Svibanj 01, 2024, 07:12:33 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?  (Posjeta: 6463 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« u: Travanj 02, 2013, 14:47:29 poslijepodne »
Pročitao sam sve moguće i nemoguće na ovom forumu vezano za ovo što ću pitati, ali nisam našao "šablonu" za odgovor ... ?!?

1) vanjski Vs. unutrašnji fileri ! ... koji su bolji za šta i kakve akvarije ?

2) spužva Vs. "sendvič" ! koje su optimalne primjene jednih odnosno drugih ?

3) zračna Vs. vodena pumpa ! primjena jedne i druge ... kako, kad, zašto ?

Zašto ovo pitam (a nisam završio s pitanjima  :D )

Ja imam 50 litara akvarij (50x30x35) i imam unutrašnji spužveni filter na zračnu pumpicu ... i voda mi je kristalno bistra, ribice žive i živahne ... sve se čini OK ...  :up:

Ali kako sam se na forum priključio otprilike u trenutku kad sam već sipao vodu u akvarij, a ribice su već čekale u vrećici, kasno sam pročitao neke stvari ... pa me sad zanima to što sam pitao ...  :up:

a najviše zato jer me već vuče da uzmem još jedno staklo od najmanje 120 litara i da s njim krenem ispočetka i po PS-u da ne kažem JUS-u ...  :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
« Zadnja izmjena: Travanj 02, 2013, 15:57:40 poslijepodne od ZliBrka »
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #2 u: Travanj 02, 2013, 16:59:17 poslijepodne »
paaaaa ... dobrim dijelom si upravu ... ja sam tražio po forumu .. :)

btw.... slike ne odgovaraju ... a bilo bi vrlo dobro kad bi se to ispravilo ... (valjda to nije tako veliki problem ?!? )
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #3 u: Travanj 02, 2013, 17:37:14 poslijepodne »
Zbrčkane slike su posljedice zadnjih velikih radova oko portala. Radi se na tome da se slike poslože.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #4 u: Travanj 02, 2013, 17:52:36 poslijepodne »
pošto sam malo "zapeo" na ovome ... hoću reći da učim ...  :up: ... slike koje odgovaraju textu bi bilo JAKO DOBRO updejtati ... jer na opisu filtera i načina filtriranja stoji slika bolesne ribice ..  :'(
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #5 u: Travanj 02, 2013, 20:40:27 poslijepodne »
1. Pod vanjske vjerojatno misliš na karnister filtere. Oni su bolji jer imaju puno veći kapacitet filtermaterijala i jednostavnije ih je održavati. Puno ih je rijeđe potrebno čistiti nego unutarnje filtere. Jedina mana im je da postoji mogućnost da ti procure, ali iste su šanse i da ti procuri akvarij. Neke marke su sklonije curenju nego druge.. npr Tetra i jedna serija Eheima koja je imala tvorničku grešku na glavi.
Druge vrste vanjskih filtera su sump, vanjski preljevni filter i top filter, ali oni su mogući jedino u diy izvedbi.
2. Pod sendvič misliš na kombinaciju filtermaterjala? Ljudi većinom koriste više vrsta materijala jer npr materijal za biološku filtraciju nikad ne diraju (sintered glass), dok vatu mijenjaju jednom tjedno, spužve povremeno properu itd.. tako je jednostavnije održavati filter nego da se ima samo jedna vrsta filtermaterijala.
3. Zračna pumpa upuhuje zrak u akvarij. Kada se mjehurići razbiju na površini, oni potiču izmjenu plinova - koristi se kod niske razine kisika (npr po ljeti kada je viša temp vode). Ovdje ju rijetko tko koristi jer je bučna, šprica po svuda, a isti efekt se može postići da se usmjeri izlaz filtera prema površini. Vodena pumpa se koristi za cirkulaciju vode ili za pregradne i ostale diy filtere.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #6 u: Travanj 02, 2013, 21:08:50 poslijepodne »
ja koristim zračnu pumpu ... iz jednog full jednostavnog razloga, a to je cijena... ne (j)ebaju me pumpica i filter izašlo 20ak kuna

filter je ovakav xy-2831 ... i 3w zračna pumpica



buku pumpice sam riješio tako da sam ju "obukao" u spužvenu kutiju (sam sam ju izrezao od komada spužve) ..... i dalje se čuje, ali gotovo zanemarivo ...

upravo si pravim (čekam da se ljepilo osuši dok ovo pišem :D ) jedan filter sa vodenom pumpom .... također sa (j)ebaja .. filter je xy-2835 i mala 3w pumpica (stavit ću slike) ... i ovo me nije koštalo više od 20ak kuna

pa ću probati usporediti rad oba filtera kroz neko vrijeme ..  :up: .. ali kako se radi i manjem akvariju, vjerovatno će funkcionirati oba .... a ustvari si pripremam "teritorij" za veći akvarij ...  :)
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #7 u: Travanj 02, 2013, 21:18:41 poslijepodne »
Moze link sa ebaya,da vidim o kakvim je pumpicama rijec
Jer ako je to dvoje za 20kn,to bi bilo predobro
Ali mislim da je to nemoguce,jer sam ja gledao samo te filtere neki dan,i nema nicega tako jeftinoga

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #9 u: Travanj 02, 2013, 21:35:28 poslijepodne »
http://www.ebay.com/itm/130773812825?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Si narucio ovaj i dobio taj mozda filter?
Ako ga imas volio bi ga vidjeti usporedno sa upaljacem,i rastavljenoga,nekako izgledaju malo,pa ako ga mozes slikati bio bih zahvalan
Također zracne pumpice,kako ti izgleda kolicina zraka koju izbacuju??

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #10 u: Travanj 02, 2013, 21:46:03 poslijepodne »
da, imam takav ... njega upravo prepravljam u ovo što sam rekao da pravim sa pumpicom za vodu ...

sad ću ti ga slikati kraj upaljača .. cijelog .. i rastavljanog ...  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #11 u: Travanj 02, 2013, 21:56:51 poslijepodne »
evo ga ... ali nije kraj upaljača, nisam ga mogao naći (nisam pušač)... ali se grijam na drva, pa imam šibice ...  :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #12 u: Travanj 02, 2013, 22:05:08 poslijepodne »
Kolega zahvaljujem
Maloprije sam bio u aquashopu i kupio njihov takav filter,samo veci za 45kn
Ali mene je konkretno zanimalo da taj filter moze stajati na dnu,da ga ne ljepim kao one druge na stjenku akvarija,jer u tanku sa malcima cesto se majmuni zavuku bas iza spuzve kad je zaljepljena i zapnu,i onda krepaju naravno dok ih ja skuzim

Sad vidim kad bi spojio takva dva manja,bi dobio kao ovaj svoj veci,samo sto ovaj ima malo deblju spuzvu,skoro ista stvar znaci za pola love,za nekoga tko slaze vise takvi akvarija bi se isplatilo to kemijanje

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #13 u: Travanj 02, 2013, 22:17:23 poslijepodne »
ovaj drugi je ustvari dosta veći .... tj. jedna (od dvije) spužve na tom drugom filteru je otprilike duple visine od ovog
uvijek dostupan na [email protected]

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #14 u: Travanj 02, 2013, 23:05:20 poslijepodne »
evo ovo što sam napravio ... za sad radi ...  :D

od dodatnog materijala mi je trebala samo pokidana kemijska olovka  :D


uvijek dostupan na [email protected]

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #15 u: Travanj 02, 2013, 23:11:22 poslijepodne »
ovaj drugi je ustvari dosta veći .... tj. jedna (od dvije) spužve na tom drugom filteru je otprilike duple visine od ovog

Ovo te nista nisam skuzio sta si htio reci  :D :D

Odlican ti je izum,samo to je sada pravi filter sa finim protokom  ;)

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #16 u: Travanj 02, 2013, 23:22:41 poslijepodne »
Ovo te nista nisam skuzio sta si htio reci  :D :D

Kod ovog filtera sa slike



je jedna spužva skoro duplo veća od ove koju sam ti ja slikao ..

to sam htio reći ..  :D  :up:

i takav mi je trenutno u akvariju spojen na zračnu pumpicu ... i full sam zadovoljan sa čistoćom vode ..  :up:


Odlican ti je izum,samo to je sada pravi filter sa finim protokom  ;)

nadam se da je tako .....

vidim po forumu da ti ne fali iskustva ??!  ... šta misliš koliki akvarij bi mogao biti za ovakav filter ?

Karakteristika pumpe je 200 l/H pri V-max = 40 cm
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #17 u: Travanj 02, 2013, 23:31:33 poslijepodne »
Znas kako kazu,cijeli zivot ucis,a opet umres u neznanju  :D
Tako i ja imam dosta iskustva,a opet zelim ga jos vise steci bavljenjem i dalje ovim hobijem

Sto se tice odrzavanja akvarija,velicina filtera moze dosta smanjiti nas posao,ali ga ne moze totalno zamjeniti
Tako da ovo sto si slozio,biti ce odlicno za 40L,ali ja bi uvijek isao na deblju i vecu spuzvu,osobito kad imas tako dobar protok,tako da imas sto vise dobri bakterija u spuzvi,tako da ja tu uvijek pretjerujem,ali se i razultati vide na kvaliteti vode i na kraju i kvaliteti ribe
Iako ja ne prepustam slucaju da zato sto imam vise filter materijala zanemarim izmjene vode,ili usisavanja dna,to se mora raditi redovito i nikad se nece imati problema sa ribama
Tako da sad taj tvoj izum moze odlicno funkcionirati,ali bitna je informacija i koliko bilja imas u tom akvariju,kakvu podlogu i kakve ribe i koliko?

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #18 u: Travanj 02, 2013, 23:52:11 poslijepodne »
Moj akvarij se novi ... i tek sam u nabavci svega .... i u startu sam napravio grešku misleći da je sa hladnovodnim ribicama puno lakše raditi .. tj. da su puno manje zahtjevne (ne samo ribice, već sve u akvariju) ...

za početak sam tu na forumu saznao da imam previše ribica u akvariju, a imam ih samo 4 ..   -? .. pa nisam stavio hranjivu podlogu, a želim biljke ... ITD ...

ali da se ne udaljavamo previše od teme ...  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #19 u: Travanj 03, 2013, 00:05:08 prijepodne »
i full sam zadovoljan sa čistoćom vode ..  :up:

cistoca vode nije ono kaj ti vidis  ;) Odnosno to kaj on pokupi smetje je mehanicka filtracija. A puno bitnija ti je bioloska. Mehanicka pomogne bioloskoj zato jer ima manje smetja koje trune u akvariju ali sama mehanicka filtracija ti ne znaci bas nista ako nemas dobru biolosku.
Ti spuzva filteri ti se koriste kod skroz malih akvarija, u pravilu za kozice, neki mrijesni, evenutualno za betu ali za akvarij sa vise riba to nije to. Svi ti jeftilen (ili skupi) a mali filteri su bzvz zapravo. Cak i ako imas neki mali koji je dovoljno veliki za odradi filtraciju kako treba opet imas problem odrzavanja tog fitera i to relativno brzo dojadi.
Imas recimo eheim biopower seriju unutarnjih filtera koja je OK, ali kad usporedis ulozeno/dobiveno sa najmanjim vanjskim (experience 150 ili 250, JBL e701, pa cak i eheim classic ili eccopro) uvijek je na kraju bolje uzeti cim veci filter. Odnosno filter koji ima sto veci volumen za materijal, protok, barem kod biljnog nije presudan. Ja na 54l imam eheim 2222 (to ti je stara verzija ovog experience 150) koji ima 2,3l filter materijala i nikad vise se ne bih vracao na unutarnji jer je previse gnjavaze s njima. Ovaj cistim 2-3 puta na godinu a unutarnje sam cistio na tjednoj bazi.
Uglavnom, spuzva fiter ti nece biti dosta na 54l, neovisno o tome jel na zrak ili na vodu jer jednostavno nemas volumen filter materijala.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #20 u: Travanj 03, 2013, 00:18:28 prijepodne »
Da budem iskren, najviše me u mozak bode cijene filtera u našim šopovima ... ok ok... i ne samo cijene filtera, već svega ...  :down:

mene je do sad sve što imam vezano za akvarij koštalo manje od 300 kuna, a za te novce u šopu nisam mogao dobiti ni samo staklo ..   :down: :down:


vjerujem da si potpuno upravu u vezi svega što pričaš, a i ja ću si s vremenom pokušati riješiti neke stvari, ali definitivno ne po našim šopovima...

pa se zato pokušavam educirati ovdje šta i kako treba, pa da si sam napravim sve što mogu ...  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #21 u: Travanj 03, 2013, 00:26:12 prijepodne »
a gle, akvaristika nije bas jeftin sport. Pogotovo pocetak. Ali iz iskustva, sve kaj mislis da si ustedio na pocetku na kraju zavrsi tak da 2-3 puta kupujes istu stvar i onda si pusiona.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #22 u: Travanj 03, 2013, 00:32:13 prijepodne »
nismo se razumjeli ... ;)

Potpuno identična pumpica za zrak koju sam na ebayu platio 3$ (približno 17 kuna) u šopovima je 50 kuna pa na dalje... filter koji sam platio 10ak kuna, identičan takav je po šopovima 50 kuna pa na dalje...

fuckin' termometar sam platio 0,99$ a za isti takav u šopu su me tražili 25 kuna ..

nije stvar u tome koliko je neki sport skup, već koliko ti netko odere kože s leđa... :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #23 u: Travanj 03, 2013, 01:10:40 prijepodne »
Pazi se za termometar, ja sam naručila 5 kom od kineza (kopija jbla) i svi različito pokazuju.. jedan fula za 5 stupnjeva... na kraju ispada da ih moram "kalibrirati" (ispravljati markerom) prema jbl orginalu.

Ali lako za te sitnice, to je još najmanji problem. U Kini se možeš opskrbiti za akvarijić do oko 30 litara.. sve više od toga teško jer kak ćeš naručiti karnister filter da ti kutijetina prođe bez carine i što je najbitnije - ne potrga se... a da ne pričam o rezervnim dijelovima i 3 puta većoj potrošnji struje. A da mi u akvariju bude BOYU grijač, ne hvala, nema šanse, nije vrijedno toga da moram sa strahom gledati kad će se zapaliti. Na nekim stvarima se jednostavno nesmije štedjeti: filteru- zbog akvarija i grijaču- zbog vlastite sigurnosti.

Ako već želiš napraviti pošten diy filter za veći akvarij, onda napravi pregradni.. kupi pumpu i filter mat na ebayu i kod staklara 2-3 komada stakla i to je to.
Ovdje je kutna verzija, princip je isti.. možeš ići na samo 2 ili 3 komore i sva oprema je sakrivena u jednoj "kutiji"  https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=17585.0
« Zadnja izmjena: Travanj 03, 2013, 01:16:49 prijepodne od Dellete »

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #24 u: Travanj 03, 2013, 09:22:47 prijepodne »
thx ....   :up:

ajde da pitam .... za mali akvarij bi se takav (sličan) fiter mogao napraviti i sa samo jednom komorom koja bi po visini bila podijeljena na 2-3 filter materijala ?!? ili ?
uvijek dostupan na [email protected]

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #25 u: Travanj 03, 2013, 11:10:20 prijepodne »
mozes, juwel filteri su ti tako slozeni

obrati paznju na kosarice, odnosno ove drzace spuzvi. Dosta bitno ti je sloziti tak nesto da mozes materijal lagano izvaditi van.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #26 u: Travanj 03, 2013, 12:15:42 poslijepodne »
Pazi se za termometar, ja sam naručila 5 kom od kineza (kopija jbla) i svi različito pokazuju.. jedan fula za 5 stupnjeva... na kraju ispada da ih moram "kalibrirati" (ispravljati markerom) prema jbl orginalu.

stvar je u tome što pričam o IDENTIČNIM proizvodima ....  :roll:

dođem s kutijicom u trgovinu i pitam jel imaju BAŠ TAKAV ... naravno da ima, ali uz višestruko veću cijenu .. ;)

mozes, juwel filteri su ti tako slozeni

obrati paznju na kosarice, odnosno ove drzace spuzvi. Dosta bitno ti je sloziti tak nesto da mozes materijal lagano izvaditi van.

na tako nešto sam mislio ... thx ..  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #27 u: Travanj 03, 2013, 12:33:26 poslijepodne »
...u akvaristici je isto kao i u svemu drugome u životu, koliko para toliko muzike!  :)

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #28 u: Travanj 03, 2013, 12:39:57 poslijepodne »
...u akvaristici je isto kao i u svemu drugome u životu, koliko para toliko muzike!  :)

i da i ne ... ;)

evo recimo ovo dvoje na ebayu košta 60 kuna

http://www.ebay.com/itm/24Key-IR-Remote-Controller-For-RGB-3528-and-5050-LED-Light-Strip-One-output-/130797983834?pt=US_Car_Lighting&hash=item1e742ad85a

http://www.ebay.com/itm/1M-RGB-SMD5050-Flexibl-Waterproof-30LED-Strip-/230843790380?pt=AU_Lighting_Fans&hash=item35bf5cb42c

a to isto (identičan proizvod, identičan proizvođač) kod nas nemožeš kupiti ispod 350 kuna ... ;)

a ista muzika za ohohoho manje para.. ;)

uvijek dostupan na [email protected]

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #29 u: Travanj 03, 2013, 12:45:08 poslijepodne »
onda ne kupiš tamo di je skuplje, mada se nađe i tu jeftinije tih pizdarija

Offline bojan.c

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Bjelovar
  • No bike - No life
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #30 u: Travanj 03, 2013, 14:45:17 poslijepodne »
Gledajući tako neke stvari je ipak jefitinije kupiti preko jebaja, neke napraviti sam, ali ipak bitne stvari bolje kupiti od renomiranih proizvođača

p.s. Strašilo sa motori.hr foruma??
Znam da alkohol škodi, al' u vodi utjehe nema!
Sve dobre stvari dolaze u paru: 2 sise i V2

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #31 u: Travanj 03, 2013, 18:08:14 poslijepodne »
kriv sam ...  8)

uvijek dostupan na [email protected]

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #32 u: Travanj 12, 2013, 09:24:03 prijepodne »
evo ovo što sam napravio ... za sad radi ...  :D

od dodatnog materijala mi je trebala samo pokidana kemijska olovka  :D




evo samo da kažem da ovo sad već vrti 10ak dana neprekidno i više sam nego zadovoljan rezultatom ...

za 30ak kuna i malo mašte odličan filterčić za manji akvarij ...  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #33 u: Travanj 13, 2013, 09:25:41 prijepodne »
Kako se ponaša ova zračna pumpa od 4,39 dolara? Meni je jučer stigla i to sranje je potpuno neupotrebljivo Najgluplje bačen novac.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #34 u: Travanj 13, 2013, 10:09:18 prijepodne »
Kako se ponaša ova zračna pumpa od 4,39 dolara? Meni je jučer stigla i to sranje je potpuno neupotrebljivo Najgluplje bačen novac.
a tu u oglasniku se nađe polovnih za 50 kn koje savršeno rade  :) ja rađe uzmem nešto polovno od neke poznate marke, nego neku pizdariju sa eBeya trt-mrt marke  :up: ...ima ona stara, škrtac uvijek plača dva put  :D

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #35 u: Travanj 13, 2013, 10:25:37 prijepodne »
Uzimao sam grijače i filtre pa onda ajde da probam i to.PROMAŠAJ.Polakomio sam se zbog cijene.Inače grijači i filter su O.K.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #36 u: Travanj 13, 2013, 10:42:08 prijepodne »
Uzimao sam grijače i filtre pa onda ajde da probam i to.PROMAŠAJ.Polakomio sam se zbog cijene.Inače grijači i filter su O.K.
za sad su ok  :D zezam se, ma da se naći dobrih stvari na eBeyu, samo treba pogodit  :)

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #37 u: Travanj 13, 2013, 14:01:59 poslijepodne »
meni sve radi već više od mjesec dana... odlično kao i prvog dana ...  :klap:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #38 u: Travanj 13, 2013, 17:27:23 poslijepodne »
Možeš li malo poslikati tu pumpicu.?

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Pumpice i filteri (namjena i upotreba) ?!?
« Odgovori #39 u: Travanj 14, 2013, 08:31:59 prijepodne »
ja ?!?

pa sva oprema mi je već slikana ... nešto na ovoj temi nešto drugdje.. ali mogu opet ...  :)
uvijek dostupan na [email protected]