Travanj 29, 2024, 19:12:10 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: VrstA ili BolesT  (Posjeta: 7641 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #50 u: Lipanj 11, 2009, 00:02:51 prijepodne »
 :o isuse pa ja nemogu vjerpovat sta dans sve ljudi raden nedužnim životinjama.jadne za niš krive pa ih tako muče.
još me najviše živcira sta kupe zlatnu ribicu stave u kuglu pa kad krepa za 10 dana odma si sretni odjure u dučan da kupe novu.
Ja nedavno prolazila kraj pet shopa (žurila sam se)  i vidim unutra ženu sa svojom kčerkom (otprilike dtara 10 god)kako je kupila 3 zlatne ribice, aquatan i kuglu od 2LITRE!!!
pa misilim jel ona luda ako misli da ce one unutra stati i uživat a još k tomu kupila 2 ogromne umjetne biljke koje same jedva stanu unutra a kamoli još i ribice.
Pa svaki normalan čovjek bi skužio da to nije dovoljno.
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #51 u: Lipanj 11, 2009, 15:47:04 poslijepodne »
da su prodavaci a bome i kupci samoo  malo informiraniji znali bi da to definitivno ne valja !

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #52 u: Lipanj 11, 2009, 22:08:21 poslijepodne »
 ma nije to nista ja bila u pet centru u hainzlovoj prije otprilike tri tijedna kupim sta sam trebala dodem na blagajnu kad tamo zena sa tri zlatne na blagajni te prijenosnim akvarijem od cirka tri litre .  >:( nisam mogla izdrzat i pitam zenu pa sta misli drzat te ribe u tom akvariju?
ona mi odgovara da DA . ja jednostavno nisam vjerovala to sta sam cula te joj idem lijepo probat objasnit da je to stvarno premali akvarij za njih. te joj kazem koliko koja naraste otprilike i koliko bi bio min akvarij za normalni zivot tih ribica . ona me cijelo vrijeme blijedo gleda (kao sta ti hoces od mene) i odgovara mi da ju to bas briga da ih je kupila kcerkicama (koje su bile sa njom) te kaze da kad krepa ce kupit drugu  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
 daljni tijek razgovora necu napisat iz sramote prema svom vokabularu  ;) :) :) :) :) :) :)
zalosno je od svega to sto je ona kupila i odnesla te ribe a ja to nisam mogla sprijeciti  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Offline ferenna007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Ženski   Dob: 27
  • Lokacija: ZgB
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #53 u: Lipanj 19, 2009, 23:02:02 poslijepodne »
Beata eh ti susjedi,više ne pričamo s njima odonda...grozno...isto tak je u akvariju od 2 litre,ta kugla,stavila 2 biljke sada,dvorac i hrpu pjeska,i jednu crnu ribicu bubbleye... jadna...Ja sam od malena imala veliki akvarij i u njemu držala 8 ribica,2 zebrica,čistaća 2 (jedan onaj duguljasti neznam mu ime),zlatnu,bijelu zlatnu,ogromna je bila i još jedna posebna...prozirna sa šarenim organima,bez mrlje vidjelo joj se u trbhu sve,baš je bila zanimljiva,lai nikako nemogu otkriti koja je to vrsta,jer želim kupiti takvu opet  :-[

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #54 u: Lipanj 20, 2009, 21:04:56 poslijepodne »
Beata eh ti susjedi,više ne pričamo s njima odonda...grozno...isto tak je u akvariju od 2 litre,ta kugla,stavila 2 biljke sada,dvorac i hrpu pjeska,i jednu crnu ribicu bubbleye... jadna...Ja sam od malena imala veliki akvarij i u njemu držala 8 ribica,2 zebrica,čistaća 2 (jedan onaj duguljasti neznam mu ime),zlatnu,bijelu zlatnu,ogromna je bila i još jedna posebna...prozirna sa šarenim organima,bez mrlje vidjelo joj se u trbhu sve,baš je bila zanimljiva,lai nikako nemogu otkriti koja je to vrsta,jer želim kupiti takvu opet  :-[
Pitaj babymu, ona sve zna!

Offline murtila

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #55 u: Lipanj 20, 2009, 21:53:33 poslijepodne »
Beata eh ti susjedi,više ne pričamo s njima odonda...grozno...isto tak je u akvariju od 2 litre,ta kugla,stavila 2 biljke sada,dvorac i hrpu pjeska,i jednu crnu ribicu bubbleye... jadna...Ja sam od malena imala veliki akvarij i u njemu držala 8 ribica,2 zebrica,čistaća 2 (jedan onaj duguljasti neznam mu ime),zlatnu,bijelu zlatnu,ogromna je bila i još jedna posebna...prozirna sa šarenim organima,bez mrlje vidjelo joj se u trbhu sve,baš je bila zanimljiva,lai nikako nemogu otkriti koja je to vrsta,jer želim kupiti takvu opet  :-[

Ja sam vidjela jednu prozirnu kojoj se sve vidi i baš je zanimljiva ali mislim da je to tropska ribica.,pa baš onda i ne ide sa zlatnima.
Ali kao što Beata kaže,babymum sve zna  pa će ti ona to bolje reči  ;)
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #56 u: Lipanj 23, 2009, 10:31:03 prijepodne »
ako je bila dugoljasta i s ustima poput usisavača, vjerojatno je bila albino ancistrus....
ne znam što bi još moglo biti.... -? :-[

Offline ferenna007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Ženski   Dob: 27
  • Lokacija: ZgB
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #57 u: Srpanj 28, 2009, 22:30:24 poslijepodne »
izgled kao zlatna najobičnija, ali prozirna sa mrljama,nema usta ko usisavač nego kao i svaka riba

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #58 u: Srpanj 29, 2009, 10:05:30 prijepodne »
ajme, a gdje bijaše?
to bi vjerojatno onda bio ajmoner...dosta dobar čistač, ali nikako ne ide sa hladnovodnima....jednostavno, hladno mu je!

Offline ferenna007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Ženski   Dob: 27
  • Lokacija: ZgB
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #59 u: Srpanj 29, 2009, 14:41:01 poslijepodne »
e taj je još i zadnji uginuo,duuuugo je živio,i doimao se happy hladnovodnom ribicom... bio je moja najdraža ribica,zvala se Glossy  :)

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #60 u: Srpanj 29, 2009, 15:27:46 poslijepodne »
kako postoji zakon koji regulira držanje pasa trebalo bi isto i sa drugim živim bičima. Prodavači su sretni da prodaju bilo što i ne žele pretjerano sugerirati da se kupac ne okrene i ode ali 3 ribeka u 2 l vode bi trebalo zakonom zabraniti. Nije to ništa danas sam jel piceka- kaj si mislite da se njemu mre(umire) za mane??
 Sve je to ponuda i potražnja :down: Ako nitko ne kupuje neče se ni prodavati a ni uzgajati takve grozote-to je ko da ti se rodi sin sa plivačim kožicama(znam jednog tipa) pa ti onda tražiš ženu za tipa s istom deformacijom i eto malih plivača-vaterpolista prvaka svijeta.
 Svako treba reagirati u takvim slučajevima i prijateljski i dobrohotno podučiti neznalice. Ja kad sam u nekom pet šopu svaki put savjetujem neku osobu-sredstvo protiv boha , hrana za ribe ili psa ili mačku-kod mene je ko u ZOO-u a kupci su prezadovoljni jer ak neznaš nemreš znat kaj radiš krivo. To neznanje je njihova krivnja jer se trebaju i mogu informirati o potrebama svojih (moš mislit ljubimca)životinja.

Offline ferenna007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Ženski   Dob: 27
  • Lokacija: ZgB
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #61 u: Srpanj 29, 2009, 17:50:59 poslijepodne »
slažem se

Offline Graso

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #62 u: Srpanj 29, 2009, 17:53:34 poslijepodne »
Katastrofa!
Meni je to prestrašno, ali, na žalost, svakodnevica u velikim uzgajalištima, ali i kod mnogih "akvarista" koji uredno uzgajaju zlatne ili živorotke da bi bile hrana njihovim mesojednim ribama  :nerv: :nerv: :nerv: X-(
Razmišljao sam i ja nekoć davno na takav način, punih 5 sekundi. Što je s domaćim životinjama? Znači kad riba jede ribu to je grozno, ali kad čovjek pojede domaću životinju to je opravdana potreba?

Ovo me podjeća na moju pokojnu baku, "vuk je zao jer jede jadne ovce" reče moja baka dok se kokoš veselo vrtila u pećnici.
« Zadnja izmjena: Srpanj 29, 2009, 17:59:52 poslijepodne od Graso »

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #63 u: Srpanj 29, 2009, 23:20:26 poslijepodne »
Stvar je opravdane ili ne opravdane okrutnosti. Preživjet nije grijeh ali prežderavat je. Kao i drugom činit što si sam ne bi želio.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #64 u: Srpanj 30, 2009, 09:11:42 prijepodne »
eh...ovo je rasprava koja se periodički ponavlja na vjerojatno svim forumima o životinjama...
ali, mislim da je i u nama malo krivnje - doista mislim da je većina nas uletila u ovaj divni hobi bez puno znanja i propitivanja što i kako...pa onda učilo na svojim greškama i životima mališana koji su k nama došli ni krivi ni dužni...

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #65 u: Srpanj 30, 2009, 09:16:33 prijepodne »
Tesko da mogu biti objektivna kada su ovakve teme u pitanju. Ni jedna betta koju imam nije u izvornom obliku, one nisu uzgojene selektivno da samo imaju krasne boje, one su sve deformirane. Nekad u povijesti je jednom uzgajivacu (koji je na dalekom Thailandu uzgajao svoje bette za borbe) slucajno ispala betta dugih peraja. Pomislio je da je to bas zgodno i pokusao nastaviti liniju. O, gle srece, pa duge peraje su cak i dominantne! Kroz par godina ljudi su zaboravili da kratkorepe bette uopce postoje. Koliko prosjecnih akvarista zna da bette u shopovima su krajnje deformirane? Tesko im je plivati s time, a mi jos radimo sve da njihove peraje ucinimo jos vecima i bujnijima. Cak smo razvili dupli rep, tako da volumen peraja bude ni vise ni manje nego jos toliki.

I naravno, onda ih nemozemo drzati u lijepim velikim akvarijima jer te ribe neznaju plivati kako treba. Bar ne kao njihovi preci. Ni u prirodi nisu u mnogo vode, mozete onda zamisliti ribu koja nezna kamo bi s perajama kako pokusava plivati uz filter....

Pa opet, ja ih uzgajam i nemam najmjeru prestati. Tanka je granica morala i nemorala. Gotovo svi smo nekad drzali ptice, a i te sve ptice su ili selektivno uzgojene ili uovljene u prirodi. I sve su u kavezu.

A tko moze reci da je davanje drugih (zivih) zivotinja drugima takodjer nemoral? Pa cime se hrane u prirodi? A sto je artemija kojom hranimo mlađ? To su racici, jel i to strasno nemoralno?

I na kraju selekcija (rjesavanje ilitiga ubijanje) jedinki koje ne odgovaraju nekom standardu (zdravlja ili ljepote) je nesto prekopotrebno. Ne kazem da je u redu ubiti potpuno zdravu jedinku samo jer ima premalu peraju ili nesto slicno... Ali da nema selekcije kao takve nebi bilo nikakvih pasmina zivotinja koje danas poznajemo. Vecina je stvorena bas zbog zloupotrebe selekcije! Sto su buldozi, sto su K.C.Spanieli, sto su NJO-i, ili s druge strane razni psi "ubojice" kao kanarske doge, sto je sa kokoshkama koje nemogu hodati, svinjama koje cak ni nesmiju hodati... Kupiranje usiju pasa nije najgore sto se moze, al stvoriti pasminu koja je bolesna prema standardu - to je okrutno, i onda jos tjerati uzgajivace da to rade iz godine u godinu.

Neznam, mozda bi trebalo unistiti selektivni uzgoj radi cistog izgleda, al ja se zadovoljavam cinjenicom da pokusavam uzgajati sto uzgajam sto odgovornije mogu, da ribe budu zdrave i da uvijek mogu plivati. To nije lako, danas ima toliko gena koji su potencirani bas zato jer brzo stvaraju ribe ogromnih repova koje s 5 mjeseci vise nemogu plivati...

Uh, oduzila sam ga, svakako nisam za te jadne zlatne s tim ocima jer je ocito da te ribe jedva odrzavaju ravnotezu i malo ljudi mi moze reci da to izgleda lijepo! Al opet, tko sam ja da osudjujem? Neka baci kamen prvi tko je uvjeren da nikad nije imao zivotinju koja pati radi godina (krivog) selektivnog uzgoja.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #66 u: Srpanj 30, 2009, 10:33:04 prijepodne »
MOgu se složiti s tobom!
Ali, mislim da i selektivni uzgoj što "ljepših" primjeraka treba biti odgovoran, etičan, moralan!
I da nikako nije primjereno svjesno stvarati deformirana bića koja će kroz svoj život patiti.
Pri tome ne mislim da ukus - meni se može svidjeti nešto što je drugome odvratno - nego baš na patnju životinjice!
A ribice s prekomjerno izbuljenim okicama, prevelikim perajama, ogromnim trbuščićima i premalenim perajama...itd...ne mogu biti
bića koja u svom malom životu ne pate - dakle, njihov uzgoj smatram nemoralnim, neetičnim...lošim!
Ako se pak selekcijom "stvoti" organizam koji će biti zdraviji, uspješniji, ljepši i pri tome uživati u životu .... e za to sam uvijek!
Konačno, što nam majčica priroda radi kroz evoluciju, nego je usmjerena na upravo takav način stvaranja...boljeg, uspješnijeg, zdravijeg....

No, opet se vraćamo na ono .... ljudi su najveća pošast (i greška) te iste majčice prirode  :roll:


Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #67 u: Srpanj 30, 2009, 16:08:17 poslijepodne »
Patnja ili uživanje??!? Pa i dok sjediš za kompom patiš jer ti odrveni rit a ribe u akvariju prave nered pa ti čistiš i kao uživaš. Pusti ribu u jezero pa češ vidjet kako uživa. Zaroniš u njeg pa uživaš!! Manje više sve je to oblik patnje. To je sve samo za naše uživanje a za sirotu živinu nam nije previše stalo osim da im uredimo ono malo zatvota pa sa onda hvalimo kak je lijep zatvor. Imaš baš lijep zatvor- o hvala. Licemjerno.
Ja rađe ronim u rijeci ili moru i uživam u ljepoti prirode a akvarij imam doma samo radi sebe samog premda nastojim i ribama o mogućiti najbolje uvjete.

Ne treba previše filozofirati.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #68 u: Srpanj 31, 2009, 00:50:30 prijepodne »
Pa bas to sam htjela reci samo ja neznam kratko :D Tesko je biti moralista kad nista od toga nije bas previse moralno, a koliko god se tjesili da je drugacije, sve je samo zbog naseg boljitka, a ne od zivotinja. Nemoramo se ponositi time al si to mozemo bar priznati.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #69 u: Srpanj 31, 2009, 07:38:23 prijepodne »
sve je to točno, ali patnja zbog toga što ne možeš uopće plivati a to ti je glavna životna preokupacija, i ne možeš vidjeti papicu a to ti je isto glavna životna preokupacija sigurno nije usporediva s time što imaš ograničeno kretanje...

ajme......mogli bismo organizirati jedan filozofski tečaj... :D

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #70 u: Srpanj 31, 2009, 08:15:09 prijepodne »
Tecaj za sve one koji imaju vremena filozofirati s posla :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #71 u: Srpanj 31, 2009, 08:43:40 prijepodne »
Tecaj za sve one koji imaju vremena filozofirati s posla :D

pssssssst....nikom kazat!  :angel: :angel:

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #72 u: Srpanj 31, 2009, 08:44:23 prijepodne »
Ma kome bi ja rekla... ja sam tajnica, dobro cuvam tajne  :clown:
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #73 u: Srpanj 31, 2009, 13:02:32 poslijepodne »
Tecaj za sve one koji imaju vremena filozofirati s posla :D

 :D :D Kak smo se samo prepoznali!

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: VrstA ili BolesT
« Odgovori #74 u: Srpanj 31, 2009, 14:13:21 poslijepodne »
Tecaj za sve one koji imaju vremena filozofirati s posla :D

 :D :D Kak smo se samo prepoznali!

e jeste babe!
mi smo samo trudbenici koji od silnog truda i rada traže predaha...opuštajući se uz omiljene im teme!  :P 8)