Lipanj 04, 2024, 20:54:06 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Moj aq 90l MATIC  (Posjeta: 88145 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #300 u: Lipanj 12, 2013, 10:41:39 prijepodne »
Problem s digitalnim timerom
Svako jutro moram ponovno podešavati vrijeme gašenja, paljenja jer se timer resetira. Objasnit cu sve.

Timer je podešen tako da se svjetlo pali u 10:10h gasi u 14:10h pali u 16:10h i gasi u 22:10h
Sve tokom dana bude ok ali kad ujutro treba da se upali svjetlo (u 10:10h) svjetlo se pođe paliti i timer se resetira i moram ga ponovno podešavati.
kod digitalca moraš naštimati kad se pali/gasi za cijeli tjedan, znači prvo narihtaš koliko je sati, onda ideš na monday (mon) skroz gore u lijevom kutu, u prijevodu ponedjeljak i rihtaš vrijeme paljenja/gašenja za taj dan, zatim se prebaciš na (thu) utorak i ponovno rihtaš paljenje/gašenje i tako dalje za cijeli tjedan.

Offline brumbramar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #301 u: Lipanj 12, 2013, 10:56:12 prijepodne »
Mehanicki su zakon


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #302 u: Lipanj 12, 2013, 11:03:10 prijepodne »
Problem s digitalnim timerom
Svako jutro moram ponovno podešavati vrijeme gašenja, paljenja jer se timer resetira. Objasnit cu sve.

Timer je podešen tako da se svjetlo pali u 10:10h gasi u 14:10h pali u 16:10h i gasi u 22:10h
Sve tokom dana bude ok ali kad ujutro treba da se upali svjetlo (u 10:10h) svjetlo se pođe paliti i timer se resetira i moram ga ponovno podešavati.
kod digitalca moraš naštimati kad se pali/gasi za cijeli tjedan, znači prvo narihtaš koliko je sati, onda ideš na monday (mon) skroz gore u lijevom kutu, u prijevodu ponedjeljak i rihtaš vrijeme paljenja/gašenja za taj dan, zatim se prebaciš na (thu) utorak i ponovno rihtaš paljenje/gašenje i tako dalje za cijeli tjedan.

u ovog ima opcija za sve dane u tjednu i da nisam stavio za sve dane nebi se rasvjeta pocela paliti drugi dan.

Stavio sam mehanički dok ovaj ne skontam digitalni
« Zadnja izmjena: Lipanj 12, 2013, 11:08:16 prijepodne od xxmaticxx5 »

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #303 u: Lipanj 12, 2013, 16:39:44 poslijepodne »
Evo stigao laminat izrezan naručio.
On je dužine 65cm a rasvjeta je 60cm eto problema :/ sad kontam da uzmem neku pvc cijev ili neku drugu (jer bi se pvc mozda topila?) i da uguram u laminat tako da napravim rupu sa strane i tu uguram mali dio neonke i tako na drugoj strani i nekako to zacepim zasilikoniram moze li tako i koju cijev preporučujete i imate li kakvu drugu ideju?

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #304 u: Lipanj 12, 2013, 22:12:57 poslijepodne »
Ne znam vidi li se dobro ali neke biljke su tamne na nekim mjestima jel to alga i koja? ili se biljke nisu jos oporavile od puta? :/


Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #305 u: Lipanj 12, 2013, 22:20:46 poslijepodne »

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #306 u: Lipanj 12, 2013, 23:00:47 poslijepodne »
Na slikama biljke izgledaju super. Ne vidi se. Jel mozas zguliti s prstom? Ne prejako samo da skuzis da li je naslaga ili sam list mijenja boju?

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #307 u: Lipanj 12, 2013, 23:08:21 poslijepodne »
mislim da sam probavao vec jednom nemogu zguliti probat cu opet

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #308 u: Lipanj 13, 2013, 08:55:41 prijepodne »
koliko svjetla trazi ricija w/l ako je na dnu ? Planiram je staviti na pločicu i obložiti mrežicom za komarce kojoj cu prosiriti rupe.
Dali je potrebno to raditi ili ima drugi način i koji je pravi naziv te biljke Riccia Fluitans?

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #309 u: Lipanj 13, 2013, 09:03:21 prijepodne »
koliko svjetla trazi ricija w/l ako je na dnu ? Planiram je staviti na pločicu i obložiti mrežicom za komarce kojoj cu prosiriti rupe.
Dali je potrebno to raditi ili ima drugi način i koji je pravi naziv te biljke Riccia Fluitans?

moja raste na 0.7 w/l

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #310 u: Lipanj 13, 2013, 09:18:28 prijepodne »
tako nekako ce i u mene da bude

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #311 u: Lipanj 13, 2013, 09:46:29 prijepodne »
                                           DIY : poklopac od laminata i rasvjeta

Došlo je vrijeme da i ja stavim bolju rasvjetu i uljepšam svoj akvarij. Izradu  poklopca i pojačivanje rasvjete sam počeo već davno i dugo gledam od čega da pravim što je najbolje. Tako da sam se i odlučio za laminat.
Moja izrada naravno nosi par pitanja koja nisu retorička.

Trebam li izbrusiti sav laminat i trebam li ga prefarbati sa lakom za camce ili s onim za aute i iz vana ? Laminat je bijeli i nebi ga uništio brušenjem.

Nisam htjeo ja da režem išta jer nemam baš nekog alata, a i tko zna kako bi to izašlo :)
Firma koja se bavi laminatima mi je izrezala tako da sam došao kući pregledao dimenzije ponovno obilježio gdje treba sijeći (ulaz za prelivne cijevi, neonke, otvor)

Akvarij je 10cm duži od cijevi tako da ću sa dvije strane izbušiti tri rupe kroz koje ću provući PVC cijev:



Hoće li se ona topiti od vrućine? Što mi preporučate. Trebam se zaštiti od vode a to sam mislio tako što ću ove cijevi ugurati u poklopac i u njih ugurati neonke i kraj neonki spojiti sa cijevima tako što ću cijevi početi da topim i kad se skupe zasilikonirati. Druge ideje nemam. Mislim staviti 3 neonke od po 18w

i evo kako to trenutno izgleda sutra ide rezanje daljne jer je danas Sv. Ante pa sretan imendan svima koji ga slave.


Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #312 u: Lipanj 13, 2013, 11:30:25 prijepodne »
ne razumijem šta ti misliš sa tom cijevi napraviti ali znam da od te cijevi ljudi rade (hauba) rasvijetu,  ja sam svoju napravio isto od toga prije par dana za 30 l akvarij, samo lampa će biti tipa hang on iznad akvarija 10 cm.

ovako nešto: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=70769.msg705868#msg705868

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #313 u: Lipanj 13, 2013, 11:47:48 prijepodne »
ne razumijem šta ti misliš sa tom cijevi napraviti ali znam da od te cijevi ljudi rade (hauba) rasvijetu,  ja sam svoju napravio isto od toga prije par dana za 30 l akvarij, samo lampa će biti tipa hang on iznad akvarija 10 cm.

ovako nešto: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=70769.msg705868#msg705868

razmisljao sam o tome ali mi se više sviđa poklopac ovako.

Znači, cijev je prekratka za poklopac morat ce po cm na svakoj strani da bude odmaknuta od poklopca e sad kako nebi doslo do kakvog kontakta s vodom kroz poklopac cu ugurati sa strane pvc cijev i u tu cijev malo ugurati neonku ne skroz vec samo onaj početak metalni) i cijev rastopiti tako da se slijepi uz neonku koliko moze i zasilikonirati to i bit ce odlično, odlična zaštita nadam se da si me shvatio!?
Vidjet ces na slikama...
Uglavnom hoce li se pvc cijev početi topiti kad bude u blizini neonke?

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #314 u: Lipanj 13, 2013, 17:07:34 poslijepodne »
Sorry ali ni ja baš ne kužim  :question:

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #315 u: Lipanj 13, 2013, 17:12:18 poslijepodne »
Nemogu objasniti  ovako  -? bit ce slike samo hoce li se topiti pvc cijev ako bude u dodiru sa neonkom tj. ovim metalnim dijelom na pocetku vidi se na slici


Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #316 u: Lipanj 13, 2013, 17:20:24 poslijepodne »
evo u paintu se igrao :D

smeđa je poklopac
plava je pvc cijev
crveno je metalni dio neonke
siva je neonka
žuta su oni "konektori" na kraju neonke

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #317 u: Lipanj 13, 2013, 17:32:51 poslijepodne »
Neće.

Offline crasho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 238
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Osijek
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #318 u: Lipanj 13, 2013, 17:48:08 poslijepodne »

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #319 u: Lipanj 13, 2013, 17:50:35 poslijepodne »
necu kupovati grla imam nešto neke žice ucvrste se sa sarafima i radi sve ... nosace cu napraviti nije problem
« Zadnja izmjena: Lipanj 13, 2013, 20:28:20 poslijepodne od xxmaticxx5 »

Offline brumbramar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #320 u: Lipanj 13, 2013, 21:13:26 poslijepodne »
Ne preporuvam ti ovo taljenje pvc cijevi i lijepljenje iste za lampu jer se lampe trebaju mijenjat... Preporucljivo je promijenit 1 lamou svakih 6 mjeseci....
Dakle morat ces to radit svaki put....
Malo neprakticno


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #321 u: Lipanj 13, 2013, 21:44:39 poslijepodne »
a sto sa ovim grlima ? jel potrebno izolirati to jel ima potrebe da strahujem od struje

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #322 u: Lipanj 13, 2013, 21:50:14 poslijepodne »
uzmes 2 pnt uvodnice, probusis rupe na poklopcu, i usarafis uvodnice. spojis luster klemama zice na pinove neonke, provuces cijevi kroz uvodnicu, i stegnes s pripadajucim "poklopcem". kako pnt uvodnica ima brtvu, dobio si identicnu stvar kao i s original vodonepropusnim grlima, mozda malo vecih dimenzija, ali glavno je tu - nema vode i vlage na bitnim dijelovima.

jedino pazis da ukupna duzina neonke '+ pnt grla do vanjskog dijela koji prolazi kroz poklopac odgovara nutarnjoj duzini poklopca, moze biti nesto krace, jer uvodnicu ne moras do kraja uvrnuti kroz poklopac, ali ne smije biti duze od raspolozivog prostora u poklopcu.

s vanjske strane zatvoris kakvom kutijicom, u istoj moze biti prigusnica, sve nabavis u crnoj boji, i vizualno neces nista unistiti poklopac.

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #323 u: Lipanj 13, 2013, 22:29:18 poslijepodne »
uzmes 2 pnt uvodnice, probusis rupe na poklopcu, i usarafis uvodnice. spojis luster klemama zice na pinove neonke, provuces cijevi kroz uvodnicu, i stegnes s pripadajucim "poklopcem". kako pnt uvodnica ima brtvu, dobio si identicnu stvar kao i s original vodonepropusnim grlima, mozda malo vecih dimenzija, ali glavno je tu - nema vode i vlage na bitnim dijelovima.

jedino pazis da ukupna duzina neonke '+ pnt grla do vanjskog dijela koji prolazi kroz poklopac odgovara nutarnjoj duzini poklopca, moze biti nesto krace, jer uvodnicu ne moras do kraja uvrnuti kroz poklopac, ali ne smije biti duze od raspolozivog prostora u poklopcu.

s vanjske strane zatvoris kakvom kutijicom, u istoj moze biti prigusnica, sve nabavis u crnoj boji, i vizualno neces nista unistiti poklopac.


Sve sam donekle skont'o ne razumijem sta ti je pnt uvodnica ako moze kakva slika i sl. neki drugi naziv?

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj aq 90l MATIC
« Odgovori #324 u: Lipanj 13, 2013, 22:31:52 poslijepodne »
malo slika dok ne dođu promjene :) Gore pluta ricija dok ne dođe rasvjeta od 3x18w (54w/80l=0.675/0.7+)