Svibanj 08, 2024, 00:47:49 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...  (Posjeta: 707 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline _Maniac_

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 211
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek / Bilje
HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...
« u: Rujan 15, 2013, 22:58:50 poslijepodne »
Ovako... Dobio i ja godisnji, pa reko da odem 2 tjedna malo na odmor (naravno na kraju je to ispao radni godisnji kao i svaki dosad, al dobro, to je sad nebitno...)...

Kad sam kretao, nariktao i hranilicu i svjetlo, ma sve super i jos ostavio prijatelju kljuceve da mi dodje ono provjeriti tu i tamo jel sve ok, da ne bi bilo da se nesto slucajno dogodi... I sad dodjem i imam sta vidit...

Ribice debele ko manji kitovi... ono... plivaju one, al su bas prenajedene, ono debeli stomaci, svi ko krmci... Sranje je nastalo kad je sad u petak dosao u provjeru stanja i zakljucio da nema bas dosta hrane u hranilici da skoro nista ne ispada... pa je dosao pola hranilice, otvorio potpuno ono koliko ispada (eheim hranilica) i fala bogu, u 2 dana ispala sva hrana...

Od ribica imam sljedece:

Skalar - 4 komada (veliki muzjak i zenka i mali/srednji muzjak i zenka)
Betta splendens - 4 komada (jedan muzjak i trebale su biti 3 zenke, al ako sam sad dobro skontao imaju 2 muzjaka i 2 zenke, jer jednoj su "zenki" u ta dva tjedna narasle prekrasne peraje i dobila je sve odlike muzjaka :)... ne tuku se, tako da nije neki problem)
Corydoras Panda - 5 komada
Sijamski algojed - 2 komada
Ancistrus - 1 komad


Jedino je anci izgleda presretan takvim stanjem, jer narastao, nije napuhan, ono bas lijepo gradjen i ima super lijepu boju...


Sta da radim??? tretirao sam gorkom soli... (nisam isao onu kolicinu kako sam nasao na netu 1g na 1l vode... stavio sam 12g na 120l vode, stavio sam ffm-a i jedan cesanj cesnjaka)...
mozda da im pocnem sutra skuhat grasak ili tako sta da dodju do sebe, da se lijepo prociste ili sta...



Moze bilo kakva pomoc, sta da radim s ribicama, kako da ih bacim na dijetu, da im donesem nekakve utege, traku za trcanje ili tako sta XD...

Bette su sve ono bas debele... dva skalara isto dobili trbusine, dok dva nisu (muzjaci), a cisto sumnjam da su u isto vrijeme obje zenke trudne... pandice su pogubile brkove, algojedi lijeni i samo leze, tu i tamo naprave nekakav krug po akvariju i to je to...

sve ribice su prije toga bile savrseno zdrave... odrzavane, stvarno ono prva liga... a sad sve u banani...

najradije bi sutra uzeo slobodan dan da mogu to sve porjesavat, al trebam savjete... sta i kako dalje...


e da... kako sam vec napisao... imam dva velika skalara, al ono bas lijepo velika... i dva onako osrednja... ta dva manja, oni su zadnji dosli u akvarij i poceli su toliko maltretirat ove velike da su ih stjerali u jedan kut i nedaju im da se mrdnu odatle... cim provire, ovi se zalete ko blesavi i pocnu ih udarat... sta da s tim radim???

moze pomoc ovdje, mail mob... svejedno... samo trebam savjete sta i kako najbolje jer vjerojatno je i netko od vas imao takvih ili slicnih iskustava, pa kako je to rjeseno, sta je bilo s ribicama itd.... :'( :'( :'( :'(
"...I kad nemas nista, imas oci za plakanje..."

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...
« Odgovori #1 u: Rujan 16, 2013, 22:58:21 poslijepodne »
znaci akvarij je 120l?
 meni su se skalari isto mlatili kad sam im dodala jos jednog.. ali ja ih imam trenutno 2 na 140l i kad sam stavila 3. to nikako nije funkcioniralo, ovaj novi je isto bio stalno u kutu i ako bi se malo pomako opet bi krenuli na njega.. morala sam ga vratiti mami (jer je bio njezin).. po meni je to previse riba na tu litrazu, ja bi pustila 2 skalara druga 2 poklonila i mislim da bi se problem s tim onda rijesio.. ribe bi hranila 1 na dan jako malo dok se stanje ne popravi i grasak je isto dobra ideja.. eto tako bi ja napravila

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...
« Odgovori #2 u: Rujan 16, 2013, 23:07:26 poslijepodne »
zamjeni 50% vode, uopce ih ne hrani dva-tri dana i prati stanje...
Split / Hrvatska

Offline _Maniac_

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 211
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek / Bilje
Odg: HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...
« Odgovori #3 u: Rujan 16, 2013, 23:47:40 poslijepodne »
Upravo to i napravio... danas nisu dobile nista za papat, a vec se vidi pozitivan pomak :)... samo se jedna jos malo muci... al kontam da bi i ona mogla biti ok...
"...I kad nemas nista, imas oci za plakanje..."

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...
« Odgovori #4 u: Rujan 17, 2013, 12:04:54 poslijepodne »
ako si siguran da imas 2 muzjaka bete, jednog moras maknuti bez obzira sto se sad slazu..
drugo su kolege vec sve rekli

Offline _Maniac_

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 211
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek / Bilje
Odg: HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...
« Odgovori #5 u: Rujan 17, 2013, 12:14:51 poslijepodne »
Ma sto se tice betta, to se ne brinem.. nema razloga da ih razdvajam i sta vec... od kad su bili bebe su zajedno, malo se natjecu, napuhuju i tako to, al nikakva agresiva... bar ne moram stavljat ogledalce da se same protiv sebe napuhuju :)... nikakvih problema nemam s time, a vidio sam i puno vise betta zajedno, tako da nema razloga...

a sto se tice skalara i njihove agresive... skontao sam da su obje zenke trudne, pa je vjerojatno to razlog tolike agresive, al proci ce i to :)...

ma kontam da sam dosao dan kasnije s godisnjeg da bi nasao pomor svega... ovako odmah sam stavio gorke soli cim sam dosao, dao im cesnjaka, iscjedio sok od cesnjaka nakon sto je malo odstajao u akvaiju i stavio duplu dozu ffm-a.. da dodju do sebe...

jucer zamjenio cca 50% vode, detaljno posisao dno... stvarno je bilo svega i svacega... ono hrane se nakupilo i tako toga na kamenju, al dobro je na kraju ispalo...

sve ribice zivnule (osim jedne zenke bette, ona je malo cudna, al u svakom slucaju u boljem stanju nego kad sam dosao) jos jucer navecer nakon ciscenja i tako toga... ocistio filter (tetratec ex1200 na 120L cayman-a) tako da i on pici sad na max i trude se, plivaju i dolaze u normalu :)...
"...I kad nemas nista, imas oci za plakanje..."

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...
« Odgovori #6 u: Rujan 17, 2013, 14:11:44 poslijepodne »
velim ti da ce ti se splendadesi poklat sa vremenom, sto muzjaci medusobno, sto oni ženke.
Mozda se sad slazu, ali nece to dugo tako biti. jednom ces ih samo rascupane naci.

Napravi kako oćeš...

Offline _Maniac_

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 211
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek / Bilje
Odg: HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...
« Odgovori #7 u: Rujan 17, 2013, 16:46:58 poslijepodne »
Evo razlog nervoze medju skalarima :)...

polako sve dolazi na svoje :)
"...I kad nemas nista, imas oci za plakanje..."

Offline Akva29

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
Odg: HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...
« Odgovori #8 u: Rujan 18, 2013, 12:42:58 poslijepodne »
Svakako poslušaj dobronamjerni savjet Lili, bette jednostavno ne idu skupa, pokušaj udomit neku od njih, eventualno formirat manj akvarij za drugu. Dok su mlađe možda to još i bude ok, kad porastu ...

Offline _Maniac_

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 211
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek / Bilje
Odg: HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...
« Odgovori #9 u: Rujan 18, 2013, 12:45:42 poslijepodne »
ma nisu oni vise ni mali :)...
"...I kad nemas nista, imas oci za plakanje..."

Offline Akva29

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
Odg: HITNO POMOC... PRENAJEDENE RIBICE...
« Odgovori #10 u: Rujan 18, 2013, 12:54:46 poslijepodne »
Lijepi su, nadam se da će takvi i ostati, postoje ljudi koji znaju više i od tebe i od mene o njima, i svakako držati 2 muška splendersa u istom akvariju nije pametno, a i ženke bi trebale biti tu samo kod mriještenja. U svakom slučaju sretno  :)