Lipanj 16, 2024, 04:15:37 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: 80l akvarij  (Posjeta: 3824 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: 80l akvarij
« Odgovori #25 u: Svibanj 21, 2014, 21:51:31 poslijepodne »
Vidiš i sam koliko je ovo prirodnije.Čim si maknuo onaj grozni plavi pijesak odmah je bolje.Skini ovu pozadinu i stavi nekakvu jednobojnu.Možeš samo nekakav papir zalijepiti sa selotepom za probu.Ne mora biti ništa ni skupo ni kupovno.Može papir za zamatanje darova ili tako nešto.I izgleda da će biti nešto od tebe. :up:

Offline joze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Lokacija: Split
Odg: 80l akvarij
« Odgovori #26 u: Svibanj 21, 2014, 22:17:08 poslijepodne »
S druge strane pozadine su kao nekakva kamenja (obostrana pozadina)..moze li to bar ili bas se drzat jedne podloge tj boje?

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: 80l akvarij
« Odgovori #27 u: Svibanj 21, 2014, 22:30:37 poslijepodne »
Ne moraš se držati jedne boje.To isto ovisi o tvom ukusu.Probaj pa ćeš vidjeti.Zašto se uglavnom preporučaju jednobojne pozadine? Iz jednostavnog razloga što takve pozadine najbolje izražavaju ono u akvariju i promatraču ne skreću pažnju na nebitne stvari.

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: 80l akvarij
« Odgovori #28 u: Svibanj 21, 2014, 22:30:49 poslijepodne »
Pozdrav, promjeni podlogu u jednobojnu neku (crnu)
i kamenje stavi vece pozadi a manje naprijed i odluci se koju boju kamena hoces ljepse je kad je jedna vrsta kamena.
I ja sam razmisljao kao ti i mislio sam da je takva pozadina predobra ali kad sam stavio crnu jer su mi iskusni s foruma rekli da stavim iznenadio sam se i dalo mi je inspiraciju da uredjujem akvariji sto bolje

Offline joze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Lokacija: Split
Odg: 80l akvarij
« Odgovori #29 u: Kolovoz 27, 2014, 20:46:46 poslijepodne »
Pozdrav evo mali update nakon nekih tri mjeseca. Bilo je svakakvih još tu izmjena. Od riba samo barbusi raznih vrsta, cilj mi je sada pokušat nešto napravit sa ricciom na podlozi pa kasnije ako to uspije postavit ju na panj i kamen.. Podlogu dekorativnu još nisam promjenio al budem i to..

Najviše zahvaljujem svima vama na onim strogim kritikama (zbog vas sam shvatio sve greške koje sam radio i naravno trudit se  više ne ponavljat tako nešto) Uskoro planiram krenut sa većom litražom...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2014, 20:50:11 poslijepodne od joze »

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 42
Odg: 80l akvarij
« Odgovori #30 u: Kolovoz 28, 2014, 09:32:10 prijepodne »
pozdrav ... mišljenja sam da imaš previše "krutina" u akvariju, kamenja, panjeva itd. ... svaka krutina zauzima određeni volumen, odn. smanjuje volumen vode u akvariju, a što manje vode imaš ribe će ti biti skučenije ... na tvom mjestu bih izbacio kamenje, ostavio bih samo panj ... a ovo sad počinje izgledati na pristojan akvarij :)
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."