Svibanj 23, 2024, 14:38:29 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: C. cyaneopubescens kokon  (Posjeta: 875 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nekich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
C. cyaneopubescens kokon
« u: Studeni 11, 2011, 23:44:24 poslijepodne »
Pozdrav!

Prvo da vas sve skupa pohvalim i zahvalim vam se  ;) , na forumu sam više od godinu dana i do sada sam imao milijardu pitanja, no nisam niti jedno postavio jer je apsolutno sve odgovoreno već nekoliko puta!   :zagrljaj:  :klap:

 Ali sad imam jedan problemčić...

Chromatopelma cyaneopubescens je napravila kokon a nije parena. Složila ga je 27. ili 28. 10. Kako sam čitao po netu, ona bi trebala skužiti da od toga neće biti ništa i pojesti ga, pa mi je bilo žao maltretirati ju i vaditi ga, ali već je prošlo 2 tjedna... 

Zanima me da li joj ga moram izvaditi, tj. može li se razviti kakva  „bolest“ (plijesanj, gljivice ili nešto treće) koja će naštetiti pauku kad kokon počne propadati ili će ga ona pojesti prije nego što se to dogodi... Kokon je ful bijel kao i kada ga je napravila (ima malo treseta  po njemu)...

Znači li to da je ona spolno zrela ili je moguće da se to dogodi prije sazrijevanja?

Evo par slikica pauka s kokonom...

Hvala unaprijed!!!



Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: C. cyaneopubescens kokon
« Odgovori #1 u: Studeni 12, 2011, 00:36:44 prijepodne »
Prvi put vidim da tarantula pravi kokon a nije parena  8)
Jel si siguran da predjasnji vlasnik nije pokusao nesto? ( ako si je kupio odraslu moguce je )
Ja ne bih sklanjao, koliko znam vadi se posle cca mesec dana ( mozda koji dan preko ), tako da bih sacekao jos, posle bih otvorio da vidim sta se nalazi unutra :)
Javi obavezno sta bude bilo, bas me zanima

Offline Nekich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: C. cyaneopubescens kokon
« Odgovori #2 u: Studeni 12, 2011, 00:50:35 prijepodne »
Hahahahahaha, ma i ja sam se zbunio skroz kada sam ju vidio, 10 min sam stajao i gledao, nista mi nije bilo jasno.  :D :D

Kupio sam ju na Slo-Exu 17.10.2010, dok je bila mala.
 
Koliko sam skužio po informacijama s neta, kokon je sterilan tako da nista od njega...  :'(

Btw, ovo na 1. slici je petrijeva od 6 cm promjera, čisto da znate kolika je trantula trenutno....

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: C. cyaneopubescens kokon
« Odgovori #3 u: Studeni 12, 2011, 09:45:20 prijepodne »
Ako se pauk presvlačio kod tebe, a je, onda kokon nikako ne može biti oplođen. To se zove lažan kokon i znači da je ženka spolno zrela, a (koliko sam čitala po forumima) nije toliko neuobičajena pojava te bi ga ženka sama trebala odbaciti ili pojesti  :up:

« Zadnja izmjena: Studeni 12, 2011, 10:01:50 prijepodne od acidorange »

Offline Nekich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: C. cyaneopubescens kokon
« Odgovori #4 u: Studeni 12, 2011, 20:43:38 poslijepodne »
Ako se pauk presvlačio kod tebe, a je, onda kokon nikako ne može biti oplođen. To se zove lažan kokon i znači da je ženka spolno zrela, a (koliko sam čitala po forumima) nije toliko neuobičajena pojava te bi ga ženka sama trebala odbaciti ili pojesti  :up:



Ma od pocetka sam ja siguran da kokon nije oplođen, ali me brine moze li se sto dogoditi pauku kada kokon pocne propadati (a čudi me da već nije propao niti ga je odbacila/pojela, prošla su 2 tjedna)

Uglavnom, je li sigurno ostaviti ga s njom ili ga je bolje izvaditi?

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: C. cyaneopubescens kokon
« Odgovori #5 u: Studeni 12, 2011, 21:26:50 poslijepodne »
Mislim da ga možeš ostaviti s njom bez briga  ;)

Offline Nekich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: C. cyaneopubescens kokon
« Odgovori #6 u: Studeni 12, 2011, 21:53:18 poslijepodne »
Hvala!!!  :zagrljaj: