Ožujak 28, 2024, 15:08:00 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nano početak  (Posjeta: 8316 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Nano početak
« Odgovori #50 u: Svibanj 06, 2019, 10:56:41 prijepodne »
Imaš AQUAEL akvarij,, imao sam ga 2 godine, jako dobar akvarij, grijac nije bas nesto, tj. meni je usla voda nakon 1 god..., filter je odlican, miss za cijenu, ima dobar protok i stvarno drzi vodu cistom, ali treba da se cisti.
Samo pazi da ti alge ne zalaze pod silikon pošto je akvarij sa prozirnim silikonom ljepljen.

I preporucio bi ove moos ballove da izbacis, ja samo imao od toga samo probleme... :)

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk


Offline Nami

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski   Dob: 26
  • Lokacija: Sesvete, Zagreb
Odg: Nano početak
« Odgovori #51 u: Lipanj 22, 2019, 16:01:59 poslijepodne »
Mali update o akvariju biljke su se razrasle, vec sam ih morala puno puta sisati, ribice su odlicno uzela sam na kraju chilli rasbore (rasbora briggitae) ali meni vise lice na rasbora maculata dwarf (imaju crveni kruzic kod skrga i imaju crnu tocku na tijelu a ne onu crtu crnu, pokusala sam slikati ali to su ko mala torpeda to pici li ga pici nema sanse da ih uhvatim na fotki), kozice imam cherry i one bome se pare non stop, uskoro nebum imala kam s njima hehe. Vec si razmisljam o jos jednom nano za bettu ali otom potom.  :D

Offline TomislavH

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški  
Odg: Nano početak
« Odgovori #52 u: Lipanj 22, 2019, 22:28:55 poslijepodne »
Kozice su ti super i čiste sitne ostatke hrane sa dna. Budi oprezna sa rasborama. jasam Imam Micro Rasbore Galaxy u prošlom akvariju i nažalost voljele su iskakati, tako da od onda kupujem samo akvarije sa poklopcem. Moj nano ima 34 litre i u njega će ići maksimum 7 Harlequin rasbora. BIo opterećenje je tvoj najveći neprijatelj, pogotovo sa pipovačom. preporučam da ti svjetlo radi između 7-8 sati na dan (ja sam imamo istu takvu rasvjetu i bio je uštekan u tajmer-utičnicu (ima ih za kupiti u svakom elektro dućanu). Akvariji nevole promjene. No nano tankovi moraju imati redovite tjedne izmjene vode (ne više od cca 15 do max 20 %) te stalni rasvjetni ciklus inače stvaraš stres na cijeli biotop. svakako s vremenom pripazi na dodavanje gnojiva (easy life profito) jer će biljke brzo iscrpiti ono što ima u podlozi.

Što se tiče testova , dobro su ti rekli Amonijak, te No3 i NO2 su bitni ja koristim Tetrin 6u1  i nije nešto, no ima aplikaciju koja sama čita boje te daje vrijednosti koje su relativno konstantne. Dajana je koliko ja znam lošamarka pa ju izbjegavaj. Ako si iz zagreba, toplo preporučam Zoo Vili (nadam se da se amin neće ljutiti) jer ti tamo imaju bolju opremu te veću ponuudu (dućan u utrinama kod placa). Ja sam na svoj prijašnje 28 litarski akvarij s vremenom dodao još jednu lampu tog tipa, no čini mi se da imaš cube akvarij, pa ti to netreba. Svakako pazi da filter ne ispireš u pipovači (spuzvu) jer će ti pobiti sve korisne bakterije. Preporučam također da pročitaš koji članak o dušičnom ciklusu u akvariju ako već nisi. Da budem iskren, biljke u akvariju su ti čak i bitnije od filtera. ono što posiječeš uglavnom kod većine bilja, možeš ponovno presaditi jednotavnim umetanjem u podlogu te tako poboljšati odnos bilja i riba u akvariju (biljaka nikad dosta  :D )