Travanj 25, 2024, 16:06:51 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: "CO2 slap"  (Posjeta: 1851 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline em

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
"CO2 slap"
« u: Srpanj 25, 2010, 12:07:24 poslijepodne »
Ovako došao sam na ideju napraviti slap u novom akvariju, a usput ga iskoristiti za nešto korisno ako je moguče, pogledajte slike biti če sve jasnije....uglavnom zrak bi dolazio od zračne pumpe od starog 30l akvarija, s tim da bi potiskivao (ako je to moguče) i CO2 koji planiram napraviti prema danom predlošku na portalu, kasnije bi se mjehurići zraka obogačeni s CO2 raspršivali na mrežicu i tako stvarali efekat slapa....slike su samo gruba skica...zanima dali je to izvrdivo a da bude i efikasno jer bi to trebalo iči u sklopu 3D pozadine koji također izrađujem pa da ipak nekompliciram bezveze ako nefunkcionira


inače radi se o 200l akvariju u koji če ići neonke pa mi je potreban bobro zabiljeni akvariji
i da bude još zanimljivije možda, sve radim sam jer želim pokušati ne priječi 1300kn ako je to ikako moguče

pozdrav svima!!!!

Offline marijofil

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: "CO2 slap"
« Odgovori #1 u: Srpanj 25, 2010, 12:27:37 poslijepodne »
neznam zašto pumpica za zrak i co2

Offline em

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: "CO2 slap"
« Odgovori #2 u: Srpanj 25, 2010, 15:12:15 poslijepodne »
neznam zašto pumpica za zrak i co2

pa jer mislim da če po nekoj logici biti bolje rasprostiranje co2...a možda se i varam, a i zato što se time dobije veći protok(zraka) i slap odmah lijepše izgleda, dobije se privid veče gustoče ako se to može tako reći.....ali upravo zato i pitam jer su to moji zaključci, a nisam 100% siguran u njih...

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: "CO2 slap"
« Odgovori #3 u: Srpanj 25, 2010, 16:03:12 poslijepodne »
Ja ovo niš ne kužim -?
Kakav slap? Zašto slap? Zašto slap od co2?

Offline marijofil

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: "CO2 slap"
« Odgovori #4 u: Srpanj 25, 2010, 16:21:28 poslijepodne »
neznam zašto pumpica za zrak i co2

pa jer mislim da če po nekoj logici biti bolje rasprostiranje co2...a možda se i varam, a i zato što se time dobije veći protok(zraka) i slap odmah lijepše izgleda, dobije se privid veče gustoče ako se to može tako reći.....ali upravo zato i pitam jer su to moji zaključci, a nisam 100% siguran u njih...

ubacivanjem zraka(kisik) smanjuje se razina co2 u vodi, zato mi nije jasno zašto bi stavljao zrak koj koj smanjuje co2 ako želiš co2 unutra

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: "CO2 slap"
« Odgovori #5 u: Srpanj 25, 2010, 17:01:19 poslijepodne »
sklepaj ti to pa nam javi kako radi   ja mislimda za to imaš difuzore  koji raspršavaju co2  u vodi  al ko zna možda i to radi  :up:
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline alensab

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 452
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: "CO2 slap"
« Odgovori #6 u: Kolovoz 04, 2010, 21:18:51 poslijepodne »
sta dobivas sa CO2+zrak=nis bacanje love u zrak i placane struje za zrak  :down: :down: :down:

Offline prodz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: "CO2 slap"
« Odgovori #7 u: Kolovoz 05, 2010, 00:29:20 prijepodne »
em nemoj komplicirati :a045k:

a bas sam pomislio da je neka dobra fora i da si smislio kako napraviti slap. kad ono obicna zavjesa. hehe....