Travanj 27, 2024, 07:38:13 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Grijanje T preko zime  (Posjeta: 1320 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jura_kc

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Lokacija: Koprivnica
Grijanje T preko zime
« u: Kolovoz 28, 2010, 20:25:00 poslijepodne »
Pozdrav svima!

Pošto sam jos novi u teraristici i forumu, imam jedno pocetnicko pitanje koje me duze vremena muci.
Imam mladu tarantulu 4-5 presvlacenja B.Boehmei.  Student sam i mislim tarantulu uzet na stan. E sad, mene muci kako tarantuli održat temperaturu (da ne padne ispod 18-19°C) preko vikenda kad se ja vracam kuci. Bilo bi suludo grijati prazan stan 3 dana jer je grijanje centralno. Zanima me kako ste vi rjesili taj problem ili ako netko ima dobru ideju.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Grijanje T preko zime
« Odgovori #1 u: Kolovoz 28, 2010, 21:45:10 poslijepodne »
Pozdrav svima!

Pošto sam jos novi u teraristici i forumu, imam jedno pocetnicko pitanje koje me duze vremena muci.
Imam mladu tarantulu 4-5 presvlacenja B.Boehmei.  Student sam i mislim tarantulu uzet na stan. E sad, mene muci kako tarantuli održat temperaturu (da ne padne ispod 18-19°C) preko vikenda kad se ja vracam kuci. Bilo bi suludo grijati prazan stan 3 dana jer je grijanje centralno. Zanima me kako ste vi rjesili taj problem ili ako netko ima dobru ideju.
Pa,ako imas centralno grejanje,ne bi trebalo da ti temperatura spada ispod 18 stepeni..Ali ako ti pada,mozes da ostavis neku sijalicu pored terarijuma,imas one sijalice koje stede struju,mozes to da kupis i ostavis na nekih 4-5 cm od terarijuma...
Pored toga postoje i oni podni grejaci koje mozes da naslonis na jednu od bocnih strana terarijuma,pa sad ti vidi sta ti je lakse :) Pozdrav

Offline Jura_kc

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Lokacija: Koprivnica
Odg: Grijanje T preko zime
« Odgovori #2 u: Kolovoz 28, 2010, 22:17:09 poslijepodne »
Pauk je jos mali pa je u kutijici od stapica za usi  :D . Grijači kabel bi onda bio najbolja solucija jer bi ga poslije koristio u terariju. Da li on ima regulaciju temperature? Nadam se da je sigurno ga ostavljati 3 dana bez nadzora

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Grijanje T preko zime
« Odgovori #3 u: Kolovoz 29, 2010, 10:45:20 prijepodne »
Pauk je jos mali pa je u kutijici od stapica za usi  :D . Grijači kabel bi onda bio najbolja solucija jer bi ga poslije koristio u terariju. Da li on ima regulaciju temperature? Nadam se da je sigurno ga ostavljati 3 dana bez nadzora

nema regulaciju temp.kad ga uključiš,on se ugrije najviše kaj može i tako bude cijelo vrijeme...e sad mislim da on grije i jače nego kaj je potrebno,tako da ti treba termo kontrol termostat...na njemu namjestiš da bude naprimjer 25 stupnjeva,i on ce regulirat temperaturu..

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Grijanje T preko zime
« Odgovori #4 u: Kolovoz 30, 2010, 23:26:10 poslijepodne »
ali takav grijac kosta oko 150 kuna i mislim da nebi funkcioniro u kombinaciji s kutijom za stapice i to jos 3 dana bez nadzora....

po meni svakako bolje rijesenje grijanje pomocu lampe...sta bi te kostalo otprilike 20 kuna...uzmes 20W najslabiju uperis u kutijicu i malo promatras da vidis na kojoj udaljenosti je dobra temperatura preko dana i noci i to je to
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Damber

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 347
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
  • Katkada je bolje ne činiti ništa.
Odg: Grijanje T preko zime
« Odgovori #5 u: Kolovoz 31, 2010, 00:58:59 prijepodne »
Mislim da je najbolje riješenje ponijet ga sa sobom. Mali je to pauk i ne bi trebalo biti problema, a tako ćeš biti najsigurniji.
*Zagreb - Trešnjevka*
RIO 180
Nano 20

Offline Jura_kc

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Lokacija: Koprivnica
Odg: Grijanje T preko zime
« Odgovori #6 u: Kolovoz 31, 2010, 01:11:21 prijepodne »
Kakvu svijetlost isijavaju te žarulje? ako se ne varam tarantulama ne smeta crvena , zelena i plava svijetlost. Malo sam gledao žarulje: http://www.teraristika.hr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=48&Itemid=71  Koja bi vrsta žarulje bila najbolja?
Sumnjam da cu ju svaki vikend nositi s prtljagom, mislim da ce joj biti preveliki šok,a i zimi je dosta hladno za transport.

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Grijanje T preko zime
« Odgovori #7 u: Kolovoz 31, 2010, 07:21:40 prijepodne »
bilo koja u boji... :)

Offline Jura_kc

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Lokacija: Koprivnica
Odg: Grijanje T preko zime
« Odgovori #8 u: Kolovoz 31, 2010, 08:06:04 prijepodne »
Ok, hvala na odgovorima   :)

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Grijanje T preko zime
« Odgovori #9 u: Kolovoz 31, 2010, 17:14:43 poslijepodne »
definitivno nije preporucljivo preko zive svaki vikend cukat pauka sa sobom nekam....prehladno i previse stresa....cak id a kupis najobicniju zarulju stavi mu zaklon i ne smeta ako ce mu 2 dana bit svjetlo...bolje i tako nego da je na hladnom ili da ga cukas sa sobom
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Grijanje T preko zime
« Odgovori #10 u: Kolovoz 31, 2010, 17:59:00 poslijepodne »
kupiš infra red žarulju, složiš ju na dobru razdaljinu od kutije/terarija gdje je pauk.. i ostaviš da svijetli..  možeš lampu spojit na tajmer da ne gori cijelo vrijeme..