Travanj 27, 2024, 08:37:14 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Malawi mBune kupujem  (Posjeta: 18686 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hrhonda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Osijek
    • Tanganiyika 840l Frontosa zaire kitumba
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #125 u: Svibanj 11, 2012, 08:54:35 prijepodne »
hrhonda nešto si želio reći ili...?

ma citirao sam i htjeo pohvaliti glavoceve ribe jer sam dosta riba kupio od njega i uvjek zadovoljan... a prosli post mi je stavio umjesto na kraj citata u sredinu njegovog posta ... nesto sam sjebo no nema veze

Offline TunjaMunja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #126 u: Svibanj 12, 2012, 22:32:46 poslijepodne »
Ispravak: Tunja je kupio ribice od Baice dok su bile jedva na 1,5 cm i zato sam ih dobio tako jeftino a odmah sam uzeo 10 komada...i preko mene nitko nece kupovati, mozes samo od mene kupiti!

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #127 u: Svibanj 12, 2012, 22:57:38 poslijepodne »
Ispravak: Tunja je kupio ribice od Baice dok su bile jedva na 1,5 cm i zato sam ih dobio tako jeftino a odmah sam uzeo 10 komada...i preko mene nitko nece kupovati, mozes samo od mene kupiti!
Šta bi ovo trebalo značiti?Pojasni.

Offline TunjaMunja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #128 u: Svibanj 13, 2012, 13:12:27 poslijepodne »
Ispravak: Tunja je kupio ribice od Baice dok su bile jedva na 1,5 cm i zato sam ih dobio tako jeftino a odmah sam uzeo 10 komada...i preko mene nitko nece kupovati, mozes samo od mene kupiti!
Šta bi ovo trebalo značiti?Pojasni.
MA zajeb, nisam citirao komentar od kolegice!

Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #129 u: Svibanj 13, 2012, 13:28:20 poslijepodne »
... pa ja te hvalim, a ti tako !?!
U zadnje vrijeme pljuju po greishakei , a meni tako lijepa riba. Spuštaju joj vrijednost. Baš žalosno :down:.
Inače drugi mi se hvale da su dobili puno veći popust od tebe, i ako budem nabavljala ribe od tebe., da ćemo ići preko  njih. Evo sorry , nisu moje riječi , nego sam dobila PP od tvog frienda.
Šta je najvažnije tvoje ribice su besprijekorno zdrave, predivnih boja,(one zadnje hongie ću baciti, pa pomladiti sa jaćim bojama-šalim se ) i jako posesivne. Preporučam te  :up:
ako misliš na t.... nebu to pilo vode :D ;)
ima veze sa ovim postom! valjda -?
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline TunjaMunja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #130 u: Svibanj 13, 2012, 13:31:15 poslijepodne »
... pa ja te hvalim, a ti tako !?!
U zadnje vrijeme pljuju po greishakei , a meni tako lijepa riba. Spuštaju joj vrijednost. Baš žalosno :down:.
Inače drugi mi se hvale da su dobili puno veći popust od tebe, i ako budem nabavljala ribe od tebe., da ćemo ići preko  njih. Evo sorry , nisu moje riječi , nego sam dobila PP od tvog frienda.
Šta je najvažnije tvoje ribice su besprijekorno zdrave, predivnih boja,(one zadnje hongie ću baciti, pa pomladiti sa jaćim bojama-šalim se ) i jako posesivne. Preporučam te  :up:
ako misliš na t.... nebu to pilo vode :D ;)
ima veze sa ovim postom! valjda -?
E bas sa tim... :klap: ispricavam se ostalim clanovima na smetnji!  :)

Offline DRC VZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Varazdin
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #131 u: Svibanj 13, 2012, 14:51:13 poslijepodne »
Ispravak: Tunja je kupio ribice od Baice dok su bile jedva na 1,5 cm i zato sam ih dobio tako jeftino a odmah sam uzeo 10 komada...i preko mene nitko nece kupovati, mozes samo od mene kupiti!

malo cudno kaj to je islo nekog

Offline TunjaMunja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #132 u: Svibanj 13, 2012, 19:17:36 poslijepodne »
Hej...moze pomoc???
znam da sam upao u temu ali da vsa pitam koji ste dugo u Malawcima....dakle imam Karleuse i Metraclime u akvariju od 250l i jucer sam skuzio da mi zenka i veliki muzijak "plesu" plivaju u krug, ona je jako mirna i uvijek odvojena u zadnje vrijeme, plaiva samo uz njega i ponekad ode i od njega...on je uporan oko nje a na njoj sam skuzio da kad dise jako tesko dise, vise otvara usta nego obicno, vise nego druge cure u akvariju, a i ima kao mali podbradak...on neda nikome blizu njih. Sta da radim, da ih ostavim jos skupa ili da nju odvajam?
hvala na pomoci, savjetu!

Offline DRC VZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Varazdin
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #133 u: Svibanj 13, 2012, 19:26:27 poslijepodne »
nosi ti malce ako ima podbradak i odvojena od drugih riba , ne jede  a ples u krug ti znaci da se pare i nosi ti oko 21 dan

Offline jajokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Koprivnica
  • Radi ono što voliš i nikada nečeš morati raditi
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #134 u: Svibanj 13, 2012, 19:27:05 poslijepodne »
Slusaj,zenka ti nosi malce i broji sad oko 20ak dana i onda ju premjestis u drugi akvarij da ih pusti pa ju opet vratis,sad koje metriaclime imas?jer moras znati tocno kad je zenka pocela biti trudna i kolko dugo nosi vec da ti ih ne izbaci u tom 250l akvariju jer ce ti malci onda krepat,ove velike ce ih pojest pa zato ju sad nakon kojih 17.19 dana OBAVEZNO premijesti u drugi akvarij,znaci samo nju premjestis bez muzjaka!!
i obavezno broji kolko ti dugo nosi
Daniel Jajetic
098/170/20/10

Offline hrhonda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Osijek
    • Tanganiyika 840l Frontosa zaire kitumba
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #135 u: Svibanj 13, 2012, 19:27:30 poslijepodne »
Dali to disanje u stvari izgleda kao da nesto prevrce po ustima ili... ako otvara usta pogledaj dali nosi jaja jer podbradak moze znaciti da ima puba usta a ako ispod pocrni znaci da ce uskoro izbacuti mlade... no cudi me da obda ide za muzjakom obicno se skrivaju. no kad hranis pogledaj dali odbiha hranu ako odbija vjerojatno nosi

Offline jajokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Koprivnica
  • Radi ono što voliš i nikada nečeš morati raditi
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #136 u: Svibanj 13, 2012, 19:28:49 poslijepodne »
Dali to disanje u stvari izgleda kao da nesto prevrce po ustima ili... ako otvara usta pogledaj dali nosi jaja jer podbradak moze znaciti da ima puba usta a ako ispod pocrni znaci da ce uskoro izbacuti mlade... no cudi me da obda ide za muzjakom obicno se skrivaju. no kad hranis pogledaj dali odbiha hranu ako odbija vjerojatno nosi
tako je ako ti uopce nebude uzimala hranu malce nosi 100 posto!
Daniel Jajetic
098/170/20/10

Offline TunjaMunja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #137 u: Svibanj 13, 2012, 20:22:22 poslijepodne »
Jebat ga vi profesionalci to sve odmah skuzite aja...huh...
podbradak joj je malo tamniji, kad otvara usta koliko mogu vidjeti kao da ima nesto zuto-sivo u ustima...
a hranu...da umjesto kao i druge da leti jesti ode u spilju a kad je vani samo pliva oko hrane, ne dozivljava ju.
Mislim da mi je to pocelo sve jucer ili mozda prekjucer.

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #138 u: Svibanj 13, 2012, 21:12:41 poslijepodne »
Nemoraš imati poseban akvarij za ženku. Dovoljna je i obična plastična kotilica ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #139 u: Svibanj 13, 2012, 21:31:54 poslijepodne »
da moze i tako kako ti ikota kaze, ali mozes zenku izvaditi nakon cca 18 dana i sam malce izvaditi vanka, jer ucinit ces njoj na neki nacin uslugu, a i prije ces ih vidjeti vanka, a kako ona nebude jela tako dugo, vjeruj dok malce izbaci bit ce jako gladna.. ili mozes tako kako ti ostali kazu.. ja kod sebe do sada sam sve sam vadio do sada, jer sam bio nestrpljiv i nije mi se dalo cekati i odvajati zenku u zaseban akvarij, jer to moze potrajati do 24 dana, tako da mi nijedan malac nije uginuo, svi su uspjesno izvađeni iz usta, kod svake zenke koje sam to cinio..


Offline TunjaMunja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #140 u: Svibanj 13, 2012, 21:52:08 poslijepodne »
Ma odvajanje nije problem, imam jedan mali od 35l vec iscikliran akvarij samo neznam kad da ju premjestim.
a to sto kazes da vadis sam ih, to sam vidjeo na youtube i nekak mi to..., jel ju necu ozlijediti tako?
sad vidim da ona jadna bas prevrce po ustima nesto i pliva polako po akvariju ali izbjegava druge ribe i nece da jede a muski je i dalje oko nje cesto. nego jel bi pogrijesio kad bi ju sutra vec odvojio u akvarij di bi bila sama?

Offline smcm5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: BiH KOZARSKA DUBICA
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #141 u: Svibanj 13, 2012, 22:25:39 poslijepodne »
ma nista se ne brini neces je ozlijediti,tako sam i ja mislio samo polako je uzmes u ruku i lagano je stisces kod skrga a ribicu stavljas i vadis iz vode dok to radis,znaci stalno gore -dole i ona lagano izbacuje gamad,moje su tako mrijescene i svi prezive,a vadi je tek 21 dan jer tad su bez onih kesica i nediraj je prvih 5 dana jer je tad najveca mogucnost da ih pljune poslije 99% nece

Offline TunjaMunja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #142 u: Svibanj 13, 2012, 22:48:00 poslijepodne »
Ok, hvala vam svima na savjetima. zivjeli  :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #143 u: Svibanj 14, 2012, 09:43:07 prijepodne »
neces nista pogrijesiti ako je odmah odvojis. jedino isprazni taj akvarij i napuni ga vodom iz toga u kojem je zenka, da nemas promjene koje bi mogle izazvati stres. i budi oprezan, hvataj je polako, inace ti moze izbaciti ikru. ako ides na varijantu da ih ispusti sama, nakon sto ih ispusti, ostavi je jos koji dan s njima, kad vidis da ih vise ne kupi u usta, vadi je iz tog akvarija.

ali, pametnije ti je ostaviti je jos neko vrijeme, recimo nekih 15 dana, da vidis dali je sve ok, jer nekad cijela prica propadne, pa da bezveze ne pecas zenku i ne vadis je van.

Offline TunjaMunja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #144 u: Svibanj 14, 2012, 10:18:47 prijepodne »
neces nista pogrijesiti ako je odmah odvojis. jedino isprazni taj akvarij i napuni ga vodom iz toga u kojem je zenka, da nemas promjene koje bi mogle izazvati stres. i budi oprezan, hvataj je polako, inace ti moze izbaciti ikru. ako ides na varijantu da ih ispusti sama, nakon sto ih ispusti, ostavi je jos koji dan s njima, kad vidis da ih vise ne kupi u usta, vadi je iz tog akvarija.

ali, pametnije ti je ostaviti je jos neko vrijeme, recimo nekih 15 dana, da vidis dali je sve ok, jer nekad cijela prica propadne, pa da bezveze ne pecas zenku i ne vadis je van.
   :up: :klap:
Tako cu i napraviti, veliki mi je akvarij 250l a u njemu imam 21 ciklida koji su vecinom sad poceli sazrijavati pa mi nije guzva u akvariju. Cekati cu tako kako ste mi vi savjetovali i za 15-16 dana ju odvojiti u taj zaseban akvarijic.  :D :)

Offline jajokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Koprivnica
  • Radi ono što voliš i nikada nečeš morati raditi
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #145 u: Svibanj 14, 2012, 21:28:24 poslijepodne »
Koja tema od kupovine riba preko svađa do mrijesta LOL!
Daniel Jajetic
098/170/20/10

Offline TunjaMunja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #146 u: Svibanj 14, 2012, 21:40:15 poslijepodne »
Koja tema od kupovine riba preko svađa do mrijesta LOL!
Jajo bitno da se druzimo  :D :up: :up: :)

Offline jajokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Koprivnica
  • Radi ono što voliš i nikada nečeš morati raditi
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #147 u: Svibanj 15, 2012, 07:22:25 prijepodne »
Tocno to! ;)
Daniel Jajetic
098/170/20/10