Travanj 28, 2024, 09:30:33 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka  (Posjeta: 25762 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline overload0303993

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Koprivnica
ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« u: Travanj 02, 2012, 13:55:47 poslijepodne »
pozdrav,
dosad nikad nisam imao problema, uvjek je dolazilo u roku, mozda tjedan dana samo kasnilo, ali u zadnje vrijeme ne dolaze neke posiljke.
shvatio sam da se to događa uglavnom kod posiljaka oznacene s jewelery ili phone accessory, vise od pola ih ne dođe.
dosta ih narucujem, jer dosta prijatelja i prijateljica obavlja kupovinu prek mojeg ebaya, tako da nije slucajnost s jednim paketom, nego vec 15 najmanje, i dosta njih ne dojde  ni nakon reshippinga.
mislim da nije carina, jer su u pitanju 4 razlicite adrese i sve je maks 40kn.
adresa je ok, jer neke dojdu.
ima li jos tko takve probleme?

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #1 u: Travanj 02, 2012, 14:24:33 poslijepodne »
Negdje od sredine pa do kraja veljace je bila velika rupetina s posiljkama iz Kine tako da vecini ljudi puno toga nije stiglo, a onih par za koje imam tracking su skoro tri tjedna camile na njihovoj posti.

Inace kad ti Kinez kaze da je poslao ponovo on to nije ucinio u 99,9% slucaja nego te samo zavlaci da istekne rok od 45 dana za dispute..

Offline overload0303993

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #2 u: Travanj 02, 2012, 14:39:15 poslijepodne »
zato ja ne dam zvijezdice dok ne stigne posiljka....

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #3 u: Travanj 02, 2012, 14:56:30 poslijepodne »
meni samo jednom nije došlo, neki šal kaj je žena naručila za frendicu, ostalo sve uredno stiže tu i tamo sa zakašnjenjem ali stigne :)

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #4 u: Travanj 02, 2012, 15:05:16 poslijepodne »


Nekad su im rupe kad slave one svoje nove godine ( oko 1-2 mjeseca ) i tada pošiljka kasni puuuno.

Inače meni sve pošalju ili ponovno ili vrate novac. Više me varaju domaći nego kinezi .
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #5 u: Travanj 02, 2012, 15:22:16 poslijepodne »

Inače meni sve pošalju ili ponovno ili vrate novac. Više me varaju domaći nego kinezi .

Potpis, nikad nisam imala problema.

Čitavo selo kupuje preko mog ebay računa. Poštar je već lud od silnih paketića.

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #6 u: Travanj 02, 2012, 18:50:56 poslijepodne »
Inače meni sve pošalju ili ponovno ili vrate novac. Više me varaju domaći nego kinezi .

Čitavo selo kupuje preko mog ebay računa. Poštar je već lud od silnih paketića.

Pa ljudi mi smo svi isti  :D Baš sam htio napisati i ovo prvo i drugo, kad ono već napisano
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #7 u: Travanj 08, 2012, 23:24:01 poslijepodne »
Meni odradili refund za cetiri paketica poslana od sredine pa do kraja veljace jerbo niti jedan nije stigao.

Offline Channy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 209
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zadar
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #8 u: Travanj 09, 2012, 00:09:09 prijepodne »
Meni jednom nisu stigle dvije knjige iz SAD-a. Kažu da su poslali i da je vjerojatno do carine, pa mi dali nekakav kontrolni broj, pa da sa njime dođem na poštu ili carinu, međutim ništa ni u pošti ni u carini. Postupak za pritužbu nisam mogao pokrenuti, jer sam u međuvremenu otišao na brod pa je prošlo preko 3 mjeseca. Međutim još uvjek naručujem stvari preko njih, jer neke se jednostavno ne mogu nabaviti kod nas.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #9 u: Travanj 09, 2012, 01:12:28 prijepodne »
To su prastare fore koje vole Ameri prodavati, uvijek je roba zaglavila kod nas na carini u Oukanongu ili su postara pojeli lavovi i ne postoji teoretska sansa da je zeznuo nepogresivi USPS - sve dok ne odes na neki eBay forum pa skuzis da su nase poste mila majka u odnosu na kaos koji vlada po americkim.

Onda ti uvali broj preporucene posiljke s kojim te malo prosece po posti i carini iako jako dobro zna da od njega nema nikakve koristi (da je platio tracking vidio bi i sam gdje je posiljka zapela) te da jedino posiljatelj moze inicirati potragu i eventualno se namiriti od osiguranja.  Obicno kada istekne 45 dana za zalbu PayPalu ili 60 dana za los feedback na eBayu, prestaje svaka komunikacija i zabole ga za tebe. Oni pokvareniji negdje uoci isteka roka ipak prihvate mogucnost da je problem na njihovoj strani pa velikodusno ponovno "posalju" posiljku, koja nekim cudom nikad ne stigne :)

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #10 u: Travanj 09, 2012, 01:43:32 prijepodne »
Uvijek mi je sve stiglo..jednom mi nesto iz Tajlanda nije stiglo..javio se covjeku..leek poslao ponovno pa mi je stiglo.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #11 u: Travanj 09, 2012, 11:29:04 prijepodne »
Pa zato otvorim prizuzbu unutar 45 dana i kažem prodavaču da ima xy dana da mi stigne paket ili idem dalje sa žalbom. I da vidiš kako postanu dobri i šalju ekspresno sa poklonima.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #12 u: Travanj 09, 2012, 11:30:39 prijepodne »
Zato jer znas igru, vecina neiskusnih naleti :)

Offline overload0303993

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #13 u: Travanj 13, 2012, 23:22:03 poslijepodne »
doslo je sve, zastalo na carini, i danas mi doslo puno toga, nasa posta zabrljala.... :)
ako se igrate tak i pretite, budu vam zabranili da kupujete od njih.... ja sam dal losu ocjenu jer su mi krivo poslali dva put, javansku mahovinu umjesto weeping moss, dal sam jako losu ocjenu i komentar, i zabranili su mi kupovanje kod njih, a posiljku jos nisam dobil....

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #14 u: Travanj 13, 2012, 23:32:33 poslijepodne »
I ja mislim da je u pitanju carina. čekam već dugo neke sitnicei sa Ebaya, od DX-a i Aquaristikshopa tj sa svih strana svijeta - Kinezi, Englezi Amerikanci i Nijemci, i nikako ne dolaze.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #15 u: Travanj 14, 2012, 00:50:59 prijepodne »
Tko spada pod ZG carinu i imao je "srece" pohoditi njihove prostorije jako dobro zna da oni nemaju mjesta za skladistenje posiljaka sulje od par dana jer su doslovno prebukirani.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #16 u: Travanj 14, 2012, 00:59:09 prijepodne »
Nemoj dvaput reć. Možda je ono što mi možemo vidjeti samo "operativno" skladište, a pravo je negdje duboko u podrumu  >:(

Offline deklok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #17 u: Travanj 14, 2012, 01:00:01 prijepodne »
znaci nisam jedini jer ono sto sam narucio u prvom mjesecu mi je stiglo prije dva tjedna..  a ove zadnje normalno stizu!  A vidim kao sto je i jedan clan napisao da kad kazu dace poslat opet da je to samo mazanje ociju.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #18 u: Travanj 14, 2012, 01:25:47 prijepodne »
Nemoj dvaput reć. Možda je ono što mi možemo vidjeti samo "operativno" skladište, a pravo je negdje duboko u podrumu  >:(

Na svu srecu nema ga jer bi u tom slucaju puno revnije cariniki posiljke, a ne kao sada.

Periodicki se godisnje pojavi po nekoliko rupa - Kinezi tradicionalno kraljem veljace i krajem godine, a Britanci negdje oko ljeta podivljaju pa posiljke za Rvatistan dodu preko Granade ili Kanade.

Tako sam i ja dobio refund za posiljke narucene krajem veljace i gotovo uvijek se radi o jeftinim sitnicama. Sada sve ide kako treba pa mi je paketic iz USA stigao za rekordnih deset dana, UK unutar tjedan, a Kinezi za dva tjedna sto je natprosjecno brzo i sigurno nece trajati dugo.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #19 u: Prosinac 14, 2012, 00:07:32 prijepodne »
Trebam savjet iskusnije ekipe sa problemima preko ebaya.. :)

Čekam malo vrijedniji paket iz USA točnije NY, od datuma kupnje je već pošlo 33 dana, paketa još nema.
Imam tracking broj i na USPS-u paket je u tranzitu u/ka skladištu. Dali bi trebao biti zabrinut i pokrenuti dispute jer se 45-i dan opasno približava?

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #20 u: Prosinac 14, 2012, 00:35:09 prijepodne »
U ovo doba godine i s obzirom da su veci hubovi pod snijegom to nije nista zabrinjavajuce.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #21 u: Prosinac 14, 2012, 00:51:30 prijepodne »
Svjestan sam da sam naručio iz New Yorka nekoliko dana nakon Sandya....i da je prosinac...ali ako ništa ne poduzmem u 45 dana bye bye, zar ne?  Što bi točno značilo da je paket u tranzitu ka skladištu, znači skladištu USPS-a u Americi ili...?? Ako je tako onda nema šanse da za 12 dana bude dostupan u Zagrebu (spora carina i još štošta). Znači zanima me što to u naravi znači, ako je poslan (shipped), da ne moram brinuti i mogu čekati i preko 45 dana jer će kad tad stići ili što...?

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #22 u: Prosinac 14, 2012, 02:53:53 prijepodne »
S kojim slovom pocinje tracking ?  Obicno to nije tracking u pravom smislu nego ekvivalent nase preporucene posiljke gdje je sve sto ces vidjeti ovaj status koji sad imas te sam primitak posiljke, tako da je lako moguce kako je ona vec ovdje.
Imas rok od 45 kalendarskih dana unutar kojeg si pokriven od strane PayPala/eBaya, u tvom slucaju ako se posiljka ne pojavi negdje oko 40-tog dana pravac na PayPal i pokreni dispute. U trenutku pokretanja disputea odborjavanje se zaustavlja i s trgovcem imas rok od 20 dana unutar kojeg ce se ili posiljka pojaviti ili ce ti on vratiti novac (cijeli iznos, roba+postarina). U bilo kojem trenutku mozes dispute zatvoriti (ako posiljka stigne), ako trgovac odradi refund on se automatski zatvara, ako ti se cini da trgovac od tebe radi budalu eskaliras dispute u claim (u bilo kojem trenutku , ne moras cekati istek 20 dana) i onda se uplice PayPal koji ce odluciti u tvoju korist ako trgovac nema dokaz o isporucenoj posiljci.

I ono najbitnije - nemoj pristajati na slanje nove posiljke jer je to u 99,9% situacija prevara gdje te trgovac zavlaci dok ne istekne rok za intervenciju te se nemoj dati nagovoriti da zatvoris dispute prije nego sto dobijes novac/posiljku jer kad ga jednom zatvoris vise ga ne mozes ponovno pokrenuti za taj predmet.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #23 u: Prosinac 14, 2012, 07:48:25 prijepodne »


Nekad su im rupe kad slave one svoje nove godine ( oko 1-2 mjeseca ) i tada pošiljka kasni puuuno.

Inače meni sve pošalju ili ponovno ili vrate novac. Više me varaju domaći nego kinezi .

Potpisujem,

Od oko 60 paketa ove godine, 4-5 nisam dobio i uredno sam trazio novce natrag i naravno dobio ih. Ne dogadja mi se da mi istekne 45 dana jer ako ne dodje za 40 dana, istog trena se javljam prodavacu i trazim novce natrag, ako do 45 dana ne vrati, pisem zalbu na ebayu i trazim novce, na zalost prodavaca.

Nisam niti jednom izgubio novce

Offline ROCCO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #24 u: Prosinac 14, 2012, 08:45:07 prijepodne »
Već kad smo kod ebay-a i paypal-a, negdje pročitah (više ne znam na kojem portalu) da se isti povlače sa hrvatskog tržišta, te da će poslovati samo do 31.12.
Ne znate koliko bi volio da me netko demantira ili da sam krivo pročitao jer i sam dosta toga preko njih naručujem.
Radimo kao crvi, zato nam je sve tako trulo!