Travanj 27, 2024, 17:13:39 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: forex,gdje ga nabaviti?  (Posjeta: 7228 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hetfield

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Varaždin
forex,gdje ga nabaviti?
« u: Travanj 19, 2012, 16:07:26 poslijepodne »
evo kako i naslov govori,zanima me gdje se moze u Varaždinu nabaviti forex

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #1 u: Travanj 19, 2012, 18:21:54 poslijepodne »
to imaju tvtke koje rade one panoe sa reklamama

Offline hetfield

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Varaždin
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #2 u: Travanj 19, 2012, 21:08:14 poslijepodne »
di ima takvih tvrtki u varaždinu?

Offline hetfield

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Varaždin
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #3 u: Travanj 19, 2012, 21:46:44 poslijepodne »
dajte neki drugi materijal,ovo je preskupo  :(

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #4 u: Travanj 19, 2012, 22:01:20 poslijepodne »
A jel znaš koliko gotovi poklopci dođu? Kao još jedan akvarij.

Za 200 kn si složiš odličan poklopac, a možeš proći i jeftinije ako si režeš sam:
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=73008.0

Offline inemec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 293
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #5 u: Travanj 20, 2012, 10:46:16 prijepodne »
ja sam pravio od one PVC lamperije, lako se reže, ljepio silikonom. Jedina mana sto je supljikavo odnosno ima one kao komore pa moraš si sračunat kako češ ju rezati. Mislim da sam ja plačao oko 10ak kuna jednu tu (10cm širine i 3 metra dužine).
Na kraju sam sve prelijepio crnom ljepljivom folijom i super  :)

Normalno da je forex daleko kvalitetniji i izdržljiviji.
« Zadnja izmjena: Travanj 20, 2012, 10:50:49 prijepodne od inemec »

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #6 u: Travanj 20, 2012, 10:52:50 prijepodne »
Mene je forex za poklopac 140x55 cm kostao oko 300 kn ako se dobro sijecam. Sam sam rezao.

Originalni poklopac kosta 10 puta vise, a nije nista bolji od ovog

Offline inemec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 293
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #7 u: Travanj 20, 2012, 11:14:11 prijepodne »
pa za tolki poklopac to uopce nije puno para. jedino sto bi meni bio problem u brodu ga nabavit jer ga nigdje nisam vidio, a ovo i gdje sam pitao svi su me bljedo gledali  :D

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #8 u: Travanj 20, 2012, 11:24:12 prijepodne »
Ni ja ga nisam pronasao.

Ali sam smislio alternativu koja je drasticno jeftinija, dostupna svugdje, jednostavna i brza za izradu. I da citiram - a nista se prakticki ne razlikuje od nekog fancy poklopca.

Stirodur. Poklopac od stirodura, po zelji detaljiran i ojacan obicnim kutnim profilima 40mm, sve zajedno, trosak je ispod 100kn za poklopac 120x40.

Ako koga zanima, mogu staviti slike jednog kojeg upravo radim, i kad ga napravim, vjerujem da se apsolutno po nicemu nece razlikovati od bilo kojeg kupovnog poklopca.

Offline inemec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 293
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #9 u: Travanj 20, 2012, 11:28:57 prijepodne »
vidis ni to nije uopce losa ideja  :up: mogao bi ja sljedeći napraviti od stirodura  :D daj slike

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #10 u: Travanj 20, 2012, 11:32:23 prijepodne »
Slike ce ici malo kasnije, poklopac je trenutno na susenju, pa dok se ne osusi da mogu manevrirati s njime. Popodne slijede slike i neki "izvjestaj" kako u pola sata nza apraviti takav poklopac.Ok, za moga je trebalo nesto vise vremena, vidjet cete i zasto.

Offline hetfield

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Varaždin
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #11 u: Travanj 20, 2012, 14:42:36 poslijepodne »
a sa laminatom bi bilo dobro?

Offline inemec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 293
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Re: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #12 u: Travanj 20, 2012, 16:56:00 poslijepodne »
nije dobar laminat.s vremenom se napije vode na rezovima. imam jedan poklopac od laminata napravljen i iznutra oblozen sa folijom za jezerca i nisam bas zadovoljan.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #13 u: Travanj 20, 2012, 20:06:34 poslijepodne »
Imam poklopac od laminata 8 godina .. nigdje se nije napuhnuo, jer sam po rubovima i spojevima potegnuo tanli sloj silikona :)

No forex je bolja opcija. Ja ga imam na terariju i akvariju.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline inemec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 293
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Re: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #14 u: Travanj 20, 2012, 20:09:47 poslijepodne »
et ja nisam pa se napuhnio hahaha :D

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Offline dasen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Split
    • Poker Sponsorstva
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #15 u: Travanj 21, 2012, 10:58:28 prijepodne »
sta je taj Stirodur ka neki tvrdi stiropor?pa kako ce to sa toplinon od lampa regirat? aj bas objavi to kako si napravija sa stirodurom bas me zanima....
« Zadnja izmjena: Travanj 21, 2012, 11:07:56 prijepodne od dasen »
Zelite se okusati u Pravom Pokeru? http://www.pokerinside.com/refer/dasen_split

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #16 u: Travanj 22, 2012, 15:42:17 poslijepodne »
Evo ga.

S obzirom da nemam slike iz bas svake faze izrade, tocnije nemam niti jedne, necu otvarati novu temu, vec cu ovdje ukratko napisati samo neke osnovne smjernice o izradi, dakle ono sto eventualno moze predstavljati problem, za sve ostalo ne treba biti nuklearni fizicar i proucavati slike, dovoljno je tekstualno objasnjenje.  :D

Dakle, radi se o poklopcu 80x40 u ovom slucaju, iako sam ja radio i 120x50 poklopce istom metodom. Znaci, treba nam jedna ili dvije (ovisno o dimenzijama) ploce stirodura od 2cm. Treba nam malo silikona, izuzetno ostar i tanak skalpel ili noz, te par obicnih vijaka za drvo, duzih, 50mm je cisto ok. Sa upustenom glavnom, naravno.

Prva stvar o kojoj treba voditi racuna prije rezanja je dimenzija onoga sto rezemo. Konkretno, za poklopac duzine 80cm, stirodur se reze i oznacava na 81cm. Kasnije cu objasniti zasto. Isto tako, ako je akvarij sirok 40cm, stirodur se reze i oznacava na 37cm.

Znaci opcenita matematika kod koristenja stirodura od 2cm je ovakva - prednja i zadnja strana +1cm na dimenziju akvarija, bocne strane -3cm na dimenziju akvarija. Visina je naravno proizvoljna.

Ok, znaci, izmjerite i izrezete 2 trake od recimo 81x10cm, to je duzina i visina vaseg novog poklopca. Odrezete 2 trake od 37x10cm, to su bocne stranice, odnosno sirina. Potrebno je paziti kod rezanja, stirodur se lako reze, ali ono najbitnije je koristiti izuzetno ostar noz, i svaki rez da od prve bude napravljen. Znaci, ne rezati pomalo, ubadati, prelaziti vise puta preko istog mjesta. Ostar noz, sigurna ruka, jedan rez i to je to. Jasno vodilica za noz treba biti ravna, veliko ravnalo, daska, bilo sto. I noz uvijek drzati okomito na rez, ne ustranu, i truditi se cijelim rezom odrzavati isti kut.

E dobro, znaci imamo 4 trake stirodura koje predstavljaju okvir poklopca. Dalje trebamo znati koliko poklopac treba prelaziti preko ruba, da bi mogli izrezati jedan "L" profil, odnosno dosjed na samo staklo akvarija, uz pomoc kojega ce poklopac biti pozicioniran, da se seta po staklu, a istovremeno da imamo i lajsnu koja ce prekrivati rub akvarija i nivo vode.

Recimo, 2cm. Sirina lajsne koja ce pokrivati rub mora biti 5mm, to je zbog 2 stvari - gornje matematike o dimezijama, kao i lakoce rezanja, sve ispod 5mm je zeznuto za rezanje, sve preko 5mm je ruzno za vidjeti.

Znaci, uzmemo jednu traku, okrenemo je na bok, znaci na onu stranu siroku 2cm. Od ruba odmjerimo 5mm, i povucemo flomasterom liniju duz cijele trake stirodura. To nam je jedna strana dosjeda. Polozimo stirodur, od ruba odmjerimo 2cm (jer ce nam toliko poklopac prekrivati akvarij) i opet nacrtamo liniju. I sad rezemo. Pomazemo se ravnalnom, daskom, nekime tko ce sve to drzati stabilno, i rezemo. Prvo se reze rez po uskoj strani stirodura, znaci ovaj od 5mm. Tu se moze biti malo slobodniji, ne smeta nista ako utjeramo noz dublje od 2cm, nikome nista. Isto, jedan odlucan rez, i amen. nista ne popravljati zasada. Zatim rezemo drugi dio dosjeda. polozimo stirodur, namjestimo vodilicu i.... e sad bi dobro bilo na nozu izmjeriti i oznaciti 14mm, te povuci crtu. Do te dubine nam noz smije uci u stirodur, ako ode preko toga, prorezat cemo ga kompletno i unistiti taj dio poklopca. Malo srece, ostar rez, i urezemo i tu liniju. Sad ide igra zivaca, s obzirom da vam je ostao jos 1mm ili manje neprorezanog stirodura, da bi taj dosjed mogli izvaditi. lagano rukom, bez pritiskanja, bez vodilice prodjite jednom po rezu, jednom po donjem, jednom po gornjem, i zatim oprezno pokusajte tu traku odvojiti od ostatka. malo sile je ok, ali izbjegavajte cupanje i kidanje, radije jos jednom blago bez pritiskanja po tom mjesto prijedjite nozem.

Ok, to je jedan dosjed, jos 3. kako izgleda jedan na brzinu napravljen dosjed, pokazuje (lose) slika br.1.

Kad ste iskrojili sve 4 stranice stirodura, i urezali dosjede, najtezi dio posla je gotov, dalje moze i dijete od 2 godine samo raditi. Slijedeca stvar koju u ovom koraku morate imati na umu je da bocne stranice stirodura ljepite na prednju i zadnju, a ne obratno.

Dakle, bocne stranice namazite silikonom, netreba puno silikona, par tockica, te pritisnite NA prednju stranicu (recimo). Poravnajte po visini i sirini tako da prednja i bocna stranica tvore pravi kut, ili najblize tome sto je moguce, ovisi koliko precizno ste rezali. kad ste pozicinnirali jednu stranicu, Uz pomoc 2 vijka od barem 50mm duzine, prisarafite taj vijak kroz PREDNJU stranu, kroz nju, i u bocnu stranicu. Vodite racuna da vijak ide po sredini sirine bocne stranice, kao i da ne idete prenisko-previsoko od rubova, da nebi ako vijak ode ukrivo prokinuli stirodur. kad stegnete 2 vijka, idete na slijedecu stranicu. I tako redom, dok ne zavrsite okvir. Vijci omogucavaju rad bez cekanja na susenje silikona, jer se okvir nece raspasti, dok s druge strane silikon kad se osusi daje elasticnost spoju, da u slucaju grubog rukovanja ili udarca vijak nebi raskidao stirodur i da se poklopac ne raspadne. Meni nije nikada, ali eto, dobro je biti siguran.

Sad u ovom momentu, kad je okvir gotov, dobro bi bilo staviti ga na akvarij,poravnati, da fino nasjedne na sve stranice akvarija. geometrija je zeznuta stvar, i racunajte da niste od prve pogodili na svim mjestima pravi kut, zato se poklopac postavi na akvarij, nagura, uz blagu silu, nista prejako, da fino nasjedne svim stranicama, i ostavi do potpunog susenja silikona. Na ovaj nacin smo dobili pravu geometriju, prave kuteve i osigurali savrseno nasjedanje poklopca, sto sigurno nismo imali samo ljepljenjem i ravnanjem od oka.

Ok....kad je okvir na akvariju, mozemo razmisljati o gornjem poklopcu. Sad tu ima vise varijacija i tipova sto mozete napraviti, ja uvijek radim jednu od 2 kombinacije:

1. fiksni poklopac, dakle cijelom duzinom i sirinom okvira, u tom slucaju izrezite 81x41 plocu, i jednostavno je zaljepite na okvir. To je zatvoreni fiksni poklopac, kasnije ce trebati jedino urezati otvor za hranjenje i to je to, poklopac gotov. Ovo je najjednostavniji i najneprakticniji oblik poklopca. Ovaj sistem je ok, samo u finalnu visinu poklopca treba uracunati jos dodatna 2 cm debljine gornje ploce. Znaci ako hocete da poklopac finalno bude 10cm visok, okvir cete praviti na 8cm visine + 2cm gornja ploca =10cm.

2. druga varijanta je sa pomicnom gornjom stranom poklopca, koji ulazi u okvir kad je zatvoren. Trebamo napraviti 2 lajsne od stirodura,koje ce drzati spusteni poklopac u ravnini s ostatkom okvira,  zaljepiti ih na 2cm ispod gornjih ivica, na zadnju stranu okvira, kao i na sami poklopac se montiraju ljepljenjem sarniri, kad je sve suho, imamo cijelu gornju plocu poklopca pomicnu. Jasno, i tu se jos urezuju otvori za hranjenje i sitna cackanja po akvariju, ovisno o zeljama i potrebama.

Mozete raditi i varijacije na temu, ali ovo su neke okvrine smjernice.

Ok, sad imate gotov poklopac, ovisno o varijanti. Moze na farbanje, a mozete se jos zezati malo s ukrasavanjem, kao sto sam ja napravio na ovom poklopcu.

Od kutnih lajsni 40x40mm sam napravio obrub oko rubova poklopca, uzduzne lajsne i slicno, kao sto se vidi na slikama. U smislu cvrstoce i funkcionalnosti poklopca ovo je nepotrebno, ali ako se nekome da zezati i svidja mu se rezultat, zasto ne. Meni je ovo ok, malo vizualno podigne akvarij, no u ovom slucaju, te lajsne su imale jos jednu bitnu fuknciju a to je drzanje kutije sa prekidacima.

Kutiju sa prekidacima za paljenje lampi i ostaloga sam ukomponirao u prednju gornju masku. Sama kutija je napravljena od kanalice za kablove, izrezane su rupe, stavljeni prekidaci, zasilikonirano sve, te zatvoreno s drugim dijelom kanalice. Jasno zice vire van, jer spajanje jos nije napravljeno. Takodjer, sami poklopac ima i 2 otvora nazad za 2 ventilatora koja ce ispuhivati zrak ispod poklopca, kao i mjesto za jedan bocni ventilator koji ce puhati po lampama. Ovo jasno jos nije zavrseno. Poklopac ima jos i jedan uzi otvor naprijed za hranjenje, na sarnirima. U slucaju veceg mrdanja po akvariju, poklopac se skida, ovdje mi nije trebala varijanta pomicne gornje ploce.

Da zakljucim, poklopac od stirodura je jeftin i jednostavan za napraviti. stirodur je dostupan svugdje, nikakvi posebni i dodatni alati vam nisu potrebni, a sami poklopac je napravljen za sat-sat i pol. Stirodur se normalno smirgla obicnim smirglom, ako sto trebate dotjerati i popraviti, izuzetno lako se reze, moze se farbati, kod farbanja raditi iskljucivo akrilnim ili sintetickim farbama, nikako ne nitrom, za ljepljenje koristiti silikon, ili epoxy ljepila.

Stirodur je otporan na vodu i vlagu, toplina od lampi mu uopce ne smeta, jer ako vam se lampe griju u tolikoj mjeri da bi topile stirodur, onda imate vecih problema sa njima....

Da ne duljim, evo par slika nezavrsenog poklopca. Boja je jos mokra mjestimicno, pa je zato ovako saren i flekav. Slike su lose, ali mislim da pokazuju sve bitno.


Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #17 u: Travanj 22, 2012, 15:53:53 poslijepodne »
ovo super izgleda...jedino mi je mozda mrvicu previsok poklopac, ali to je nebitno..kolko je to sada tesko onda?

ja pokusavam nac neke kutne profile...plasticne, 50mm ili vise, obisao 4 velika centra, nigdje nema  -?

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #18 u: Travanj 22, 2012, 16:47:08 poslijepodne »
Uopce nije tesko, nisam vagao, ali kad uzmes plocu stirodura bit ce ti jasno koliko je on lagan, a ove lajsne i sve dodaju jako malo tezine.

Visina je 10cm, 2cm naljeze na rub, dakle efektivno imas 8 cm visine poklopca. Jos dok dodju lampe unutra, nisam htio da budu preblizu vode.

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #19 u: Travanj 22, 2012, 17:44:37 poslijepodne »
svaka cast na izradi...jucer sam pola dana proveo u bau-centrima...a cini se da cu opet morati u obilazak...hvala na ideji ;)  :up:

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #20 u: Travanj 22, 2012, 18:17:20 poslijepodne »
nema na cemu. mozda nije vrhunac izrade, ali zadovoljava 2 jedina uvjeta koje ja postavljam pred poklopac - da nosi rasvjetu i da ribe ne iskacu van. sve ostalo je meni nebitno.  :D

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #21 u: Travanj 22, 2012, 18:22:25 poslijepodne »
nema na cemu. mozda nije vrhunac izrade, ali zadovoljava 2 jedina uvjeta koje ja postavljam pred poklopac - da nosi rasvjetu i da ribe ne iskacu van. sve ostalo je meni nebitno.  :D

hehe dobra :D ja bi jos samo dodao da umanji hlapljenje vode...zasad nemam poklopac i svaki dan ulijem barem litru-dvije vode..a skuzio sam da se istodobno brze i hladi pa se grijac cesce pali...

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #22 u: Travanj 22, 2012, 18:26:51 poslijepodne »
Dobro, ima i toga, ali me ne sekira hlapljenje vode. da imam samo jedan akvarij koji treba poklopiti, vjerovatno bih se odlucio na neki drugi (skuplji) materijal, mozda cak nabavio i gotovi poklopac, medjutim kad imas hrpu toga, a svaki treba poklopiti, svaka razlika u cijeni je itekako dobrodosla.

Kako rekoh, ovo je jeftino, jednostavno, i nadasve funkcionalno. O izgledu necu pricati, s mog gledista je besmisleno polagati na izgled poklopca. to je samo poklopac.  :D

Offline dasen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Split
    • Poker Sponsorstva
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #23 u: Travanj 22, 2012, 21:58:06 poslijepodne »
super izgleda,pari lako i jeftino za napravit...posto forex nisan nasa nigdi po prihvatljivoj cijeni mislin da cu probat sa stirodurom...jedino me brininla vrucina od lampi oce imat utjecaja,ali virujen vama iskusnijima u ovome :) ..svaka cast za pisanje ong dugog posta..
Zelite se okusati u Pravom Pokeru? http://www.pokerinside.com/refer/dasen_split

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #24 u: Travanj 23, 2012, 11:26:08 prijepodne »
Nemas brige, ja sam lampe direktno sarafio u stirodur, znaci izmedju lampe i stirodura je bilo 5-6mm, i nista mu nije bilo od topline samih lampi.

Ima i alternativa, pronasao sam u OBI-u (valjda se smije pisati) nekakve plasticne ploce, nesto kao pleksiglas, ali u bojama, debljine su 2mm i 4mm, mozda ima i debljih nisam obracao paznju, ali su preskupe, mislim da je tabla 50x25 nekih 40-tak kn. Ove velike su negdje oko 170kn, mislim da su dimenzije 150x50.

Offline inemec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 293
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #25 u: Travanj 23, 2012, 11:28:25 prijepodne »
istih ima i u Ukradi Sam, mislim da je cijena ista, a i stoje tamo vani  ;)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #26 u: Travanj 23, 2012, 11:32:04 prijepodne »
ma preskupo je to..... meni je i stirodur skup  :D :D :D :D :D :D

Offline dasen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Split
    • Poker Sponsorstva
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #27 u: Travanj 27, 2012, 22:19:20 poslijepodne »
neman silikona,evo koristin neki pattex total...mozda kad se zalipi oden u prijatelja da mi prode opet rubove silikonon,al kupija san jos L profile da drzi rubove..pa valjda nece upast sve u akvariji :D
Zelite se okusati u Pravom Pokeru? http://www.pokerinside.com/refer/dasen_split

Offline dasen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Split
    • Poker Sponsorstva
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #28 u: Travanj 28, 2012, 14:56:54 poslijepodne »
e jesi stirodur sa unutrasnje strane poklopca prosa sa necin?neki lak ili nesto..?jel triba to?
Zelite se okusati u Pravom Pokeru? http://www.pokerinside.com/refer/dasen_split

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #29 u: Travanj 28, 2012, 15:01:09 poslijepodne »
e jesi stirodur sa unutrasnje strane poklopca prosa sa necin?neki lak ili nesto..?jel triba to?
nevalja ti s lakom nista unutra raditi...kad dode do isparavanja..kapljice ce ti biti na laku i doci ce do ljuštrenja...
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #30 u: Travanj 28, 2012, 15:29:38 poslijepodne »
i jesam i nisam. na nekim poklopcima je farbano i iznutra sa akrilnom bojom, na nekima je ostavljena boja stirodura.

Jedino cu na ovom morskom poklopcu unutarnju stranu ipak obloziti s necime, samo jos moram smisliti s cime, da je bojom neutralno, jer se bas nebih rado farbao, ne brine me vracanje kondenzata s boje, niti utjecaj vlage na boju, jer joj nece nista, brine me sol.....

Offline demasoni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Varaždin
Odg: forex,gdje ga nabaviti?
« Odgovori #31 u: Travanj 29, 2012, 20:29:42 poslijepodne »
I mene zanima gdje se može forex u Varaždinu ili okolici nabaviti...čovjek u OBI-ju je reko da če ga oni imat, prije 3 mjeseca pa ništa, a pročešljala sam sve firme koje su mi ljudi nabrojali... A dal se može napraviti poklopac od one plastike od koje se izrađuju kade?