Lipanj 17, 2024, 18:51:46 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Tang vs LPS  (Posjeta: 1270 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Tang vs LPS
« u: Listopad 22, 2012, 20:45:08 poslijepodne »
Svi stalno pričaju o anđelima kak znaju čopkati lps-e a meni tangovi napali na jednu cynariju i trachy i to su cynariju pošteno poglodali dok se trachy uvukla u kostur pa nju nisu uspijeli jedino kaj je po debelim stresom pa me zanima jel ko imao takav slučaj radi se o Hepatusu i Veliferumu dok žuti i ovaj drugi ne diraju niš. Uz to da napomenem da su koralji zdravi napuhani barem bili dok ih nisu primili na red
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Tang vs LPS
« Odgovori #1 u: Listopad 23, 2012, 11:19:26 prijepodne »

Imam iste tangove kao ti ali nemam te koralje...pa ne mogu potvrditi ili opovrgnuti.

Možda da napišeš s čime ih hraniš, jel ishrana zaokružena?

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Tang vs LPS
« Odgovori #2 u: Listopad 23, 2012, 14:21:25 poslijepodne »
Ma dobivaju 3 vrste hrane od JBL-a i još imam sušenu algu zelenu i smeđu od ocean nutritiona,samo taj dan nisu dobili jesti i ujutro imam kaj vidjeti.
Do sada sam ih vidio da prčkaju po lps-ovim ali sam mislio nakon hranjenja da traže ostatke po podu sad mi se cijela priča okrenula,iako mislim da je hepatus napravio največu pizdariju a da mu se veliferum samo pridružio.
Ali gledam jednu drugu stvar majku im njihovu ima hrpu gljiva onih smrdljivih zelenih crvenih pa rikordea bezveznih kaj njih nisu pojeli sunce im je..m nego na skupe koralje.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Tang vs LPS
« Odgovori #3 u: Listopad 23, 2012, 14:58:48 poslijepodne »

:) to je uvijek tako, udare na ono što ti je najdraže ili najskuplje. :)

nego znaš kaj, probaj guglat za te vrste riba i te koralje pa vidi što kažu u bijelom svijetu....sigurno se nekome desilo isto iskustvo kao tebi. Javi ovdje radi informacije. :122:

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: Tang vs LPS
« Odgovori #4 u: Listopad 24, 2012, 10:26:07 prijepodne »
Hepatus definitivno voli LPS-ove a kad će tu svoju sklonost pokazati zavisi od slučaja do slučaja.
Kad smo kod LPS-ova ( acan, favia, trachy.) bili su na meniju jednog Chelmona dok ih nije riješio.
Štetu od obje ribe vidio osobno tako da nije prepričavanje sa foruma.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Tang vs LPS
« Odgovori #5 u: Listopad 24, 2012, 20:09:52 poslijepodne »
e Klanjo tebe neće pa neće,to što Kizo kaže da ja čuo za jedan slučaj,ali kod mene nikad ni u jednom akvariju,a imao sam trachifilije i sve tangove i acanturuse.
Što se hrane tiče hranim istim ko i ti ali moji dobiju par puta dnevno ne štedim :D

Ali ja mislim da to nema veze sa ribama nego sa koraljima naime to je u prirodi tako kada je neki organizam "na odlasku" tada se javljaju oprtunisti :'(
Jer zdravi koralj,nije njihov meni....
isto kao i ona cinaria koju si mi donio polu-živu....to je zov na ručak tako da.....bojim se da je problem najmanje u ribama.
Lp
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Tang vs LPS
« Odgovori #6 u: Listopad 24, 2012, 20:52:31 poslijepodne »
Ima nešto u ovom što kaže Miza. Evo moj slučaj, prebacio sam iz refugiuma zoe koje su bile polumrtve, polužive i nekoliko riba se obrušilo na njih na moje zaprepaštenje - Zebrasoma veliferum, žuti tang, žuti wrasse.... Dva dana poslije očistile su kompletan kamen sa zoaama kao da su tamanile alge!

Eto, reef nas svaki može iznenaditi i naučiti nečem novom.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Tang vs LPS
« Odgovori #7 u: Listopad 24, 2012, 21:03:28 poslijepodne »
Ono je bila scolymia i čini mi se da su ju oni doktukli jer očigledno idu od jednog do drugoga,kao što rekoh cyanrija je zdrava da zdravija nemre biti otvorena preko 15 cm čak i sad napola pojedena se otvara perfektno,trahy koji se isto uvukao sad nakon 2-3 dana kaj sam ga zaštitio se počeo napuhavati tak da nije do lošeg stanja koralja nego đubrad tangovska pegla po njima.
A kao što sam naveo gore čini mi se da ju je baš hepatus načeo jer ju je veliferum u prolazu tu i tamo sa ustima prčnul a hepatus ju je zagrabil za meso i to tolko da ju je pomaknul.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Tang vs LPS
« Odgovori #8 u: Listopad 24, 2012, 21:39:27 poslijepodne »
Ono je bila scolymia i čini mi se da su ju oni doktukli jer očigledno idu od jednog do drugoga,kao što rekoh cyanrija je zdrava da zdravija nemre biti otvorena preko 15 cm čak i sad napola pojedena se otvara perfektno,trahy koji se isto uvukao sad nakon 2-3 dana kaj sam ga zaštitio se počeo napuhavati tak da nije do lošeg stanja koralja nego đubrad tangovska pegla po njima.
A kao što sam naveo gore čini mi se da ju je baš hepatus načeo jer ju je veliferum u prolazu tu i tamo sa ustima prčnul a hepatus ju je zagrabil za meso i to tolko da ju je pomaknul.

A svašta može biti,ali ako misliš kaj nositi,donesi dok još ima mesa.....ili pripremi gradele sa tangovima :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Tang vs LPS
« Odgovori #9 u: Listopad 24, 2012, 21:47:15 poslijepodne »
Podebljal sam hranjenje  zaštitil ova dva koralja da nemogu do njih zasad ne diraju druge još jedna trachy,welso i acna su vani ne diraju zasad možda se smire ak ne prvo leti hepatus van pa bumo videli za veliferuma.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."