Travanj 28, 2024, 17:10:55 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Projekt - terarij  (Posjeta: 5133 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pile

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Projekt - terarij
« u: Siječanj 26, 2010, 09:13:09 prijepodne »
Posto sam tek u nabavci paukica, koji bi trebao uskoro stici kuci, imam ideju napraviti terarij. Radi se o pauku L.parahybana, tako da znate koje uvijete trebam zadovoljiti. Ideja mi je ugraditi terarij u zid izmedu hodnika i dnevnog boravka. Postoji jedan mali problemcic, koji bi volio da iskomentirate, jer ne znam kako ce se paukic ponasati u takvoj okolini. Znaci nebi volio da se kroz terarij vidi u boravak, pa mi je sinula ideja o gradnji terarija sa SpyGlass staklom. Znaci vidi se samo u jednom smjeru, a u drugom smjeru je ogledalo. Postavio bi dva takva stakla, znaci prema unutra, ali u tom slucaju paukic ne vidi prama van, nego je siroti ograden ogledalima. Zadovoljio bi se sa takvim staklom samo sa jedne strane, iako je prva varijanta bolja.
Inace terarij bi bio velicine 35×100×50. Jel to ok za velikog pauka, brine me sirina od 35 cm. Inace ta pozicija nije nikada na direktnom suncu. Jel moram predvijeti sa gornje strane rasvjetu, mislim na UV lampe, grijace itd...
Jos jedna stvar oko terarija su biljke koje su kompatibilne sa ljubimcem. Posto je supruga vatreni obozavatelj kaktusa i sukulenata, jel moguce takav terarij ozeleniti njima i na sto treba obratit pozornost.
Hvala na pomoci i nadam se realizaciji svog projekta.

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #1 u: Siječanj 26, 2010, 09:17:30 prijepodne »
ovo sa takvim staklima mi je teško predočit si ovako rano ujutro  :D :D :D

uglavnom..dimenzije su dobre...

biljke koje idu u terarij za parahybanu trebaju podnosit visoku vlagu... parahybana potječe iz Brazila... di baš kaktusi i ne rastu...

Offline Pile

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #2 u: Siječanj 26, 2010, 10:32:05 prijepodne »
ovo sa takvim staklima mi je teško predočit si ovako rano ujutro  :D :D :D

uglavnom..dimenzije su dobre...

biljke koje idu u terarij za parahybanu trebaju podnosit visoku vlagu... parahybana potječe iz Brazila... di baš kaktusi i ne rastu...

Sto se tice stakla, da malo pojednostavimo. Kada bi bile oba dvije stranice od tog stakla, terarij bi sa unutranje srane, znaci u ocima paukica, bio napravljen od ogledala, ali sa strane promatraca sa vanjske strane, kao obicno staklo. Jedino sto moram provjeriti kod staklara, da li to staklo propusta svijetlo, jer mi se cini da ce biti u mraku unutra. Ali opet se to moze rjesiti sa svijetlom. Jesam li u pravu? Jel uopce potrebno paukicu UV lampa?
Inace bi napravio takav terariji, da se u buducnosti eventualno moze pregraditi na dva manja ili vrlo lako prilagoditi za druge zivotinjice ( gmazove .. )

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #3 u: Siječanj 26, 2010, 10:55:03 prijepodne »
Posto sam tek u nabavci paukica, koji bi trebao uskoro stici kuci, imam ideju napraviti terarij. Radi se o pauku L.parahybana, tako da znate koje uvijete trebam zadovoljiti. Ideja mi je ugraditi terarij u zid izmedu hodnika i dnevnog boravka. Postoji jedan mali problemcic, koji bi volio da iskomentirate, jer ne znam kako ce se paukic ponasati u takvoj okolini. Znaci nebi volio da se kroz terarij vidi u boravak, pa mi je sinula ideja o gradnji terarija sa SpyGlass staklom. Znaci vidi se samo u jednom smjeru, a u drugom smjeru je ogledalo. Postavio bi dva takva stakla, znaci prema unutra, ali u tom slucaju paukic ne vidi prama van, nego je siroti ograden ogledalima. Zadovoljio bi se sa takvim staklom samo sa jedne strane, iako je prva varijanta bolja.
Inace terarij bi bio velicine 35×100×50. Jel to ok za velikog pauka, brine me sirina od 35 cm. Inace ta pozicija nije nikada na direktnom suncu. Jel moram predvijeti sa gornje strane rasvjetu, mislim na UV lampe, grijace itd...
Jos jedna stvar oko terarija su biljke koje su kompatibilne sa ljubimcem. Posto je supruga vatreni obozavatelj kaktusa i sukulenata, jel moguce takav terarij ozeleniti njima i na sto treba obratit pozornost.
Hvala na pomoci i nadam se realizaciji svog projekta.
U terarijum nikako kaktuse jer se tarantula moze ubosti i tako "iskrvariti" i uginuti..Tarantule imaju veoma mekanu kozu i lako ju je probosti..Znaci u terarijum NIKAKO kaktuse koja god da je vrsta u pitanju!!!Mozes samo one vestacke koji nemaju te tanke,siljate iglice.. ;)

Offline zoidberg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Imotski (+- 8km)
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #4 u: Siječanj 26, 2010, 20:17:31 poslijepodne »
Jel moram predvijeti sa gornje strane rasvjetu, mislim na UV lampe, grijace itd...

Tarantule su noćne životinje i ne treba im nikakva rasvjeta ni UV lampa.
A ako već hoćeš nekakvo svjetlo onda crveno ili plavo jer to ne vide.

(49)
Maksimum 300 :: Preostaje: 270

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #5 u: Siječanj 26, 2010, 21:43:24 poslijepodne »
Jel ti znas uopsteno sta treba u terarijumu mislim na kucicu i to(na trenutak sam pomislio pa reko da proverim)? Ako ne da ti izdiktiramo spisak osnovnih stvari u terarijumu?
(ne pokusavam da te uvredim samo pitam ako treba rado cu da pomognem)

Offline Pile

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #6 u: Siječanj 27, 2010, 08:32:04 prijepodne »
Jel ti znas uopsteno sta treba u terarijumu mislim na kucicu i to(na trenutak sam pomislio pa reko da proverim)? Ako ne da ti izdiktiramo spisak osnovnih stvari u terarijumu?
(ne pokusavam da te uvredim samo pitam ako treba rado cu da pomognem)
Nemam pojma. Polako lovim konce. Ovo mi je prva takva zivotinjica i zelim prije pocetka izrade takvog terarija pokupiti sve informacije, da se mogu uklopiti u tu dimenziju, posto je ugraden u zid.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #7 u: Siječanj 27, 2010, 12:10:00 poslijepodne »
U tom slucaju ovako.. U terarijumu obavezno moras da imas kucicu za tarantulu,znaci mesto gde ce da se krije ako je uplasena,jer ce se osecati mnooogo sigurnije sa njom nego bez nje (to mozes da napravis od bilo cega,preseces saksiju na pola stavis jednu polovinu,prekrijes tresetom i to ti je to..)Jos sta je obavezno to je posudica sa vodom(cep od flase) odakle ce tarantula da pije vodu ako je zedna..Retko kad ces da vidis da pije jer je to vise zbog vlage ali ako ozedni hoce sigurno..Za  manje tarantule dovoljno je da poprsnes po podlozi i one piju odatle (te kapljice)...
Ostalo unutra mozes da uredis kako ti hoces..Tarantuli je sve jedno...Mozes da ubacis plasticne igracke,loptu samo kako se tebi svidja..Naravno sem ostrih predmeta da se nebi povredila..
Imas po forumu pogledaj ima puno terarijuma pa osmisli nesto svoje ;)
Toliko..Ako imas jos neko pitanje slobodno pitaj :)

Offline Damber

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 347
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
  • Katkada je bolje ne činiti ništa.
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #8 u: Siječanj 27, 2010, 12:32:43 poslijepodne »
Ovo sa ogledalima se meni nikako na sviđa. Ne znam ziher, ali to bi moglo biti dosta stresno za pauka. Jest da oni slabo vide, ali bez obzira na to, mogle bi imat problema sa svojim odrazom u ogledalu.

Kako god bilo, ne čini im to život ljepšim! Može bit samo loše.
*Zagreb - Trešnjevka*
RIO 180
Nano 20

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #9 u: Siječanj 27, 2010, 14:25:34 poslijepodne »
Ovo sa ogledalima se meni nikako na sviđa. Ne znam ziher, ali to bi moglo biti dosta stresno za pauka. Jest da oni slabo vide, ali bez obzira na to, mogle bi imat problema sa svojim odrazom u ogledalu.

Kako god bilo, ne čini im to život ljepšim! Može bit samo loše.
Ne slazem se.. .. .. Oci imi sluze da razlikuju svetlost od mraka..Mislim da nebi imao problema sa tim ogledalom..Sam znas da muzijak zenku i obrnuto privlace onim lupkanjem..Zenka to oseti i zna da je muzijak tu..Nema tu vidim ga ne vidim ga..Osete jedno drugog
« Zadnja izmjena: Siječanj 28, 2010, 12:01:40 poslijepodne od KLOKI95 »

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #10 u: Veljača 01, 2010, 17:26:29 poslijepodne »
U tom slucaju ovako.. U terarijumu obavezno moras da imas kucicu za tarantulu,znaci mesto gde ce da se krije ako je uplasena,jer ce se osecati mnooogo sigurnije sa njom nego bez nje (to mozes da napravis od bilo cega,preseces saksiju na pola stavis jednu polovinu,prekrijes tresetom i to ti je to..)Jos sta je obavezno to je posudica sa vodom(cep od flase) odakle ce tarantula da pije vodu ako je zedna..Retko kad ces da vidis da pije jer je to vise zbog vlage ali ako ozedni hoce sigurno..Za  manje tarantule dovoljno je da poprsnes po podlozi i one piju odatle (te kapljice)...
Ostalo unutra mozes da uredis kako ti hoces..Tarantuli je sve jedno...Mozes da ubacis plasticne igracke,loptu samo kako se tebi svidja..Naravno sem ostrih predmeta da se nebi povredila..
Imas po forumu pogledaj ima puno terarijuma pa osmisli nesto svoje ;)
Toliko..Ako imas jos neko pitanje slobodno pitaj :)

naj bitnije si zaboravio :D podloga-treset-kokosov treset kojeg imaš za kupiti u pet centru ili obična zemlja za cvijeće koja ne sadrži neke dodatne kemikalije.. za skrovište mu stavi neku koru(nikako NE koru od crnogoričnog drveća) i staviš mu posudu za vodu da može pit i to je to šta ti treba za pauka...nikakve barbike ili lopte da se igra sa tim :D

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #11 u: Veljača 01, 2010, 21:00:49 poslijepodne »

[/quote]
naj bitnije si zaboravio :D podloga-treset-kokosov treset kojeg imaš za kupiti u pet centru ili obična zemlja za cvijeće koja ne sadrži neke dodatne kemikalije.. za skrovište mu stavi neku koru(nikako NE koru od crnogoričnog drveća) i staviš mu posudu za vodu da može pit i to je to šta ti treba za pauka...nikakve barbike ili lopte da se igra sa tim :D
[/quote]
:D :D :D Mislio sam da zna bar toliko da mora da ima nesto dole kao podlogu a da nije otrovno :D
A lopta i barbika...Samo primer :D

Offline Pile

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #12 u: Veljača 02, 2010, 09:10:36 prijepodne »
Za treset sam znao  :). Ipak sam se malo raspitivao po netu i citao razne clanke  :), ali jasno nikamo se ne spominje ogledalo, pa me to zanima, iako se jos uvijek niste izjasnili hoce li paukic pop... u takvoj okolini  :). Po meni se nebi smijelo nista desiti, ali tko zna kako zivotinjica reagira.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #13 u: Veljača 02, 2010, 13:17:05 poslijepodne »
Za treset sam znao  :). Ipak sam se malo raspitivao po netu i citao razne clanke  :), ali jasno nikamo se ne spominje ogledalo, pa me to zanima, iako se jos uvijek niste izjasnili hoce li paukic pop... u takvoj okolini  :). Po meni se nebi smijelo nista desiti, ali tko zna kako zivotinjica reagira.
Ja sam za to da stavis ogledalo..Ne znam sta ce drugi da ti kazu...

Offline irudije

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #14 u: Svibanj 06, 2010, 00:01:08 prijepodne »
ja sam negdje cito da kad pred pauka stavis ogledalo on misli da je to drugi pauk i postaje agresiavn...
to sam i vidio kod jedne osobe, stoga na tvom mjestu nebi stavljo ogledalo.

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Projekt - terarij
« Odgovori #15 u: Svibanj 06, 2010, 09:37:11 prijepodne »
uff.. daj pronađi gdje si to čitao... zvuči zanimljivo...