Lipanj 17, 2024, 07:54:59 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Kako ojacati postolje akvarija?  (Posjeta: 2238 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanel76

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Lokacija: Mostar
Kako ojacati postolje akvarija?
« u: Lipanj 15, 2011, 20:02:33 poslijepodne »
Kako ojacati originalno postolje akvarija Cayman 110? Nazalost, njegovo originalno postolje (iako lijepo izgleda) nije se pokazalo najcvrscim.
Htio bih ga ojacati. Na koji nacin? Molim prijedloge.
Pozdrav iz Mostara.

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #1 u: Lipanj 15, 2011, 20:05:06 poslijepodne »
Isto kao i Juwel, njesra od postolja...
Možeš stavit zadnju ploču po cijeloj zadnjoj stranici.

Offline sanel76

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Lokacija: Mostar
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #2 u: Lipanj 15, 2011, 20:07:49 poslijepodne »
Vise sam na umu imao neko zeljezno ojacanje. Medjutim, zbog samog oblika postolja nemam ideju kako to uciniti. Zbog bojazni da postolje ne pukne, morao sam isprazniti akvarij.
Pozdrav iz Mostara.

Offline Odojak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #3 u: Lipanj 15, 2011, 23:05:30 poslijepodne »
Vise sam na umu imao neko zeljezno ojacanje. Medjutim, zbog samog oblika postolja nemam ideju kako to uciniti. Zbog bojazni da postolje ne pukne, morao sam isprazniti akvarij.

Na tvom mistu bi napravije željezni okvir tako da uđe u taj zatvoreni dio kraj bočnih vanjskih stranica. Napraviš na miru tako da se malo nabije kad se montira tako da preuzme nosivost gornje ploče sa bokova.
A možeš i L profile zavidat u kuteve. Naravno ispilane na miru da se malo nabije kod montaže.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #4 u: Lipanj 15, 2011, 23:28:20 poslijepodne »
Isto kao i Juwel, njesra od postolja...
Možeš stavit zadnju ploču po cijeloj zadnjoj stranici.

Pa ja imam Juwel postolje za Rio 180 i zadovoljan sam skroz, sad ne znam kak funkcioniraju Juwelova postolja za veće akvarije, al nekako sumnjam da su takvo smeće da će popustit, ipak je to njemačka firma, a i puno ljudi ima baš njihovo postolje i nikakvih problema. Vjerujem da se za isti novac može napraviti bolje, ali pošto sam ja svoje dobio po dosta povoljnijoj cijeni nego u trgovini uzeo sam sve u kompletu.

Koliko vidim, tebi je otišla desna strana. Meni to izgleda kao napuhnuta iverica, ili se varam?? Jesi zalio možda tu stranu prilikom promjena vode??

« Zadnja izmjena: Lipanj 15, 2011, 23:32:36 poslijepodne od Nuclear »

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #5 u: Lipanj 16, 2011, 05:25:40 prijepodne »
Isto kao i Juwel, njesra od postolja...
Možeš stavit zadnju ploču po cijeloj zadnjoj stranici.

Pa ja imam Juwel postolje za Rio 180 i zadovoljan sam skroz, sad ne znam kak funkcioniraju Juwelova postolja za veće akvarije, al nekako sumnjam da su takvo smeće da će popustit, ipak je to njemačka firma, a i puno ljudi ima baš njihovo postolje i nikakvih problema. Vjerujem da se za isti novac može napraviti bolje, ali pošto sam ja svoje dobio po dosta povoljnijoj cijeni nego u trgovini uzeo sam sve u kompletu.

Koliko vidim, tebi je otišla desna strana. Meni to izgleda kao napuhnuta iverica, ili se varam?? Jesi zalio možda tu stranu prilikom promjena vode??


Ovisi šta očekuješ od postolja valjda... -?
Ako je dovoljno da samo drži napunjeni akvarij i da se ne sruši sam od sebe, onda je  dovoljno dobar i Juwel :D

Ma ja sam bio jako razočaran kad smo složili stalak za Juwel 240 u onom vrtiću, ipak je to nekih 300kg postavljeno na tih nekoliko komada iverice, bez ikakve sražnje stranice..
Akvarij se bez problema može zaljuljat rukom,  uvjeren sam da bi sa dvije jače cime mogao srušit cijeli akvarij dole .
Kao da je kriza kakva u dojčlandu pa se štedi na materijalu :D
Da je barem povezana stražnja strana sa jednim komadom iverice  da se ne može stalak uvijat toliko...

Offline gefufna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #6 u: Lipanj 16, 2011, 07:16:09 prijepodne »
Da je moj, ja bih skinuo akvarijum, skinuo gornju policu i unutra postavio željezne nosače. Napravio bi sve od L 40x40x5 profila koji možeš naći sada u trgovinama sa metalima. Od toga povariti i napraviti kvadar 2 kom koje bi postavio u ova dva odjeljka. Naravno između metala i stranica postolja ide silikon da bi se ostvario prisnijij spoj. Sve ponovo vratio kako je i bilo. Tako bi izgubio min prostora a izdržalo bi opterećenje i akvarijuma i tebe i čitave tvoje porodice kada bi se popeli na njega.
Jedina nevolja je da moraš naći dobroga varioca (bravara) da ti odradi to, ako ne znaš sam.
Ili ga jednostavno prodaj meni.

Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #7 u: Lipanj 16, 2011, 08:53:03 prijepodne »
gle.. da nebi ispalo "svaki cigo svoga konja hvali".... ja imam caymana 110 sa original postoljem..imam oko 50kg kamenja unutra i nikad nisam primjetio nekakve probleme! čak štoviše...iverica je dosta dobre kvalitete, nema nikakvih znakova habanja i starenja.... a redovito ga bar malo zalijem sa vodom kod promjene...! a ako ga baš hoćeš ojačati, ovaj prijedlog sa pločom na zadnjoj strani je najjednostavniji!
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #8 u: Lipanj 16, 2011, 12:37:20 poslijepodne »

Ma ja sam bio jako razočaran kad smo složili stalak za Juwel 240 u onom vrtiću, ipak je to nekih 300kg postavljeno na tih nekoliko komada iverice, bez ikakve sražnje stranice..
Akvarij se bez problema može zaljuljat rukom,  uvjeren sam da bi sa dvije jače cime mogao srušit cijeli akvarij dole .
Kao da je kriza kakva u dojčlandu pa se štedi na materijalu :D
Da je barem povezana stražnja strana sa jednim komadom iverice  da se ne može stalak uvijat toliko...


Ček, original stalak od Rio 240 je u vrtiću?

Ako možeš zaljuljat ormarić onda neš nije u redu s tim stalkom. Moj nema šanse da zaljuljaš, a i ima na zadnjoj strani dobar komad iverice koji se proteže po sredini, ali ne do kraja tak da možeš provuć cijevi od filtera, kablove, itd. iza akvarija.

Možda je falila u paketu stražnja strana, jer je stalak za Rio 240 isti kao stalak za Rio 180, samo što je nešto veći dimenzijama, dakle mora biti i stražnja stranica.

Vidiš i na slici da postoji zadnja stranica:

http://www.juwel-aquarium.de/en/bigpicture.htm?pic=Freisteller/Rio/03700_70700.jpg

« Zadnja izmjena: Lipanj 16, 2011, 12:41:43 poslijepodne od Nuclear »

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #9 u: Lipanj 16, 2011, 13:01:28 poslijepodne »

Ma ja sam bio jako razočaran kad smo složili stalak za Juwel 240 u onom vrtiću, ipak je to nekih 300kg postavljeno na tih nekoliko komada iverice, bez ikakve sražnje stranice..
Akvarij se bez problema može zaljuljat rukom,  uvjeren sam da bi sa dvije jače cime mogao srušit cijeli akvarij dole .
Kao da je kriza kakva u dojčlandu pa se štedi na materijalu :D
Da je barem povezana stražnja strana sa jednim komadom iverice  da se ne može stalak uvijat toliko...


Ček, original stalak od Rio 240 je u vrtiću?

Ako možeš zaljuljat ormarić onda neš nije u redu s tim stalkom. Moj nema šanse da zaljuljaš, a i ima na zadnjoj strani dobar komad iverice koji se proteže po sredini, ali ne do kraja tak da možeš provuć cijevi od filtera, kablove, itd. iza akvarija.

Možda je falila u paketu stražnja strana, jer je stalak za Rio 240 isti kao stalak za Rio 180, samo što je nešto veći dimenzijama, dakle mora biti i stražnja stranica.

Vidiš i na slici da postoji zadnja stranica:

http://www.juwel-aquarium.de/en/bigpicture.htm?pic=Freisteller/Rio/03700_70700.jpg


Ma ima tu u sredini, mislim da je to komad lesonita , ali nema po cijeloj površini što bi puno doprinjelo stabilnosti i čvrstoći.
Kao da je problem ostavit koji otvor  za kabele a ostalo zatvorit.
Kažem, valjda ovisi od čovjeka do čovjeka, koliko tko očekuje da bi to trebalo bit čvrsto. Po meni, nešto što ima 200lit vode u sebi i drži 300njak kg mora bit čvrsto kao stijena.
Pogotovo  kad je akvarij na javnom mjestu gdje ti nije pod nadzorom 24/7 i od 100njak roditelja šta prolaze kraj tog akvarija svakodnevno uvijek se nađe koji kreten koji misli da je to šank  pa se dobro podboči na akvarij.

Nikad nisam čuo da je nekome Juwelov stalak puknuo ili slično, daleko od toga, ali da je stalak neka kvaliteta i nije.
Moj ormarić za televiziju  je duplo jeftiniji od tog stalka  a  sigurno može duplo veću težinu izdržat.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #10 u: Lipanj 16, 2011, 15:04:51 poslijepodne »
Rješenje je po čitavoj širini stalka sa zadnje strane prišerafiti još jednu ploču koja će ukrutiti čitav stalak. Ako netko treba pravi stalak za svoj akvarij slobodno nek se javi na PP.

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #11 u: Srpanj 04, 2011, 10:02:37 prijepodne »
Ovo originalno postolje bi se sigurno moglo dovoljno pojačati s metalnom potkonstrukcijom (ali to je malo veća gnjavaža) ili samo podebljavanjem stražnje strane (ili možda i gornje?) kako su neki već i spomenuli...

A inače u svom poslu imam dosta doticaja s proizvodnjom namještaja, suradnjom sa stolarima, bravarima i inženjerima drvne tehnologije i moram reći da su ta originalna postolja stvarno preniske kvalitete s obzirom na njihovu cijenu. Vjerujem da originalno postolje sigurno može izdržati toliku težinu, ali su ga bez obzira na to mogli i morali napraviti puno čvršćim!?

Prema mojim kalkulacijama (jer sam sebi crtao jedno postolje s 4 ladice i 4 vrata za 270 litarski akvarij, ali veće od akvarija tako da imam više prostora ispod, te dobio par ponuda za to), mogu mirne duše ustvrditi da se po cijeni originalnih postolja može izraditi puno veće postolje a koje će biti još barem 3 puta čvršće od originalnog. A da o cijeni varijante s običnom metalnom potkonstrukcijom samo obučenom u iveral i ne govorimo...

Ako ste već dobili povoljno originalno postolje onda OK, ali inače mislim da je uvijek bolje napraviti postolje sam ili ga dati nekom stolaru i/ili bravaru da ga naprave kako treba! Potrošit ćete manje novaca a i savjest (u smislu popuštanja postolja ili prevrtanja) će vam biti i više nego mirna  :P



 

Offline hrgamonster

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Nova Sela
Odg: Kako ojacati postolje akvarija?
« Odgovori #12 u: Kolovoz 07, 2011, 12:11:22 poslijepodne »
obavezno zadnja stranica cijelom dužinom i nema problema
hrga88