Svibanj 23, 2024, 12:59:34 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Smeđe alge  (Posjeta: 774 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DogmaX

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Smeđe alge
« u: Ožujak 18, 2009, 23:35:10 poslijepodne »
Evo mene opet sa nekim pitanjem.. naime, akvariji se zaciklirao, ribice su unutra, sprijateljile su se.. i u sustini im je lijepo.. medutim, ono sto sam primjetio su smeđe tockice koje su se počele skupljati po anubiusima, pozadini, kamenju..
prema nekim starijim postovima shvatio sam da su to smeđe alge i moje je pitanje što sad.
Po starim postovima sam shvatio da ima dosta kontradiktornih odgovora po ovoj temi.. neki kazu da treba smanjiti svijetlo, a neki pojacati.. neki vele da ce proc samo od sebe, a neki da se dodaje co2.. najucestaliji "odgovor" je da se to pojavljuje u novim aq. al to nije rjesenje..
sve u svemu,.. aq je juwel vision 260 lit. sa unutrasnjim filterom od 1000 l/h i vanjskim od 1200 l/h.. po citanju s drugih postova najpreporucljivija svijetla su gro lux i aquastarali to meni ne ide u juwel aq. .. S njim sam dobio daylight i nature light svjetla.. a onda sam nature izbacio i umjesto njega sam stavio color... da ipak malo pojaca boju ciklida.
Ozbiljno vas molim pomoc i savjete.. hoce li se to povuc samo od sebe ili da dodajem easycarbo za kojeg sam procitao da pomaze u tim slucajevima.. treba li ugasiti svjetlo na par dana.. danas sam smanjio kolicinu svjetla sa 12 sati na 8 u nadi da ce to nesto pomoci.. prije 3 dana sam promijenio nekih 40 litara vode i zamjenio vatu u filterima.. thanks!!!!

Offline tbusljet

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb-malesnica
Odg: Smeđe alge
« Odgovori #1 u: Ožujak 19, 2009, 09:08:43 prijepodne »
evo ja sam pronasao na netu da ti je tome mozda uzrok niski co2 i fosfati.. najbolje da to ako mozes poslikas pa ce netko bolje znat rec tocno sto je....

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: Smeđe alge
« Odgovori #2 u: Ožujak 19, 2009, 09:09:36 prijepodne »
koji ciklidi su unutra i koliko cesto mjenjas vodu?

mozes stavit i neku fotku ;)

Offline DogmaX

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Odg: Smeđe alge
« Odgovori #3 u: Ožujak 19, 2009, 09:41:59 prijepodne »
Nadam se da cu ovaj vikend staviti fotke i da mi smeđe tockice nece upropastiti slikice.
Inace vodu mjenjam tjedno 10% sto je s obzirom na dosta jaku filtraciju ok... i guess  -?
Iako sam 20% promijenio u nedjelju..
A ciklidi... kako sam ipak nov u ovim vodama, imam i te kakav problem s pamcenjem latinskih imena ali ovako..
4 x labidochromis careuleus
4 x red zebra ili narančasti ciklid... tu uopce ne kuzim zasto je zebra ili zasto je red kad je riba skroz narančasta ... u viliju su mi rekli da je tesko razlikovati spol jer su taj put u narudžbi dobili i narančast muzjake.. ali mislim da je omjer 1m+3ž
2 x zahrđali ciklid
3 x malawi delfin ili kako se vec zove.. svijetlo plavi su sa nekih 3 crne točke .. prema citanju o njima, te crne tocke imaju dok su jos bebači..
5 x neka misterija .. zaboravio sam im ime i sad se mogu slikat... ali dosta ih ljudi ima.. jos su sitne al zebrasti su, plavi... vrhovi peraja su im crni.. mislim da je pseud zebra .. ili neki koji vrlo slicno izgleda
1 x pseud acei... jos mu moram nabaviti frendove ali trenutno ih nema..

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: Smeđe alge
« Odgovori #4 u: Ožujak 19, 2009, 11:40:44 prijepodne »
najbolje ce biti da ti ribe poslikas kad budes mogao pa cemo ih prema slikama pokusat identificirat ;)

ali evo po ovome sta si napisao bi mogao reci, iako prakticiram upotrebu latinskih i ne koristim prodajna ili "narodna" imena, zahrdjali ciklid bi trebao biti Iodotropheus sprengerae, malawi delfin bi trebao biti Cyrtocara moorii ili Pseudotropheus tursiops, ostale necu nagadjat jer ima dosta slicnih riba... ova imena sta sam ti napisao provjeri na netu...

za malawce je preporuka da se mijenja 30% vode tjedno, ja tako radim i jednom mjesecno promjenim 50%