Lipanj 04, 2024, 09:20:00 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Kako sam dobila caymana 110...  (Posjeta: 34872 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline HELENA & MARKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Dob: 42 Lokacija: Virovitica
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #25 u: Kolovoz 21, 2007, 15:54:00 poslijepodne »


Citat: Ninina mama
A za rodjendan (na pocetku 12. mjeseca) ce doci neonke i rasbore, a za Bozic skalari... Cini mi se da ce to sljakati.



Samo jedna mala napomena, možda to već znaš ali ne škodi ponoviti da ne bude dječijeg plača. Skalare uzmi što manje možeš naći da se priviknu na neonke kako ne bi nestale za koji mjesec.
Virovitica
No Brain, no Pain!!!
Da riba valja za jest i šunke bi plivale!

mandje37

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #26 u: Kolovoz 21, 2007, 16:03:00 poslijepodne »





Citat: Samo jedna mala napomena, možda to več znaš ali ne škodi ponoviti da ne
bude dječijeg plača. Skalare uzmi što manje možeš nači da se priviknu
na neonke kako ne bi nestale za koji mjesec.


[QUOTE

Helena ja sam s neonkama stavljao skalare od 10 cm nije bilo problema
samo neoni moraju biti formirani u jato i prvi u akvariju i onda nema
problema barem ih kod mene nije bilo.
[b
Edited by: mandje37 [/b]

Offline HELENA & MARKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Dob: 42 Lokacija: Virovitica
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #27 u: Kolovoz 21, 2007, 17:08:00 poslijepodne »
A nekome to funkcionira i tako, nisu ni sve ribe iste neke ih neče dirati a neke hoče. Ali rizik opasnosti za neonke je puno puno manji ako se skalari stavljaju u akvarij s neonkama jako mali. Ako odrastaju zajedno s njima onda ih neče smatrati hranom. Edited by: HELENA & MARKO
Virovitica
No Brain, no Pain!!!
Da riba valja za jest i šunke bi plivale!

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #28 u: Kolovoz 21, 2007, 17:11:00 poslijepodne »
Uuuuu, ovo je neko opasno doba dana. Svi ste tu... 7 poruka za sat. Hihihi...
Ajmo redom...

Poslusacu vas za komunalce. Ubacicu ih za 15-ak dana. Dok nadjem lijepe plehice. I ancistrusi su lijepi, ali ja volim vidjeti te
grdosije od cistaca. Naravno gibici su naj, ali to u mašti...
Mandja37 to ti je super ideja s vatom... Hvala...
Sto se skidanja filtera tice, meni se cini da nije problem. Nije ni lako, ali se ne mora skidati poklopac. Mi smo jednostavno izvadili
pumpu iz filtera i ostavili u akvariju, a filter odnijeli proprati prije prve uporabe... Nece valjda biti potrebe za to vadjenje precesto...
Komore se mogu povaditi posebno pa nesto racunam 2xgodisnje kompetno vadjenje filtera bi moglo zadovoljiti...

Babyboom slobodno budi zlocest. Nisam sigurna da znam na sto mislis...

Duda naravno da mozes reci sve ti pada na um. Ako ste procitali sve sto sam napisala, najmanje sto mogu uciniti jeste pustiti vas
da kazete sve sto vam je na umu... Svakako cu prekontrolirati parametre prije nego stavim ribice unutra...

H&M, planirala sam ih uzeti male... Mislim sto manje nadjem.

I za kraj evo prvog straha.
Kao sto sam rekla sinoc je posadjeno bilje i naravno ugasen zrak. Okrenula sam izlaz filtera da mreska vodu, cisto da vidim
kako to izgleda. Kad se svjetlo ugasilo ja sam i zaboravila da vratim taj usmjerivac prema dole.
I danas dok sam gledala iz dnevne sobe mi se sve cinilo OK. A onda me Nina zove iz hodnika i pita jesam li ja to hranila
bakterije. Cula je kako sam muzu rekla da trebam ubaciti malo hrane zbog bakterija.
Kad sam je pitala zasto me to pita, kaze kao pluta hrana... Ja odem s njene strane i vidim zapravo masni film preko
citave povrsine koji je na mjestima malo deblji pa se vise istice. Odmah sam upalila mjehurice da razbijaju povrsinu
i ugasila svjetlo. Pomislila sam da nije cijano.
Tako je stojalo cca 2h. I sad kad sam upalila svjetlo i iskljucila pumpu nema vise nicega...
Recite mi da dzabe panicarim...
 
Tuzlanka u Sarajevu

mandje37

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #29 u: Kolovoz 21, 2007, 18:41:00 poslijepodne »


Bez panike meni je to isto bilo prije par dana kad sam stavio novi vanjski filter i generalno sredio akvarij vjerovatno neki proces u cikliranju ili iz filter materijala spužvi uglavnom ništa zabrinjavajuče nestane brzo! Krivo sam ti rekao filter se samo pomakne ulijevo i izvadi bez problema a za kabele od grijača od pumpe odvida se samo onaj dio di je rasvijeta ja sam poklopac skidao iz drugog razloga i krivo ti prenio!!Vatu samo omotaj oko cijevi pumpe i to ti je ok ona če na sebe kupiti sitne čestice otpada a neče ti kao ugljen vezivati spojeve gnjojiva koje je potrebno bilju! Ugljen stavljaj o tome je več pisano samo poslije liječenja riba
Edited by: mandje37

Offline murk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 579
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #30 u: Kolovoz 21, 2007, 18:50:00 poslijepodne »
daj i mene prijavi ja bi veceg (500litar)
tko zna zna, ko nezna dva

mandje37

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #31 u: Kolovoz 21, 2007, 19:45:00 poslijepodne »

Citat: HELENA & MARKO
A nekome to funkcionira i tako, nisu ni sve ribe iste neke ih neèe dirati a neke hoèe. Ali rizik opasnosti za neonke je puno puno manji ako se skalari stavljaju u akvarij s neonkama jako mali. Ako odrastaju zajedno s njima onda ih neèe smatrati hranom.
Ok Helena & Marko nije svaki slučaj akvarij i ribe isti,ali recimo kad bi nabavljao nove neone a u akvariju sam imao skalare i jato starih neona čim bi ih stavio neoni nisu bili dio jata bili su izgubljeni i skalari bi ih odmah dokrajčili dok stare nebi ni takli,e onda sam ja prilikom svake kupovine neona skalare maknuo u karantenu i kad bi dodao neone nakon dva dana bih vratio skalare neoni su se u to vrijeme več pridružili starom jatu i sve bi štimalo!!

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #32 u: Kolovoz 21, 2007, 20:20:00 poslijepodne »


e....pa znaš što se inaèe drži u buretu .... pivica....vinèeko....a ne panjevi... a kad potrošiš nešto od toga, ti postaneš panj (mislim na sebi sliène )


no, ne brini za taj "masni" film - mreškanje ga vrlo brzo sredi, tako da, ako ti se ponovi, opet ukljuèi mjehuriæe i srede to za èas!


e a Nina je mali genije - hranila mama bakterije - ma, bravo malo pametno!


(a kako se zove drugo malo?)Edited by: babyboom

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #33 u: Kolovoz 21, 2007, 22:37:00 poslijepodne »
Mandje37 hvala za info.
Murk da sam znala da su ozbiljni trazila bih ja... Ma ih...

Babyboom mislim na plasticno bure. Ne idu te stvari u plastiku. Drvene bacve su vec nesto, ili moderniji inox.
Doduse mozda ako si dovoljno brz...

Nini je bila cudna ta "hrana". Mislila je da bakterije imaju posebnu hranu...

Drugo detence zovemo Nana... I i ona je pravi genije... Nasla si je igracku. Vidjeli ste na slikama da stalak ima rupu
u sredini. E pa njoj je fol da se provlaci kroz taj tunel.
A kad smo nasuli prvih 15 cm vode, zalijepila je nos i govorila: mo, mo... (prevod: more, more...) Poslije
samo dan ponavljanja da to nije more, cim spomenes akvarij trci prema njemu i govori: vo, vo (prevod: voda, voda).
Danas sam je pitala hoce Nana buc? A ona ozbiljna: daaaaa, none... I onda mi pokazuje kako pliva... Ma koma je s njom...

Kad smo se veceras vratili iz setnje pogledala sam ponovno povrsinu i ta neman se krenula vracati. Bilo je malo, ali sam
za svaki slucaj opet upalila mjehurice.
Ugasicu ih prije spavanja, pa cu vidjeti do jutra sta ce biti...

Tuzlanka u Sarajevu

mandje37

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #34 u: Kolovoz 22, 2007, 10:58:00 prijepodne »
Bit če ok to ti je normalno!I bez puno hvaljenja jer smo svi tu da damo jedni drugima savijet i družimo se ovako elektronički!E da sam ja bar prije pet šest godina imao ovako kompjuter i mogao pitati za savijet puno manje bi mi love otišlo prodavačima kojima nije u cilju zadržati mušteriju nego što prije pokupiti lovu!Pa hebote u početku sam imao riblji paprikaš u akvariju i svaki dan par mrtvih riba jer nisam imao od koga dobiti savijet!Al eto sad imamo forum i druženje i puno korisnih savijeta kad zatreba

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #35 u: Kolovoz 22, 2007, 11:04:00 prijepodne »
 

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #36 u: Kolovoz 22, 2007, 11:51:00 prijepodne »


Citat: duda



e, pa ti već imaš "ribice", na dvije nogice, doduše...


a što se tiče bureta - draga moja, kad postaneš panj, onda ti je svejedno kakvo je bure


znaš, probaj prije uključivanja mjehurića malo pokupit taj drek papirnatim ručnikom ili maramicom....onda će se s vremenom smanjiti količina toga, pa će i mjehurići efikasnije razbijati! eto, samo ideja Edited by: babyboom

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #37 u: Kolovoz 22, 2007, 14:01:00 poslijepodne »
Danas kad se upalilo svjetlo nicega nije bilo. Nisam nikako danas palila mjehurice.
I evo sad mi se cini da opet vidim, ali zaista jako jako sitno. Tako da mi se cini da papirom ne bih napravila nista. Ako bude vise
probacu i to... I da na magneticu sam vidijela bijelu sluz koja vijori kao koncici, pa sam ga izvadila i oprala. Posto je to magnetic
za mali akvarij (sluzio je samo da skinemo zrak sa stakla; danas cemo kupiti veci za ovaj aq), sta sad da radim s njim?
Da ga potopim u hipermangan ili da ga otkuham ili??? Mislim zbog vracanja u mali aq.

Tuzlanka u Sarajevu

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #38 u: Kolovoz 22, 2007, 14:48:00 poslijepodne »


potopi da u hipermangan četvrt sata i bude ok - uostalom, nema on puno bakterija na sebi (još), pa nije frka...


super da se masnoća smanjuje - sigurno za koji dan neće biti ništa - mislio sam ako se nakuplja puno toga, onda pokupiš papirom, no ovako - ma, sjajno!

Offline bjelos

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #39 u: Kolovoz 22, 2007, 17:24:00 poslijepodne »
Prelepa prica, stvarno mi je drago sto su obradovali i malu Ninu i njenu mamu. Sa panjem sam i ja imala problem, samo sto je moj od vinove loze. Stajao je u buretu od kupusa 2 meseca i opet nije hteo da potone. Sad je u mom akvariju, vezan za komad sige .

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #40 u: Kolovoz 22, 2007, 17:42:00 poslijepodne »
A jesi radila ono sto predlazu: utoplis pa ohladis?
Ma zalijepicu ga ako treba...

Tuzlanka u Sarajevu

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #41 u: Kolovoz 23, 2007, 02:36:00 prijepodne »
Veceras smo bili u kupovini i vratili se kuci sa 3 biljcice i magnetom, s kojim se nije dobro igrati... (Jos mi prst bridi... )

Evo malo vecerasnjih slika:

1. Echinodorus rose. Kupila sam 2 komada. Djelovali su mi lijepo tamo. Kad sam ih donijela kuci nisam bila zadovoljna ni
njihovim stanjem, ali ni kako su se uklopili. Mozda dok se ne naviknem. Cini mi se da je problem u tim prevelikim listovima u
odnosu na ostalo bilje...
Moze mi neko reci sta je s ovog crvenijeg lista? To crvenije lisce je mladje lisce. Posto sam im ga uzela iz jednog
akvarija iz pricuve, cini mi se da tamo imaju puno vise osvijetljenja. A posto se biljka zove rose, pomislih da mozda zapravo
treba biti takva... Ostavila sam to lisce, jer nije djelovalo "bolesno". Naravno da cu ga isjeci ako vidim da propada.
Sta predlazete? Sjeci odmah ili...



Dobili su mjesto uz filter, iako sto ih duze gledam to vise mislim da trebaju biti na sredini. Posebno sto i imaju velike potrebe za
svijetlom...



Ovo zeleno pod criptom je mahovina kojom mislim pokriti krov one pecine...
Evo ih i iz bliza:





I trebam li ih zakopati do zelenog? Do korijena ima jos... Cini mi se da je ovdje hlorofil nestao, jer su tako bile usadjene u
saksijicu...

Evo jedne s druge strane:



I na kraju evo nemani koja mi napada povrsinu. Ovo su se skupili najkrupniji primjerci...




Laku noc...
Tuzlanka u Sarajevu

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #42 u: Kolovoz 23, 2007, 12:44:00 poslijepodne »


Čudni su mi ti listovi! Al, kako kažeš, prati, pa ćeš vidjeti! Meni nije loše da su takvi veliki kod filtera jer, ako se dobro prime, mogli bi ga malo "neutralizirati"!


E, takvu smo mi neman imali u prvom velikom akvaču - nestalo tijekom cikliranja, a isto smo to rješavali mjehuričima i papirnatim ručnicima!


A, kako sad sve lijepo izgleda, mirno, nježno, poetično .... a kad stigne društvo riblje..... ... pa počne radit reda po svome....

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #43 u: Kolovoz 23, 2007, 12:56:00 poslijepodne »
Bebač MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIR!ne straši kolegicu... kod tebe je tako s ribicama jer si ih "razmazio previše... zato ti "tuku orahe po glavi"da si ih od "malih nogu "odgajao nebi sad bile takve...bebač željezo se kuje dok je vruče...sad ispaštaj... i imaj "vrtlarske radove" po aq...
 

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #44 u: Kolovoz 23, 2007, 13:35:00 poslijepodne »
je, al ona je jedna neustrašiva majka i žena i kolegica i akvaristica....i zna kako ja volim lupetati (valda )...

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #45 u: Kolovoz 23, 2007, 17:12:00 poslijepodne »
Bebyboom, ne brini, do sad sam skuzila to tvoje lupetanje. Znas kako kazu, slican se slicnom raduje...
Duda, sigurna sam da on uziva u tim vrtlarskim radovima. Samo mi je zao babymum, koja se slagira od istih... I koliko sam skuzila ona ispravlja krive Drine...

Sto se neustrasivosti tice, pametni ljudi su rekli da je strah covjekov najbolji prijatelj... Ipak iskustvo ucini da strah postane oprez...
Osim toga imam vas, pa ako sta krene krivo eto me da dosadjujem. Nista ja tu ne mislim biti hrabra...

Osim toga da sam htjela miran pogled kupila bih si sliku... Neka se ponasaju kako hoce, samo nek ne iskacu. To me jedino plasi... Mislim da sam odabrala mirne ribe, ali vidjet cemo... O tom po tom...

Sad kad sam pogledala bolje sliku vidim da je dosta tamnija nego je za prave. Osim toga listovi ovih cripti se lagano ljuljuskaju pa cu se usuditi reci da je romanticno...
I dobra stvar je sto se voda lagano bistri... Zrak nisam palila od onog preksinoc, a te "praskice" se smanjuju...

Sad je na redu pecina, ali je toliko vruce da ne mogu izaci na balkon da nastavim cistiti... Ma bice...

Pozdrav...
Tuzlanka u Sarajevu

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #46 u: Kolovoz 23, 2007, 20:41:00 poslijepodne »


... ma, lupetalo jedno....jooooj


Ajmo sad ozbiljnije - bit će ti prelijep akvarij! Samo naprijed! Stvarno se veselim svakom tvom uspjehu!

Offline mostarac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #47 u: Kolovoz 27, 2007, 13:42:00 poslijepodne »


Ðe ba taj Hayat dole na jugu?Čestitam!!


Samo ti mogu reći jedno.Kad sam bacio silne preparate fero ,flora .CO2 tablete ,i ostala silna sr....,te malo rjeđe čistio akvarij (otprilike 20 - 30 dana)sve je pošlo kako treba.Bilje se razraslo,nema algi ,ribice ne ugibaju ,ma super.Sretno!
Mostar/BiH

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #48 u: Kolovoz 27, 2007, 19:30:00 poslijepodne »
Koliko znam poklanjaju svuda...
Hvala...

A evo i izvijesca poslije 8 dana:
Usput, ako Bog da sutra ili neki od narednih dana dolaze prvi stanovnici, plechostomusi i coryi...
Zelena cupava koja je bila na biljkama prenesenim iz malog akvarija je podivljala. Sreca samo po vec zarazenim listovima. Svjetlo je bilo upaljeno 11h, a od prije 3 dana ima pauzu od 2,5 h...
Maslina je otkuhana triput po 2,5h, a veceras ce jos jednom...
Nadam se da cu imati zivaca slikati onda to sutra... (Po ovoj vrucini sam agresivna... )
Mopan je dobio svoju kadu... I to onaj akvarij koji je trebao biti napravljen prije nego sam dobila ovaj... I poslije samo 2 dana voda je uzasno zuta... Koliko cestu ju trebam mijenjati? Nije previse vode (cca 40l), ali svejedno svakodnevno bi mi bilo malo previse. Mozda svakih par dana??? Ili tjedno???
Ovih dana u pripremi je i co2...

E i da, onaj echinodorus... Nasla sam da je sasvim normalno da izbacuje takve listice na pocetku, a sto su stariji to su tamnije zeleni... Eto i tu smo zagonetku rijesili. I on se savrseno primio. Za svega 4 dana izbacio je list koji je trenutno velik oko 12cm... Moj dragi gleda, cudi se i cini mi se sve ga vise interesira sta se unutra dogadja.
Uh da ste ga samo vidjeli kako ulazi s vrata i gleda u vodu i procjenjuje je li se konacno izbistrila...

Pozdrav...
Tuzlanka u Sarajevu

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Kako sam dobila caymana 110...
« Odgovori #49 u: Kolovoz 27, 2007, 21:08:00 poslijepodne »
to me na "nekog" podsjeća kojeg "uopće ta vaša blesava akvaristika ne zanima", a onda, čim dođe doma - jeste nahranili ribice, kako je Ares, jel Pamina bila dobra, što ste to radili Jozi.....kad ćete već jednom napravit Aresu lijepi dom...