Travanj 29, 2024, 12:54:49 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Elektromagnetski stalno otvoren, ne zatvara se  (Posjeta: 1144 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Elektromagnetski stalno otvoren, ne zatvara se
« u: Veljača 24, 2012, 20:31:37 poslijepodne »
Kako ni jedna nesreća ne dolazi sama, prije sam namještao CO2, naravno isključen iz struje, sve ok, uključim ga natrag, ok, timer ga pogasi ali CO2 i dalje ide van. EMV sada stalno radi, bio on uključen u struju ili ne, tj stalno pušta CO2 da prolazi.

Što se tu pak smrdalo, je li se on pokvario, ima li načina da se to popravi i da bude normalno zatvoren kad nije na struji a otvoren kad je uključen u struju? Inače ga imam već par godina i nikad problema s njime, mogao bih ga i rastaviti jer je ručno složen ali ne znam što bih s njime i da ga rastavim, što se tu može pogledati/popraviti?

Nakon što sam ostao bez riba još će me i emv baciti u trošak...

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Elektromagnetski stalno otvoren, ne zatvara se
« Odgovori #1 u: Veljača 24, 2012, 21:06:58 poslijepodne »
Vjerojatno se samo radi o nekoj prljavšitini zbog koje se ne zatvori dobro. Ja sam imao sličan problem pa sam ga rastavio i očistio iznutra. Ima i ona fora da ful pojačaš izlazni pritisak i otvoriš igličasti maksimalno i onda nekoliko puta za redom isključuješ/uključuješ EM ventil...mislim da je to recept, ako se ne varam Brada je to negdje napisao. 
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Elektromagnetski stalno otvoren, ne zatvara se
« Odgovori #2 u: Veljača 25, 2012, 10:20:38 prijepodne »
Izgleda da radi, nisam ništa dirao, jutros ga je timer upalio iako je on u stvari bio već otvoren, ja odštekao da ga šokiram, a on se pogasio sam normalno kako bi i trebao. Valjda će biti sada ok.

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: Elektromagnetski stalno otvoren, ne zatvara se
« Odgovori #3 u: Veljača 26, 2012, 16:51:57 poslijepodne »
Jel zna netko jel se moze em podesit da pusta co2 dok nije ukljucen u struju? Stvar je u tom sta mi je boca pri kraju i nije dovoljno jak pritisak za ovaj novi diffuzor pa mjehurici jako malo izlaze tako da pustam co2 cijelo vrijeme pa mi ustvari em nije potreban sad i bezveze se grije i trosi struju. Rijec je waveovom manometru s elektromagnetskim ventilom
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Elektromagnetski stalno otvoren, ne zatvara se
« Odgovori #4 u: Veljača 26, 2012, 18:03:42 poslijepodne »
promijeni bocu. ne čekaj da pritisak padne na nulu. uvijek su me napale alge kad mi je u boci bilo samo malo CO2.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Elektromagnetski stalno otvoren, ne zatvara se
« Odgovori #5 u: Veljača 26, 2012, 18:10:19 poslijepodne »
Drago m ije da je proradio... Znaš da se i meni to događalo na početku, ali sam ga par puta šokirao paljenjem i gašenjem i otvaranjem igličastog do kraja i gašenjem... Možda samo neka prljavština...

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Elektromagnetski stalno otvoren, ne zatvara se
« Odgovori #6 u: Veljača 26, 2012, 21:05:48 poslijepodne »
Može biti, još bi mi samo to falilo da moram i novi emv nabavljati pored riba koje sam skurio...