Travanj 28, 2024, 08:47:35 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Raznorazne bolesti ili paničarim....  (Posjeta: 22544 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #25 u: Veljača 02, 2012, 10:57:38 prijepodne »
Ribica taj problem pokušava rješiti gutanjem zraka na površini vode sa kojim pokušava: a) izbalansirati plinove u plivajučem mjehuru i b) prodihtati eventualni začep i izbalansirati probavu.

Uh.. Ovo radi od kada je znam, odnosno zaleti se na površinu uzme zrak pa ga ispuhne van.

Dakle, postoji mogučnost da riba ima začep a kada sam vidio podlogu puno mi je bilo jasnije što bi mogao biti uzrok. Naime, zlatne ribe gramzivo usisavaju hranu u usni otvor a kako je kod tebe pješćana podloga sa hranom usiše i dosta sitnih kamenčića pjeska koji se nakupljaju u donjem dijelu želuca te iz probavnog trakta izlaze uz oštečenje crijeva i stvaranje začepa...

Isisat ću ga van pri promjeni vode. Ovo sam uzeo samo zbog misgurnusa ali eto, preživjet će bez njega.

Predložio bih slijedeće:

1. da ovu podlogu ODMAH prekriješ kamenčićima krupnije granulacije
OK - moram ga samo ići kupiti.

2. kreni sa ishranom: prvi dan kuhani grašak, drugi dan kuhanom blitvom, treči dan kuhani špinat, četvrti kuhani kelj a sve u cilju da biljna masa protjera kamenčiće napolje.
Budem vidio hoću li naći blitvu; ono što mogu nabaviti jest špinat, kelj, tikvica, grašak, salatu.

3. dok se situacija sa vodom ne popravi radi češće promjene vode recimo svaki 5 dan po cca 20% uz lagano usisavanje podloge

Napravljena je bila prije četiri dana; zato čekam da mi sada dođu ostale stvari pa ću ići u novu zamjenu.

4. izlaznu cijev iz filtera usmjeri prema površini vode da ju mreška te da se tako otapa O2 a to će biti dovoljno što se tiće kisika jer imaš i bilje koje ga proizvodi pa ne treba aeracija zračnom pumpom
Tako smo ju postavili još prije tjedan i pol.

5. očito da ne koristiš FFM kada NO2 nisu na nuli pa ga počni koristiti nakon svake promjene vode
Čim dođe, jer ga nismo našli u malom dućanu u centru pa smo ga naručili online - trebalo bi sve dođi danas.

Ovo na repu te ne mora brinuti jer je i to jedan od znakova stresa (koi herpes virus koji se ispoljava samo kada je riba pod stresom, odnosno, kada joj padne imunitet)
Puh.. ok i nije ok za ribe.

Za sada toliko, molim te ispuni ostale podatke u svom profilu (datum i godina rođenja, mjesto u kojem živiš i dr) a radi lakše komunikacije i davanja savjeta za nabavku preparata i sl.
U redu - ispunjeno.

I još jednom, hvala! Stvarno hvala..
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2012, 11:02:21 prijepodne od Akviziter »

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #26 u: Veljača 03, 2012, 22:55:14 poslijepodne »
Zamijenjena voda, ubačeni vitamini, ubačen FFM, izbačeni stari filteri (aktivni + vuna) te ubačene nove spužve koje su prije isprane u čistoj vodi te kasnije utopljene u akvarijsku vodu a zatim su u istu ubačene "dobre" bakterije. Stakla & filter očišćena od algi, pijesak pokriven s crnim kamenčićima. Slike ili filmić postavim sutra. Podloga je isto usisana. Pojavile su se točkice na škrgama obe ribe. Nadam se da je to samo "sezona parenja" a ne nešto drugo, a u tom slučaju znači da imam dvije muške zlatne ribice. Velika zlatna ribica i dalje ima normalnu probavu, manja je ujutro imala končić a kasnije drugi končić s zelenim i debljim završetkom.

Toliko od mene. Jučer su jele treći dan grašak, danas su jele blitvu a sutra se na meniju nalazi kelj.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #27 u: Veljača 04, 2012, 23:34:51 poslijepodne »
Mala ima i dalje končiće. Još jednom napominjem da imaju točkice po škrgama u slušaju da je netko promaknuo.

Slika točkica:


Obje ribe imaju te točkice. Isto tako, danas se nakon kuhanog kelja manja ribica isto tako okrenula na leđa jednom. I dalje su aktivne. Prehrani dodajem JTL Atvitol vitamine (kako ih hranim dva puta, u svakom jelu dodajem po dvije kapljice).

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #28 u: Veljača 06, 2012, 09:08:18 prijepodne »
To na škrgama je vezano za spolnu zrelost i nema brige.

Ribe hrani 2 puta na dan ali vrlo malo, neka slobodno malo smršaju.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #29 u: Veljača 06, 2012, 14:59:27 poslijepodne »
Izmjerio sam vrijednosti vode te su ph\gh\.. iste, s tim da je nitrit napokon na nuli, amonijak = nula a nitrat je na 5-10mg/l.

Ribe se ponašaju jednako - obje su više-manje aktivne. S velikom ribom je i dalje sve ok. Manja riba i dalje ima končiće itd. s tim da povremeno tu i tamo "izbaci" zeleni končić s normalnim izmetom. Manja riba je oduvijek bila išla na površinu, ne prečesto, kako bi uzela zrak te ga na kraju ispustila u vodi. Tako da nebih tu aktivnost povezao s pijeskom, no... što to znači? Ja sam mislio da je to njena igra. Uglavnom, sve je više-manje u redu osim izmeta. Danas su na grašku. Prva porcija - 2 graška po ribi. Druga porcija oko 18 - isto tako 2 graška po ribi.

U međuvremenu smo prokuhali mrkvu te ju cijelu ubacili unutar akvarija. Ribe je nemogu jesti, ali očekujemo da će ju puževi načeti.. barem se nadam, jer ne znam od čega žive : ).

Sjetio sam se da sam se danas ujutro probudio i vidio izmet pa sam brže-bolje išao napraviti sliku. Lošije je kvalitete(nije bilo blica, nit previše svjetlosti - slikano oko 4--5ujutro) ali mislim da se vidi.
« Zadnja izmjena: Veljača 06, 2012, 15:12:15 poslijepodne od Akviziter »

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #30 u: Veljača 06, 2012, 15:10:56 poslijepodne »
Nemoj pretjerivati sa graškom. Prema ovome što si napisao već danima ih hraniš sa graškom.

Napravi kako sam gore napisao: blitva pa špinat pa kelj... jer ribe trebaju imati dovoljno VLAKANA kako bi se formirala normalna kakica i kako bi se izbacio eventualni čep ili kamenčić.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #31 u: Veljača 07, 2012, 12:11:37 poslijepodne »
Ovo su jele ribice do sada:

31.01.2012. grašak
01.02.2012. grašak
02.02.2012. grašak
03.02.2012. blitva -> od ovog dana dobivaju vitamine JBL
04.02.2012. kelj
05.02.2012. blitva + kelj
06.02.2012. grašak (samo ujutro), špinat navečer
07.02.2012. blitva

Dao sam im grašak ujutro jer sam rekao da mala imala ponovno problema te leži sada dolje tu i tamo obrnuta na leđa. Ono što nebih htio izbaciti a mislim da je i vrijeme za razmišljanje prema drugim mogućnostima:

1) Negdje sam vidio da kada ribice rastu, može biti da ribica rasti, pa se organ proširio prije cijelog tijela? Nemam pojma koliko ovo može biti istinito
2) Možda ribica ima problema s infekcijom mjehura za plivanje?
3) Možda ribica ima problema s infekcijom želudca koja je sada prešla na mjehur za plivanje?

Koliko dugo još moramo hraniti ribe samo s vlaknima? Bojim se onog najgore te bih se htio spremiti na to i imati antibiotik/lijek doma kako bih mogao odmah reagirati. Ne da mi mira malena te sam do sada prošao N stotina stranica gdje većina kaže da bi mogla biti mogućnost 2) i 3). U slučaju da je to razlog, koje antibiotike/lijekove bi trebao nabaviti? Isto tako imamo problem u Njemačkoj da su neki lijekovi zabranjeni i mogu se propisati samo od strane veterinara/liječnika što bi značilo da ćemo morati ili u Austriju\Švicarsku pošto Njemačka pregledava pakete te "baca u smeće" lijekove itd. koji su zabranjeni.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #32 u: Veljača 07, 2012, 15:00:58 poslijepodne »
Ja još uvijek ne vjerujem da se radi o Bakterijskoj upali zračnog mjehura "Aerocystitis" jer da bi sa sigurnošću mogli kazati da se radi o toj bolesti na bazama doljnjih peraja moraju se pojaviti točkasta krvarenja koje ti ne spominješ u dosadašnjem dopisivanju.

Iz svega što si do sada napisao može se zaključiti da riba opčenito ima problema sa probavom. To što leži na dnu može biti zbog kamenčića koje je pojela pa često mora iči na površinu po zrak kako bi napuhala svoj zračni mjehur kako bi njenu težinu držao u plivajučem položaju i dok ti kamenčići ne izađu napolje imat će problema.

Međutim dobro pogledaj baze doljnjih peraja i ako vidiš točkasta krvarenja kao na fotkama koje šaljem u prilogu tada se može kazati da riba boluje od bakterijske bolesti.

Bolest se najuspješnije liječi hranjenjem Serinim tabletama "Bacto Tabs" 10 dana ili hranom natopljenom Kanacyn-om (kanamicin fulfat) također 10 dana.
Također je dobro ribama ubaciti jednu kombinaciju vitamina: Tokoselen (2ml/100l vode)

Ti sam odluči što češ:

1. pričekati da se izbalansira probava i izbaci začep od pijeska, kamenčića ili sl.
2. ribu staviti na dijetu nekoliko dana u kupki gorke soli
3. započeti liječenje u karanteni

Pozdrav.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #33 u: Veljača 07, 2012, 15:24:52 poslijepodne »
Hvala na listi lijekova. Ne mislim započeti tretman dok se ne ustanovi što je maloj ribici. Nisam vidio nikakve krvave točkice ali ću je promatrati kad mi se upali svijetlo.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #34 u: Veljača 07, 2012, 15:28:59 poslijepodne »
Svejedno im slobodno ubaci jednu dozu Tokoselena u akvarij dobro će im doći.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #35 u: Veljača 07, 2012, 19:51:21 poslijepodne »
Nema nikakve krvave točkice ili bilo kojih drugih promjena na tijelu. Dal' postoji alternativa Tokoselenu? {Trenutačno sam u Njemačkoj a koliko vidim toga tamo nema}

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #36 u: Veljača 08, 2012, 10:04:45 prijepodne »
Možda i postoji alternativa ali obrati se u bilo kojoj veterinarskoj ljekarni u Njemačkoj i traži ga a njegov je sastav: tocopherol acetate (vitamin E), 0.5 mg of selenium as sodium selenite.

PS. gdje si u Njemačkoj

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #37 u: Veljača 08, 2012, 10:17:38 prijepodne »
Stuttgart. Trebalo bi pisati u profilu.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #38 u: Veljača 08, 2012, 10:31:56 prijepodne »
Super, možda te budem na proljeće zamolio za jednu uslugu da mi doneseš nekoliko ribica u RH  :D

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #39 u: Veljača 08, 2012, 11:43:58 prijepodne »
Drage volje, ali već imam let bookiran - vraćam se u Travnju. Problem: GermanWings ne transportira ribe. Ne znam jesi li čitao onaj uvodni, uvodni post koji sam napravio - putovao sam s ovim ribicima iz Hrvatske u Njemačku s vlakom... Ako imaš neke veze i ima načina strpati ribe unutar aviona, onda se javi.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #40 u: Veljača 08, 2012, 12:28:42 poslijepodne »
Da, zrakoplov je problem..., a onda ništa jedino ako budeš putovao autom, pozdrav i sretno.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #41 u: Veljača 08, 2012, 18:29:22 poslijepodne »
Samo javljam. Danas sam im dao špinata, a malecka je letargična u ova posljednja dva dana. Od kakice sam vidio samo konac s balončićima zraka. Isto tako sam zamjetio na ljusci nešto poput "stare ljuske", pošto se micala, i kada sam je gledao već sam pomislio da ima crve\parazite. Ali nakon gledanja\konzultiranja s curom, ispada da je to bila neka vrsta "peruti" - definitivno nije nikakva gljivica ili slično. Pokušao sam slikati, ali s blicom se vidi samo boja a bez blica ne vidim ništa... Tako da nemam ničega vrijednoga za prikazati.

Razmišljao sam si da nakon što si mali akvarij skroz osposobim\iscikliram, da ju postavim tamo ali mi je sve žao obje ribice ostaviti tako razdvojeno. No, htio sam samo testirati dal' ju možda "pritisak" ubija. Meni je ovo više žalosno nju gledati kako mi leži na podu, diše i gleda u mene i kao da mi govori da joj skratim muke -_-. Isto tako, veća riba naganja manju... Izgledalo je kao da ju je htio "probati jesti", a kasnije ju je naganjao po akvariju. Isto tako smo se prijavili na niz njemačkih foruma gdje su ljudi rekli da ribi nije ništa - samo probavna smetnja i da radimo sve kaj možemo ali da će to morati sama od sebe rješiti. Isto tako su rekli da bi mogli probati s kuhanom rižom? Kako to vama zvuči?

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #42 u: Veljača 08, 2012, 19:36:20 poslijepodne »
Na drugom forumu (zierfischeforum.at) su nam rekli da bi trebali prestati s ovim povrćem jer neke ribe nemogu to sve "procesirati" te da bi to moglo biti previše za želudac. Isto tako kažu da nešto pritišće plivajućih mjehur a razlog tome može biti hrana koju ribe\riba ne može "probaviti" pa onda puni želudac pritišće mjehur. Drugi razlog bi mogla biti cista, npr. ako ima riblju tuberkulozu - ili je unutar tijela neka tekućina jer su bubrezi nakrcati, odnosno puno rade. Promjenili bi prehranu na granulate koja pada na dno (ne znam zašto je specifično naglašena na dno, kada sam svu hranu pripremao tako da pada na dno). Dva - tri zrna po ribi, dva puta po danu. Isto tako je rečeno da bi mogli nabaviti "wasserfloehe"(http://en.wikipedia.org/wiki/Daphnia) jer bi pomoću tih malih stvorova tjerali svu hranu "van".

Isto tako bi unijela sol unutar aq. kako bi solo pomogla "bubrezima" (0,5g/l) a u međuvremenu izvući puževe van s time da nije ništa specificirano koliko puževi moraju biti vani ; ). E sada, ako ovo sve ne radi, kažu da mala ribica vjerojatno ima "oštećenje" na nekom organu. Onda bi mogli probati koristiti neki antibiotik ali u izoliranom akvariju (i ovo se ne preporuča, već samo kao neki zadnji pokušaj - ako je potrebno).  Isto tako, jedan od razloga može biti da je ribica počela rasti veoma brzo jer je bila zatočena u malom akvariju. Pa kažu da je moguće se unutrašnji organi ne "razvijaju" (rastu) dovoljno brzo kako bi popratili vanjski rast ribe. Isto tako je preporučeno hraniti ribe s malim količinama hrane kako se ne bi potakao rast. Isto tako je kao preporučeno da pogledamo hranu poput zamrznutih larvica ili nešto slično (na drugom forumu smo našli da se isti ne preporučaju jer mogu imati niz zaraza pošto komarci itd. ne žive u čistoj vodi pa mogu biti nosioci raznoraznih bolesti i da zato treba biti oprezan od koga se hrana kupuje).

HM, i to je sve. Pa eto, možete i komentirati ovo. Čisto me interesira.
« Zadnja izmjena: Veljača 08, 2012, 19:46:47 poslijepodne od Akviziter »

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #43 u: Veljača 09, 2012, 10:19:22 prijepodne »
Masa savjeta koje si dobio na drugim forumima su nestručne pretpostavke i nagađanja ljudi koji nisu veterinarske struke.

Probat ću malo pojasniti:

Da se radi o bubrežnim cistama riba bi zbog težine nakupljene tekućine stalno bila na dnu akvarija a na jednom ili na dva bočna dijela tijela uočavale bi se neravnine koje bi vremenom postale crvenkaste boje (probat ću nači neku fotku i postaviti ovdje da vidiš).

Da se radi o bakterijskoj upali zračnog mjehura riba bi imala točkasta krvarenja na donjem dijelu tijela.

Neki su sugovornici također kao i ja zaključili da se radi o nekakvom začepu u probavi i ta se taj čep treba protjerati napolje te da riba ima problema sa probavom sa čime se također slažem a to se manifestira na način da riba malo leži na dnu a malo pliva pri površini te da uzima zrak sa površine kako bi izbalansirala tlak plinova i dopunila plinove u zračnom mjehuru.

Da se radi o unutrašnjoj bakterijskoj upali riba bi prestala uzimati hranu i stalno bi mirovala u jednom kraju akvarija...

Probaj usuti tokoselen te dvaput tjedno na hranu i u akvarij uspi vitamine...

Ti uvjek možeš ribu odvojiti u karanetenu i probati liječenje antibiotikom a u tom slučaju je moja preporuka Sera Bactotabs - tabletice hrane natopljene antibiotikom koje se daju 2 puta na dan.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #44 u: Veljača 09, 2012, 10:30:59 prijepodne »
sad ću vam reći nešto, možda "bogohulno"  ;)
ali - u par slučajeva je funkcioniralo!

naime, kod (malo preduge - rekla sam ti par dana....ne tjedan!?) dijete biljnom hranom, bez proteina, ribica se jednostavno previše očisti
tu stradaju i dobre bakterije u crijevima

e, pa tu pomaže dati ribici hranu s probioticima!
suludo?
ne!

ali bi bilo dobro hraniti je iz ruke, tako da baš ona to popapa!
iako, i druge su jele puno biljaka, ni njima neće škoditi

jedna od metoda je:
kupiti bilo koji probiotik za ljude i smrviti ga ili istresti sadržaj kapsule (jedne!!!) na 3-4 dnevnu količinu hrane, to dobro promiješati
i prije hranjenja, količinu koju u jednom obroku pojedu,pokapati s 1 - 2 kapi vitamina te time hraniti

ja sam kod moje ribice hranila tako 3 dana...

P.S. ako su ostale ribice dobro, možda bi bilo dobro ovu bolesnu izdvojiti i samo nju tretirati tako...iako, mislim da te probiotične bakterije
nisu preopasne...
plavi?
ne znam koliko dugo bi bilo najbolje, ali sam prestala čim sam vidjela da je malena bolje

eto - pa probaj...

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #45 u: Veljača 09, 2012, 10:33:57 prijepodne »
P.S.
ako su druge ribice dobro, bilo bi možda dobro ovu bolesnu izdvojiti i samo njoj davati probiotike

čisto radi mira u duši

iako ne znam je li "višak" probiotskih bakterija opasan...  -?

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #46 u: Veljača 09, 2012, 10:35:19 prijepodne »
Slažem se sa babyboom, probiotici u uvijek dobrodošli  :zagrljaj:

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #47 u: Veljača 09, 2012, 10:36:43 prijepodne »
jooooj, sad sam ponosna!  :-[

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #48 u: Veljača 09, 2012, 10:56:56 prijepodne »
Evo fotke pažljivo pogledaj bočne neravnine...

a više možeš o cistama pročitati ovdje: http://thegab.org/Veterinary-Procedures/wendyloves-renal-cysts.html

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Raznorazne bolesti ili paničarim....
« Odgovori #49 u: Veljača 09, 2012, 10:57:59 prijepodne »
Hm, ja bi to radio da ne vršim stres nad malom i ne tjeram je u manji akvarij.

Sve ribe su jele samo povrće - i Misgurnus. Unutra imamo i puževe koji vjerojatno isto dobiju udio mali. Ako nije opasno za sve, onda ćemo im ubaciti probiotike s hranom.
Isto tako, što kažete na miješanje hrane s njihovom normalnom? Ili da i dalje nastavimo s povrćem? (čak sam razmišljao da ih stavim na totalnu dijetu bez hrane, ali to nebi imalo smisla u slučaju da je začep)

Evo i video.. sada se zabila u pod i pokakala nit. Misgurnus nam je prekopao od tada cijeli akvarij..
http://www.youtube.com/watch?v=1FDzuCRi4VM&feature=youtu.be
« Zadnja izmjena: Veljača 09, 2012, 11:10:21 prijepodne od Akviziter »