Lipanj 16, 2024, 00:07:26 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Slatkovodni tropski akvarij...  (Posjeta: 5020 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tanit

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 127
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Slatkovodni tropski akvarij...
« Odgovori #25 u: Kolovoz 18, 2010, 16:29:42 poslijepodne »
Andubis za njih sam procitao da se stave u sjenu...Ima jos tko kakav prijedlog, a da se lako odrzava...jer tek počinjem sa time, pa da nemam prevse problema...

Anubijas,ne Andubis  :)
mahovina je isto dobra,samo je problem ako se nakote algice u njoj  -? umjesto jave probaj naći christmas ili taiwan moss  :up:

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: Slatkovodni tropski akvarij...
« Odgovori #26 u: Kolovoz 18, 2010, 17:19:11 poslijepodne »
Ako želiš nešto fancy i pomalo kič, tu je i merino loptica Cladophora aegagropila:
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=345:cladophora-aegagropila&catid=3:vrste&Itemid=142

...Ako ju razvališ, da se sa njom dosta površine prekriti, a posebno lijepo izgleda kad se njom presvuče jedna strana panja i koj cm podloge oko njega
Osim toga, mogla bi pomoč i kao "prevencija" alga, pošto je i sama alga, pa bi trebala oduzeti hranu kompeticiji.

Guppy je odlično čiste, ali ipak izbjegni je postaviti na vodoravne površine, radije na panj ili kraj filtera, jer zna biti problem očistiti ju kad je privezana

...a kad ti dojadi, možeš ju poskidati sa sidrišta i pustiti male komadiče da slobodno plutaju... nakon nekog vremena (dugog), dobiti ćeš puno malih zelenih loptica


Za ribe bi ti još preporučio Harlequin Rasbore, prilično su male i brze, i nikome ne smetaju u akvariju...  jako zabavne za gledati u jatu od desetak primjeraka

Sretno 

Offline zlatko__hr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 277
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Pula
  • No Turbo,No Fun!
Odg: Slatkovodni tropski akvarij...
« Odgovori #27 u: Kolovoz 18, 2010, 17:30:34 poslijepodne »
Andubis za njih sam procitao da se stave u sjenu...Ima jos tko kakav prijedlog, a da se lako odrzava...jer tek počinjem sa time, pa da nemam prevse problema...

Anubijas,ne Andubis  :)
mahovina je isto dobra,samo je problem ako se nakote algice u njoj  -? umjesto jave probaj naći christmas ili taiwan moss  :up:

Kako mislis da se u javanskoj mahovini nakote alge,ja cu imate java moss s guppyima dali ce se alge nakotiti ili?
-Slavonija- :d032:-Istra-

Offline Tanit

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 127
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Slatkovodni tropski akvarij...
« Odgovori #28 u: Kolovoz 18, 2010, 17:51:00 poslijepodne »
 :D ne znam ja hoćeš li ti u svom akvariju imati alge.
meni je teže končastu skinuti sa mahovine nego s nečeg drugoga,budući da sam šlampava pa poskidam i pola mahovine skupa s jednom niti alge   :nerv:

Offline zlatko__hr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 277
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Pula
  • No Turbo,No Fun!
Odg: Slatkovodni tropski akvarij...
« Odgovori #29 u: Kolovoz 18, 2010, 17:58:14 poslijepodne »
Šta da se stavi antricitrus bi on to smazao ili...
-Slavonija- :d032:-Istra-

Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
Odg: Slatkovodni tropski akvarij...
« Odgovori #30 u: Kolovoz 18, 2010, 18:18:34 poslijepodne »
mene isto zanima mahovina i jako mi se sviđa al čuo sam da je jako nezahvalna zbog algi al i da je jako teško izvuć šporkicu koja padne u nju

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: Slatkovodni tropski akvarij...
« Odgovori #31 u: Kolovoz 18, 2010, 20:16:02 poslijepodne »
Mislim da se skoro sve mahovine jako brzo šire, tako da češ uvjek nači komad čiste za zamjeniti onu napadnutu algama, kad izmakne kontroli (tad bi trebalo nači i ukloniti uzrok bujanja algi).

Ako su to samo povremene pojave, Sijamski algojed će riješiti problem bez puno muke.

Ukoliko odaberš setup akvarija gdje če dominirati mahovine, mislim da bi trebao biti prilično škrt sa zemljom u podlozi i opčenito sa gnojenjem... (provjeri malo iskustva ostalih...)

Offline Baso1990

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Slatkovodni tropski akvarij...
« Odgovori #32 u: Kolovoz 18, 2010, 22:17:39 poslijepodne »
Ljudi hvala na odgovorima, ove kuglice cu mi se i svidjele, samo jos neznam jel bi njih stavio, za prednji dio sam nasao biljke, jos samo neke za stražnji dio da malo pokrim a da su lake za odrzavanje...

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: Slatkovodni tropski akvarij...
« Odgovori #33 u: Kolovoz 19, 2010, 00:41:49 prijepodne »
Ljudi hvala na odgovorima, ove kuglice cu mi se i svidjele, samo jos neznam jel bi njih stavio, za prednji dio sam nasao biljke, jos samo neke za stražnji dio da malo pokrim a da su lake za odrzavanje...

Koliko sam o njima uspio doznat je da jako sporo rastu, vole malo jače strujanje vode i navodno, pošto su to alge, popapaju hranu potrebnu za razvoj ostalih algi ... koliko je to istina, neznam, upravo isprobavam, a rezultate ću znati tek za 2-3 mjeseca,; tek cikliram tank sa njima.

...računaj da one nemaju fiksno mjesto ako ih ne razvališ i zavežeš; plutaju i spuste se di one (ili filter) hoče...

ps. s obzirom da sporo rastu, gledaj da budu bar veličine teniske loptice kad ih budeš kupovao.  (u Rijeci su trenutno 40kn komad po dučanima)

Ovo je lista koju sam ja sebi složio po sličnim kriterijima koje si ti više manje spomenuo:

- Rogolist
- Hygrophilia polysperma
- Monosolenium tenerum
- Criptocoryne beckettii
- Criptocoryne pontederifolia
- Criptocoryne ondulata
- Ludwigia repens
- Microsorum pteropus
- Anubias Bateri nana
- Riccia

Cheers

Offline Baso1990

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Slatkovodni tropski akvarij...
« Odgovori #34 u: Kolovoz 19, 2010, 11:21:24 prijepodne »
Hvala na odgovoru, a kada dojdem kuci onda cu pogledat kako to izgleda i izabrat nesto...

Offline Baso1990

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Slatkovodni tropski akvarij...
« Odgovori #35 u: Kolovoz 21, 2010, 08:54:36 prijepodne »
Od biljaka koje si naveo jos sam izabravo Rogolist, Criptocoryne pontederifolia, Ludwigia repens iMicrosorum pteropus...Sada sam nasao skoro sve podatke i biljke koje mi se sivdjaju za kavarij, sada u potragu za drvom i kojim kamenom...