Lipanj 16, 2024, 05:51:40 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Morska koještara  (Posjeta: 31736 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Morska koještara
« Odgovori #100 u: Siječanj 30, 2012, 10:27:31 prijepodne »

Amonijak se povisio do smrtonosne količine. Nešto je ili crklo, možda se protok ugasio, ili si ti nešto dodao što je poremetilo vodu.

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Re: Morska koještara
« Odgovori #101 u: Siječanj 30, 2012, 11:37:42 prijepodne »
Zivi kamen,sve u njemu bilo zivo kad sam ga stavio u vodu,svakakva cudesa izasla iz njega,danas planiram vodu mijenjati

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Morska koještara
« Odgovori #102 u: Siječanj 30, 2012, 11:52:27 prijepodne »

Amonijak se povisio do smrtonosne količine. Nešto je ili crklo, možda se protok ugasio, ili si ti nešto dodao  što je poremetilo vodu.

Moguce svasta,mada je aktivni ugalj u kombinaciji sa zeolitom,neznam ni sam sta da kazem

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Morska koještara
« Odgovori #103 u: Siječanj 30, 2012, 13:06:57 poslijepodne »
bas steta..  :roll: kad stignes sto prije izmjeni vodu da nebi doslo do jos kakvih njasra, da nebi izgubio nesto i od koralja.. a kad si tocno kamen unutra stavio?

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Morska koještara
« Odgovori #104 u: Siječanj 30, 2012, 13:09:40 poslijepodne »
bas steta..  :roll: kad stignes sto prije izmjeni vodu da nebi doslo do jos kakvih njasra, da nebi izgubio nesto i od koralja.. a kad si tocno kamen unutra stavio?

Jucer cim je stigao,poslije 14h,razlomio ga na troje i ubacio ga unutra.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Morska koještara
« Odgovori #105 u: Siječanj 30, 2012, 13:39:24 poslijepodne »

Onda je crklo nešto na kamenu i zagadilo vodu...digao se amonijak i riba i inverti nisu imali šanse.. voda bi trebala imati i smrdljivi miris.

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Morska koještara
« Odgovori #106 u: Siječanj 30, 2012, 13:43:48 poslijepodne »

Onda je crklo nešto na kamenu i zagadilo vodu...digao se amonijak i riba i inverti nisu imali šanse.. voda bi trebala imati i smrdljivi miris.

Jutros nije mirisalo,e sad kad dodjem doma posnjofam,moguce da je neka zivina u njemu riknula.

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Morska koještara
« Odgovori #107 u: Siječanj 30, 2012, 14:00:20 poslijepodne »
šteta bauštelca  :(
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Morska koještara
« Odgovori #108 u: Siječanj 30, 2012, 16:35:03 poslijepodne »
Evo da vidite kako to izgleda,trenutno stanje na slikama,a i voda se lagano "čuje",evo slike





Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Morska koještara
« Odgovori #109 u: Siječanj 30, 2012, 18:54:41 poslijepodne »

Promijeni što više vode i pojačaj cirkulaciju, neka se mreška površina.

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Morska koještara
« Odgovori #110 u: Siječanj 30, 2012, 18:57:57 poslijepodne »

Promijeni što više vode i pojačaj cirkulaciju, neka se mreška površina.

Razmutio sam 20L vode,to je skoro sva netto voda,povadim sve kamenje i namjestim podlogu,također pokupim krepane puževe i ostalo,sad sam stavio grijač u kantu sa vodom da je neistresem takvu hladnu iz podruma.

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Morska koještara
« Odgovori #111 u: Siječanj 30, 2012, 20:56:59 poslijepodne »
Počistio sam do sve,skoro svu vodu izbacio,posisao dno,pokupio krepaline,jedino mi se čini da gorgonia nije preživjela,bila je nekako napuhana i mlitava(mlohava),i nije reagirala na podražaje,pa sam je bacio.Ostavlo se već počelo otvarati u novoj vodi i moram provjeriti salinitet,kad se voda stabilizira.Sad ostaje pratiti stanje,a taman jučer napokon stigao i prvi račić,ali na žalost i on bacio kašiku  -?

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Morska koještara
« Odgovori #112 u: Siječanj 30, 2012, 21:21:05 poslijepodne »
njesra, dogodi se  :(

dobro si ucinio - bacaj van sve sto ti se iole ucini da ce krepat, jer samo ti moze donijet daljnje mrtvace i probleme... sjeti se za gorgoniju kad se vidimo  :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Morska koještara
« Odgovori #113 u: Siječanj 30, 2012, 21:22:41 poslijepodne »
sta ti prvo sipas vodu onda mjeris salinitet? i jos putem ne koristis testere?  -?

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Morska koještara
« Odgovori #114 u: Siječanj 30, 2012, 21:51:24 poslijepodne »
sta ti prvo sipas vodu onda mjeris salinitet? i jos putem ne koristis testere?  -?

Danas je iznimka,jer sam tih 20L vode mutio u raznim posudama,jer nemam jednu veliku u koju stane 20L vode,pa sam dozirao za svaku posudu posebno,plovak na žalost u lavoru neće plivati kako treba izvrtati će se kao susjed nakon 2L rakije,zato sam napisao to za mjerenje saliniteta.Ostale testere ne koristim,nisam ih nikada ni koristio iz raznoraznih razloga,jer koliko vidim ljudi imaju problema bez testera kao i sa testerima.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Morska koještara
« Odgovori #115 u: Siječanj 30, 2012, 22:05:15 poslijepodne »
pa imam ja problema i bez akvarija u zivotu..a opet, nekako mi toplije pri srcu kada je tu :)  mislim kako god tebi bolje, meni svejedno, samo neznam bas kako to funkcionira u praksi. dusicni ciklus se stabilizira i nitrate, cak i po4, netrebas testirati kada se uigras, to mogu razumjeti, ali opet, ca i kh..stalna potrosnja koja samo raste s vremenom

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Morska koještara
« Odgovori #116 u: Siječanj 30, 2012, 22:15:17 poslijepodne »
Jasno mi je za ca i kh da se troše,no tjednim izmjenama vode se dio potrošenog vraća ako se nevaram,a trenutno nemam nekih velikih potrošača,barem što se tiče kalcija,no kupovina određenih testera se ima u planu u skorije vrijeme.Sad skupljam opremu za startanje većeg akvarija.
Naravno da napomenem da ne smatram da je sad sve ok,ono kako promijenio vodu i to je to,ja tako ne gledam,treba sad paziti kako će se sve drugo ponašati,evo recimo sarco i sinularia mi izgledaju jadno,tko zna da li će preživjeti,ostali koralji su se otvorili,zoe,histrix,palitoje,euphilia.Kod mene na žalost u životu puno toga ide preko trnja,pa tako ni ovo nije iznimka,no ja se ne predajem i učim na svojim greškama,tako da svaki slijedeći postav ispravlja greške iz prvog.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Morska koještara
« Odgovori #117 u: Siječanj 30, 2012, 22:36:10 poslijepodne »
ok ako imas u planu kupiti, rijetko tko si moze sve priustiti od jednom, samo kako stvari stoje tesko je bez testera, izmjena moze djelomicno vratiti ali ta razlika sto fali je sve veca iz dana u dan. racunaj da i dosta soli nisu idealne vrijednosti, ca 380mg itd, a ionako nisu bas preskupi, skuplje ti kad nesto ugine a sami tester mozes jako puno puta koristiti i s vremenom sve rjede kad dobijes rutinu.

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Morska koještara
« Odgovori #118 u: Siječanj 30, 2012, 23:19:05 poslijepodne »
ok ako imas u planu kupiti, rijetko tko si moze sve priustiti od jednom, samo kako stvari stoje tesko je bez testera, izmjena moze djelomicno vratiti ali ta razlika sto fali je sve veca iz dana u dan. racunaj da i dosta soli nisu idealne vrijednosti, ca 380mg itd, a ionako nisu bas preskupi, skuplje ti kad nesto ugine a sami tester mozes jako puno puta koristiti i s vremenom sve rjede kad dobijes rutinu.

Pa upravo tako,na žalost nemogu sve odjednom kupiti,a i manjak love je jedan od razloga malog akvarija i ovaj veći što planiram za mnoge je to lavor,ali meni je to dovoljno,do nekih boljih vremena.

Offline profi23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1568
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
    • Panonsko more 2
Odg: Morska koještara
« Odgovori #119 u: Siječanj 31, 2012, 08:11:12 prijepodne »
Svi parametri u tako malom akvariju se vrate za dvije-tri izmjene vode, znači cca 3 dana :) Ja imam iskustva vjeruj mi. Meni su pumpe u jednom danu samljele DVIJE buble anemone i za tjedan dana su nitrati bili opet na staroj razini. Ne obraćaj pažnju na Ca, i Mg u tako malom akvariju, jer ti ga ništa ne troši a zamjenom 10 litara vode tjedno rješiš skoro pa sve probleme. U sadašnjem slučaju važni su ti Fosfati i nitrati i ovo što je Pamooook rekao sve koralje na hrpu i promatrati da nešto ne umire i to je to. Drugo nemaš šta :) i naravno možeš uskoro očekivat BOOOOOOOM cijana ili tako nečeg :S nažalost....

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Morska koještara
« Odgovori #120 u: Siječanj 31, 2012, 08:17:32 prijepodne »
Mijenjati more i ubaciti FFM (easylife), malo je to pretrpano bilo u kratko vrijeme (moje mišljenje) -?

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Morska koještara
« Odgovori #121 u: Siječanj 31, 2012, 16:57:55 poslijepodne »
Danas je voda normalno bistra,znači isčistilo se,sad sam zamutio još jednu dozu za manju izmjenu vode i probat ću za prvu ruku složiti skimmer od hang on filtera na način da ću mu okrenuti usis tako da rešetka ide djelomično van iz vode,pa ću vidjeti kako će to raditi,a stavit ću filter vatu koja bi skupljala masnoću,nadam se da će to odrađivati posao,ako neuspijem ovako,onda ću probati sa plastičnim koljenima i T nastavkom probati sličnu stvar.Za sada bih koristio gibljivo crijevo koje se koristi za klima uređaje.Što vi mislite o tome?Znam da će neki reći kupi skimmer,ali jel?!?

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Morska koještara
« Odgovori #122 u: Siječanj 31, 2012, 18:21:43 poslijepodne »
a koji hang on imas unutra?

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Morska koještara
« Odgovori #123 u: Siječanj 31, 2012, 18:32:13 poslijepodne »
a koji hang on imas unutra?

Imam aquaclear,ali evo nisam sad uspio sa ovim crijevom,jer je debelo,morao bih sa nekim drugim probati ili kad bi bio neki dodatak za njega,kao što ima za neke druge marke.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Morska koještara
« Odgovori #124 u: Siječanj 31, 2012, 19:07:58 poslijepodne »
Danas je voda normalno bistra,znači isčistilo se,sad sam zamutio još jednu dozu za manju izmjenu vode i probat ću za prvu ruku složiti skimmer od hang on filtera na način da ću mu okrenuti usis tako da rešetka ide djelomično van iz vode,pa ću vidjeti kako će to raditi,a stavit ću filter vatu koja bi skupljala masnoću,nadam se da će to odrađivati posao,ako neuspijem ovako,onda ću probati sa plastičnim koljenima i T nastavkom probati sličnu stvar.Za sada bih koristio gibljivo crijevo koje se koristi za klima uređaje.Što vi mislite o tome?Znam da će neki reći kupi skimmer,ali jel?!?

kupi, nema ti druge i nemoj tu stediti.. a to s hang on, prvo, ako bi i pjenio, nije mi jasno kako mislis kupiti/vaditi tu pjenu van? a drugo, moze ti se pregrijavati ili crci pumpa od previse zraka, a ako bi i radio skimer, onda ti treba t razvodinik, tj, piknuti mali usis 4/6mm ili tako nesto pa da vuce a ne cjeli komad cjevi da viri, mislim da to nemoze funkcionirati