Lipanj 16, 2024, 04:35:12 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Amatitlania nigrofasciata -pomoc  (Posjeta: 572 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline davor1984

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
Amatitlania nigrofasciata -pomoc
« u: Kolovoz 30, 2012, 23:29:11 poslijepodne »
Novi sam prilicno u ovome, i dobio sam na poklon ciklide. E sad, surfajuci po netu ja sam dosao do zaljucka da je rijec o Amatitlania nigrofasciata ciklidima, dali sam u pravu?
Nadalje, mozete vidjeti na zadnje 4 slikice da 2 ribice po ljusci kao da imaju naranđastog dijela? Dakle nije crveno nego bas naranđasto, podsjeca me kao da dio ribice vuce na zlatnu ribicu. To sam primjetio nedavno na jednoj ribici, pa kao da je nestalo, pa sad vidim na dvije ribice. Dali je to normalno, pa se nekada samo vidi jace nekada slabije?
nace ponasanje je normalno.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 30, 2012, 23:33:03 poslijepodne od davor1984 »

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: Amatitlania nigrofasciata -pomoc
« Odgovori #1 u: Kolovoz 31, 2012, 10:23:44 prijepodne »
ma ja mislim, da ti je to albino varijetet

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Amatitlania nigrofasciata -pomoc
« Odgovori #2 u: Kolovoz 31, 2012, 12:35:30 poslijepodne »
istog takvog ima moj kolega, ali nema narancaste boje po sebi i dosta je veci.. inace nisu previse zahtjevni za odrzavanje, dosta su izdrzljivi, ali naravno kao i svaki ciklid trebaju veci prostor jer porastu podosta.. pa ajde nam malo opisi svoj akvarij, koje su mu dimenzije, filtracija i td..

inace to i jest vrsta nigrića, samo kako je Bojko napisao u albino varijanti, također se dosta brzo razmnozavaju i donose na svijet jako velik broj pomladka.. tako da razmisli prije nego ih krenes uzgajati i imati.. kasnije neces znati gdje sa toliko malaca.. ;)

a sto se tice narancastih fleka po njima, u tome nisam previse upoznat, samo znam da zenkice koje su trenutno u periodu parenja imaju po trbuhu sa strana narancaste tockice, kao da su unutar trbuha i izbijaju vanka, a sto se tvojih tice, kako kazes nekad imaju nekad ne, to je mozda kao kod pretezito svakog ciklida kad se udvara, kad je agresivan, onda mu se boje malo vise isticu.. malo ih prati pa ces vidjeti kako reagiraju na udvaranja i agresiju i dali mjenjaju boju..
« Zadnja izmjena: Kolovoz 31, 2012, 12:40:33 poslijepodne od alen_zgb »