Lipanj 03, 2024, 22:19:32 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: MOJE ZMIJE-GALERIJA  (Posjeta: 420664 vremena)

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #125 u: Rujan 28, 2008, 10:47:06 prijepodne »
ona mi je jedna od ljepsih,al ne mogu nigdje pronac njen naziv!forest cobra??

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #126 u: Rujan 28, 2008, 11:24:54 prijepodne »
To je Naja melanoleuca... Moze da naraste izmedju 200-270cm i otrov joj je cist neurotoxin. Naseljava sumske predele centralne Afrike gde nije retkost da je nadju kako se pentra po drvecu na visinama i do 10 metara trazeci hranu koja se sastoji od ptica, sitnih glodara, gustera i jaja, tako da je zbog toga i dobila taj naziv, sumska kobra...
« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2008, 11:29:56 prijepodne od El Djapo »

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #127 u: Rujan 28, 2008, 12:36:12 poslijepodne »
Trimeresurus-Cryptelytrops albolabris Ova zmija naseljava podrucja juzne Kine, Burme, Tajlanda, Laosa, Kambodze, Vijetnama, Bornea, Sumatre, Jave i.t.d... Naraste izmedju 60 i 70 cm u retkim slucajevima i do 100 cm, i muzjaci su dosta manji od zenki. Naseljava zbunjem i sumama obrasle ravnice i brda do nadmorske visine od 500 metara... Hrani se sitnim sisarima, zabama, gusterima i malim pticama koje obavezno drzi u ustima sve dok ne uginu... Ujedi ovih zmija su veoma cesti, verovatno zbog velike rasprastranjenosti ove vrste i cinjenice da obozava blizinu ljudskih naselja i plantaza, pa tako cesce dolazi u kontakt sa ljudima gde na najmanju provokaciju uzvraca ujedom... Na srecu, otrov joj nije nesto preterano potentan pa se tako najveci broj tih ujeda zavrsava gotovo uvek srecno... Vreme parenja im nije vremenski "programirano" i razlicito je od podrucja do podrucja u kojem zive ali zajednicko im je svima da posle od prilike dva meseca radjaju zive mlade u broju od 3 do 16 komada koji su duzine izmedju 10 i 15 cm. Sto se tice cuvanja ove zmije u terarijumu ona zahteva po mogucstvu prostrani i vislji dobro osvetljeni terarijum (10-12 sati svetla) sa visokim procentom vlaznosti vazduha i podloge. U terarijumu je obavezno postaviti drvo za penjanje i po mogucstvu posaditi malo zelenila, optimalna dnevna temperatura bi trebala da bude izmedju 25 i 30 stepeni, a nocna da se spusti na oko 22-23 stepena. Sasvim male i tek rodjene zmije je veoma tesko odhraniti jer odbijaju hranu tako da se u pocetku (1-3 meseca) moraju hraniti na silu iseckanim delovima tek rodjenih miseva, a kada projedu posle nema nikakvih problema... Zivotni vek im 18-20 godina...

                                                                 
« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2008, 12:40:38 poslijepodne od El Djapo »

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #128 u: Rujan 28, 2008, 12:40:20 poslijepodne »
Meni jedna od najljepsih otrovnica. :)

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #129 u: Rujan 28, 2008, 12:44:28 poslijepodne »
I naj jeftinijih! Bebe se krecu od 10-15€, a sobzirom da nije neka preterano "opasna" otrovnica, idealna je za pocetnike (pod uslovom da jede sama i da ne mora da se hrani na silu)...

Offline Spaljeni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 639
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Rovinj
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #130 u: Rujan 28, 2008, 13:06:18 poslijepodne »
jako je ljepa i taj "efekt"što je donji dio svijetli a gornji više zelen i i ta kao neka pruga bijela...ima jako ljepe ljuske i glavu...i još tako jeftina...makar je nabavim kad budem bio stariji ja se nadam :P

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #131 u: Rujan 28, 2008, 13:07:54 poslijepodne »
Ja mislim da sam vidio jednom tu zmiju na jednoj slici u crnoj verziji dali sam vidio ovu vrstu ili neku drugu odnosno dali ona moze biti crna?

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #132 u: Rujan 28, 2008, 13:41:34 poslijepodne »
Imas oko 35 vrsta Trimeresurus-a ili kako mu je sada novi naziv Cryptelytrops-a, a medju njima ima i jedna vrsta koja je skrpz crna, to je Trimeresurus tokarensis koji zivi na Tokara ostrvima severoistocno od Tajvana... Ova o kojoj govorimo (albolabris) ne postoji u drugoj boji osim zelenoj.

« Zadnja izmjena: Listopad 01, 2008, 11:18:41 prijepodne od El Djapo »

Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #133 u: Rujan 28, 2008, 14:22:22 poslijepodne »
Ma nisan ni ja zna to prije..., evo jucer bia kod prike Chrisa koji ima najvecu
privatnu zbirku otrovnica u Australiji i gledali neki snimak kad ga je ugriza
Pseudechis australis - covik povraca krv a ruka se uduplala, prst pocrnia i
nemoguca bol. Da ne znam da je to bilo u Australiji nikad ne bi pomislia da je to ucinak
otrova jedne guje/Elapidae, za nevirovat. Po njega su poslali avion u sredisnju Australiju
jer je bia danima udaljen od civilizacije. Lik jedva osta ziv.

Slije nisan stavlja jer je bila zima...jucer je bia prvi topli dan prolica ovdi u Melbourneu, pa
smo Chris i ja krenili u potragu za tigar zmijom Notechisom i smedjom zmijom Pseudonaja textilis, al
nista...samo masu skinkova..., izgleda jos nisu izasle van. Mislia ja dat ce mi covik klista/tongs, kad ono da mi kuku i reka
kad vidis tigar zmiju zgrabi je rukom za rep i 'pin it' (lagano je prignjeci s kukom) i ako to ne napravis brzo
bacit ce ti se prema faci. Ja ga blido gledan... Vec san narucia M1 tongs za sebe, pa taman bankrotira, nema sanse da cu ja riskirat
ka i ti australski ludjaci.
Priko zime san uglavnom skita i slikava zmije po privatnim kolekcijama, igra se sa svim mogucim zmijama od
inland iliti kontinentalnog taipana do prekrasnih australskih pitona. Stavit cu nesto slija uskoro kad buden uvatia vrimena.

ps. drago mi je stas nabavit M1...u zadnjih pola godine cua san za toliko strasnih slucajeva
(evo terarist iz Amerike izgubia prst od Atractaspisa, lik ovdi paraliziran i 3 dana na respiratoru od Acanthophisa...)
da me iskreno pocela vatat jeza. Cuvaj sebe...

I jos jedna stvar - svu opremu koju imas a koju su zmije ugrizle i na njoj ostavile otrov odma isperi vodom! Izgleda da ljudi dobivaju alergiju i na sam otrov (koja moze biti smrtonosna) od cestica otrova koje udisu ili koje dodju u kontat sa sluznicom oka.
Pogotovo su opasne pljuvace kobre i zmije koje se neuredno hrane (veliki Bitisi i Crotalusi) pa ostave nesto otrova i po terariju.
Drzi sve uredno i cisto, a ako drzis pljuvace kobre, drzi ih odvojeno i stavi masku na lice i oci kad ides u tu prostoriju...

Moj je mentor vec obolia (ako ga ugrize elapida moze umrijeti u par trenutaka od anafilakse - teske alergijske reakcije na sam otrov)i sad mi ne dozvoljava da radim sa zmijskim otrovom bez maske s filterom i bez ocala za plivanje.

Ovo masu terarista ne zna, nisam ni ja prije nego sam cua od njega.

Pozdrav  :)


Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #134 u: Rujan 28, 2008, 14:37:42 poslijepodne »
za zoologa:
naoćale za plivanje nisu dobra zaštita, magle se i podložne su znoju. Nabavi si radne zaštitne naoćale poput zubarskih, lagano zatamnjena stakla ili naranđasta zbog kontrasta. Takve naoćale imaju antifog presvlaku, pa se neće magliti, a na gornjem djelu imaju silikon ili gumu koja usmjerava i sprijećava znoj i nedozvoljava klizanje. Cijena takvih naoćala je 10 do 20 eura. Osim toga vidno polje nije nićim ogranićeno pa možeš raditi bez ikakvih problema, što sa plivačkim maskama nije slučaj.

Znaći uskoro možemo očekivati i tvoje fotke, veselim se tome, pogotovo nakon onih mrak slika sa ekspedicije.

i sad jedno pitanje: surfajući po netu, čitajući i gledajući filmove, primjetio sam da jako puno uzgajivaća i herpatologa spominje da su bili ugriženi... je li tvoj mentor pretrpio ugriz? (možda mislim krivo, ali kad se radi sa otrovnim zmijama svakodnevno, nekako mi se čini da je ugriz kad tad neizbježan.)
« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2008, 14:53:53 poslijepodne od Jaz »
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #135 u: Rujan 28, 2008, 14:47:13 poslijepodne »
Korisna informacija to za otrov! Znao sam da moze uci putem pora na kozi,
ali da i isparavanje moze da te ubije, to mi vec nije bilo poznato...

Nego nadji meni tamo nekog mentora da zaradim koji euro, meni za hvatanje tigraste zmije
nebi trebala ni kuka ;)

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #136 u: Rujan 28, 2008, 14:57:40 poslijepodne »

Nego nadji meni tamo nekog mentora da zaradim koji euro, meni za hvatanje tigraste zmije
nebi trebala ni kuka ;)



a kliješta?  hehehe
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #137 u: Rujan 28, 2008, 15:03:48 poslijepodne »
Ma za 2.000-3.000€ hvatao bih golim rukama sve otrovno sto postoji na svetu :drool:

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #138 u: Rujan 28, 2008, 15:13:36 poslijepodne »
Ma za 2.000-3.000€ hvatao bih golim rukama sve otrovno sto postoji na svetu :drool:
pa sa dva ugriza i ti bi se trebao pitati kakva je reakcija na sljedeći ugriz (za koji se nadam da ga neče biti)
pred par godina sam gledao dokumentarac o Kraljevskim kobrama i čovijeku koji se bavi njihovom zaštitom, lika su već grizle zmije, i bilo je spomenuto da je alergićan na protuotrov, tako da bi mu sljedeći ugriz bio koban.

ali ajmo mi na ljepše teme, jer ovo sa otrovima nimalo ne pomaže, svi su svjesni opasnosti, tako da če se rijetki upustiti u držanje otrovnica (ja sigurno neču), nego može li još koja slika... ovog našeg poskoka nisi dugo slikao... ide li on u hibernaciju? Odakle si ga dobio?  ;D
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #139 u: Rujan 28, 2008, 15:20:08 poslijepodne »
Nego nadji meni tamo nekog mentora da zaradim koji euro, meni za hvatanje tigraste zmije
nebi trebala ni kuka ;)


HAHAHAHA LOL bez kuke a? :P :P Ako nista drugo, australsko zdravstveno osiguranje pokriva prijevoz tijela u maticnu drzavu ;)
Odkad me gricnia poskok 2001. posta san totalno paranoican sta se sigurnosti
tice...A sta se tice love, ma nema ti neke love u znanosti dok si novak, tek kad dostignes
nivo sveucilisnog profesora malo je bolje...meni je najbolje sta je ovo posal koji obozavan - malo u prirodu
vatat zmije malo u laboratorij jer da moran radit u nekoj kancelariji u 4 zida cili zivot dobia bi zivcani slom.

Ako bi tia doc vamo i radit, pisi emailove - to je najbolji nacin. Znan da je jedan lik iz Nizozemske
totalni amater kontaktira zavode za dobivanje otrova npr Venom supplies i uzeli su ga da radi honorarno!
Pisi na sve moguce adrese (probaj i south australia venom supplies) i u emailu im dokazi koliki si zaljubljenik.
I NE SPOMINJI da te ista ugrizlo!!

Jaz, fala lipa na savjetu, definitivno cu poslusat tvoju preporuku jer mi se ove ocale stvarno previse magle.
Da, mog mentora ugrizlo je puno zmija, paukova, skorpiona i morskih bestija, al se isplatilo - posta
je najpoznatiji znanstvenik na svijetu za otrove zmija i drugih zivotinja.
Webstranica mu je na
www.venomdoc.com     a tu imate i listu sa LD50 za razlicite vrste (LD50 subcutaneous je najrelevantnija)

« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2008, 15:24:07 poslijepodne od zoolog »

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #140 u: Rujan 28, 2008, 16:20:40 poslijepodne »
Eto vidis, sta sve moze iz cistog zezanja da se izrodi :hyper:
Ja sam se samo salio, a ti si mi dao odlicnu ideju kako da ostvarim svoj zivotni san, da i ja radim nesto sto obozavam!
Moracu malo da se aktiviram sto se tice toga pa da posaljem mejlove po celom svetu... Najbolje bi bilo kada bih pronasao neku takvu honorarnu kombinaciju ovde u Evropi, ali ako nista moze i Australija i Juzna Amerika... Imas li mozda jos neku podrobniju informaciju kako na netu da nadjem takve ustanove i institute???
Hvala ti puno na ideji i informacijama! :up: :up: :up:

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #141 u: Rujan 28, 2008, 17:09:41 poslijepodne »
dobro... nisi spomenuo afriku... :D a ni to ne bi bilo loše... ja sam u sharm el sheiku naletio na jednu morsku zmiju... cijeli sam dan bio sleđen... inaće nisam vidio nikakve opasne zvijerke... osim ako se izuzme poneka otrovna riba... koje smo znali uloviti... i jednog slatkog kameleona na Madagaskaru...
i da vidio sam najvećeg žohara u životu... mrtvog ali velikog i to u Mombasi...

ma što češ sa zmijama ako odeš? pa ne bi ih valjda napustio?
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #142 u: Rujan 28, 2008, 17:26:26 poslijepodne »
Pa Afrika jeste lepa ali je dole brate beda da ne moze biti veca, i sad ce kao oni da zaposljavaju nas iz Evrope...
To sto si video u Egiptu garantovano nije bila morska zmija vec verovatno neka vrsta Murine, jer koliko je meni poznato tamo nema morskih zmija.
A ako bih slucajno negde i otisao, kao sto rekoh to bi bilo Honorarno, znaci neki kraci vremenski periodi u godini, tako da bi za to vreme nasao nekog ko ce da mi brine o njima... (ima ovde jos "ludaka", nisam ja jedini)...

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #143 u: Rujan 28, 2008, 17:31:15 poslijepodne »
Pa Afrika jeste lepa ali je dole brate beda da ne moze biti veca, i sad ce kao oni da zaposljavaju nas iz Evrope...
To sto si video u Egiptu garantovano nije bila morska zmija vec verovatno neka vrsta Murine, jer koliko je meni poznato tamo nema morskih zmija.

vjeruj da ima, iako je crveno more preslano za njih... ima ih... ali ima tamo i opasnijih zvjerčica od otrovnih... sa velikim zubima....

A ako bih slucajno negde i otisao, kao sto rekoh to bi bilo Honorarno, znaci neki kraci vremenski periodi u godini, tako da bi za to vreme nasao nekog ko ce da mi brine o njima... (ima ovde jos "ludaka", nisam ja jedini)...
i to ti vjerujem :)
nego vratimo se mi poskoku....
« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2008, 17:35:20 poslijepodne od Jaz »
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline Spaljeni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 639
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Rovinj
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #144 u: Rujan 28, 2008, 17:33:46 poslijepodne »
ja bi htijeo imat poskoka kao ljubimca no za mjenjat(čistit) terarij vjerovatno bi me bilo strah(nije me strah zmije ustvari da zmija ali samo otrovnica)

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #145 u: Rujan 28, 2008, 17:37:45 poslijepodne »
a zanimljivo je i da se u Jadranu može uloviti morska zmija... mislim da je u zadnjih par godina bilo dva tri ulova...
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #146 u: Rujan 28, 2008, 17:39:16 poslijepodne »
Koja vrsta?

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #147 u: Rujan 28, 2008, 18:00:31 poslijepodne »
Koja vrsta?
a ne znam... iz novina znam za dva... ne sječam se više pojedinosti i lokacije ulova, jedna je koliko se sječam bila ulovljena u okolici dubrovnika, no to nisu česti ulovi jer morske zmije ne žive u sredozemlju

http://www.vjesnik.com/html/2006/01/17/Clanak.asp?r=sss&c=5
iako se neda shvatiti iz članka radi li se o ribi ili zmiji
inače spominjale su se i u Baru i Ulcinju...
« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2008, 18:06:05 poslijepodne od Jaz »
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #148 u: Rujan 28, 2008, 18:02:24 poslijepodne »
To nisu bile zmije.
To su bile ribe koje izgledaju k'o zmije (i nisu otrovne).
Pisalo je negdje u textu.
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #149 u: Rujan 28, 2008, 20:02:12 poslijepodne »






 

Evo mog Poskoka koji se u terarijumu non-stop skriva, pa sam ga zato morao izvaditi
napolje da bi napravili ovih par fotki...