Lipanj 16, 2024, 07:58:16 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: kompatibilnost vrste skalara  (Posjeta: 1249 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
kompatibilnost vrste skalara
« u: Ožujak 19, 2009, 09:41:17 prijepodne »
Imam jednog(dalmatino),a drugi je ima već kako je uginuo  :(
Sad bi ovoj(mislim da je cura)kupila dečka,ali ono što me zanima,dali nužno mora biti ista vrsta da bi si bili ok?U obližnjem pet shopu nema baš ovakav pa zato pitam.

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: kompatibilnost vrste skalara
« Odgovori #1 u: Ožujak 19, 2009, 10:01:58 prijepodne »
Ne , ne moraju biti istih boja, skalari ne razlikuju boje. Mrijestiti će se samo ako oforme par. Tj. ako budu odgovarali jedno drugome. To ti je kod njih kao kod ljudi, ako ima kemije među njima ok. Međutim ti sad govoriš da imaš jednog mužjaka, jesi sigurna? Kod skalara se spol razlikuje tek kad dovoljno odrastu ili kod prvog mrijesta. Baš me zanima na koji način ćeš kupiti ženku.. Obično se, ako misliš se baviti sa skalarima, uzme jedno malo jato od minimum 6 do 10 mladih skalara i onda se čeka da oni odrastu. Iz tog jata će se ako imaš sreće oformiti , najviše dva para. A uvećem broju slučajeva samo jedan par. Govorim ti to iz vlastitog iskustva, jer sam iste mrijestio duži niz godina. Odustao od mrijesta jer sam u veleprodaji za njih dobivao jednako kao za živorotke.  ;)A imao sam ih na tisuće komada... Ovo ti je jedan moj par.. Sada su već odavno pokojni..
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: kompatibilnost vrste skalara
« Odgovori #2 u: Ožujak 19, 2009, 10:04:39 prijepodne »
Ovaj mramorni je mužjak a ona bijela je ženka. Njihova mlađ je sva bila mramorna.. Sad kad ih gledam sjećam se početaka ..
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: kompatibilnost vrste skalara
« Odgovori #3 u: Ožujak 19, 2009, 10:32:33 prijepodne »
Hvala na odgovoru.Znači nema veze niti kakav im je oblik peraja?
E sad jel je M ili Ž...
Prvi put kad sam ih kupovala,prije par godina uspjela sam potrefiti par.Išla sam logikom većeg i manjeg.Znam da sam imala i sreće jer koliko sam čitala,dosta nejednako rastu.Po toj logici bih opet išla,pa ako fulam rješavat ću to u hodu...

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: kompatibilnost vrste skalara
« Odgovori #4 u: Ožujak 19, 2009, 13:23:30 poslijepodne »
Hvala na odgovoru.Znači nema veze niti kakav im je oblik peraja?
E sad jel je M ili Ž...
Prvi put kad sam ih kupovala,prije par godina uspjela sam potrefiti par.Išla sam logikom većeg i manjeg.Znam da sam imala i sreće jer koliko sam čitala,dosta nejednako rastu.Po toj logici bih opet išla,pa ako fulam rješavat ću to u hodu...
Pa ako fulaš bit će.... shit! Pa gdje je nestao gay smileić?Odmah idem obavjestit 'iskorak' !!!

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: kompatibilnost vrste skalara
« Odgovori #5 u: Ožujak 19, 2009, 14:05:36 poslijepodne »
Hvala na odgovoru.Znači nema veze niti kakav im je oblik peraja?
E sad jel je M ili Ž...
Prvi put kad sam ih kupovala,prije par godina uspjela sam potrefiti par.Išla sam logikom većeg i manjeg.Znam da sam imala i sreće jer koliko sam čitala,dosta nejednako rastu.Po toj logici bih opet išla,pa ako fulam rješavat ću to u hodu...
Pa ako fulaš bit će.... shit! Pa gdje je nestao gay smileić?Odmah idem obavjestit 'iskorak' !!!
nisam homofob,ha-ha-ha....Možda si baš budu super frendice ili frendovi. :heart: