Travanj 28, 2024, 14:45:50 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Principles Of Lust  (Posjeta: 32113 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #25 u: Travanj 09, 2010, 18:53:43 poslijepodne »
Uz nezaobilaznu pohvalu, hardscape mi se jako sviđa, a i izbor biljaka koje si nave da planiraš staviti jer sam već mislio pitati i reći kako mi tu idu samo sitnije biljke niskog rasta jer je hardscape dobro postavljen.

Ono što mene jako interesir je kako će se dugoročno pokazati ovaj trik s čarapom. Ja sam u prethodnom postavu napravio nešto slično, s akvarijskom vatom jer sam tako već negdje vidio, ali ne bih baš preporučio. Ova finta sa stavljanjem pijeska u čarapu mi se čini dobrom jer ipak drži stvar na mjestu.

Mora da je ovo bila prilična investicija - aquaclay i ovo kamenje? Ali dojam nema cijenu  :)

Meni bi čak odlično izgledalo i da je od biljaka samo cuba naprijed a između kamenja u kutevima npr pogostemon ili staurogyne. Željno iščekujem pratiti napredak!

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #26 u: Travanj 09, 2010, 19:05:01 poslijepodne »
Ne sjećam se više točno ali čitao sam  da u mekoj vodi bilje lakše koristi željezo jel u tvrdoj vodi Fe vrlo brzo reagira i nastaje oksid teško dostupan biljkama...
Utriculariu sam uspješno uzgojio na tvrdoći od 8KH plus dosta željeza, boja joj je između žute i zelene.
« Zadnja izmjena: Travanj 09, 2010, 19:10:48 poslijepodne od Karlo »

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #27 u: Travanj 10, 2010, 16:33:56 poslijepodne »
Sviđa mi se ideja, prezentacija i volja da se učini pomak od zadnjeg akvarija. Postav kamenje ne bih komentirao jer je individualna stvar no slažem se s Karlom da će ga ove biljke koje si stavio prerasti jer je kamenje prenisko. I ovo uopće nije malo biljaka za prvo sađenje gledajući hr prosjek! Što se tiče utricularie meni je na čistoj pipovači slabo rasla, a nisam probao omekšavati. Boja joj je bila svijetlo zelena.
Zanima me gdje si nabavio kamenje i ada proizvode?

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #28 u: Travanj 11, 2010, 17:36:30 poslijepodne »
Evo malog updatea: dakle što se aquaclaya tiće, za sada nisam vidio da je nešto izlazilo van, ali mislim da je još i prerano za govorit o tome. Od algi su mi podivljale diathome i prenio sam CB s nekim biljem tak da trenutno tretiram s eritromicinom. Kod sitnijeg biljka nisam imao problema s isplutavanjem osim s blyxom koja je taman na usisu filtera gdje je pojačan protok, ali to je sve bilo minimalno. Također što se tiće nekoliko pitanja na koje nisam odgovorio.

@ Godfish: ono sastrane ti je mrežica za komarce u koju sam stavio ricciu. Vrlo jednostavno ju možeš oblikovat i zakopat. Problem je što pluta, ali to sam riješio na način da sam ispod riccie ubacio nekoliko sitnijih kamena. Kad sam rasporedio ricciu po mrežici, izrezao sam identičan komad i prekrio drugu stranu te sve fino zaklamao klamericom za papir. Doslovno 3 min posla.
vidim da je par pitanja bilo i na pp i ovdje vezano na troškove. Ljudi ne vole o tome pisati, a znam da to svakoga jako zanima, pa ću sastaviti listu otprilike kolko sam do sada love potrošio.

hardscape sam nabavio preko aquashop.si i  toplo preporučam ovaj dučan, jer je vlasnik i više nego susretljiv,  da se s njime sve dogovoriti. ADA proizvode sam uzeo preko e-baya.
Dakle: kamenje 1kg=2,75EUR x 20 kg = 55 EUR
                         25L aquaclay =  16,8 EUR
u ovoj cijeni je zaračunat i ddv, dakle tu dobijem povrat poreza 15 EUR

ADA Bacter 100  = 15 dolara
ADA Clean Super = 15 dolara
zemlja 50 kn

sve zajedno je 408 + 162 kn + 50 = 620 kn

Kamenje na kraju dosta skupo ispada, ali mi se jako sviđalo i nisam si mogao pomoć. Dodatni troškovi će uskoro bit oko biljaka, ali to je nešto što nikako nemrem izbijeć.

Za sada neću pisati o vrstama biljaka, jer kao što sam rekao, neke su tu samo privremeno, pa kad se akvarij zaciklira i kad bilje stigne izvana, budem posložio konačni postav, pa će onda ići popis vrsta i opisi.
Sada malo s tehničke strane:

Protok je filter EHEIM 2080 1700 l/h + protočna externa eheim pumpa od 1200 l/h, ali zbog externog difuzora je protok nešto snižen, dakle nekih 2500 l/h sveukupno
Rasvjeta je haqos, ali za sada gore isključivo T5 lampe bez HQI, 4*54w = 216 W na cca 250L vode =0,86 w/l što je i više nego potrebno, pa sam rasvjetu dodatno podignuo od površine vode.   fotoperiod je nekih 10 h bez ikakvih pauza
CO2 je konstantan i DC  držim stalno u žutoj, jer nemam ribica u akvariju, pa nemam o čemu brinuti. Ph oko 6,5 preko dana, a preko noći je na 7,2- 7,5
tvroću nisam mjerio, ali prilikom izmjene vode ide oko 1:4 RO prema pipovači.


Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #29 u: Svibanj 05, 2010, 14:04:50 poslijepodne »
Cigo daj slike da vidimo sadašnje stanje  :P
Karas Reef - morski akvarij

Offline Godfish

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 398
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Čulinečka (kod Bille)
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #30 u: Svibanj 05, 2010, 14:41:43 poslijepodne »
 :big_boss: da,oćemo slike...
- :a042:

Offline amchudin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 502
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #31 u: Svibanj 05, 2010, 14:47:47 poslijepodne »
ovo namjerno odgađa da nam bude sladje....

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #32 u: Svibanj 05, 2010, 15:13:53 poslijepodne »
slikeeeeeeee
čekamooooo
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #33 u: Svibanj 07, 2010, 17:18:42 poslijepodne »
nažalost, veliki alga boom u akvariju i pokosilo mi je 90% biljaka tak da praktički moram ponovno slagati akvarij. Bit će slika kroz neko vrijeme kad se stvari poprave.

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #34 u: Svibanj 07, 2010, 17:40:00 poslijepodne »
Overdose od ADA elemenata?  :'(
Sretno u drugom pokušaju, baš mi je žal kaj ti ovo nije uspjelo.
Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #35 u: Svibanj 07, 2010, 17:43:33 poslijepodne »
ma nije overdose od ada proizvoda već prije od zemlje, a moja ljenost i premale izmjene vode su dovele do toga. ah... ni prvi ni zadnji put...

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #36 u: Svibanj 07, 2010, 17:55:08 poslijepodne »
da..pamtim te tvoje početke sa novim setupom još od postava prije..samo se nadam da ga ovaj put nisi skurio sa svijetlom..sretno, riješit ćeš ti to kao i svaki put  :up:

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #37 u: Svibanj 07, 2010, 18:12:16 poslijepodne »
ma nije overdose od ada proizvoda već prije od zemlje, a moja ljenost i premale izmjene vode su dovele do toga. ah... ni prvi ni zadnji put...

puno je nas koje je zemlja dotukla... ja zemlju nikad više!
Karas Reef - morski akvarij

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #38 u: Svibanj 07, 2010, 18:15:02 poslijepodne »
da..pamtim te tvoje početke sa novim setupom još od postava prije..samo se nadam da ga ovaj put nisi skurio sa svijetlom..sretno, riješit ćeš ti to kao i svaki put  :up:

Uh da, prošli put sam se opekao, ovaj put je HQI cijelo vijeme ugašen tako da nema takvih probelma sa algama, ali me dočekal diathoma...

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #39 u: Svibanj 07, 2010, 18:20:11 poslijepodne »
misliš ona ogavna smeđa kaj se lovi za sve i svašta (ko prljavština)?..čitao sam puno o njoj i jedinmo kaj vele (osim onih gluposti, co2 rasvjeta simo tamo), da joj odgovara niska rasvjeta i puno silikata u vodi..imao je i riješio je se u malavi tankom sa fosfat remouverom koji ujedno uklonjuje i silikate..no to nije dobro za biljni tank..

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #40 u: Svibanj 07, 2010, 18:38:34 poslijepodne »
misliš ona ogavna smeđa kaj se lovi za sve i svašta (ko prljavština)?..čitao sam puno o njoj i jedinmo kaj vele (osim onih gluposti, co2 rasvjeta simo tamo), da joj odgovara niska rasvjeta i puno silikata u vodi..imao je i riješio je se u malavi tankom sa fosfat remouverom koji ujedno uklonjuje i silikate..no to nije dobro za biljni tank..

Meni je bio niski Co2 + premali protok. Točno se vidi gdje je ima najviše, odnosno na kojim mjestima je prvo nastala... tamo gdje je najslabiji protok. višak silikata uzrokuje smeđu čupavu kolko ja znam.

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #41 u: Svibanj 07, 2010, 18:45:34 poslijepodne »
višak silikata uzrokuje smeđu čupavu kolko ja znam.

pa po ovome se ne bih baš složio
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=237:novela-o-algama-alge-kremenjaice&catid=45:anci&Itemid=147

.a isto sam ju imal kad mi je tank bio pun kamenja pa cirkulacija nije mogla biti onak kak spada  ;)

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #42 u: Svibanj 07, 2010, 18:56:27 poslijepodne »
višak silikata uzrokuje smeđu čupavu kolko ja znam.

pa po ovome se ne bih baš složio
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=237:novela-o-algama-alge-kremenjaice&catid=45:anci&Itemid=147

.a isto sam ju imal kad mi je tank bio pun kamenja pa cirkulacija nije mogla biti onak kak spada  ;)

je je, u pravu si, malo sam zahrđao, uglavnom nisam previše razbijao glavu koji je uzročnik jer je ona najnormalnija pojava u novo postavljenim akvarijima. Jednom kad se akvarij ustabili, više se ne bi smijela pojavljivati.

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #43 u: Svibanj 22, 2010, 19:02:59 poslijepodne »
Evo prolazi vrijeme, a u akvariju je slabi napredak. Non stop boraba s diathomom i onda sam išao čitati sastav aquaclya... 56% SiO2 tak da sad znam uzrok....  :)

Kamenje je non stop bilo smeđe i kad bi skinuo s četkicom, nakon dva dana isto njesra. Jučer su stigli prvi domoroci zahvaljujući babymoom i dečki (i cure) su se bacili odmah na posao. Jutros sam se probudio i skužio da su makli sa svakog kamena po jedno 1/3 algi i to ful smiješno izgleda jer se točno može na pojedinom kamenu vidjet do kojeg su dijela došli, pa se prebacili na drugi... Uglavnom ancići su mrak što se toga dijela tiće. Malo si i nered u akvariju napravili jer su nezgrapni, pa su mi pol jednog brda svojim lamatanjem odvalili i poslali prema dolje, zatrpali ricciu, cubu... uglavnom nadam se da će započeti posao s algama odraditi u slijedećih nekoliko dana.

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #44 u: Lipanj 07, 2010, 18:32:38 poslijepodne »
Evo konačno je borba sa svim algama gotova i akvarij je u potpunosti zacikliran. Doziram ga po EI sistemu. Svaka 2 dana 1ppm fosfata, 10 ppm nitrata.


Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #45 u: Lipanj 07, 2010, 19:34:57 poslijepodne »
Meni je ovo odlično, kamenje je vrhunsko. Ma hardscape je po meni više od pola dobrog setupa, a tu je fakat super složen tak da ne sumnjam da će akvarij biti prva liga kad biljke zauzmu svoj teritorij. Jedva čekam vidjeti ovaj setup na vrhuncu, a nadam se jednom i uživo :P
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #46 u: Lipanj 07, 2010, 19:44:42 poslijepodne »
Mo'š Cigo reč kaj hočeš o njemu,ali ovaj Aquaclay izgleda vrhunski,odličan je Hardscape,jedino mi nije jasno u kojem češ ga smjeru razvijati,nešto kao Iwagumi ili će biti bilja koje će zasjenjivati kamenje u pozadini?

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #47 u: Lipanj 07, 2010, 19:54:09 poslijepodne »
ne mislim koristiti nikakvo bilje koje će sakriti kamenj, samo niske i sitnolisne vrste. Anubias je tu samo privremeno i iza će ići neka visoka biljka samo se još nisam odlučio što. Možda rottala, možda hm, možda cyperus halferi.... vidjet ću još. Naprijed je za sada cuba, wick kao što si mogao vidjeti 90% je propalo dok se privikavala iz emerznog u vodene uvijete. Čitao sam po stranim forumima da se to događa zbog diranja korijena. Prilikom presađivanja trebao bi korijen ostati u zemlji i prebacit ju skroz s  tom zemljom u akvarij. Uskoro mi stiže par košarica, pa ću podebljat i nadam se da će bit sve ok. Također ću eksperimentirati s UG i probat ju zasaditi u tvrdu vodu, pa da vidim dal će uspijevati. Ovak s ricciom mi za sada fora izgleda.

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #48 u: Lipanj 07, 2010, 20:20:09 poslijepodne »
Da, vidiš, to je i meni bio veliki problem, a vidim i ostalima kojima sam slao. Znači u tomu je stvar. Šteta, žao mi je, nadam se da će se ova nova primiti. A ovak iz emerznog bi onda samo išla kad se radi novi setup. Hvala na infu, imat ću to na umu. :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Neve

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 925
  • Lokacija: Pula
Odg: Principles Of Lust
« Odgovori #49 u: Lipanj 07, 2010, 21:09:56 poslijepodne »
 :up:

Onu rotalu u sredini bi maknuo, i samo na bokove. ili ako imaš mjesta HM i rotalu nekako jednu ispred drugog ugrmiti.
Pula
hrvatskakolonija.blog.hr