Travanj 28, 2024, 02:55:48 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Nutrafin Plantgro  (Posjeta: 1894 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Nutrafin Plantgro
« u: Travanj 19, 2008, 08:47:33 prijepodne »
Kupio sam Plantgro budući da Profita još nema za naručiti, pa piše doza 5 ml na 35 litara ali ne piše koliko često, je to tjedna doza?

Ako je to tjedno, meni bi onda na mojih 75 litara išlo 10 ml, a negdje sam čitao da neki dijele tu tjednu dozu i stavljaju dnevno po par mililitara, je tako bolje? Tako i onako stavljam dnevno easy carbo pa dodam još i to...


Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: Nutrafin Plantgro
« Odgovori #1 u: Travanj 19, 2008, 09:24:06 prijepodne »
plantgro je tjedno gnojivo, imas pravo neki to razdjele na dnevnu dozu, ja sam od onih sta ubacuje gnojivo jednom tjedno iako carbo dodajem svakodnevno.

probaj, skoditi ne moze ;)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Nutrafin Plantgro
« Odgovori #2 u: Travanj 19, 2008, 09:48:00 prijepodne »
Tnx, a što se tiče dnevne doze, kažu da raspodjelom tjedne doze na dnevnu spriječavaju eventualno bujanje algi, ako je to tako onda bolje dnevno  :) baš čudno da na bočici uopće ne piše svako koliko se stavlja, a naši naravno uvijek nalijepe deklaracije preko uputstava na stranom jeziku, doduše ovdje piše sve neš na češkom i sličnim jezicima pa i nije da bi mi puno pomoglo  ;D

Offline Boby

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 704
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Nutrafin Plantgro
« Odgovori #3 u: Travanj 20, 2008, 11:45:45 prijepodne »
ja isto koristim to gnojivo i zadovoljan sam...... stavljam ga jednom tjedno i nemam problema s algama, barem za sada..... i sviđa mi se to što je malo pojačano željezo, pa nemaš potrebe dodavati posebno...... barem ja nisam do sada....

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Nutrafin Plantgro
« Odgovori #4 u: Travanj 20, 2008, 16:52:01 poslijepodne »
Ako podjeliš tjednu dozu na dnevnu, moguće da ti to neće odgovarati svim biljkama. Nekim biljkama je potrebna određena koncentracija mikroelemenata u vodi da bi ih crpili, dakle ispod određene granice ih ne mogu uzimati. Zato im više odgovara veća koncentracija koju onda polagano crpe tijekom tjedna. Nekim opet odgovara konstantna koncentracija. Napravi eksperiment, probaj par tjedana gnojivo dodavati tjedno, a onda to raspodjeliti na manje doze, recimo trodnevne, pa onda na kraju na dnevne. Vidjet ćeš kako ti biljkama najbolje odgovara po rastu i boji, a isto vrijedi i za alge.
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Nutrafin Plantgro
« Odgovori #5 u: Travanj 20, 2008, 19:43:48 poslijepodne »
Ako podjeliš tjednu dozu na dnevnu, moguće da ti to neće odgovarati svim biljkama. Nekim biljkama je potrebna određena koncentracija mikroelemenata u vodi da bi ih crpili, dakle ispod određene granice ih ne mogu uzimati. Zato im više odgovara veća koncentracija koju onda polagano crpe tijekom tjedna. Nekim opet odgovara konstantna koncentracija. Napravi eksperiment, probaj par tjedana gnojivo dodavati tjedno, a onda to raspodjeliti na manje doze, recimo trodnevne, pa onda na kraju na dnevne. Vidjet ćeš kako ti biljkama najbolje odgovara po rastu i boji, a isto vrijedi i za alge.

Interesanto, nije mi to palo napamet, najbolje onda probati pa vidjeti, zadnje vrijeme mi se malo počela pojavljivati zelena točkasta na staklu, ali to je još i vrsta alge koja me najmanje nervira  :roll:

Offline Manuela

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 142
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Plavušica
Odg: Nutrafin Plantgro
« Odgovori #6 u: Travanj 20, 2008, 19:47:44 poslijepodne »
Na deklaraciji ti piše: "Za tjedno održavanje upotrijebiti 10 ml (2 čepa) na 70 litara vode".  ;)
Manuela