Travanj 28, 2024, 10:27:42 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Raznorazne bolesti ili paničarim....  (Posjeta: 22545 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #75 u: Veljača 13, 2012, 09:20:14 prijepodne »
nadam se da me neće netko smatrati da protežiram ili reklamiram
ali, online shop www.zajac.de ima sve što ti treba za akvaristiku - od opreme do lijekova:

http://www.zajac.de/Sera.htm?websale7=zoo-zajac&ci=000774

odnosno - imaš posebni dio stranice zajac.de koji "obrađuje" lijekove:
http://www.zajac.de/S%C3%BC%C3%9Fwasser.htm?websale7=zoo-zajac&ci=000438

tako da bi bilo dobro da tamo proroštaš - sigurno postoje lijekovi koji bi ti odgovarali, koliko znam
od njih dostava u Njemačku treba DO dva dana....

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #76 u: Veljača 13, 2012, 11:41:25 prijepodne »
: ) Ali ne vidim nigdje Sera bacto tabs? Isto vrijedi za JBL Furanol. Jednostavno nebi smijeli imati više antibiotike itd. u javnoj prodaji nego se treba dobiti recept... A od koga dobiti recept? - nemam pojma. Sigurno možemo dobiti ove od elitistice, a prije toga ju moramo platiti da dođe ovdje što sigurno neće biti jeftino (većinu veterinara, koje smo mi zvali, ne zanimaju ribe).

Pošto si ti davala taj probiotik ribicama, zanima me jel' u redu da sadržaj kapsule ima suhi kvasac unutra? Sadržaj kapsule jest Saccharomyces boulardii i suhi kvasac.

Inače, još danas im ništa ne dajem što znači da su bile 3 dana samo s biljkama unutra a sutra im mislim onda miješati probiotik i davati normalnu hranu.

Update: ribica mala je jučer imala najduži konac u povijesti kojeg sam vidio ali kada sam išao po fotoaparat ali je nestao.. (tu krivim Misgurnusa da je imao nešto s time). Nadam se da je to bio zadnji i da će sve biti u redu s njom. Inače, ponašanje ribica je ostalo isto - letargično. Miču se samo kada ja priđem akvariju i počnem pričati - onda me raspoznaju pa dolaze gore i mole za hranu ali kada odem, samo se vrate  na dno akvarija. Ne znam što je većoj ribi, ali izgleda da je "osamljena" i da joj se "neda" plivati bez druge. Čim se druga miče, veća ribica počne plivati s njom a tu i tamo samostalno ode do neke biljke ili drugog kutka akvarija.
« Zadnja izmjena: Veljača 13, 2012, 11:54:09 prijepodne od Akviziter »

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #77 u: Veljača 13, 2012, 12:24:52 poslijepodne »
da, ali imaju bactopur profi .... to je noviji oblik cijele priče!
uostalom, i bactopur je antibiotik širokog spektra, ali blaže koncentracije...

osim toga, imaš aqua münster lijekove koji su također odlični...da sad ne davim - imaš objašnjenje uz svaki lijek
i u njih možeš imati potpuno povjerenje!

mislim da im suhi kvasac ne može škoditi s obzirom da je to skoro najveći dio B vitamin
iako će ti prljati vodu
ne znam jel ima kod vas lijek zvani linex, proizvođač je Sandoz .... ja sam to davala, a on sadrži "žive liofilizirane mliječno kisele bakterije vrste Lactobacillus i Bifidobacterium te prebiotike inulin i oligofruktozu, koji reguliraju i održavaju ravnotežu crijevne flore"

drugo ne znam što reći... -? :(


Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #78 u: Veljača 13, 2012, 12:43:40 poslijepodne »
Za bactopur sam svjestan, ali sam čitao kroz N tema da nije efikasan. Aqua münster.. nikada čuo, ali budem pogledao.

Hvala za informacije o probiotiku. Budemo danas onda išli vidjeti jel' imaju nešto slično tome.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #79 u: Veljača 13, 2012, 13:08:21 poslijepodne »
Ah.. zaboravio pitati: jesi li ikada postavljala tu smjesu u želatinu pa im tako davala hranu? (na taj način mogu regulirati koja riba jede što, te u kojim količinama)

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #80 u: Veljača 13, 2012, 13:22:40 poslijepodne »
Samo da nadopunim kolegicu Babyboom,

Bactopur je antiseptic koji ne pomaže kada se radi o unutrašnjim bakterijskim infekcijama već više za dezinfekciju rana i slično.

Nemoj koristiti onaj probiotik sa kvascem jer ako kvasac ubaciš u akvarij može se naglo povisiti razina CO2 što može dodatno otežati stanje riba.

Na žalost bez antibiotika (ukoliko tvoja riba ima neku bakterijsku upalu) nečeš postiči ništa.
Evo pročitaj ovaj članak koji je imao jedan kolega i kako je rješio bolest:

http://forum-goldfisch.de/Blogs/GoldfischBlog-1

Javljaj promjene, pozdrav.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #81 u: Veljača 13, 2012, 13:27:04 poslijepodne »
He he,
Taj link sam postavio unutar "trbušne vodenice" kod osobe koja je javila da ribica ima plikove i mjehuriće.

Zato me zanimalo ovo o lijeku "Interpet 9" koji se pokazao dobrim.

Isto tako, ako stavim ovaj sadržaj s hranom u želatinu, i ribe to pojedu.. valjda se neće povećavati CO2?

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #82 u: Veljača 13, 2012, 13:48:57 poslijepodne »
Ali kvasac je samo izvor B vitamina a kvašćeve gljivice nisu sastavni dio bakterija crijevne flore tako da sa njime ne postižeš ništa bitno za tvoje ribe.

U sastavu Interpeta 9 se spominje formaldehid a on nije antibiotik tako da također ne preporučujem za unutrašnju bakterijsku infekciju.
« Zadnja izmjena: Veljača 13, 2012, 13:55:36 poslijepodne od 985plavi »

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #83 u: Veljača 16, 2012, 10:45:13 prijepodne »
Ažurnosti radi: ribice su postale aktivnije od kada im dajemo hranu. Dajemo im tri puta dnevno: ujutro normalnu hranu za zlatne ribice (pahuljice?) pomiješane s vitaminom JBL atvitol. Nakon toga im dajemo veoma malu dozu osušenih daphnia i za kraj (sat vremena prije gašenja svijetla im dajemo malu dozu jbl perl-a. Ovakvu prehranu će imati do sljedećeg ponedjeljka. Manja ribica i dalje uzima atmosferski zrak ali još jednom ponavljam da je mala to radila od kada znam za nju. Što se tiče ljuskica, itd. meni se i dalje ne čine da se radi o vodenici. Velika ribica je po starom - sve OK. Izmet manje ribe je bio polu-normalan i polu-končast.

Eto.. toliko od mene.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #84 u: Veljača 16, 2012, 11:09:32 prijepodne »
Da li riba i dalje leži na dnu?
Da li ima nakostriješene ljuske (Trbušna vodenica)?

Hajde molim te ako misliš da je trbušna vodenica postavi fotografije.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #85 u: Veljača 16, 2012, 11:33:28 prijepodne »
Ne mislim da se radi o trbušnoj vodenici... Od jučer tu i tamo legne dolje, ali sada više prebire po dnu nego što na istome leži.. iako zna i ležati na dnu. Recimo da je 50-50, što aktivna a što da je na dnu i leži (svakako bolje nego što je to bilo prije - cijeli dan ležala na podu, osim kada se hranilo, onda dolazi na površinu). U međuvremenu je sada vršila nuždu te imala mali izmet - vidi se na slici. Iza njega nema konca. No, tek smo ih počeli hraniti pa ćemo vidjeti kako će se osjećati i što će raditi.

Slika ribice s donje strane:


Slika s bočno-stražanje strane:


Slika s bočne strane:


Nadam se da se oporavlja...

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #86 u: Veljača 16, 2012, 11:40:21 prijepodne »
Na fotki mi riba izgleda sasvim ok.

Hajde još jednom ponovi što si radio u zadnjih tjedan dana:

- bez hrane koliko dugo
- što si dodavao u vodu
- da li natapaš hranu sa probiotikom

dobro bi došao i kratki filmič  ;)

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #87 u: Veljača 16, 2012, 12:08:36 poslijepodne »
Promjene aq.:

Od kada se mala ribica počela prevrtati, prestali smo ubacivati tekuće gnojivo i željezo za biljke jer sam rekao curi da, što se mene tiče, biljke mogu i uginuti ili ih može presaditi u manji ali je po meni to nepotrebno.
Svaki petak se razmijeni ~50L vode uz isisavanje tla te čišćenje filtera u slučaju da je potrebno - a potrebno je svaki puta pošto imamo "teroriste" što se tiče života biljaka.
Nakon promjene vode, ubacujemo propisanu dozu FFM-a i dozu "dobrih bakterija" po litri akvarija.
Misgurnus svaki dan zakopa dio crnih zrnaca veće granulacije te otkopava pijesak - drugim riječima, došao sam do izgleda kojeg sam imao prije te gotovo kao i da nisam ubacivao nove kamenčiće unutar akvarija.
Par dana, nisam napisao kada, sam unutar vode ubacio vitamine (JBL atvitol) ali mi se to učinilo "glupo" pošto mi se čini da imaju više od vitamina ako ih stavim u hranu.

Što se tiče hranjenja:

31.01.2012. grašak
01.02.2012. grašak
02.02.2012. grašak
03.02.2012. blitva + vitamin
04.02.2012. kelj  + vitamin
05.02.2012. blitva + kelj  + vitamin
06.02.2012. grašak (samo ujutro), špinat navečer  + vitamin
07.02.2012. blitva  + vitamin
08.02.2012. špinat  + vitamin
09.02.2012. blitva+špinat  + vitamin
10.02.2012. kelj  + vitamin
11.02.2012. ništa
12.02.2012. ništa
13.02.2012. ništa
14.02.2012. pahulje + vitamin (ujutro), pahulje navečer + češnjak (ovaj put smo unijeli malo češnjaka te su pojele normalno hranu)   [ovdje smo ubacili MRKVU za puževe - maknuli smo vanjsku kožu mrkve, isprali je, stavili na kuhanje do te mjere da je i dalje čvrsta, kako ribe nebi istu mogle jesti]
15.02.2012. pahulje + vitamin (ujutro), daphnia (18 sati) + jbl perl(6 komada - svakoj ribi 2, u 23 sati) [mrkva je maknuta iz vode - prošlo točno jedan dan; ribe su bile pored mrkve, propali "usisati" ali nisu ništa mogle dobiti]
16.02.2012. pahulje + vitamin (ujutro)

Nije korišten nikakav diuretik ili slično jer nismo ništa mogli nabaviti. Dobra vijest je da smo spremni za unutrašnju bakterijsku infekciju - paket iz Austrije je propušten - carina ga nije dirala (dobili smo Sera Bactotabse!!). Što se tiče tokoselena/fluoremida - vidjet ćemo što će biti s tim paketom koji dolazi iz Hrvatske.

Video dođe naknadno jer mi se baterija puni.

EDIT: ne mislimo ribe tretirati antibioticima dok stvarno ne pokažu naznake da su bolesne..

« Zadnja izmjena: Veljača 16, 2012, 12:17:23 poslijepodne od Akviziter »

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #88 u: Veljača 16, 2012, 12:21:28 poslijepodne »
Znači ovako:

1. sada se izbalansirala kakica i normalne je konzistencije i boje?
2. ribica je svakim danom sve bolje, življa je...?
3. svakim danom sve manje pokazuje probleme sa zračnim mjehurom?

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #89 u: Veljača 17, 2012, 14:43:03 poslijepodne »
Nije se zbalansirala. Na trenutak sam pomislio da je jučer napokon došla u normalu, ali ne.. Danas je ponovno imala konce. Što se tiče živosti - i življa je i nije (uvijek ima dosta vremena kada je pri dnu). Što se tiče zračnog mjehura.. eto baš sada se izvrnula na leđa kada sam prestao snimati, ali ju je veća riba pomaknula pa nisam uspio prekinuti premicanje filma s fotoaparata na računalo.

Ja bi rekao da ona ima neko trajno oštećenje unutrašnjeg/ih organa. A zašto se prevrće tu i tamo - nije mi jasno. Kada je bila u manjem akvariju, nikada je nisam vidio prevrnutu. Možda stvarno raste.. (ja se nadam)

I eto.. filmić za kraj; jučer sam mislio isti napraviti ali eto.. jednostavno sam bio odsutan.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #90 u: Veljača 17, 2012, 15:08:23 poslijepodne »
Imam vrlo jak osječaj da u crijevnom traktu ima pijeska koji nikako ne izlazi napolje ili pak izlati pa ona ponovo guta novi pijesak. Taj pijesak povečava specifičnu težinu ribe u odnosu na vodu pa riba pada na dno a kako bi to ispravila riba mora iči na površinu i gutati zrak. Dio progutanog zraka ide u zračni mjehur i koliko toliko smanjuje specifičnu težinu ribe a dio odlazi u probavni sustav pa nakon nekog vremena dovodi do toga da se riba zbog plina u crijevima okrene trbuhom prema površini vode.

Dakle uzrok je:

ili pijesak u probavnom sustavu
ili zbog brzog rasta nije dovoljno prohodna cijev koja iz jednjaka čini spoj sa zračnim mjehurom (gutanjem zraka riba kroz tu cjevčicu puni zračni mjehur)
ili se radi o upali zračnog mjehura bakterijske ili virusne etiologije

Ti sam odluči hočeš li ribu liječiti antibiotikom ili ne, pozdrav.

PS ne znam koliko košta rengentsko snimanje ribe kod vas?

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #91 u: Veljača 17, 2012, 15:12:25 poslijepodne »
Ne znam ni tko to obavlja (nema pojma ni moja cura - ono jedino što znamo da postoji laboratorij koji je dost' udaljen a rekli su nam da bi nam mogli pomoći samo ako ubijemo ribu, te je pošaljemo njima; bili su dobri ljudi, ali su fulali s glavnom informacijom - imamo samo dvije ribe). Što se tiče hvatanja zraka to je radila još dok je bila u Hrvatskoj - tamo je imala granulaciju 3-5mm. Što znači da je ili pojela kamen ili stvarno nešto ozlijedila.
« Zadnja izmjena: Veljača 17, 2012, 15:18:58 poslijepodne od Akviziter »

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #92 u: Veljača 17, 2012, 15:26:11 poslijepodne »
Rentgen imaju bolje veterinarske ambulante i fakulteti veterina i drugi koji rade sa životinjama pa ako nije previsoka cijena jako bi bilo dobro da se riba uslika da vidimo o čemu se radi.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #93 u: Veljača 18, 2012, 08:58:42 prijepodne »
Naravno, ali ove blizu nit' ne razmišljaju da mi stave ribu pod rentgen te ponavljaju da se ne bave ribama. Isto tako, brat mi je rekao da ne može nabaviti tokoselen i fluorosemid bez recepta a za recept bi veterinar trebao vidjeti životinje (???) - gdje to nabaviti i kako?

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #94 u: Veljača 18, 2012, 10:40:20 prijepodne »
Neka barem nabavi Tokoselen, neka se javi u Pet Shop u zagrebu tamo u svakoj prodavaonici ima jedan dio gdje sjedi veterinar i prodaje lijekove.

Također na Vrbanima (Rudeška cesta) blizu, preko puta MC Donaldsa ima veterinarska ljekarna pa neka tamo pita.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #95 u: Veljača 27, 2012, 10:33:48 prijepodne »
Što se događa?
Što si poduzeo i kako je riba?

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #96 u: Veljača 27, 2012, 12:52:57 poslijepodne »
baš i mene zanima kako je ribica?

i....ako do sad nisi uspio nabaviti lijek koji je plavi preporučio (na žalost, česta pojava da su neki učinkoviti lijekovi nedosupni)....a ribica je i dalje živa...
daj samo i njoj i sebi vremena !

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #97 u: Veljača 27, 2012, 13:20:27 poslijepodne »
Veterinari ne žele slikati ribicu - zvali smo njih deset i nakon toga odustali jer nam se neda više slušati iste odgovore a i ne znam koliko sam voljan ribu vozati po udaljenijim lokacijama. Brat mi nije uspio nabaviti fluorosemid i tokoselen. Ribice hranimo kao što je to babyboom napisala (2 obroka na dan; srijeda i subota = samo popodne (povrće); nedjelja i četvrtak = samo ujutro; ponedjeljak , utorak, petak (normalna hrana) 2x).

Što se tiče mjehura manje ribice - mislim da je sve lošije i lošije te sam je razmišljao staviti u manji akvarij... Naime, "puna je zraka" u stražnjem dijelu tijela te ju zrak automatski gura prema gore a ona se bori protiv toga, pa se bojim da se previše muči.. Inače je izgledala super i nisam se javljao da se, unaprijed, ne zaletim i kažem kako je sve super.. i bio sam u pravu.

Inače, ribe su veoma aktivne, jedu normalno, itd.... U međuvremenu je imala normalnu kakicu a prvo što je izbacila jest bio izmet u obliku "kvržice", pokupio sam to van i koristeći papir pritisnuo da vidim jel' unutra ima ili pijeska ili kamenčić i unutra nije bilo ničega. Nakon toga je imala normalnu kakicu cijelo vrijeme i eto... od jučer navečer/danas ujutro ima sve više problema održavati ravnotežu. Voda je izmjenjena kao uvijek te tretirana dobrim bakterijama/FFM. Jedino što je novo bilo da smo izbacili par biljki, odrezali par listova koji trunu te izvukli "deblo"(umjetno) kako bi ga isprali za svaki slučaj da se unutra skuplja smeće.

Puh.. ne znam, meni je ovo žalosno gledati :' ( - baš mi ju je žao i neznam više ...

EDIT: zaboravio sam reći da su dobile sve ribe tri dana mješanu hranu s probiotikom. I uskoro ću staviti slike.





« Zadnja izmjena: Veljača 27, 2012, 13:29:28 poslijepodne od Akviziter »

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #98 u: Veljača 27, 2012, 13:32:42 poslijepodne »
Tada jedino preostaje probati sa antibiotikom pod sumljom na upalu zračnog mjehura, ja ne vidim drugo rješenje njenog problema.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #99 u: Veljača 27, 2012, 14:43:07 poslijepodne »
Gledao sam si malo te "lijekove za mjehur" ali izgleda da ljudi kritiziraju lijek pošto nisu efikasni. Što vi predlažete? (samo imajte na umu da mi za većinu stvari treba recept....) - stoga bi lista stvari bila super.