Lipanj 16, 2024, 04:47:58 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: sto sa spasenim zivotinjama  (Posjeta: 1377 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
sto sa spasenim zivotinjama
« u: Siječanj 11, 2007, 14:13:00 poslijepodne »
zanima me sto napraviti sa zivotinjom pokupljenom iz prirode koju ne mozete zadrzati

ja kod nas zovem zivotinjsku hitnu i oni dolaze i prebacuju u odredjeni centar

sto napraviti u hr ako ste za vrijeme recimo godisnjeg odmora spasili zmiju ili kornjacu i sad se trebate vratiti, ne mozete je iz bilo kojeg razloga zadrzati a zivotinja je zdrava ili vam poznati i nepoznati utrpaju zivotinju koju su negdje skupili i znate da ce je unistiti ukoliko je ne preuzmete



 

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #1 u: Siječanj 11, 2007, 14:38:00 poslijepodne »
Pa najbolje bi bilo nazvat vet.higijenski servis i oni bi te trebali uputit na daljnu adresu koja ce ti pomoc ali to su sve puste price, jer to jos nije zazivjelo sto se tice pasa i macaka a kamoli divljih zivotinja.... tj. na kraju dolazimo do toga da je ozljedjenu i neuhranjenu pred smrt zivotinju najbolje ostavit na milost i nemilost prirodi
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #2 u: Siječanj 11, 2007, 14:46:00 poslijepodne »
jos me zanima sto moram napraviti da bih recimo dobila dokumente za takvu zivotinju da je mogu zadrzati ako je vec ne mogu vratiti u prirodu
 

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #3 u: Siječanj 11, 2007, 14:51:00 poslijepodne »

Citat: Crazy-a3
Pa najbolje bi bilo nazvat vet.higijenski servis i oni bi te trebali uputit na daljnu adresu koja ce ti pomoc ali to su sve puste price, jer to jos nije zazivjelo sto se tice pasa i macaka a kamoli divljih zivotinja.... tj. na kraju dolazimo do toga da je ozljedjenu i neuhranjenu pred smrt zivotinju najbolje ostavit na milost i nemilost prirodi
neeee,ne ostavljati jadnu zivotinjicu na proapsti. uzmes je lijepo,osiguras uvijete,izlijecis(ako to mozes) i onda se javis zoologu na pp i on se dogovori sa društvom za zaštitu i proučavanje vodozemaca i gmazova Hrvatske 'Hyla' i zbrine zivotinjicu,ukoliko se radi o vodozemcu ili gmazu..... a sigurno zna i ljude iz drugih udruga tako da .....
Osijek.....

Offline dora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #4 u: Siječanj 11, 2007, 14:54:00 poslijepodne »


Citat: stray_cat
sto napraviti u hr ako ste za vrijeme recimo godisnjeg odmora spasili zmiju ili kornjacu i sad se trebate vratiti, ne mozete je iz bilo kojeg razloga zadrzati a zivotinja je zdrava ili vam poznati i nepoznati utrpaju zivotinju koju su negdje skupili i znate da ce je unistiti ukoliko je ne preuzmete



Nisam imala nikavih iskustava ove vrste, al da nadem neku zvjerku ovog tipa, dakle zmiju/kornjacu koju ne bi mogla zadrzat, kontaktirala bi jednu mladu gospodicnu iz 'Hyle', to je udruga koja radi na zastiti i proucavanju vodozemaca i gmazova RH i pitala kaj dalje. No takvi slucajevi bas nisu precesti, predmnijevam.


Citat:
jos me zanima sto moram napraviti da bih recimo dobila dokumente za takvu zivotinju da je mogu zadrzati ako je vec ne mogu vratiti u prirodu



Pitaj neko nadlezno ministarstvou zemlji u kojoj zivis.
Zagreb


Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #5 u: Siječanj 11, 2007, 15:16:00 poslijepodne »


Citat: Infernal
Citat: Crazy-a3
Pa najbolje bi bilo nazvat vet.higijenski servis i oni bi te trebali uputit na daljnu adresu koja ce ti pomoc ali to su sve puste price, jer to jos nije zazivjelo sto se tice pasa i macaka a kamoli divljih zivotinja.... tj. na kraju dolazimo do toga da je ozljedjenu i neuhranjenu pred smrt zivotinju najbolje ostavit na milost i nemilost prirodi
neeee,ne ostavljati jadnu zivotinjicu na proapsti. uzmes je lijepo,osiguras uvijete,izlijecis(ako to mozes) i onda se javis zoologu na pp i on se dogovori sa društvom za zaštitu i proučavanje vodozemaca i gmazova Hrvatske 'Hyla' i zbrine zivotinjicu,ukoliko se radi o vodozemcu ili gmazu..... a sigurno zna i ljude iz drugih udruga tako da .....



onda bolje direktno zvat Hylu a ne nikakvog Zoologa i kaj ti ja znam koje nikove sa foruma...kaj ti mislis da svi ljetuju sa laptopom na koljenu?


I naravno svaka cast swvakome ali radje bi dala zivotinju direktno u neku udrugu ( ijako ni to ne znaci sigurnost) nego preko nekoga
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #6 u: Siječanj 11, 2007, 15:39:00 poslijepodne »
ja zivim u nl gdje je zastita zivitinja izregulirana i nema sanse da cu na cesti natrcat na zivotinju tipa zmija ili kornjaca (eventual zmija koja je nekom zbrisala)

mene muci sto sa zivotinjom nadjenom u hr a moram sa njom doma u nl, trebam pasos a sto ako je rijec o zasticenoj vrsti?

svi pricate o nekim udrugama a nigdje ne vidim linkove ili brojeve telefona

 

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #7 u: Siječanj 11, 2007, 15:53:00 poslijepodne »

Citat: Crazy-a3

Citat: Infernal
Citat: Crazy-a3
Pa najbolje bi bilo nazvat vet.higijenski servis i oni bi te trebali uputit na daljnu adresu koja ce ti pomoc ali to su sve puste price, jer to jos nije zazivjelo sto se tice pasa i macaka a kamoli divljih zivotinja.... tj. na kraju dolazimo do toga da je ozljedjenu i neuhranjenu pred smrt zivotinju najbolje ostavit na milost i nemilost prirodi
neeee,ne ostavljati jadnu zivotinjicu na proapsti. uzmes je lijepo,osiguras uvijete,izlijecis(ako to mozes) i onda se javis zoologu na pp i on se dogovori sa društvom za zaštitu i prouèavanje vodozemaca i gmazova Hrvatske 'Hyla' i zbrine zivotinjicu,ukoliko se radi o vodozemcu ili gmazu..... a sigurno zna i ljude iz drugih udruga tako da .....



onda bolje direktno zvat Hylu a ne nikakvog Zoologa i kaj ti ja znam koje nikove sa foruma...kaj ti mislis da svi ljetuju sa laptopom na koljenu?


I naravno svaka cast swvakome ali radje bi dala zivotinju direktno u neku udrugu ( ijako ni to ne znaci sigurnost) nego preko nekoga
neznam po cemu si to zakljucila,nisam na to mislio.... mislio sam,da ostavis zivotinju neko vrijeme kod sebe i brines se o njoj i onda kad ozdravi das udruzi,a ako se neznas brinuti onda je das odmah. tako bi ja napravio

a sto se tice zoologa,da malo citas forum shvatila bi. po njegovim postovima slobodno mogu zakljuciti da je iskusna i odgovorna osoba. i prije bi njemu vjerovao nego nekoj osobi iz neznam koje udruge....(zoolože nemoj se umisliti)
Osijek.....

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #8 u: Siječanj 11, 2007, 16:01:00 poslijepodne »
na stranicama udruge ne postoji nikakav broj telefona ili adresa, znaci da mi je eventualno zoolog ili vi tu sa foruma jedino rjesenje ako nesto radim u hr
 

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #9 u: Siječanj 11, 2007, 16:04:00 poslijepodne »
Infernal...mislim da je pitanje : sto ako zivotinju ne mozes zadrzat?
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline dora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #10 u: Siječanj 11, 2007, 16:06:00 poslijepodne »


Citat: stray_cat
ja zivim u nl gdje je zastita zivitinja izregulirana i nema sanse da cu na cesti natrcat na zivotinju tipa zmija ili kornjaca (eventual zmija koja je nekom zbrisala)



Ovdje je vrlo slicna situacija, da se razumijemo. Ljetujem u prilicno zabacenom dijelu Istre, a zmiju, sam vidjela u xx godina, dva puta, prema tome, sansa da ces na ljetovanju u 'Rvackoj, nabasat na zmiju, uz to ozlijedenu zmiju koju ces ti glumit spasitelja ;))), je ravna nuli.

Citat:
mene muci sto sa zivotinjom nadjenom u hr a moram sa njom doma u nl, trebam pasos a sto ako je rijec o zasticenoj vrsti?



Iskreno sumnjam da ce ti se bas to desit tak da te nema kaj ''mucit'', al... legalno ne mozes prenijeti zivotinju koja je zasticena vrsta, cak ju nesmijes niti drzati doma. A kolko ja znam, vecina hrvatskih zmija je zasticena vrsta. Za ostale zivine nemam pojma... znam sam da je cancara zasticena.

Citat:
svi pricate o nekim udrugama a nigdje ne vidim linkove ili brojeve telefona



Hyla, na tom sajtu za sad nema puno jer je u izradi, ali ako bi ti (hipotetski) nesto trebalo, onda se obratis ekipi na mejl koji imaju na toj stranici pa pitas.
Zagreb


Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #11 u: Siječanj 11, 2007, 16:19:00 poslijepodne »


Infernal,


fala lipa na potpori. Međutim bolje me je više ne spominjat, dovoljno su me izgadili i izmasakrirali na forumu i na ovom za širu publikui koliko sam doznao na moderatorskom, bez ikakvog opravdanog razloga. Ja razumijem da su oni svi prijatelji i 'škvadra' jer su više godina skupa, ali opet očekivao sam od njih potporu a ne pljuvanje jer dobro znaju da sam bio u pravu što se tiče problema puštanja životinja u prirodu i ja i dalje stojim 100% iza svega što sam napisao. Ali ta tema za forum je završilaipravni poslovi i prijave,kao što je napisao Skorpac, stvarno nisu rasprava zaforum. Evo, stvarno bi zamolio da me se više ne spominje.


Šta se tiče Hyle, to je vrlo aktivno društvo i može se učlaniti bilo tko. Dobra stvar kod Hyle je to što ima dosta ljudi s diplomama iz biologije i koji se kreću u znanstvenim krugovima i tamo možeš upoznati jako puno coolmladih ljudii entuzijasta ičak se pridružit na izlete u prirodu. Isto tako, među njima ima par jako stručnih osoba što rade na zaštiti naših kornjača npr. riječnih kornjača Mauremys rivulata-e i stvarno se dobro kuže u kornjače.


Pozdrav


Jure

Offline Niko984

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 190
sto sa spasenim zivotinjama
« Odgovori #12 u: Siječanj 12, 2007, 12:00:00 poslijepodne »
Pozdrav
Nikola