Lipanj 16, 2024, 05:03:45 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Novi kukuruzni smuk!  (Posjeta: 2620 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SuiciTe Basta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Sarajevo
Novi kukuruzni smuk!
« u: Siječanj 18, 2013, 00:03:53 prijepodne »
Evo da vam predstavim novog ljepotana  :heart:  :) Kukuruzni smuk duzine 70 cm i oko jednu godinu star...


















Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odg: Novi kukuruzni smuk!
« Odgovori #1 u: Siječanj 18, 2013, 02:46:42 prijepodne »
Lijepo.  :up:

Uživat ćeš u ovom mališanu. To su jako zanimljive, inteligentne  i aktivne zmije, odlične za prvu zmiju (ako ti je prva). Pojedine jedinke u početku znaju biti nervozne, puhati, vibrirati repom i postavljat se, a ponekad čak i ugristi, ali se s vremenom i bez hendlanja smire. Bez brige, ugriz se ne osjeti kod ovako male zmije.  ;)

Mužjak je?

Offline Leptir bez krila :P

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski   Dob: 31
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Novi kukuruzni smuk!
« Odgovori #2 u: Siječanj 18, 2013, 10:50:17 prijepodne »
Zmijica je stvarno prelijepa  :klap:   :up: :up:  Novi sam clan na forumu,pa se i ne razumijem bas posebno  :D :-[ al ucim  :klap: :D Zelim i ja jednu ovakvuu  ;) ;) :up:

Offline SuiciTe Basta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Novi kukuruzni smuk!
« Odgovori #3 u: Siječanj 18, 2013, 16:18:13 poslijepodne »
Lijepo.  :up:

Uživat ćeš u ovom mališanu. To su jako zanimljive, inteligentne  i aktivne zmije, odlične za prvu zmiju (ako ti je prva). Pojedine jedinke u početku znaju biti nervozne, puhati, vibrirati repom i postavljat se, a ponekad čak i ugristi, ali se s vremenom i bez hendlanja smire. Bez brige, ugriz se ne osjeti kod ovako male zmije.  ;)

Mužjak je?

Hvala :) Jako je smirena cak i pri hendlanju, nemam nikakvih problema sa njom....a da, ovo mi je prva zmija  :) a jel joj dovoljno jedan pinki svakih 15 dana? ili kako bi ti to odradio? i jos nesto, cim je stavim u terarij odma se ukopa u treset  :( Jel to treba nesto da znaci, npr da joj nesto ne odgovara ili joj je to sasvim normalno...mada mi je zao da se tako ukopava jer je onda ne vidim sve dok je ja ne izvucem, a necu da je previse diram i maltretiram...da, muzijak je :D  :up:

Offline SuiciTe Basta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Novi kukuruzni smuk!
« Odgovori #4 u: Siječanj 18, 2013, 16:18:37 poslijepodne »
Zmijica je stvarno prelijepa  :klap:   :up: :up:  Novi sam clan na forumu,pa se i ne razumijem bas posebno  :D :-[ al ucim  :klap: :D Zelim i ja jednu ovakvuu  ;) ;) :up:

Hvala puno :D

Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odg: Novi kukuruzni smuk!
« Odgovori #5 u: Siječanj 18, 2013, 16:36:31 poslijepodne »
Lijepo.  :up:

Uživat ćeš u ovom mališanu. To su jako zanimljive, inteligentne  i aktivne zmije, odlične za prvu zmiju (ako ti je prva). Pojedine jedinke u početku znaju biti nervozne, puhati, vibrirati repom i postavljat se, a ponekad čak i ugristi, ali se s vremenom i bez hendlanja smire. Bez brige, ugriz se ne osjeti kod ovako male zmije.  ;)

Mužjak je?

Hvala :) Jako je smirena cak i pri hendlanju, nemam nikakvih problema sa njom....a da, ovo mi je prva zmija  :) a jel joj dovoljno jedan pinki svakih 15 dana? ili kako bi ti to odradio? i jos nesto, cim je stavim u terarij odma se ukopa u treset  :( Jel to treba nesto da znaci, npr da joj nesto ne odgovara ili joj je to sasvim normalno...mada mi je zao da se tako ukopava jer je onda ne vidim sve dok je ja ne izvucem, a necu da je previse diram i maltretiram...da, muzijak je :D  :up:

Kod tako mlade zmije daje se plijen od 15-ak grama svakih 6-7 dana. Može ti se ukopavati iz više razloga. Ako joj je prevruće, ako se presvlači pa traži vlagu u supstratu, zima je pa se sprema za hibernaciju ili je još uplašena i nema skrovište u koje se može sakriti.

Citat:
.da, muzijak je

Nije da sam vidovit, nego si pisao o njemu u muškom rodu pa sam zaključio heheh.  :D
« Zadnja izmjena: Siječanj 18, 2013, 19:14:37 poslijepodne od ifsilon »

Offline fxfx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
Odg: Novi kukuruzni smuk!
« Odgovori #6 u: Siječanj 18, 2013, 19:34:15 poslijepodne »
.... jednog dana :klap:
Zabok

Offline SuiciTe Basta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Novi kukuruzni smuk!
« Odgovori #7 u: Siječanj 18, 2013, 20:06:23 poslijepodne »

Offline fxfx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
Odg: Novi kukuruzni smuk!
« Odgovori #8 u: Siječanj 18, 2013, 21:55:26 poslijepodne »
mislim jednog dana kad se odlučim na zmije to mi je uži izbor  :up:
Zabok

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Novi kukuruzni smuk!
« Odgovori #9 u: Siječanj 29, 2013, 11:48:07 prijepodne »
Može se ukopavati iz svih razloga što je kolega Ifsi napisao.... Al opet može im sve štimati pa se opet ukopavaju :)

Od mojih 4 komada 2 su malo luđe pa se ukopavaju tu i tamo :)

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi kukuruzni smuk!
« Odgovori #10 u: Siječanj 29, 2013, 14:04:32 poslijepodne »
Kukuruzne jako vole rovati po tresetu i ako ima dovoljno skrovišta u terariju, rekla bih da se ukopava jer može. Jednostavno odvadi dio treseta tako da ima dovoljno za rovanje, ali ne i skrivanje.