Lipanj 18, 2019, 04:53:14 prijepodneNajnoviji Član: Inna

Autor Tema: Juwel Rio 180 vanjski filter  (Posjeta: 1102 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kinggo

• Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 42
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #25 u: Svibanj 08, 2019, 18:21:25 poslijepodne »
UV-C ti ne treba. Kad se akvarij stabilizira i uz odgovarajucu filtraciju voda mora biti kristalno cista. Ako nije, onda nesto ne valja. I tu ti UV mozda bude ocistio vodu ali ti i dalje imas problem u akvariju kojeg ne rijesavas jer ga je UV zamaskirao.
S druge strane, ako se bas pokaze potreba, uvijek mozes taj UV privremeno postaviti sam za sebe.

Offline dante

• Član redakcije
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 39
« Odgovori #26 u: Svibanj 08, 2019, 18:56:05 poslijepodne »
Nemam osobnog iskustva s UV-om pa nemrem puno toga pametnog reč.
Sječam se jednog akvarija sa Aktera 2011. kaj je to imal i voda je bila možda za nijansicu bistrija nego na nekim drugim...
A možda i nije...  -?
Mislim da ti je Kinggo to ponajbolje objasnio pa ak te to nebu razuvjerilo...
Ak imaš viška para, nije da bu štetilo...

A taj kaj ti priča hvalospjeve o UV-u, daj mu čašu pa nek se napije iz akvarija kad je to tak dobro!  :D

Offline MARIETO88

• Novi član
  • *
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
« Odgovori #27 u: Svibanj 08, 2019, 20:33:23 poslijepodne »
Iskreno mislim da ih previše hranim, a i moram bolju automatsku hranilicu nabaviti..., pošto od kada sam na jbl granula ne ispadaju ravnomjernije,, a to u periodu od cca 2 tjedna svasta napravi...
Ništa onda od Uv-c a, sada imam barbuse unutra, pa ako ne rijesim problem ide uv-c..., ipak imam vremena.

Hvala na pomoći ;)

dante, nije ti loša ova za čašu i vodu hahaha

Pozdrav ekipa...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Offline c.e.z

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Udomljujem vjeverice
« Odgovori #28 u: Svibanj 13, 2019, 15:13:30 poslijepodne »
Imam eheimov pro filter vise od 10 god, tek nedavno mi je pukla kopca gdje se steka crijevo. Popravljeno sa gurtnom :)
Na brtvi mi nikad nije procurio ali ja svoju tretiram sa teflonskom mascu za brtve. Impeler nisam nikad mijenjao niti ista radio po tom pitanju osim jednom godisnje ocistio.
Nedavno sam kupio novu brtvu ali sam shvatio da zapravo takve stvari kupis i traju i onda kad krepaju obicno dijelove moras narucivat preko neta jer kod nas nitko nema.
U pet cesntru imas neke naljepnice koje dobijes za kupnju preko 100kn, za 6 tih naljepnica imas pravo na 15% popusta za kupnju do 2000kn tj 300kn popusta. Vjerujem da ih mozes nazicat ako se potrudis.
Kupio sam od pond gurua biohome i biobals i moram priznati da su rezultati puno bolji u istom vremenskom razdoblju od obicnih spuzvi, kamencica, valjcica i ostalih medija ali definitivno nije idealno rjesenje niti nikad vise neces morati raditi izmjene vode, to su gluposti.
Bas mi je prosli tjedan propisao akv i uzeo sa rio 180 i planiram prebacit filtermaterijal iz karnistera u originalni i vjerujem da ce bit sasvim dovoljan za tu litrazu ali imam 1.5kg biohome ultra nutra potpuno zacikliranih.
Mogu pratiti stanje pa se povratno javiti ako nekog zanima.

Offline dante

• Član redakcije
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 39
« Odgovori #29 u: Svibanj 13, 2019, 18:26:45 poslijepodne »
Mogu pratiti stanje pa se povratno javiti ako nekog zanima.
Naravno!
Pa bit ovog foruma i je da podijelimo i ramijenimo osobna iskustva!  :up: