Lipanj 05, 2024, 20:32:16 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Bolesna ribica  (Posjeta: 904 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skija2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Bolesna ribica
« u: Listopad 11, 2013, 09:50:50 prijepodne »
Pozdrav!
Molim vas pomoć,jer više ne znamo način da pomognemo našoj ribici. U privitku su slike bolesne ribice.Liječili smo je već u par navrata sa različitim lijekovima i ništa ne djeluje! Nismo sto posto sigurni koja je bolest u pitanju! Ribica ima oteklinu na desnoj strani u obliku bijele vataste nakupine. Ribica također unazad 4-5 mjeseci povremeno ima poremećaj plivanja (upalu zračnog mjehura,vjerojatno). Da li je netko od vas imao sličan problem s ribicom i kako ste je izliječili?  -?
Hvala puno  :zagrljaj:

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Bolesna ribica
« Odgovori #1 u: Listopad 11, 2013, 11:58:08 prijepodne »
ovak - molila bih te da nam dadeš puno više podataka o ribici-akvariju - imaš na početku ovog podforuma i upitnik sa podacima koji bi nam trebali, pa ga "copy-pastaš" ovdje, zajedno s odgovorima

no, ovo što vidim na slici mi se prije čini kao tumorna tvorba nego nešto drugo jer imam dojam da je POD kožom!?????  -? -? -?

tumori na zlatnim ribicama su, na žalost relativno česti i mogu biti i virusnog i bakterijskog uzroka
u takvom slučaju najvažnije je održavati vodu gotovo savršenom, davati ribici vitamine i nadati se da to čudo neće bujati i divljati unutar nje
na žalost, ne znam slučaj, osim operacije (a toga kod nas nema, to rutinski rade u Australiji ili SAD) da je ribica izliječena
zato - brinite se za nju, održavajte joj akvarij u savršenom stanju, i nadajmo se da će živjeti što dulje i zdravije

s obzirom da doista teško vidim na slici je li sigurno tumor ili možda "samo" gljivična infekcija .... doista bi mi trebalo puno više podataka
pogotovo što kažeš da je i prije bila bolesna - što je bilo? čime ste liječili?

ako je gljivično, dakle doista je vatasta nakupina NA koži a ne pod kožom, onda je sjajan lijek sera mykopur kojeg treba doslovno primjenjivati po uputama
također postoji, ako uspiješ naći, lijek proizvođača aqua műnster (ne znam točno ime, ali je antimikotik) koji je odličan...

no, kao što rekoh - ajmo još malo probati pojasniti što joj je....

Offline skija2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Bolesna ribica
« Odgovori #2 u: Listopad 11, 2013, 14:06:17 poslijepodne »
Zahvaljujem na korisnim informacijama! Ja sam također pretpostavio da je tumor iz razloga što mi izgleda da je pod kožom,a ne na koži! ribica ovako živi već 6-7 mjeseci i za sad se rana ne širi izvana. Ribica povremeno ima poremećaj plivanja kao što sam napomenuo. Liječio sam već Sera bactopurom, mykopurom i na kraju nekim ljekovima širokog spektra jer nisam bio siguran što je točno problem. Kao što se vidi do sad ništa ne pomaže. Imam akvarij JUWEL rio 240l, parametre vode pratim redovito i sve je ok.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Bolesna ribica
« Odgovori #3 u: Listopad 11, 2013, 14:31:33 poslijepodne »
ako je tako, onda je tumor
ništa ti ne preostaje nego davati joj nešto malo jače doze vitamina, hranjenje (radi problema s plivanjem - koji mogu biti uzrokovani i tim tumorom koji je baš na nezgodnom mjestu) probaj podijeliti na više puta na dan pomalo i.....nadati se da će joj biti dugo ovako....