Lipanj 07, 2024, 11:41:02 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Fluval 304 komplet filter materijal  (Posjeta: 4627 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DRC VZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Varazdin
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #25 u: Prosinac 20, 2011, 21:35:26 poslijepodne »
ma bitno da radi  :D

Offline ttomy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 129
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #26 u: Prosinac 20, 2011, 21:37:11 poslijepodne »
da, al cu ja ostati zedan  :D

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #27 u: Prosinac 20, 2011, 21:45:26 poslijepodne »
ja prvo moram probat a tek onda postavljam pitanja, nego hvala na pomoci svima....
R-46

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #28 u: Prosinac 20, 2011, 22:13:50 poslijepodne »
i normalno spojim ga na akvarij i naravno da nece opet vodu dic gore X-( X-( X-( pop..... cu....

lako za pivu, vec trecu pijem od muke....
R-46

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #29 u: Prosinac 20, 2011, 22:46:29 poslijepodne »
evo ga radi, treba mu skuzit rad srca al je protok relativno slab za taj filter ali posto znam da je impeler u banani jer buci tolko da necu moc spavat a novi koji sam dobio je potrgan, svaka cas dobavljacu, (pavle nisi ti kriv), moral bum uzet drugi, pa je vjerojatno zbog toga. makar mi nije jasno, taj novi impeler je rapakiran i na njemu pise fluval 304 ali je debelo tanji i kraci od originalnog..... kak?
R-46

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #30 u: Prosinac 20, 2011, 23:23:54 poslijepodne »
postoje ti 2 modela fluvala 304,do 2001 i od 2001 god.(bar mislim da je tako, ovi novji imaju oznaku MSF) imaš impeler sa zakrivljenim krilcima ili sa ravnim?
čudno da ima slab protok i da ruži, ja ih imam 4 komada u dnevnom boravku i rade ko vurica, niš se ne čuje... možda ti je pukla osovina impelera, oče puknut ko vrag, ja sam na svakom do sad potrgao čim ju malo skriviš pukne, isto kao i poklopac rotora....

daj pogledaj da li je sve sjelo na mjesto, samo polako, i dal dobro dihta, možeš malo namat onu gumicu na spoju glave motora i kanistera sa uljem da bolje sjedne i onda ponovo probaj...

evo imaš tu manual u PDFu ako negdje zapne...

http://www.hagen.com/pdf/aquatic/Fluval04new.pdf


Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #31 u: Prosinac 20, 2011, 23:31:56 poslijepodne »
postoje ti 2 modela fluvala 304,do 2001 i od 2001 god.(bar mislim da je tako, ovi novji imaju oznaku MSF) imaš impeler sa zakrivljenim krilcima ili sa ravnim?
čudno da ima slab protok i da ruži, ja ih imam 4 komada u dnevnom boravku i rade ko vurica, niš se ne čuje... možda ti je pukla osovina impelera, oče puknut ko vrag, ja sam na svakom do sad potrgao čim ju malo skriviš pukne, isto kao i poklopac rotora....

daj pogledaj da li je sve sjelo na mjesto, samo polako, i dal dobro dihta, možeš malo namat onu gumicu na spoju glave motora i kanistera sa uljem da bolje sjedne i onda ponovo probaj...

evo imaš tu manual u PDFu ako negdje zapne...

http://www.hagen.com/pdf/aquatic/Fluval04new.pdf



e sad koje je godiste, nemam pojma. original impeler je sa ravnim lopaticama, novi je sa zakrivljenim. stari ruzi, ne bas jako ali dovoljno da to nije to, ali novi ruzi za popizdit i pocne cvilit i zacvika, vec sam ga po ko zna koji put otvorio, namazo vazelinom, i opet pocne svilit nepodnosljivo i stane, al velim, nekaj je puklo na tom novom, na dnu magneta.
trenutno je spojen na 65 L akvarij i radi malo bolje od fluvala plus 2 koji je unutra i radi savrseno vec sigurno 7 godina.

znaci protok se moze usporedit sa protokom fluvala plus 2, mrvicu jace. a trebao bi bit 3 put jaci, i to je na ful okrenut ventil.
« Zadnja izmjena: Prosinac 20, 2011, 23:36:08 poslijepodne od Rossi »
R-46

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #32 u: Prosinac 20, 2011, 23:41:10 poslijepodne »
taj novui sa zakrivljenim lopaticama ide na drugačiju osovinu impelera... ako imaš osovinu bez one žute plastike koja ima samo na dnu gumenu kapicu, onda na nju ide taj sa ravnim krilcima,a ako imaš ovakvu:



onda ide taj sa zakrivljenim krilcima...

jesi pogledao da osovina nije puknuta? Oče ružit jako ako je...

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #33 u: Prosinac 20, 2011, 23:47:38 poslijepodne »
ma reko mi je decko od kog sam kupio filtere da treba promijenit impeler, i dal mi je novi, taj sa zakrivljenim al imam obicnu osovinu, samo sa kapicom na dnu. moguce da je potrgalo novi impeler zbog toga.... di da osovinu nabavim?
R-46

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #34 u: Prosinac 20, 2011, 23:49:41 poslijepodne »
nečeš vjerovat imam je ja doma :)

ta ti je deblja nego ova sa kapicom i meni ne paše, ako je ta sa kapicom cijela, đoramo se meni treba ta :)

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #35 u: Prosinac 20, 2011, 23:52:39 poslijepodne »
cijela je, to nemas beda, al se vidi da je magnet od impelera zrauban i da treba novi, hebiga, nisam znal da treba drukcija odovina, u principu me muci to kaj je novi impeler tanji i kraci od starog
R-46

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #36 u: Prosinac 20, 2011, 23:58:53 poslijepodne »
e jbg... pitanje je koji je promjer one rupe di ide impeler. tj. da li je ista glava motora za stariji i novi model... jel ti piše na filteru MSF na spoju kanistera i glave? Ako piše onda je noviji model i ide ova osovina samo sa kapicom i impeler sa ravnim krilcima, ako ne piše MSF onda ide ovo drugo...

mislim da sam vidio za kupit impeler u pet centru, nekih stotinjak kuna je... ali čudno da je to puklo...

ako buš imao problema zvrcni me sutra na mob (imaš broj na PP) pa se čujemo, idem spavat sad jedva gledam....

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #37 u: Prosinac 21, 2011, 00:04:58 prijepodne »
je msf je, hebiga bas sam mislio ustedit 100 kuna sad za bozic..... :-X
R-46

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #38 u: Prosinac 21, 2011, 00:08:03 prijepodne »
makar moram rec da mi ovaj sa zakrivljenim izgleda novije, softiciranije od ovog sa ravnim.
R-46

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #39 u: Prosinac 21, 2011, 18:12:20 poslijepodne »
si uspio kaj?

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #40 u: Prosinac 21, 2011, 19:10:00 poslijepodne »
jesam, dela ok, al se cuje, s tim da jos uvijek mislim da je preslab al bumo vidli cim impeler nabavim.
R-46

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #41 u: Prosinac 22, 2011, 00:18:23 prijepodne »
tak ti i treba kad nades najveceg prevaranta na forumu:)  aaa..kako sam se naspavao fino odkad manijakalni filter vise nije kod mene :) :) :) 
-moram se malo saliti..ugalvnom, meni je samo kemijska bila unutra, poceo je ruzit, to sam ti rekao ali protok je bio ok, dugo vremena je bio u spremistu ali nebi od tog motor otisao, nit je udaran nit su razlike u temperaturi bile velike, neznam da mu se moglo ista desiti. a koje se cjevi stavio? one gdje je jedna kratka ili neke druge? moguce da ga i promjer cijevi gusi ako su druge, pogotovo je kod ulazne to vazno, od pretanke moze i motor pregoriti. a ako nisi imao kanister prije(trebao si reci pa bi iskemijali nesto, mogo sam bar isprobat da vidim) a usporedujes s onim drugim kanistrom, taj drugi ti ima pumpu od duplo vise vata pa zato i tece jace. mozes i testirati brzinu protoka s stopericom i nekom flasom pa izracunas koliko l/h, samo racunaj da svaki filter ima nesto manje od deklariranog protoka ali bit ce svakako realniji prikaz nego usporedba s unutarnjim filtrom, razlicita sirina mlaznice, izlaza, pa nije bas usporedba, bar ja osobno nebi mogao okom procjeniti kolicinu protoka na taj nacin + ako taj mali ima 2-3 manje vata racunaj da on nema hrpu medija u sebi i nemora pumpat 1m uvis. - iako, kazem nisam primjetio da protok zeza ali moguce i da zbog impelera onda, ako ruzi nije centriran, a onda se nepravilno vrti, drugi kut, pa netjera vodu kako treba.
a to si stavio spuzve neke u komore ili onaj eheim medij? si probao dok nije napunjen spuzvama kako radi?

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #42 u: Prosinac 22, 2011, 00:22:56 prijepodne »
ma radi sad ok samo kaj ruzi tak da moram drugi impeler kupit, ovaj kaj si mi dao nije za taj model pa ga je malo devastiralo.... al nema veze. bitno je da dela. ulazna je ona tvoja, duza cijev a za izlaznu sam stavio silikonsku istog promjera, mozda mrvicu sira.
R-46

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #43 u: Prosinac 22, 2011, 00:39:00 prijepodne »
nisam znao za rezervni impeler, nebi ti ga onda ni bzv nosio da se gnjavis. a jel se vidi gdje je ostecen taj u njemu, na magnetu ili negdje? ima on odvojenu osovinu? ako ima, moguce da samo nju treba promjeniti, osovine najcesce odu. usput, da te pitam, odkud ti silikonska cijev, ima ih kod nas za kupiti? ja bih trebao skoro nabaviti jedno 2m 16/22 ali bas silikonske ne gumene.
a kojeg medija ti treba jos?, za mehanicku? ima ugradene one predfilter spuzve, ako jos trebas mozes staviti one zelene niti, ili plavu vatu, to nije tako gusto a da se prati pa da netrosis na orginal medij. za mehanicku filtraciju stvarno nije bitno koju marku kupis a cini mi se da bi bolje radilo nego keramicki valjci

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #44 u: Prosinac 22, 2011, 00:43:48 prijepodne »
osovina je ok, a onaj impeler kaj si mi dao je kraci i tanji tak da pocne cvilit i zacvika, vidi se da je stari original impeler istrosen i da mu je vrijeme za mjenjanje. iskreno za cijev nemam pojma, imao sam doma nekih 3 metra, za ispumpavanje akvarija, sad sam potrosio na filtere. trebalo bi bit toga po bau centrima. ja to crijevo imam vec godinama.
R-46

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #45 u: Prosinac 22, 2011, 11:25:15 prijepodne »
znam te..nego treba mi bas slikonske, u biti neznam kako se to zove kod nas, ali te bjele po centrima nisu..ili su manje ciste ili je drugi materjal. ove su puno deblje, bjeliji/neprozirniji materjal, neotvrdnjavaju i nepucaju a fleksibilnije su puno..zato i kostaju ko..
-a jesi trazio rotor po ebayu? tako ja dosta djelova sto nema ovdje. i jeftinije je a i bez carine ako je mala je vrjednost i jos ti sve sve ispod 2kg spada u pisma pa puno brze dode nego paketi. jedino gledaj za eu trziste, nisam siguran dali bi i kako bi radili oni za americko, mozda su i isti ali stvarno nemam pojma

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #46 u: Siječanj 22, 2012, 23:25:26 poslijepodne »
da se vratim na temu. premjestao sam fluvala na drugi akvarij s tim da nisam glavu otvarao, samo sam crijeva skinuo i od jucer mi se svakih 5 min cuje kak negdje na sitno pusta zrak, cvili par sekundi i to je to, dok mu se valjda opet ne nakupi pritisak, nigdje ne curi, nit ne slini, normalan je protok tak da mi nije jasno zakaj pisti svako malo.
R-46

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #47 u: Siječanj 23, 2012, 00:03:25 prijepodne »
kupi impeler preko e-baya nije skup kao kod nas ..

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #48 u: Siječanj 23, 2012, 00:21:51 prijepodne »
nevjerujem da zbog impelera ispusta zrak negdje svako malo
R-46

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Fluval 304 komplet filter materijal
« Odgovori #49 u: Siječanj 23, 2012, 01:05:46 prijepodne »
ja vatu i nebi stavljao jer se brzo nakupi smeća po njoj pa moraš stalno otvarat i mijenjat tu vatu...a taj filter ako dobro složiš filter materijal možeš slobodno čistit 3 put na godinu

 :up:


istina....ja danas maknuo vatu iz jedne komore i protok se povecao valjda za duplo.....a prije je bilo da sve ocistim, zamijenim a protok jedva da ide....sad curi ko ludo....vata van!
Cayman110, 230L, tropski