Lipanj 16, 2024, 10:37:04 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: a šta da radiiiim..  (Posjeta: 10973 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #25 u: Lipanj 08, 2009, 10:15:37 prijepodne »
Tako i ja kad vidim da se tu prodaje nešto na forumu,što mi se sviđa,prvo se primim za prazan novčanik,zasskviićim od bola,u pokušaju da se obuzdam,vrpoljim se pola sata,krenem slagat fin.konstrukciju,mislim da sam je složio,nazovem čovjeka,sve dogovorim,i onda shvatim da sam duža ko Grčka i Hrvatska zajedno( a di češ gore) i otkažem,sorry ljudi! Too je bolest,nemmreš si pomoć,al ajd nek je biljaka,one ipak nisu toliki izdatak. Osim,ako ne kreneš ko s Pokemonima :D

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #26 u: Lipanj 19, 2009, 04:54:40 prijepodne »
neda mi se pisat jer sam (zbog posvemašnjeg fušanja na poslu zadnjih dana) radila do sad  :dead: al budući da sam nabavila bolju spravu za fotkanje, evo novih slika.

ideja je bila da sve podsjeća na nekakav aranžmančić. spojila sam tri panja tako da izgledaju kao vražićak koji leži. ili patuljak ili nešto. u svakom slučaju, panj lijevo ima nos, oči, bore i jedan donji zubić koji strši prema gore a panj skroz desno su noge s koljenima i papcima :D

obratiti pažnju na svjetleće oko koje proviruje gore desno na prvoj slici, nosinu i zub na panju druge slike a na trećoj pandicu u omiljenom tunelu i čudnu biljčicu na panju u sredini. u zadnjih mjesec i pol joj je naraslo dosta novih listića i kad narastu (a budu po sedam-osam centimetara dugi ti čipkasti listovi) slikat ću opet, divni su kad su veliki.

upravo sam se sjetila da moram još nešto napravit. ajd zdravo.  :kava: 
« Zadnja izmjena: Lipanj 19, 2009, 05:03:26 prijepodne od maslachak »

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #27 u: Lipanj 19, 2009, 05:25:40 prijepodne »
e da, u donjem desnom uglu iza panja sad je još i grupica Cryptocoryne parva (valjda  :-[) al to još nisam slikala.

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #28 u: Lipanj 19, 2009, 08:49:10 prijepodne »
 bilje ti je prekrasno :-[

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #29 u: Lipanj 19, 2009, 10:03:11 prijepodne »
Ja mislim da je "maslachak" alter ego nekog nama poznatog akvarista sa foruma. Ovakve dobre stvari ne ispadnu slučajno.

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #30 u: Lipanj 19, 2009, 11:33:22 prijepodne »
grale, ništa tu nije slučajno.

slučajna je bila samo najezda puževa nedavno koja mi je ustvari dobro došla jer sam konačno SVE izbacala i složila tu ikebanu from skreč.

i to nakon:
1. godinu dana sađenja, vađenja, čupanja, rezanja, premještanja, natezanja, razmještanja, petljanja i prčkanja
2. spomenute najezde puževa i izbacivanja svega živog i neživog
3. općeg potopa
4. višesatnog sjedenja pred praznim akvarijem i gomilom panjeva i biljaka na hrpi
5. kombiniranja na suhom
6. skiciranja na papiru
7. pet sati slaganja panjeva i sađenja biljaka
8. pol šteke cigareta
9. tri piva
10. četiri kave
11. neopisivih bolova u leđima
12. psovanja, proklinjanja i čupanja kose
13. jesam spomenula poplavu? jesam? nije na odmet ponoviti: POPLAVA.

i ponavljam, desni kut trenutno izgleda puno bolje nego na slikama gore. :)

Offline Sirena mala

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #31 u: Lipanj 19, 2009, 12:58:34 poslijepodne »
ooo....maslačak, dobro nam došla...
što reći, akvarij je super, anubijasi uživaju...a ja uživam čitajući tvoje postove, ma sve u svemu bravo....  :klap:

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #32 u: Lipanj 19, 2009, 14:57:36 poslijepodne »
Pa dobro misa mu sta nitko ne vice da imamo ovako dobru temu. :up: Za procitati ju je vrijedilo i ispustiti neke druge obveze... :-[


Ivana, sve pohvale i za pisanje, ali i za zdravlje bilja. Pa i manicnu kupovinu bilja. :clown: Podsjeca me na mene, osim sto sam ja za sve "imala" prostora, pa akvariji nisu licili ni na sto. I da Velebit, bas bih to uporedila sa Pokemon skupljanjem. A mozda se to samo zove ludilo? :roll: :D


Nego moj ti je savjet: ako imas konkretno pitanje i zelis na njega odgovor, skrati post. :D Ako ti se samo pise, slobodno daj. Ima nas koji i to volimo... :up: Ove fore sa boldanjem isto uvijek daju rezultat... :up:


Pozdrav, dobro nam dosla i radujem se ovom virtualnom druzenju... :star:
Tuzlanka u Sarajevu

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #33 u: Lipanj 19, 2009, 15:39:30 poslijepodne »
Odlični postovi  :D
Neznam jel tražiš savjet ali svejedno  :D
Čudna biljka na panju ti je Aponogeton madagascariensis (vjerojatno nekakav niski varijetet) i nije mu mjesto na panju, iscrpit če zalihe hranjiva iz gomolja i lagano propasti, upikni ga nekud u podlogu.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #34 u: Lipanj 19, 2009, 16:53:51 poslijepodne »
Preprekrasno! Jaaako mi se svidja kako je slozeno! Volim anubiase i valisnerije i panjeve i... sve to :D   :klap: :klap:
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #35 u: Lipanj 19, 2009, 17:56:44 poslijepodne »
Akvarije je PREEEEDIVAN, bravo Maslčak! Čitajući prve redove posta, mislila sam da cu naići na neku kombinaciju bare i džungle,
u kojoj se ne zna gdje je dno , a gdje je vrh,
gdje je lijevo , a gdje je desno, 
tko pije, tko plaća, tko pliva, a tko se vraća...

Ali ovo je PReDIVNO. Bravo.
 PS.
Obožavam Azru, lijepo se sjetit... bit će da smo generacijski tu negdje.....( tj mlade u duši, da sad tu ne spominjem godine..)

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #36 u: Lipanj 19, 2009, 18:38:58 poslijepodne »
Meni je prelijep akvarij,još bih možda malo popunio uglove sa nekom manjom biljćicom i to je to: slika u zelenom!

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #37 u: Lipanj 19, 2009, 19:07:31 poslijepodne »
Prekrasan akvarij!
Savršeno čisti listovi anubiasa - što je rijetkost jer su isti podložni algama.
Panjevi odlično složeni, a vallisneria u pozadini daje poseban štih.

Bravo!
FILIP (Valpovo)

Offline svizac

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #38 u: Lipanj 20, 2009, 00:35:13 prijepodne »
Svaka ti cast na ovakvoj temi i nacinu opisivanja iste.Sada sam procitao od A do kraja i nemres vjerovat koje ludilo i koja "bara" od akvarija.Anubias je vise nego ocuvan i stvarno izgleda uredno.Po pisanju se vidi da si zivac tako da se ne bih cudio ako jednog dana stvarno budes imala naj akvarij u svemiru i okolici.A bilje koje cuvas u malom akvariju ako jos postoji podijeli ili prodaj.Stavis slike i sigurno ce planuti. :)

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #39 u: Lipanj 20, 2009, 04:47:57 prijepodne »
trebalo je nekih (samo) trideset pokušaja dok ribice (potplaćene tabletom) konačno nisu pristale pozirati. glete kak su se lijepo namjestile, ko za razglednicu. stavila bih veću sliku ali na žalost ne mogu jer je originalna fotografija eto tih dimenzija koje vidite (odrezala sam mrak iznad akvarija). ne znam rukovati ovim fensi aparatom pa sam nešto zbrljala. šteta.

puffy, valisnerija izgleda pomaže u vezi algi jer prije nje je na najvišim listovima znalo biti nešto smeđe al to su puževi jeli tako da nije bilo problema. ni općenito nisam imala nekih problema s anubiasima a oni su skoro svi od početka u akvariju i pritom ih (pre)često seljakam amo-tamo.
svizac, biljke su uglavnom otišle kojekuda po hrvatskoj - u prvom postu sam pitala treba li tko biljke pa su se ljudi javili. imam još samo par dobrih, ostale su dobre samo za hranu puževima. ili za kompost.

 :a026:

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #40 u: Lipanj 20, 2009, 09:52:21 prijepodne »
Odličan akvarij,odlična tema, odličan početak  :klap:
Nigdje  nisi spomenula tehničke karakteristike akvarija? Koji imaš filter,rasvjetu...?
Još nešto bitno: Da li gnojiš bilje? Ako da,čime?
Dobra rasvjeta + gnojenje i neboj se da će ti bilje propadati!
Što se tiče uređenja akvarija,ja bih posadio Eleocharis parvulu i pustio da se razraste i prekrije prednji dio akvarija. Ili možda mahovinu ili Riccu povezati na kamenje,pa staviti ispred panja. 
Još nešto, fotka je također...(pogodi)... pa naravno,odlična.   :D
Karas Reef - morski akvarij

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #41 u: Lipanj 20, 2009, 19:55:52 poslijepodne »
evo jedna veća slika. šta da stavim u lijevi gornji kut? nešto poput ovoga u donjem desnom? ne znam.

tuljane, evo upiknula sam cvjetić u podlogu.
karas, namjeravala sam stavit neki tepih, da, ali ne znam još kakav. ima još netko nekakvu ideju?

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #42 u: Lipanj 20, 2009, 20:34:35 poslijepodne »
Ne znam - meni je Saggitaria subulata prekrasna biljka za prednji plan. Ako imaš dovoljno svjetla, ostat će fino niska.
A ako baš imaš dosta svjetla onda stavi Hemianthus ili Glossu - obje biljke rade super odlični tepih ;)
Sve je na tebi, no, ako se ne odlučiš u skoro vrijeme što staviti u pr. plan - ne zamaraj se - akvarij i ovako izgledao predobro ;)
Samo tako dalje!!!
FILIP (Valpovo)

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #43 u: Lipanj 21, 2009, 10:47:37 prijepodne »
šta da stavim u lijevi gornji kut?

Ja nebi ništa stavio. Ovako je bolje,barem meni. Nemora zadnji plan biti kao zid (lijeva i desna strana nemoraju biti simetručne).
Slažem se sa Puffy,Saggitaria subulata je super biljka! Ovisno o rasvjeti biraj bilje za tepih.
Karas Reef - morski akvarij

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #44 u: Lipanj 21, 2009, 18:18:20 poslijepodne »
sagitaria subulata je prevelika, čini mi se da bi hemianthus callitrichoides možda pasao.. možda samo na jedan dio? ne znam..

trenutno je nekakva mješavina pijeska i bijelog šljunka jer sam htjela kontrast crnoj podlozi a osim toga na tom bijelom pandice super izgledaju  :) stalno nešto čeprkaju po pijesku, skakuću u grupicama s jedne strane akvarija na drugu.. sve skupa je dobar šou. 

karas, ispod pijeska je hranjiva podloga, tu i tamo upiknem pokoju tabletu gnojiva, redovno dodajem co2, mijenjam 20-25% vode jednom tjedno, usisavam jednom tjedno i često brišem stakla iznutra i izvana.
akvarij nije na svijetlom mjestu a lampa radi od podne do pola jedanaest navečer.
oduvijek je čisto i bistro (naravno da zamutim dok prtljam po njemu ali sve se potpuno razbistri već sutradan. još par dana nakon rastumbavanja svaki dan mijenjam onu vaticu u filteru i to je to), nikad nisam imala nikakve alge, neonke su prebolile ich, ti puževi, jelte i.. ništa više.

u gornji desni ugao bih nešto, ne znam šta, možda sitno nešto. vidite kak se puno te pozadine vidi u odrazu u lijevom staklu? e, da je tu nešto sitno, vizualno bi se dobilo i na dubini i na širini, šta ne?

Offline zibba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 150
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #45 u: Lipanj 21, 2009, 18:56:03 poslijepodne »
Akvarij mi je super, raspored bilja dobro pogođen i divno se razrasta. Ja osobno ne bih stavila ništa u ovaj prazan gornji ugao, savršeno mi se uklapa ovakav postepeni pad bilja prema lijevoj strani, bar nije simetričan. U prednji lijevi ugao bih stavila onaj crvenolisni lopoč ( ili tako nekako se zove, vidjela sam ga u Viliju nedavno malog, a imaju krasan veliki primjerak u onom svom izložbenom akvariju odmah na ulazu u podrum), dao bi divan kontrast ovom tamnijem desnom kutu. Možda još onu nisku cryptu koja tvori tepih ( one nisu zahtjevne, a divno izgledaju), ima uske listove baš kao kakve iglice i kada se gusto razrastu su super. Ali samo do pola akvarija, maximalno dvije trećine s lijeva nadesno. Zadnji dio ostaviti prazan kako bi se uživalo u pogledu na pandice, njima ostavilo mjesta za komunalne radove, ali i za pogled na hranjenje u tom kutu. Ne vidim na ovoj zadnjoj slici bettu, ali ako nje nema mogla bi preporučiti 10-15 crvenih kozica, s cory-ima se slažu, a vjerujem da bi i s neonkama. Divno izgledaju na bijeloj podlozi.
Sagitaria mi se čini previsoka za prednji plan, a i nekako mi ne dolazi do izražaja u istom tanku s valisneriom.

p.s. uživam u tvom stilu pisanja.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #46 u: Lipanj 22, 2009, 09:07:38 prijepodne »
Ma dosla bi do izrazaja,ali ako bi nesto sitnije stavljala kao tepih,bojim se da bi ti corydorasi pocupali 8(
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #47 u: Lipanj 22, 2009, 09:48:43 prijepodne »
Jel trebaš ancistrusa? Imam malaca od 1,5-2,5 cm.
I Love Animals... They’re Delicious

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #48 u: Srpanj 04, 2009, 15:29:05 poslijepodne »
opet sam raskopala pola akvarija. ustvari nisam kopala jer valisneriju nisam dirala, samo sam anubiase i panjeve ispremještala. glupi panj se nakon godinu i nešto pristojnog ponašanja počeo pravit pametan s onom plijesni, pa kad sam već njega izvadila.. jel..  :D
pandice i botie obožavaju špiljice i tuneliće. sad uživaju i milina ih je gledat.
a betan pobjegne čim vidi kameru.

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: a šta da radiiiim..
« Odgovori #49 u: Srpanj 04, 2009, 15:37:18 poslijepodne »
šišala sam valisneriju. ne znam zašto.  :(
bilo je bolje kad je bila skroz duga.
vidjet ćete kad naraste.
inače valisnerija ima mlade dakle njoj je dobro ali ove male dolje desno nešto štrajkaju.
malo sam zapostavila gnojenje  :-[
i anubiasi mora da su pod stresom koliko sam ih seljakala u zadnje vrijeme.