Svibanj 23, 2024, 15:58:34 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Amazon tree boa  (Posjeta: 1313 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Amazon tree boa
« u: Siječanj 12, 2011, 17:51:15 poslijepodne »
Eto danas sam isprobavao nekoliko objektiva, pa sam radio neke slike, a modeli su mi bili moja dva hortulanusa! Jos mesec dana bice stare jednu godinu, pa cu posle da ih sondiram...za sad ne znam koje su polove.....Zmije su fascinantne, strogo arborealne, defanzivno-"agresivne" sto mi se posebno svidja kod njih i prilicno sam siguran da necu ostati samo na ove dve boe! Ono sto me dodatno fascinira kod ove vrste je to sto imaju jako bogat i izrazen polimorfizam, znaci nikad necete da znate sta vas ocekuje u leglu, jer mogu da se dobiju bebe razlicitih boja i paterne koje nisu morfove i takve se mogu naci i u divljini, a ipak svaki primerak je unikatan za sebe! Kad sam ih nabavljao, pricao sam sa Parisom za to kakve su vrste i da mi prenese njegova iskustva. Rekao mi je sve najbolje za njih i mogu da kazem da sam se prilicno dobro uverio u ono sto mi je rekao  :up:......Mogu samo da dodam za ovu vrstu to, da ko zeli da je nabavi da nece stati na jednu zmiju, sigurno!

Offline Spaljeni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 639
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Rovinj
Odg: Amazon tree boa
« Odgovori #1 u: Siječanj 12, 2011, 19:50:56 poslijepodne »
Super su ti zmijice  :klap:  :up:
Svaka ćast...predivno izgledaju  :)

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Amazon tree boa
« Odgovori #2 u: Siječanj 12, 2011, 21:30:07 poslijepodne »
Odlične fotke, a o zmijama da ni ne govorim!
To su baš "prave" Amazon Tree boe!Kažem prave jer su prije 15-20  god. samo "garden phase"varijante smatrali hortulanusima, dok su svi colored-i bili klasificirani kao C.cooki.
Da bi se na kraju ispostavilo kako kod C.Cooki-a polimorfizam nije niti blizu izražen kao kod hortulanusa i sitacija se obrnula jer C.cooki-i su u prirodi isključivo sivi, smeđi, zelenkasti, taupe tj. garden varijante :)

Jesi li primjetio kod njih tapetum lucidum ili ti eyeshine koji je vrlo rijedak kod zmijurina?
To ih dodatno nabrijava i čini ih još interesantnijim noću kad ih se promatra, ma zveri! :)

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Amazon tree boa
« Odgovori #3 u: Siječanj 12, 2011, 22:09:00 poslijepodne »
Tapetum lucidum nisam jos primetio, ali primecuje se kako im krljusti odaju dugin sjaj ako uhvatis dobar ugao! Primecuje se na slikama kako ima plavicast otsjaj...... Inace ova druga sa reduciranim paternima, tek mi sad menja izlged...stomak joj postaje ruzicasto crvenikav i pojavljuju joj se crne tackice po telu koje nije imala.......Sigurno cu da uzmem jos koji hortulanus, treba da vidim samo koji su polovi, jer su stvarno jako zanimljiva vrsta, cak nisu dosadne ni kad ih hendlas  X-( hahahahah to si vec okusio vise puta predpostavljam  :D !

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Amazon tree boa
« Odgovori #4 u: Siječanj 12, 2011, 23:12:12 poslijepodne »
Sigurno cu da uzmem jos koji hortulanus
Znam da budeš :D
Definitivno nisu dosadne, sa njima je uvijek akcija   :)
Eyeshine...Uzmi svjetiljku i uperi ju prema njima,  ne direktno u zmiju nego  gađaj cca 30 cm sa strane...
Najbolje će se izrazit ako probaš sa led lampom, također imaj na umu da se tapetum lucidum ne vidi iz svakog kuta, a i lakše ćeš ga uočit ako ne budeš pre blizu i...Uživaj ;)

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: Amazon tree boa
« Odgovori #5 u: Siječanj 12, 2011, 23:41:13 poslijepodne »

E Hvala Bogu da si se setio da postaviš neku fotku :up:...

Super zverke, a i fotkanje ti ide od ruke!!!...
Ovaj šareniji primerak mi se posebno Svidja...

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Amazon tree boa
« Odgovori #6 u: Siječanj 13, 2011, 02:07:53 prijepodne »
Tapetum lucidum nisam jos primetio, ali primecuje se kako im krljusti odaju dugin sjaj ako uhvatis dobar ugao! Primecuje se na slikama kako ima plavicast otsjaj...... Inace ova druga sa reduciranim paternima, tek mi sad menja izlged...stomak joj postaje ruzicasto crvenikav i pojavljuju joj se crne tackice po telu koje nije imala.......Sigurno cu da uzmem jos koji hortulanus, treba da vidim samo koji su polovi, jer su stvarno jako zanimljiva vrsta, cak nisu dosadne ni kad ih hendlas  X-( hahahahah to si vec okusio vise puta predpostavljam  :D !

zar to nije kod svake, ili bar većine zmija...? moje imaju taj, bolje bi se izrazio "nafta na površini vode" sjaj, ali kao što kažeš po određenim kutem...

Offline bogomoljka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
Odg: Amazon tree boa
« Odgovori #7 u: Siječanj 13, 2011, 22:42:51 poslijepodne »
super zivine a jos bolje fotke  :up:

Offline matovilac0201

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: glogovac,koprivnica
Odg: Amazon tree boa
« Odgovori #8 u: Siječanj 21, 2011, 12:50:51 poslijepodne »
pre lepa zmijica

Offline matovilac0201

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: glogovac,koprivnica
Odg: Amazon tree boa
« Odgovori #9 u: Siječanj 21, 2011, 12:51:39 poslijepodne »
o fotkanju da i ne govorim stvarno fenomenalno