Lipanj 04, 2024, 02:32:54 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Mala zmija a dosta problema  (Posjeta: 875 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Avtomatik

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Mala zmija a dosta problema
« u: Svibanj 13, 2011, 18:12:22 poslijepodne »
Evo da vam kazem sta me muči, dvije osnovne stvari:

Radi se inače o Afričkoj kućnoj, sad prva stvar koju ne navodim kao problem je to što se moja vrlo malo kreće po terariju, većinu vremena provodi u kućici, jedino tu i tamo izađe po mraku, jel to normalno il nije, ja ne znam, ali ocekivao sam da ce se ona suncat i sve to sto ide, uz to je jako plasljiva ako izadje iz kucice a ja prodjem pored terarija ona odma smugne nazad, a dosta vremena provodi tako da glavu gurne samo kroz otvor, kao da oce izac ali se ne usudi...

A sad ovo glavno, neće jest!
Hranim je smrznutim pinkijima (tj. pokusavam hranit), ali ona ih ladno pomiriše i jednostavno ostavi, zadnjeg je pojela ima vec vise od mjesec dana! (u medjuvremenu je promjenila kozu, ali svejedno), sad sam u procesu nabavljanja zivih miseva, malo mi je previse princeza...

A drugo, sto mene vise pogađa a manje nju, je da se histericno boji ruku, sto ce rec da kad ju uhvatim da je vani pa ju krenem dirnut ona jednostavno podivlja i pocne skakat po terariju tako da ja izgubim svaku volju da ju vadim vam ili šta drugo. Pomagajte ako boga znate ;)

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Mala zmija a dosta problema
« Odgovori #1 u: Svibanj 13, 2011, 19:08:06 poslijepodne »
Pazi da li dosta zagriješ pinkija,možda joj je prevelik... isto pazi na to...a kaj se tiče hendlanja tako je u večini slučajeva..trebaš raditi sa njom..malo po malo ju privikavati na ruku i sa vremenom će se opustiti... a zašto se ne kreče..možda je noćna životinja pa je preko dana u skloništu a po noći izlazi :) nikad je nisam držao pa ne znam kako su aktivne po danu...

Offline rudios

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Lokacija: osijek
Odg: Mala zmija a dosta problema
« Odgovori #2 u: Svibanj 14, 2011, 08:44:48 prijepodne »
koliko dogo je u tom terariju?
ostavi ju bar desetak dana na miru da se smiri.
stavi terarij na neko manje "prometno mjesto"
negdje gdje se ne prolazi kraj njega sto puta na dan.

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
Odg: Mala zmija a dosta problema
« Odgovori #3 u: Svibanj 14, 2011, 11:25:17 prijepodne »
To što zmija većinu vremena provodi sakrivena je potpuno normalno.... a bome i to što se boji (ako si htio zmiju koja će "relativno" mirovat u rukama onda si treba uzet nekog pitona a ne afričku kućnu) .... e sad što se tiče hranjenja probaj joj ugrijat miša i cimat ga pred njom....nemoj ga samo ostavit...ako ni tada nebude htjela probaj je malo isprovocirat lupkanjem po glavi ili po repu...pod tim mislim da je lagano lupkaš a ne da je stvarno udariš :-) ako ni  to ne prođe onda joj probaj dat živog pinkya...