Ožujak 28, 2024, 19:35:10 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Karas Reef  (Posjeta: 10367 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: Karas Reef
« Odgovori #25 u: Studeni 17, 2014, 12:39:20 poslijepodne »
Meni se izuzetno sviđa reef, u biti me veseli što je pun šarenih softy-a i LPSa... na videu me oduševila jačina žute boje, a onda na kraju dolje piše loše naštelan WB... :'( :D

Kompletni desni greben sa svim koraljima sam poklonio prijatelju iz Udruge koji je startao akvarij prije par mjeseci. Sada imam samo ta dva grebena i to mi je ok, srednji greben sam povukao više desno. Biće slika uskoro.
Teško mi je okriviti samo loše poštelan WB (da se bolje izrazim: nedovoljno vjeran WB) jer Mazarra ovisno o dobu dana kada snimam aq ima različit intezitet pojedinog kanala pa i to utječe na boju koralja na videu a u dva klika mjenjam iz toplih tonova u hladne, većinom preferiram plavlju boju nego je na videu ali kažem, programibilni modovi rada su čudo  :D



Da li ti taj chiller stvarno treba?!

Ja furam DIY ventilatore od Bure što mi napravio po naruđbi i rade vrhunski posao, veliki su i bešumni.

Chiller sam kupio od kolege koji je rasformiravao aq i platio sam ga tako jeftino da to nebih smio nazivati kupnjom. Da nije bilo tako vjerojatno bi i ja išao na ventilatore.

Lijepo izgleda kombinacija lps-a.

Hvala. Zbog vrlo dobrog rasta eufilija i finog ljuljanja zahvaljujući Jebao pumpi sa kontrolerom eufilije su često doticale zoe/palitoje oko sebe a sobzirom da sam ja jako velik ljubitelj zoa pala je odluka prebaciti sve eufilije u drugi aq koji mi je ostao nakon izložbe u Borovu. Biće uskoro i predstavljanje tog euphyllia-only akvarija. Sada će u ovom aq ostati većinom zoe i palitoje sa par sitnijih LPSova (acani, blastomusse, calaustree, chalicei, favije)

Karas Reef - morski akvarij

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: Karas Reef
« Odgovori #26 u: Studeni 17, 2014, 12:45:18 poslijepodne »
Odlican reef,složio bi se da uopće ne smeta sta je malo jače žuta boja izrazena.još da  je desni greben malo duže sniman, bilo bi super za voditi.

Desnog grebena više nema, u kompletu sam ga poklonio kolegi koji je prije par mjeseci startao aq na moj nagovor :D


Zašto uz LED rasvjetu dodaješ plave lampe T5? Kaj ti nije dosta 2*60W LEDa??

Jedna je ATI Blue Plus druga ATI Purple. Sada kada imam samo dva grebena možda mi i ne trebaju ali su mi prije bile potrebne jer dva LED modula nisu mogla pokriti kompletnu dužinu akvarija.


Super mi izgleda pogotovo one male zoice na lijevom grebenu. Sve fino i sareno. Al ti je mrcina ovaj ocelaris stvarno ga ima komad. Koliko dugo je u tebe ?. E i reci mi ovaj flame angel ako san uspija prepoznat jeli imas kakvih problem s njim i tangom?

E sada je većina kamena pod zoama, baš onako kako želim :D
Clarkii je stvarno fin komad, to je mrijesni par i sada već žele baciti ikru (čiste kamen i brane ga) ali ih planiram ponuditi nekome tko ih želi uzgajati. Ima na netu upute i instrukcije ali ja sam prezauzet.
Flameback se nije tukao niti pravio probleme drugim ribama. Prekrasan je.
« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2014, 12:51:35 poslijepodne od Karas »
Karas Reef - morski akvarij