Lipanj 06, 2024, 11:23:53 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Nabava žaba  (Posjeta: 11054 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Nabava žaba
« Odgovori #25 u: Svibanj 20, 2010, 08:30:56 prijepodne »
Dečki, moram se umješati jer vidim da je rasprava krenula u krivom smjeru.
Red-eyed tree frog (Agalychnis callydrias) se ne može držati u terariju te veličine (80X60X50). Radi se o velikoj i vrlo aktivnoj gatalinki koja ima tendenciju raditi duge skokove, tako da je apsolutni minimum za jednu žabu 100šX60dX120v, a i to mnogi uzgajivači smatraju premalim - žabe često znaju skočiti prema staklenoj stijeni i udariti direktno glavom u nju što dovodi do teških ozlijeda. Ozbiljni uzgajivači su ih uspjeli uzgojiti, ali ne u terarijima, već u velikim tropskim staklenicima.
Jednom rječju, ta vrsta je neprikladna za terarijski uzgoj, pogotovo za početnika.

Za terarij tih dimenzija preporučio bih ti neku od vrlo atraktivnih tropskih krastača, npr. Bombina orientalis, ili neku od "Pac-man" žaba (Ceratophrys spec.). Te vrste su, također relativno jednostavne za uzgoj pa su dobre za stjecanje iskustva.


Na jednom nasem Srpskom forumu sam nasao podatak da se mogu drzati u terariju 30x30x40 par zaba  :dead:  :dead:  :dead:
Zato sam reko ovo gore,da ne mislite da sam izmisljao...
Ako treba dacu link :)
« Zadnja izmjena: Svibanj 20, 2010, 08:48:05 prijepodne od KLOKI95 »

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Nabava žaba
« Odgovori #26 u: Svibanj 21, 2010, 18:32:20 poslijepodne »
nino a sta da radim kada mi se te zabe nesvidjaju ... vidio si popis =(
Why So Serious ?

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Nabava žaba
« Odgovori #27 u: Lipanj 07, 2010, 19:26:56 poslijepodne »
ljudi tko mi moze pomoci u nabavi red eyed tree žaba ili bilo koje sa mog popisa ????????
Why So Serious ?

Offline tarantula kid

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Lokacija: Ogulin
Odg: Nabava žaba
« Odgovori #28 u: Rujan 04, 2010, 18:18:39 poslijepodne »
rekao ti je Nino da je te zabe tesko uzgajat i kolko citam po forumima jos nisam vidio da su kome opstale..dobre su ti milk frog to su one crno bijele ja sam ih drzao jedno vrijeme pa sam ih prodao hrane se laterima moze i brasnarima...

one crno zute Dendrobates leucomelas otrovne su dok su u prirodi i imaju izvor otrohnih kukaca kojima se hrane vec ti pise negdje...

za ove ostale neznam..al uglavnom vecniom svi drze te crno bijele i nisu zahtjevne.....