Travanj 28, 2024, 06:38:52 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Da li naš forum polagano UMIRE ???  (Posjeta: 16335 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #75 u: Ožujak 27, 2012, 10:19:14 prijepodne »


bit će bolje ;) meni je drago vidjeti da se i iz mase novih s glupim pitanjima izkristalizira jedan mladac kao npr biosvera.... a bit će takvih još....


Biosvera je oduvijek bio pristojan i užitak ga je čitati.
Ali kad ti dođe netko i napiše ovo:

"imam ja jos pitanja al neznam dal si u stanju odgovorit
kad se tu pravis nesto jer si starija i razumijes se u gmazove"

nakon što mu pokušavaš odgovoriti na sva besmislena pitanja onda stvarno mislim da nije ni toliko stvar u forumu već u obiteljskom odgoju novopridošlih početnika. Ideš nekome pomoći, pa dobiješ vrijeđanje? Tako da se ne čudim što ljudi više nemaju volje već se bave svojim hobijem a pojave se s vremena na vrijeme na forumu. Što je šteta jer sam danima isčitavala izvrsne posteve Nina G, skorpca, Iceka i ostalih.

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #76 u: Ožujak 27, 2012, 10:30:52 prijepodne »
znam da ima takvih i uvijek će biti ali meni dovoljan i jedan od sto ;)

uvijek se rado sjetim Matije i njegovog straa od jednog malca... zaboravih nick... prepoznat će on
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #77 u: Ožujak 27, 2012, 10:35:32 prijepodne »
meni osobno najveće razočaranje na forumu svih ovih godina je ivborosa...
dečko je od 13 godine ciljano bio predodređen za akva gurua i budućeg admina, a onda čovjek ode na tamnu stranu i počne držat paukove ...
užas i nevjerica...

:D :D :D

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #78 u: Ožujak 27, 2012, 10:37:21 prijepodne »
 :D :D :D
Al je zato tamna strana profitirala  :P

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #79 u: Ožujak 27, 2012, 10:45:00 prijepodne »
Naravno da se može nešto napraviti kako bi se forum dignuo iz mrtvila:

1. otvaranjem zanimljivih tema (ja sam napravio ovaj post sa namjerom da ljude malo "trznem" i da napišu koju rijeć)
2. ako Vedran i ostali admini ne stignu raditi oko foruma i web stranice, treba se raspisati poziv ljudima koji nemaju puno obveza da malo pripomognu
3. slažem se sa kolegama da treba pisati i podizati više članaka
4. dajte još koji prijedlog...

Offline Grozota

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
  • poʞ ǝuǝɯ ǝɾ ǝʌs n npǝɹ' ǝu ɯɐuz ɐz sɐʌ
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #80 u: Ožujak 27, 2012, 10:49:29 prijepodne »
Tera dio foruma je zamro, samo podforum Novi u teraristici svaki dan raste. Neki početnici u 3mj. imaju više posteva od ljudi koji su tu godinama!
Po meni, veliki dio problema leži u tome što mladi, novi članovi uopće ne žele čitati i pretraživati po forumu, već očekuju sve servirano. Mislim da je mojih zadnjih 100 posteva su samo odgovori na takva pitanja. I da stvar bude još gora krenu davati potpuno krive/polovične savjete o životinjama, koje možda čak nisu nikad uživo vidjeli. I kad im želiš pomoći za uzvrat, od nekih, se dobije vrijeđanje.

Moram priznati da se ozarim kad vidim da je netko od znalaca objavio post u tera dijelu.

I zabranila bi posteve u tipu:  :up: , super su, baš su fora i ine.






Evo mali osvrt i s moje strane. Od cca 2009 pratim ovaj forum , regao sam se puno kasnije. Imam postova manje nego godina jer pišem samo kada imam nešto korisno za reći.

Meni je samo ponekad gušt čitat postove mladih stručnjaka i tete Chilli kako im onda objašnjava neke stvari xx put.  Sjetimo se samo posta s Daruvarom  (Suze mi dan danas teku od smijeha)  :D :D :D :D
Dalje sve te textove tih mladih stručnjaka bi brisao samo tako jer tamo je toliko gluposti i nebuloza da se i danas čudim kako njihove životinje preživljavaju....al 100 postova u 5 dana. Da je nešto pametno rekao bi respect al ovako  :down:
Sve u svemu klinci očekuju da će im sve pasti s neba, vjerojatno ni ne vide da postoji tražilica na farumu, a o nekoj literaturi da se bar raspituju  :down:     
:devil-smiley-029:

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #81 u: Ožujak 27, 2012, 10:53:28 prijepodne »
za par dana kreće nagradna igra za najčlanak proljeća...

nadam se da će biti zainteresiranih...

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #82 u: Ožujak 27, 2012, 10:56:07 prijepodne »
za par dana kreće nagradna igra za najčlanak proljeća...
nadam se da će biti zainteresiranih...

Hajde i to je jedan korak ka buđenju foruma  :up:

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #83 u: Ožujak 27, 2012, 10:56:26 prijepodne »
Naravno da se može nešto napraviti kako bi se forum dignuo iz mrtvila:

1. otvaranjem zanimljivih tema (ja sam napravio ovaj post sa namjerom da ljude malo "trznem" i da napišu koju rijeć)
2. ako Vedran i ostali admini ne stignu raditi oko foruma i web stranice, treba se raspisati poziv ljudima koji nemaju puno obveza da malo pripomognu
3. slažem se sa kolegama da treba pisati i podizati više članaka
4. dajte još koji prijedlog...
Plavi, koju god temu otvoris nema interesa,recimo po meni su teme od "Juricas izrada slatkovodnog akvarija" i "Zeleni Rio tapajos biotop" vrhunske teme,nekad ih je bilo puno,a evo danas su rijetki koji zele prezentirati i podijeliti svoje radove.
Vecina cita i rijetki pisu,a ima i oni koji pisu i sve znaju,ali nista ne prezentiraju. :D
Slazem se s ovim drugim :up:
5.Bilo bi takodjer lijepo da se u temama ubacuju slike kao recimo u bolestima,ako se prica o necemu da se vizualno prezentira o cemu se raspravlja

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #84 u: Ožujak 27, 2012, 11:05:22 prijepodne »
....evo jedna zgodna temica:



https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=72015.msg714481#new



...nadam se da ćete se i tamo raspisati kao u ovoj!


Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #85 u: Ožujak 27, 2012, 11:11:46 prijepodne »
Wow pa ide ova tema u pravom smjeru. Plavi nek ti dignu spomenik ovdje zbog ovog u zagradi u prvoj točki...naozbiljnije.  :up:

Napisao si:

1. otvaranjem zanimljivih tema (ja sam napravio ovaj post sa namjerom da ljude malo "trznem" i da napišu koju rijeć)
2. ako Vedran i ostali admini ne stignu raditi oko foruma i web stranice, treba se raspisati poziv ljudima koji nemaju puno obveza da malo pripomognu
3. slažem se sa kolegama da treba pisati i podizati više članaka


mbogdan dodao:

4. Bilo bi takodjer lijepo da se u temama ubacuju slike kao recimo u bolestima,ako se prica o necemu da se vizualno prezentira o cemu se raspravlja


Ključna je točka 2., treba prihvatit da ovako nije dobro i da treba svježe krvi sa entuzijazmom podhitno...te dodajem još jednu točku:

5. da se administratorima i moderatorima stavi ko pravilo ponašanja, da su ovdje u službi sajta i ljudi koji dolaze na sajt, da nisu oni glavni nego posjetitelji foruma, pa će kad oni budu primjer, svi ostali ih slijedit. ;)

Sretno ljudi.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #86 u: Ožujak 27, 2012, 11:15:27 prijepodne »
Točka 5. mi je malo upitna... ja znam da si ti osobno povrijeđen ponašanjem jednog bivšeg admina, zbog čijeg odnosa i indolencije je u biti i došlo do stvaranja tvog sajta, ali nisam primjetio da je ekipa koja je sad gore nešto strašno bahata ili bezobrazna prema bilo kome tko to ne zaslužuje?  Možda griješim..ali..prije bih rekao da ih nema nego da se bahate...

Ja sam izuzetak, ali mene više malo tko uzima za ozbiljno pa se ni ne računam :D

Offline bobrok

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški  
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #87 u: Ožujak 27, 2012, 11:34:06 prijepodne »
Neznam samo šta buncaju ovih par terarista ovde da je teraristički deo još aktivan kad je i on takodje pred umorom! Neznam ko je to tamo tako aktivan osim par nekih novih članova koji već mjesecima unazad nonstop dižu iz zaborava svoje teme potavljajući stalno nove slike svojih jednih te istih životinja!
Gde su NinoG, Vrba, ElDjapo, Igzu, Parisopolis, TITO i ostali jači igrači? Svi su manje više digli ruke od foruna, a razlozi nemaju veze sa recesijom jer pouzdano znam da je većina tih članova nabavila rijetke životinje za kakve ovde više od pola ljudi nije ni čulo da postoji, ali neće ovde više da pišu jer ko što Chili kaže neće niko da odvoji svoje vrijeme za mesto gde će bilo to novajlija ili administrator da ga zeza!
Administratori pričaju o nekim pravilima, a dozvolili su da se na forumu piše o politici i pljuje po ljudima druge nacionalnosti! Pa super, eto vam sad vaš forum, bez ElDjapa i još nekoliko srba koje ste sami oterali sa foruma zbog uplitanja politike i satanaziranja članova koji su iz srbije.
Neću da budem pogrešno shvaćen, i ja volim ovaj forum iako nisam aktivan i ne pišem ništa, ali dosta vremena kao i ostali provodim ovde čitajući i učeći od drugih, tako da ne želim da se ovaj forum ugasi, ali mislim da je šteta koja je napravljena nepopravljiva i da će proći mnogo vremena dak se ne pojave novi jaki članovi koji će barem taj teraistički deo o kom pišem napraviti opet zanimljivim.
Još jednom se izvinjavam ako sam nekog uvredio, ali vidim da se raspravlja o toj stvari pa sam poželeo i ja da kažem šta mi je na srcu i kako ustvari stoje stvari.
Pozdrav.
El Djapo No1

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #88 u: Ožujak 27, 2012, 11:41:46 prijepodne »
Neznam samo šta buncaju ovih par terarista ovde da je teraristički deo još aktivan kad je i on takodje pred umorom! Neznam ko je to tamo tako aktivan osim par nekih novih članova koji već mjesecima unazad nonstop dižu iz zaborava svoje teme potavljajući stalno nove slike svojih jednih te istih životinja!
Gde su NinoG, Vrba, ElDjapo, Igzu, Parisopolis, TITO i ostali jači igrači? Svi su manje više digli ruke od foruna, a razlozi nemaju veze sa recesijom jer pouzdano znam da je većina tih članova nabavila rijetke životinje za kakve ovde više od pola ljudi nije ni čulo da postoji, ali neće ovde više da pišu jer ko što Chili kaže neće niko da odvoji svoje vrijeme za mesto gde će bilo to novajlija ili administrator da ga zeza!
Administratori pričaju o nekim pravilima, a dozvolili su da se na forumu piše o politici i pljuje po ljudima druge nacionalnosti! Pa super, eto vam sad vaš forum, bez ElDjapa i još nekoliko srba koje ste sami oterali sa foruma zbog uplitanja politike i satanaziranja članova koji su iz srbije.
Neću da budem pogrešno shvaćen, i ja volim ovaj forum iako nisam aktivan i ne pišem ništa, ali dosta vremena kao i ostali provodim ovde čitajući i učeći od drugih, tako da ne želim da se ovaj forum ugasi, ali mislim da je šteta koja je napravljena nepopravljiva i da će proći mnogo vremena dak se ne pojave novi jaki članovi koji će barem taj teraistički deo o kom pišem napraviti opet zanimljivim.
Još jednom se izvinjavam ako sam nekog uvredio, ali vidim da se raspravlja o toj stvari pa sam poželeo i ja da kažem šta mi je na srcu i kako ustvari stoje stvari.
Pozdrav.

Ni meni nije drago da se politika u tom postu upetljala na forum,takodjer imam nekoliko kolega akvarista iz Srbije i ne stavljam ih u isti kos s onima koji su radili onakve stvari kakve su objavljene u postu o logorima.
Nadalje mislim da kako si napisao niste pozeljni ovdje je sasvim netocan navod i bez obzira na nacionalno opredjeljenje ili vjersku pripadnost su ovdje svi dobrodosli. :up:
Napisao sam da ima postova u teraristici to je tocno,ali posto se njome ne bavim ne mogu procjeniti koliko su kvalitetni ili ne -?

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #89 u: Ožujak 27, 2012, 12:30:31 poslijepodne »
Točka 5. mi je malo upitna... ja znam da si ti osobno povrijeđen ponašanjem jednog bivšeg admina, zbog čijeg odnosa i indolencije je u biti i došlo do stvaranja tvog sajta, ali nisam primjetio da je ekipa koja je sad gore nešto strašno bahata ili bezobrazna prema bilo kome tko to ne zaslužuje?  Možda griješim..ali..prije bih rekao da ih nema nego da se bahate...

Mislim da je ovdje došlo do nekog nesporazuma....da se odmah ogradim, želim ti samo pomoć da vratiš sajt na staro, da bude ono što je i bio, jer je akvarij.net dio mene od 2005. To mi jedina namjera zašto sam se javio u temu i ništa drugo. Nikakav skriven motiv nemam.  :up:

Moj sajt je nastao jer ovdje aquascaping podforumi nisu funkcionirali i nikad ne mogu funkcionirat prvenstveno zbog 90% postova u temama ala: "bravoooo", "i ja bih takav", "prekrasno" koje nikom ne koriste. Nastao je jer se svatko u administraciji počeo petljat kako trebaju izgledat aquascape forumi. Nastao je i zbog toga jer su članci stajali, kao što i sad stoje, a nismo se tako dogovorili bili već smo rekli da će ići redovito. Nastao je zbog potrebe za takvim aquascaping sajtom u regiji di će se pisat samo o aquascapingu, a ne da bude utopljen u hrpu drugih podforuma zajedno sa zmijama, koraljima i ostalim. To je razlog, a ne nikakva moja osobna povrijeđenost od strane nekoga ili slično. Ja i ti smo se vidjeli možda 3 puta u životu na brzinu, i ne znam stvarno odakle ti možeš znat moje razloge i to tako samo napisat, kad nikad nismo pričali o tome. -?
 
Što se tiče točke 5. i ponašanja modera i admina, tebe nema na sajtu očito onda, al kad već pričamo bez dlake na jeziku i kad se sve rješava, ja sam par puta nedavno svjedočio bahatosti moderatora u terarijskom dijelu foruma, di sam se naprosto zgrozio da se to tolerira. I to ne samo ja. Reakcija je bila, pa na šta ovo liči. Ako netko ne može radit moderatorski ili neki drugi posao, neka ga ne radi, ako je teško nekom nešto objašnjavat, onda nemoj to radit i amen. Ovo je samo hobi, nešto zaista nevažno u životu, koji treba opuštat i odmarat, ionako samo crnjaci svuda na TV-u...pa mi zaista nije jasno kako si netko može umišljat, da samo zato što je moderator ili administrator, ima pravo nekom nešto solit pamet i biti bezobrazan. Na to sam mislio.

Posao administracije jest da pomaže sajtu u funkcioniranju da sve ide svojim tokom, da se ljudi malo animiraju, a ne da glume Bogove.  :up:


« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2012, 12:33:53 poslijepodne od lp »

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #90 u: Ožujak 27, 2012, 12:41:21 poslijepodne »
kao sto je vec netko napisao, da se pripomogne adminima, ako je to moguce, ja sam tu i previse nego inace, pa ako treba se gdje ukljuciti i bit policajac kako vedran kaze, evo ga nasli ste ga..  :D :D

moje provedeno vrijeme u dvije godine, mislim da napreduje,

Datum registracije: Siječanj 03, 2010, 19:09:38 pm
Ukupno vremena provedeno online: 44 dan(a), 2 sat(i) i 46 min.

ako sto znaci, rado cu pomoc forumu samo da nepropadne.. ipak mi je forum najbolji prijatelj, kako ih danas nema, tako da s njim najvise vremena provodim..  :D ;)

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #91 u: Ožujak 27, 2012, 12:43:24 poslijepodne »
Sad si mene zaintrigirao s ovim na tera dijelu, pa ako možeš malo detaljnije objasniti na što konkretno misliš.
Osobno se trudim uvijek pomoći i zato sam tu, ali i mi smo ljudi pa znamo pretjerati. Pa bi te molila objašnjenje, da i mi stanemo na kočnicu ako negdje pretjeramo, nekad sami ne vidimo pa je lakše kad nam netko ukaže na pogreške.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #92 u: Ožujak 27, 2012, 12:57:41 poslijepodne »
opla...raspisali ste se..super, nadam se da se tema neće ključat i da će ić u ovom smjeru da se javno razjasne neke stvari..
chili - zbog mojreg malog ne bi nikad reko da možeš biti toliko stroga (namjerno koristim ovu blažu riječ)..jer na akteru u vž i u zg lani si se toliko trudila oko mog klinje da jednostavno nisam nikada mislio da možeš bit stroga..malo opusti kočnicu, svi su početnici, i ti si bila, neka ti i ne bude teško odgovorit na ta ponekad glupa pitanja..ne se igrat boga..isto sam pokušao na drugom forumu kada su me postavili za admina..ali srećom u lp-a koji me smirio i ukazao kako stvari funkcioniraju..tu si da pomogneš da sajt/forum funkcionira..občian član, koji seli i uređuje postove, ne da se obrušava na korsinike foruma..

ipak je sve ovo hobi, a ne neko natjecanje čiji je tata jači :)

sve je ovo napisano u dobroj namjeri, da se malo trgnete, ako treba pomoć, ne kao policajac već sasvim drugo imate je i smoje strane, bez obzira na moj rad na drugom forumu, jer sam ovdje počeo :)


Offline Grozota

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
  • poʞ ǝuǝɯ ǝɾ ǝʌs n npǝɹ' ǝu ɯɐuz ɐz sɐʌ
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #93 u: Ožujak 27, 2012, 13:16:07 poslijepodne »
Citat:
Ključna je točka 2., treba prihvatit da ovako nije dobro i da treba svježe krvi sa entuzijazmom podhitno...te dodajem još jednu točku:

S ovim se apsolutno slažem ali svježa krv treba ne bi trebala očekivati da sve padne s neba. Trebala bi se informirati o stvarima koje ih zanimaju.
Primjer jedan: Razgovara se o tarantuli brachypelma emilia i xy stručnjak od 10-14 godina kaže to ti je tarantula iz tropslih područja i treba veliku vlagu.  Kolega mu ispod napiše brachyspelma emilia = mexican redleg , znači Meksiko = suha područja, mala vlaga. Ovaj kaže sorry nešto sam pomješao i 2 dana poslje opet tupi isto i piše po svome razno razne nebuloze.
Po meni bi takve komentare trebalo micati je zbunjuju ostale mlade snage koje su voljene nešto i naučiti

Primjer dva : Tjedan poslje klinac kupuje 5-6 paukova i traži pomoć da li itko zna kakve uvjete trebaju 1-2 jer on ne zna. PA KOJEG VRAGA KUPUJEŠ TARANTULU O KOJOJ NE ZNAŠ APSOLUTNO NIŠTA ????????
Netko će me već početi optuživati da imam deal sa Stanley-jem jer forsiram njegovu knjigu.  The tarantulas keepers guide autori Stanley A. Schultz i pokojne mu supruge .   125 kuna, 376 stranica i odgovora na 99% stvari koje ikome padnu na pamet a tiče se tarantula. Tolike novce ekipa daje za slingove o kojima ništa ne zna.
Ja se držim tema Novi u teraristici  i Pučnjaci i insekti i ljudi moji čega sve tamo ima je strašno. Iskreno skidam kapu Chilli koja to sve uspije pohvatati, izbrisati, odgovoriti.... Čelične živce žena ima


:devil-smiley-029:

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #94 u: Ožujak 27, 2012, 13:17:03 poslijepodne »
cannibal hvala na iskrenoj kritici  :up:
U pravu si ali samo da nadodam da mi zaista nije teško odgovarati ali ne volim vrijeđanje kad nekome nešto nije po volji.
Nekako sam naučila na kvalitetu posteva na ovom forumu i teška srca promatram kako se kvaliteta sve više ruši....

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #95 u: Ožujak 27, 2012, 13:17:24 poslijepodne »
Lijepo je vidjeti da nas je vecina zabrinuta za sudbinu naseg foruma(kazem nasega, jer da...mi koji smo ovdje svakodnevno zivo smo tkivo istoga)...osnivacima mozemo samo zahvaliti sto je kao takav pokrenut i sto su nas sve skupa navukli na njega :)
Potrebno je samo malo vise tolerancije, medjusobnog postovanja....opustenosti, kao i u zivotu, ponoviti cu, forum je zivo tkivo! Puno je lakse napisati nesto ruzno na forumu nego isto izgovoriti u lice, pa se stoga, prije nego itko isto napise tako nesto pokusa postaviti u situaciju da to covjeku govori u lice....s jos jednim detaljem, nitko kada vi pisete nezna ono o cemu vi razmisljate..pa, mozda ako i mislite da ste nekim postom duhovit...taj isti post nekoga moze uvrijediti...
Vjerujem da se na ovom forumu ipak svakodnevno nalazi kriticna masa dobrih ljudi koja ce napraviti da forum i dalje funkcionira..tako da ne, ne mislim da forum umire....
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #96 u: Ožujak 27, 2012, 13:19:55 poslijepodne »
Ti imas prvu opomenu pred ban radi javljanja tu na forumu. Svaka daljnja benevolentna recenica ce biti strogo sankcionirana.

Sad cete vidit kako jedna lasta ne cini proljece, a vuk dlaku nikako...

Moderator
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #97 u: Ožujak 27, 2012, 13:24:48 poslijepodne »
Puno je lakse napisati nesto ruzno na forumu nego isto izgovoriti u lice, pa se stoga, prije nego itko isto napise tako nesto pokusa postaviti u situaciju da to covjeku govori u lice...

Bemti, pa kod mene je skroz obratno...ja ljudima u lice svašta skrešem, a ovdje na forumu hinim finoću!
« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2012, 13:28:05 poslijepodne od Nino G »

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #98 u: Ožujak 27, 2012, 13:29:04 poslijepodne »
Ti imas prvu opomenu pred ban radi javljanja tu na forumu. Svaka daljnja benevolentna recenica ce biti strogo sankcionirana.

Sad cete vidit kako jedna lasta ne cini proljece, a vuk dlaku nikako...

Moderator
evo...radi ovakvih postova....form mora zivjeti....nema mi veceg veselja!   :zagrljaj: :zagrljaj:
opusteno i veselo.....ljudi, zivot je ovako i onako okrutna prica....stoga, neka Vam svim...form postane mjesto opustanja i zabave...ucenja i razonode....:):)

@NinoG - tebi da :) u pravilu i meni...ali, stjecem dojam da ljudi svoje frustracije istresaju na forumu...pa se to odnosi na takve postove...vjerujem da bi u zivo bilo potpuno drugacije :):):)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #99 u: Ožujak 27, 2012, 13:34:27 poslijepodne »
 :D :D :zagrljaj:

upravo to - HOBI

ima ona neka strana narodna, - "continental people think life is a game.... British people think cricket is a game.."

ok, i nije bas neka  :D

Razumljivo je da ce puno ljudi na hrpi imati i puno razlicitih misljenja i potreba, ali moderi su tu upravo iz tog razloga, da sve to malo "uoblice"...  i ispravljaju krive drine te navode... e sad, netko ima nekad vise strpljenja, nekad je ponedjeljak, a i utorak isto  :dead: pa se nema zivaca... a ako to onda kulminira, smatra se generalnim trendom... nonononono, pls no  :)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.