Svibanj 23, 2024, 07:28:45 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: piko reef(14.1)  (Posjeta: 13129 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
piko reef(14.1)
« Odgovori #50 u: Siječanj 08, 2007, 12:38:00 poslijepodne »
eh, odavno bi se ja zaslanio da imam love. Treba oko 10 000 kn za akvarijic velicine 200ak l kakav pikiram. Kad ih skupim naravno da ide veliki slani...
ZG,Vrapče

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
piko reef(14.1)
« Odgovori #51 u: Siječanj 14, 2007, 17:45:00 poslijepodne »

evo ovaj mali dnevnik piko reefa je skoro zavšen. Nabavio sam još neke koralji (fala ekipi koja mi je to omogucila...),a akvarij se potpuno stabilizirao i sad funkcionira gotovo savrseno ( alga skoro da i nema).

Od koralja mi još samo fale žuti parazoanthusi koje si pikiram i ricordea koju planiram kad-tad nabaviti( kad dođem na red kod Profe) i onda cu biti u potpunosti zadovoljan setupom.
Još sam u dvojbi da li da probam još jednom sa žutim gobiodonom ili da se zadovoljim ovom lysmatom koju imam( a koja mi maltretira koralje).

Preporuèio bih svakome da se okusa u morskoj akvaristici, nije takav bauk kakav se moze dobiti dojam, a gust je nevjerovatan...

Evo slikica...














Edited by: Krajten
ZG,Vrapče

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
piko reef(14.1)
« Odgovori #52 u: Siječanj 14, 2007, 18:17:00 poslijepodne »

Tvoja poèetna ideja mi je bila dobra, al mislim da si u procesu zaglibio sa nekim "krivim" organizmima...
To je samo moje mišljenje, sam akvarij izgleda dobro.

Može li koja fotka cijelog tanka, ali sprijeda?

Gobidon okinawa bi trebao uspjet u ovom akvariju, ali ipak, ja bi ti savjetovao da se riješiš lysmate i da staviš thor amboiensise.



Edited by: Stina

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
piko reef(14.1)
« Odgovori #53 u: Siječanj 14, 2007, 18:28:00 poslijepodne »


Slika je dosta losa zbog lampe, pa je zato nisam stavljao, a nisam u mogucnosti trenutacno vaditi stalak i slikati ponovno.
Postujem tvoje misljenje...koje krive organizme?- Svi su redom najjednostavniji koralji- zoantusi, mashroomi, xenije. S akvarijem nemam problem,a a niti sa koraljima. Jedino sa gobiodonom, koji je imao ich od prvog dana...

Daj mi savjet...?
ZG,Vrapče

Offline Vlado

  • Osnivač
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 474
    • http://www.akvarij.net
piko reef(14.1)
« Odgovori #54 u: Siječanj 14, 2007, 18:46:00 poslijepodne »
Fantastično majstore!!!!!!!Računaj da te zagnjavim za savjete i stručnu pomoć!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
piko reef(14.1)
« Odgovori #55 u: Siječanj 14, 2007, 19:03:00 poslijepodne »
probaj nabavit i GSP (vizualno je super za ovako mal tank) pa ga stavi.. on ti je odličan indikator kvalitete vode

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
piko reef(14.1)
« Odgovori #56 u: Siječanj 14, 2007, 21:06:00 poslijepodne »

Citat: Krajten


Slika je dosta losa zbog lampe, pa je zato nisam stavljao, a nisam u mogucnosti trenutacno vaditi stalak i slikati ponovno.
Postujem tvoje misljenje...koje krive organizme?- Svi su redom najjednostavniji koralji- zoantusi, mashroomi, xenije. S akvarijem nemam problem,a a niti sa koraljima. Jedino sa gobiodonom, koji je imao ich od prvog dana...

Daj mi savjet...?

Pa ovako, moje skromno mišljenje je da si u "žaru" aquascape-a uzeo možda mrvičak i previše organizama za ovaj mali akvarij.
Recimo da si mogao puno ljepše proć bez toliko mushrooma, koji evidentno prerastaju tvoj akvarij.
Također, trebao si po meni pustiti zoanthuse da malo i narastu, pa recimo uzeti 2-3 ljepše vrste i dati im malo mjesta da se razrastu.
Ovako mi se čini da je to prenagurano, što je svima i logično da nije teško.
Ricoreda je dobar izbor, evidentno zbog svog koloriteta - ali gdje je tu utrpati?

Xenia je ovdje po meni suvišna, kasnije ćeš otkriti zašto, zasad uživaj u njoj.

Lysmata mi se čini kao preveliki organizam za ovaj akvarij, bar ona u svojoj full veličini, no tvoja je još beba kako mi izgleda.
Gobidon bi trebao sada kad je malo "zreliji" sistem funkcionirat, no onda opet, trebao bi uzet zdrav primjerak.

Savjetujem ti da uzmeš sexy shrimpove jer su aktivni i mali, idealni za ovakvu kacu, te da se orijentiraš na druge invertse, kao što je recimo blue hermit crab ili možda koji glass shrimp.

Inaće probao sam te kontaktirat preko [email protected] ali nije funkcioniralo, kod mene te još uvijek čeka onaj mali frag rdečih zoanthusa, no kamo s njima?

Ono što ti je najbitnije po meni, jest da riješiš isparavanje vode.
Možda da nabaviš kakav level switch za 20jura i da složiš DIY, ili da za cca 500-600kn kupiš original nivomat3000 od AM?
Investicija je skupa, al to ti je ono, morska akvaristka



Offline markofish

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
piko reef(14.1)
« Odgovori #57 u: Prosinac 04, 2007, 16:01:00 poslijepodne »
tko bi reko more u lavoru....