Ožujak 28, 2024, 16:22:46 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: akvarij 230l ciklidi  (Posjeta: 1412 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ninna-zg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Zagreb
  • Riblja tv
akvarij 230l ciklidi
« u: Studeni 29, 2014, 16:27:15 poslijepodne »
Imala sam problem s pumpom u unutrašnjem filteru. Bila se zaštopala. Trebalo mi je par dana dok nisam to skuzila, a što ću, početnik sam. Sad sam ubacila još jednu pumpu na dno akvarija da pomogne očistiti zamućenu vodu. Akvarij je kajman/ferplast, sve je u akvariju originalno, uz dodatak dvije zračne pumpe i jednu ventilacijsku. Pitanje: da li da ostavim drugu pumpu trajno ili je ona višak?

Drugo pitanje: koliko ribama smeta zujanje zračne pumpe koja mi se podosta čuje?Koja je, po vašem iskustvu, najtiša pumpa i gdje se može nabaviti? KOliko često treba čistiti (otvarati iznutra pumpu)?

Treće pitanje: Svi su mi rekli da uz ciklide ne idu biljke, a zašto kod mene biljke neometano bujaju i rastu bez problema. Ciklidi čak vole češkati se i skrivati ili jurcati oko biljaka, ne grizu ih. Možda zato jer sam biljke uvodiila postepeno kroz godinu dana? Od neki dan imam čak i posudu s travom u kojoj botije uzivaju. Želim nabaviti mahovinastu travu. Zna li netko gdje i koju i dal netko ima iskustva s njom i ciklidima?



Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: akvarij 230l ciklidi
« Odgovori #1 u: Studeni 29, 2014, 16:49:42 poslijepodne »
Nemam iskustva da ti odgovorim na ova pitanja ali me zanima koje to biljke imas unutra? I moze neka slika akvarija? :)

Offline ninna-zg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Zagreb
  • Riblja tv
Odg: akvarij 230l ciklidi
« Odgovori #2 u: Studeni 30, 2014, 17:05:38 poslijepodne »
Pozdrav.
Od biljaka sam prvo stavila anubiasa koji je nezahtjevan skroz i uspijeva na svakakvim mjestima - nije mu potrebna zemlja i dodatna prihrana. Onda sam stavila biljku cryptocoryne wenditiii te echinodorus ipica tropica koje imaju gusto lišće pogodno za skrivanje manjih riba. Nakon toga sam nabavila biljku sličnu boriću, jako brzo raste i nemam pojma kako se zove, no uspijeva mi. Imam i neku travu koja sliči na mentu, nemam pojma kako se zove, ogromna je već i ribe je jednostavno obožavaju jer se na nju hvataju algice koje moji ciklidi vole.

Nedavno sam u posudu od terakote zasadila busene trave koja naraste do 30 cm. Primila se i raste polako. Oko stalno vrtlare botije.

Biljke moje ribe ne grickaju i ne uništavaju, pretpostavljam zato jer imaju dovoljno zelene hrane kojom ih hranim. U akvarij shopu prodavači su me uvjeravali da biljke ne mogu s ciklidima, pa eto, vidim da mogu. Puno toga što sam uspjela, od kombinacije riba pa do bilja, ne preporučaju iskusni. No ne bih ja bila ja kad ne bih probala nešto, po intuiciji i osjećaju.

Imam par fotkica, no moram ih smanjiti, neće ih uploadati jer su prevelike.


Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: akvarij 230l ciklidi
« Odgovori #3 u: Prosinac 01, 2014, 11:11:11 prijepodne »
Pravila su tu da se krse :)  jedva cekam slike

Offline ninna-zg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Zagreb
  • Riblja tv
Odg: akvarij 230l ciklidi
« Odgovori #4 u: Prosinac 01, 2014, 11:25:58 prijepodne »
Pogledaj slike na pod novi članovi, tamo sam ih stavila.
Imama trenutno problem sa zamućenjem vode. Trudim se informirati se oko zeolita. Čini se najbolji izbor za sada. Znaš li ti mozda nesto o tome što bi moglo zamutiti vodu??? Ispod korijena biljaka sam stavila kuglice od gline s dodacima minerala u tragovima. Nije vrag da bi to mogao biti razlog? Inače, piše da je to totalno biološki produkt koji ne ispušta ništa u vodu, a biljke povuku što im treba iz te gline, koja je opet prirodna, kaj ne? Luda sam lagano, jer mi nikad voda nije bila mutna. Ribe su ok, zraka imam, alge ne vidim. Kaj bi to moglo biti???? Ako itko zna, molim odogovor. Veliko hvala!

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: akvarij 230l ciklidi
« Odgovori #5 u: Prosinac 01, 2014, 11:34:22 prijepodne »
Joj ne znam ali odi pod Kemija i tamo napravi temu.  Netko iskusniji ce ti pomoci