce pune vatrogasci. I ako pune bocu manju od 3 kg naplate 3 kg plina. Kažu mi da je to jer su dobivali na punjenje male boce za paintball od 0,2 do 0,5 kg a za punjenje sistema treba 0,2 kg CO2. Po ovoj računici deset puna puniš bocu od 1 kg i naplate ti 30 kg, tj. 3 punjenja boce od 10 kg.

Hm, to onda dosta ispadne jer je kila co2 nekih 8-10 kn. Znaci mjesecno bi iskesirao skoro 30 kn za plin

Offline srda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #49 u: Siječanj 28, 2011, 13:04:07 poslijepodne »
Kod mene u firmi se puni na kilo a cena je ista. :zagrljaj: :zagrljaj: :zagrljaj: