Travanj 28, 2024, 20:48:19 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: vanjski filter - dilema  (Posjeta: 10196 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline traxman

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 572
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #25 u: Kolovoz 05, 2009, 09:55:39 prijepodne »
mislim da bude..ja sam neki dan kod Malkya bio i gledao sam filter, okretao ga, proučavao i tek onda skužio da je uključen i da radi... bzuuuj... mrtvačka tišina ... i predomislio sam se za svoj biljni, neću radit sump sistem i povratnu pumpu jer je to ipak čujno dosta, nego kupujem EXPRO 1200 :D :D
Rijeci ti se pozlatile!! :D :D :D
Po noci kad je mrtva tisina cuje ga se dosta! Preko dana kak tak jer uvjek nekaj zuji, auti prolaze i sl...

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #26 u: Kolovoz 05, 2009, 15:19:04 poslijepodne »
Ma moj frizider zuji ko lud u odnosu na filter, njega gotovo da i ne čujem  :D

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #27 u: Kolovoz 05, 2009, 20:19:27 poslijepodne »
definitivno nekaj ne valja s filterom ak ti se cuje. moj je mrtvacka tisina i sad sam vec uzeo jos jedan koji je isto tih za nepovjerovat

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #28 u: Kolovoz 05, 2009, 20:21:14 poslijepodne »
kolko para, tolko muzike.  ;) uvijek bilo i uvijek će biti.  kolko opće to košta?

ma kak si ti toliko siguran u te tvrdnje ak nemas taj filter doma? ja sam ga uzeo među prvima dok se nije ni znalo kak to cudo radi, znaci na blef pa kaj bu bu i nisam zazalio.

za sad cu kad god mi treba uzimat samo taj filter dok se ne pokaze nekaj drugacije s njim

Offline traxman

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 572
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #29 u: Kolovoz 05, 2009, 23:53:08 poslijepodne »
definitivno nekaj ne valja s filterom ak ti se cuje. moj je mrtvacka tisina i sad sam vec uzeo jos jedan koji je isto tih za nepovjerovat
Jedino kaj mi pada na pamet je protok vode kroz materijal! Stavio sam u njega na 2. mjesto s vrha sve spuzve iz starog juwelovog internog filtera i na 1. mjesto jos stavio jedan red vate. Pa si mislim da mozda slabi protok vode radi tu buku!
Ali kolko se sjecam jako mi je zujao i bez materijala u njemu, kad sam ga testiro u kadi! Pa mi to opet pada u vodu!

No da ne nagadjamo, sutra ce valjda doci nova glava filtera, pa cu da vidim u cemu je problem... :D

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #30 u: Kolovoz 06, 2009, 20:37:36 poslijepodne »
kolko para, tolko muzike.  ;) uvijek bilo i uvijek će biti.  kolko opće to košta?

ma kak si ti toliko siguran u te tvrdnje ak nemas taj filter doma? ja sam ga uzeo među prvima dok se nije ni znalo kak to cudo radi, znaci na blef pa kaj bu bu i nisam zazalio.

za sad cu kad god mi treba uzimat samo taj filter dok se ne pokaze nekaj drugacije s njim
pošteno, ja sam s tetratecom bio super zadovoljan, a većina kudi navedenu firmu. mislim da je savršen filter u "value for money". a ovo je još 200kn niža cijena.

a siguran sam u tu izreku zato jer sam prošao skoro sve "renomirane" firme akvarijskih vanjskih filtera i puno modela istih. kod svih je ta izreka pravilo. od eheima do tetrateca. više puta sam i napisao da u biti, nikad nisam imao većih problema ni s jednim. i ni pod jednim nisam imao kantu za "slučaj" da pusti vodu. većina kvarova vanjskih filtera se ionako događa radi korisničke pogreške. eh sad, da li je taj kinez best-buy u cjenovnom razredu? to ne znam, al znam kakva je situacija glede drugih tehnikalija takvih proizvođača. ja sam uvijek pobornik činjenice da kinezi nisu nekakvi lajbeki i da znaju napravit pravu stvar. ipak su oni u mnogočemu dobri, jaki i veliki.

ali znam i da sam dvaput direktno nasjeo na proizvode koje prodaje ta tvrtka i hvala, ne bih više.  :up:
« Zadnja izmjena: Kolovoz 06, 2009, 20:51:57 poslijepodne od aquabot »

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #31 u: Kolovoz 06, 2009, 20:57:57 poslijepodne »
Sorry Aquaboot ali ne znam kako si to dvaput nasjeo na ER proizvode? Koliko znam uzeo si rotacioni wavemaker i rekao si da ti ne radi nakon primitka. Rekao sam ti da ga posaljes natrag i da cu ti poslati novoga u slucaju kvara, u meduvremenu si htio uzeti nano pumpu 2 i ja sam ti je poslao medutim nikad je nisi podignuo i vratila se meni natrag. .

Ne shvacam gdje je problem? Moze se dogoditi da proizvod nije valjao pri startu i tu nemam sto napraviti nego zamijeniti proizvod u slucaju kvara. Takoder svi ostali rotacioni wavemakeri su bili ok, ukljucujuci i mojeg na testiranju, isti dan kada si ti narucio otisao je jos jedan i nakon sto si ti prijavio kvar ja sam odmah kontaktirao drugog narucioca i rekao mu da mozda nece raditi na slabijim pumpama jer je na mom testnom akvariju radio na powerheadu 4000 od askolla/hagene. Covijek se javio i rekao je da mu radi bez problema na slabijoj pumpi.

Sorry ali ne razumijem kako si to dvaput nasjeo i gdje je problem posto ti je automatski ponudena zamijena ili tog modela ili zamijenskog i koliko znam rijec je o samo jednom artiklu rotacionom wavemakeru od 70 kn.
 

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #32 u: Kolovoz 06, 2009, 21:09:32 poslijepodne »
Evo i kopije maila sto je poslan nakon prijave kvara:

Pozdrav Tomislav
Zao mi je zbog problema kojeg imate sa rotacionim wavemakerom, nakon Uskrsa u utorak cu vam poslati novog na vasu adresu. Molim vas da mi nakon toga posaljete vas wavemaker natrag da ga ispitam. U globalu do sada nisam imao problema sa njima, ja sam izvadio jednog iz posiljke i testirao 2 mijeseca i nisam imao nikakvih problema, koristio sam ga na jakoj  pumpi od 1500 lit na sat, moze biti da ne funkcionira na slabim pumpama. Takoder moze biti da vas ima gresku pa ne radi. Ako nije problem posaljite mi ga natrag na adresu:


Takoder su odbijeni svi troskovi wavemakera:

Pozdrav Tihomir
Poslao sam vam danas Nano pumpu, racun za nju vam je 160 kn (odbijeno je 90 kn sto ste platili za wavemaker) + troskovi pouzeca koje placate postaru.


Sorry Tihomir ali ne vidim kako sam te prevario, ja ne proizvodim te artikle samo ih prodajem, i moze se dogoditi da artikal nije dobar ili ne valja te sam u tom slucaju ponudio zamijenu sa novim.

 

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #33 u: Kolovoz 06, 2009, 21:14:52 poslijepodne »
sve sam vam rekao preko telefona. slike stranice vele jedno, vi velite drugo, a na adrese dođe treće. bespredmetno je ovdje razgovarati.

prije svega, na stranice stavite slike koje odgovaraju proizvodima. također i karakteristike proizvoda sa tehničkim podacima i specifikacijom.

plaćeno vam je sve što ste poslali. a poslali ste stvari za koje bi vi meni trebali platiit da ih uopće koristim, a nekorisne su.  men bi samo za taj vejvmejker poštarine za slanjkanja vama i meni nazad koštale iber 4 x 30-40 kn. da ne govorim o visuljcima od rasvjeta koje sad koristim u radioni  :up:, a ne nad akvarijem. ta pumpa nekakav "nano II" je također stvarno teška LooLčina  :klap:. i da ne načinjem temu di je ne treba...

- otvorite temu u podforumu zoo trgovine ili tamo di su aqua terra i matida, pa možemo dalje...  :up:

imam ja pametnijeg posla nego hodat i čekat u redovima svakih par dana po poštama i slat pakete vamo-tamo o svom trošku.




hvala i bok.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 06, 2009, 22:07:56 poslijepodne od aquabot »

Offline traxman

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 572
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #34 u: Kolovoz 06, 2009, 21:56:46 poslijepodne »
jao jao kaj su se ovdje stvari rasplamsale, ali bas je zabavno to citati  :D :D :D

Evo danas mi je dosla glava za filter, ali ju nisam imao vremena namontirati, jer sam isao kupiti bike  :D :D tako da cu sutra namontirati tu vrazju glavu i vidjet jel glavu dobila po pi... u transportu ili na forumu imamo nekoliko nagluhih osoba  :D :D

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #35 u: Kolovoz 06, 2009, 22:00:28 poslijepodne »
:D :D
forum služi i zabavi  ;) :D. drago mi je da je i tebi zabavno i nadam se bez ikakvih primisli da bu sve u redu, te da ćeš sa zadovoljstvom koristiti opremu.  :up:

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #36 u: Kolovoz 06, 2009, 22:27:33 poslijepodne »
Ne mogu nazalost naci nijednu vasu naruzbu osim rotacionog wavemakera.
Mozele li mi reci koje ste to lampe kupili od mene sa kojima niste zadovoljni i broj naruzbe sa on line trgovine.
Zao mi je zbog problema koje imate zbog tog wavemakera, ja sam ucinio sve sto mogu da vam ga zamijenim.
 

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #37 u: Kolovoz 06, 2009, 22:55:30 poslijepodne »
nemam nikakvih problema. imam jbl, eheim i juwel filtere. juwelova rasvjetna tijela. seio-prop pumpe. i skroz sam zadovoljan sa svom opremom.  :up:

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #38 u: Kolovoz 06, 2009, 23:18:59 poslijepodne »
j, jer sam isao kupiti bike 

OFF T totalni, al moram
Koji?? :D


A što se filtera tiče, ja sam Expro naručio i da radi samo godinu dana, za tu cijenu ja zadovoljan , jer trenutno nemam za Eheima :D
Uostalom , kako često mijenjam postavke akvarija, tko zna kaj će za godinu dana bit u njemu... bradata agama? :D

Offline traxman

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 572
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #39 u: Kolovoz 07, 2009, 06:54:01 prijepodne »
j, jer sam isao kupiti bike  

OFF T totalni, al moram
Koji?? :D


A što se filtera tiče, ja sam Expro naručio i da radi samo godinu dana, za tu cijenu ja zadovoljan , jer trenutno nemam za Eheima :D
Uostalom , kako često mijenjam postavke akvarija, tko zna kaj će za godinu dana bit u njemu... bradata agama? :D


Gilera Nexus 500 :D :D :D :D

Nakon 10g natezanja s kojekavim nakedima i R-ovima, sve sam lagano stero u 3 LPM i reko dosta vise i uzeo skuter :D
Pa sad cemo da vidimo kako ladja ide u narednim mjesecima... Fakat sam se zacudio kako je udoban i sasvim drugacije se vozi od motora... Najveca mana mu je tezina i manevriranju na mjestu, najteze dvokotacno guralo koje sam ikad imao, a imao sam i teze! I naravno kaj je talijan, nadam se da ce me dobro sluziti ;)

pa tak si i ja mislim kaj se tice filtera, samo me brine jedna stvar, a to je poplava stana, cak i da crkne za godinu dana, ajde... ali da procuri dok sam na poslu i to u gancijskom roku, ima da tuzim i Boga i Vraga! :(

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #40 u: Kolovoz 07, 2009, 08:01:56 prijepodne »
meni je ispod akvarija sump od 80 litara, a cijevi ću mu stavit kroz preljev unutar akvarija ( bio je morski). E sad, ako grune sve da se 450 litara istoči onda nek ide sve u kuruzu, ali ipak nisam toliki "optimist" :D :D

Inače, stavit ću ga u sump zbog jednog drugog razloga...prije par godina mi je procurio Eheim :diablolol: gumica ostarila, ja nisam skužio ni promijenio i počela slinit, a ja nisam odmah skužio jer je bio ispod 2 police okružen starim novinama, koje su lagano upijale vodu koju je slinio :D :D ..Tak da više ne vjerujem 100% čak ni famoznom Eheimu :D :D

Offline traxman

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 572
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #41 u: Kolovoz 07, 2009, 08:37:50 prijepodne »
Pa tome se i ja nadam! Valjda nece dihtung tako sam od sebe strunut, da ce odma sve iscuriti! Ako vec gumica s vremenom sprhne/istrune, nece sve izaci odmah! Ak i izadje 5L dok me nema doma, who cares... Ja vjerujem da nije moguce da zbog nekog razloga filter vrlo brzo ispusti veliku kolicinu vode u stan! Osim ako se ne zacepi odvod, pa zbo pritiska negdje rokne, ali to su male sanse.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #42 u: Kolovoz 07, 2009, 09:14:06 prijepodne »
mislim da su veće da staklo grune :)

..ja sam pak nedavno kupio skuterčić ..al se palim na custome... majku im :D :D
ajd fino furaj skuter, dosta je ludovanja...uozbilji se pobogu više :diablolol:

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #43 u: Kolovoz 07, 2009, 10:04:42 prijepodne »
j, jer sam isao kupiti bike  

OFF T totalni, al moram
Koji?? :D


A što se filtera tiče, ja sam Expro naručio i da radi samo godinu dana, za tu cijenu ja zadovoljan , jer trenutno nemam za Eheima :D
Uostalom , kako često mijenjam postavke akvarija, tko zna kaj će za godinu dana bit u njemu... bradata agama? :D

baš mi te je žal. lol. i još tak mali akvarij imaš.  :D

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #44 u: Kolovoz 07, 2009, 10:27:19 prijepodne »
to je sve bilo PRIJE ovog malog sranjca s lijeve strane  :heart: :D

naravno, pronatalitetna politika u HR je toliko dobro razvijena da nakon trenutnog 8 mjesečnog iskustva o sljedećem ne razmišljam u dogledno vrijeme :D :D

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #45 u: Kolovoz 07, 2009, 11:47:39 prijepodne »
daaj si mira. lol  :D  kaj bi da imaš troje???  :D

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #46 u: Kolovoz 07, 2009, 12:35:31 poslijepodne »
Citat:
pa tak si i ja mislim kaj se tice filtera, samo me brine jedna stvar, a to je poplava stana, cak i da crkne za godinu dana, ajde... ali da procuri dok sam na poslu i to u gancijskom roku, ima da tuzim i...

Nije nijedan procurio tako da nebi trebalo biti problema zbog toga. Iz iskustva, otvorio mi se prvi fluval nove serije prije par godina, do otvaranja filtera dolazi zbog prejakog povratnog pritiska koje moze biti uzrokovano neadekvatnom upotrebom, konkretno u mom slucaju je bila upotreba ocigledno prevelike uv lampe, filter nije mogao progurati vodu kroz nju i umijesto da izbaci vodu kroz izlaz on je otvorio poklopac filtera. Takoder, nazalost, dosta sam se susretao sa akvaristima koji koriste obicnu kucnu vatu umijesto akvaristicke, kucna vata je puno gusca i vrlo brzo se skoro potpuno zatvori otpadom iz akvarija sto sprijecava normalan protok kroz filter i moze doci do raznoraznih problema ukljucujuci u ekstremnim uvijetima i poplavu ili izgaranje filtera.

U slucajevima problema a sukladno EU/Hrvatskom zakonu mozete tuziti Haqos firmu, pri uvozu se mora imati Izjava o sukladnosti i Declaration of Conformity. Ti dokumenti potvrduju ispravnost opreme i ateste, svi Haqos proizvodi imaju CE mark i samim time su sukladni sa EU/Hrvatskim zakonima. Potvrdeno sa dokumentima koji su prosli carinsku proceduru i orginalima pecatiranim i potpisanim. Osnovna namijena Izjave o Sukladnosti/Declaration of conformity je da trgovac nije kriv u slucaju laznog predstavljanja proizvodaca.

Takoder posto kroz ovu temu covijek moze dobiti krivi zakljucak da je Haqos prisutan samo u Hrvatskoj odnedavno i da je to neki srot proizvod, Haqos se godinama prodaje u EU, u Italiji je vec dugo zastupljen i ima svoje predstavnike te je standardna firma u EU ponudi. Prije godinu ili dvije jedan od sponzora Akvarij.neta je godinama prodavao i uvozio Haqos u Hrvatsku (barem je tako pisalo na reklami na akvarij.netu).
 

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #47 u: Kolovoz 07, 2009, 14:15:48 poslijepodne »
daaj si mira. lol  :D  kaj bi da imaš troje???  :D

rekao bih- pametan uči na tuđim greškama, a bedak na svojim  ;) :D

Offline svizac

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #48 u: Kolovoz 07, 2009, 23:41:13 poslijepodne »
Ja nemam Haqos filter,ali u vrlo dogledno vrijeme ga mislim kupiti i mislim da se isplati uzeti ga za te novcice.Trenutno imam eheim i tetru i sa oba sam vrlo zadovoljan tako da mislim da Haqos nije nista losiji od drugih.

Offline traxman

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 572
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
Odg: vanjski filter - dilema
« Odgovori #49 u: Kolovoz 08, 2009, 07:30:33 prijepodne »
Vrlo razocaran pisem ovo...

Jucer navecer krenuo u izmjenu glave na filteru!

Skinem poklopac, unutra sam jos naso 2 manje zive kozice, 1 crknutu kozicu, 1 malog gupija i sve ih vratio u akvarij  :)
Ali naso sam i jednu cudnu zivotinjicu, malo zastrasujuceg izgleda!  :o  :o Ima nekih 2-3cm, napred ima klijesta ko skorpion, tanko i usko tijelo i na kraju ima nekakve 3 izrasline u oblicku stapica! Malo me podsjetila na štrigu! Zna neko kaj je to? Humano sam ju likvidiro!!

No da se vratim na filter!

Popro novu glavu, namontiro, napumpo i upalio! Nakon jednog cijelognocnog rada, ujutro nije nista bolja situacija, nego kaj je bila navecer! Navecer sam ga jos malo treso i naginjo, dok nije sav zrak izaso van iz filtera i ostavio preko noci.
Rezultat je da je filter jednako bucan. Mislim nije ko da radi vešmašina, ali ga se cuje! Po noci kad bi se spavalo u toj sobi, malo bi smetalo osobi!! No ima jos jedan problem, a to je da u novoj glavi osim kaj se cuje jednako ko i prije, cuje se neko zveckanje. Ko da je kamencic nekakav u lopaticama i zvecka! Tako da se sad cuje vise nego sa starim!
To je zvuk negdje u razini malo glasnijeg racunala!! Samo da se zna!!

A kaj se tice genijalaca koji pricaju na forumu da je besuman i da se igraju s njim a da ni neznaju da je upaljen, mogu zakljuciti samo ovo (bez uvrede).
Neka si provjere sluh kod doktora i nek ne pricaju da je besuman, jer nije!!!! Ili razmisliti o tome da njihovi koji su dosli u prosloj posiljci nisu iste "kvalitete" ko i ovi novi!
Meni filter stoji na sred sobe i cuje ga se fino. Da ga stavim u ormaric, kako neki ljudi imaju ispod akvarija, mozda bi ga se vise od 50% manje culo. Ali ja to nemogu na zalost!!

Uglavnom, nova glava ce raditi do ponedjeljka, ako se stanje ne popravi! Ja cu vama (gospodin iz Elegance reefa) vratiti postom ovaj novi koji ste mi poslali. Jer stari ocito nije ostecen u transportu, nego je tako kako je! A ona pukotina na vrhu je vjerovatno zbog toga sto je neki kinez na silu zaklapao ili gurao strujni kabel, pa je zato na tom mjestu napuko!!

Ako se mene pita filter je OK, nije previse glasan, podnosljive je "buke", dobro filtrira, ima manjak kugli i keramike koje dolaze s njim, solidne je kvalitete, povoljne cijene, ali ljudi moji nije NIKAKO besuman!!  ;)

Lijepi pozdrav svima i hvala na ljubaznosti i izlazenju u susret, gosp. iz Elegance Reefa!