Lipanj 16, 2024, 15:06:37 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Botia u filteru  (Posjeta: 1427 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline peranovic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
Botia u filteru
« u: Veljača 26, 2004, 16:37:00 poslijepodne »


Neki dan sam prvi put opazio par ribljih ociju kako me gledaju iz unutrasnjosti filtera, odnosno onog dijela filterske kutije, gdje je grijac. Sokiran,isao samspasiti ribicu i otkrio da je tamo "zalutala" botia. Operacija je uspjela, a osim botie (2cm duga), u filteru sam nasao i malog korija, kako se vrti lijevo desno i gricka neke filterske gadosti (samo je vata unutra).


Pretpostavljam da to oni rade i kad mene nema doma, a uvlace se kroz okrugli otvor na gornjoj strani. Radi se naravno o unutarnjem BioBox-u. Kako do sada nijedna riba nije uginula, ocito da znaju i kako izaci kroz istu rupu na koju su i usli, pitam se samo, je li zdravo to sto previse njuskaju na takvim mjestima? Trebam li mozda zatvoriti rupu nekim materijalom poput gaze ili slicnog?
 

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Botia u filteru
« Odgovori #1 u: Veljača 26, 2004, 22:37:00 poslijepodne »


ja sam na proslom ciscenju kanistera nasao unutra maldu od silver moli. Narasla je nenormalno puno uzevsi u obzir da filter cistim jednom mjesecno sto znaci da je mogla maksimalno biti tamo mjesec ne vise jer jos nikad ni jedna moli nije prezivjela u mom zajednickom akvarijumu,ocigledno da obilje hrane stize u filter,pa je to vjerovatno jedan od razloga sto tvoje ribice redovno posjecuju tamo
Oh sto te volim joj

Offline šarky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
Botia u filteru
« Odgovori #2 u: Veljača 26, 2004, 22:48:00 poslijepodne »
meni su malci molija jedino tamo i praživljavali jer nisam baš pazio i ovako ih ostane dosta,pa neka prirodna selekcija čini svoje
saša

Offline peranovic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
Botia u filteru
« Odgovori #3 u: Veljača 26, 2004, 23:44:00 poslijepodne »


Veceras vidim da su opet sve tri botie na okupu, dakle nije problem ocigledno. Znaju naci izlaz iz filtera.
 

Offline Beli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
    • http://www.greenhousemm.com
Botia u filteru
« Odgovori #4 u: Veljača 27, 2004, 01:21:00 prijepodne »
Pa unutrasnji filter je baz zgodna i interesantna spilja. Ribe su radoznale, to je tacno, ali nemoj da podcenjujes njihovu inteligenciju.
S postovanjem
Emil Beli

Offline darko123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
    • http://free-zg.htnet.hr/fiat500
Botia u filteru
« Odgovori #5 u: Ožujak 01, 2004, 19:33:00 poslijepodne »
Probaj staviti spuzvu na ulaz (ako ide), em cesprijecit ulaz ribice,em ce odigrat ulogu filtera pa neces morat cesto cistit filter
A zasto moja ribica nezna plivat?????????

Offline perinjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 748
Botia u filteru
« Odgovori #6 u: Ožujak 02, 2004, 08:03:00 prijepodne »








a mojeg ancistrusa nigdje već tjedan dana


vjerovatno se majstor isto tak zavuko u filter i sad nemre van, bar se nadam da je tak, a ne da su mi ga afre pojele... mislim mali je bio cca 3-4cm

...I´m learning all about my life by looking through her eyes...

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Botia u filteru
« Odgovori #7 u: Ožujak 02, 2004, 09:26:00 prijepodne »








Već sam ti rekao da je gotovo nemoguće ući u onakav zatvoreni filter (JUWEL)gdje mu snaga propelera baca potisni mlaz vode protiv njega. Prilično sam siguran u svoju tvrdnju jer je moja Botia Loachata to pokušala 100 puta dnevno i nikada nije ušla u unutrašnjost


P.S. Sad se sjetih da je to kod tebe lako moguće jer iskljućuješ filter preko noći


BTW možda joj zato fali donja desna trbušna peraja