Svibanj 23, 2024, 23:43:43 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Razmnožavanje Sulawesi puževa  (Posjeta: 893 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Razmnožavanje Sulawesi puževa
« u: Studeni 25, 2010, 09:44:54 prijepodne »
Imam malce sulawesi puža, a ne znam na koju foru -?. Imal sam dva odrasla puža u 5.-6. mjesecu, jedan je ubrzo crkel. U rujnu sam našel jednu praznu kučicu malog puža koji je pal ko žrtva helena. Odraslog sam prebacil u manji akvarij i tam su se unazad dva mjeseca pojavila 4 malca.
Mislim da ih odrasli puž rađa žive u nekoj proteinskoj vrečici. Al ne znam kak se odrasli puž oplođuje kad je sam.
Jel nekom uspjelo njih razmnožit? Znam Malky da si ti probal.
Pročital sam na netu jedan zanimljiv trigger, za njihovo razmnožavanje, al budem tajnu zadržal za sebe :devil:.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Razmnožavanje Sulawesi puževa
« Odgovori #1 u: Studeni 25, 2010, 12:09:37 poslijepodne »
Imam malce sulawesi puža, a ne znam na koju foru -?. Imal sam dva odrasla puža u 5.-6. mjesecu, jedan je ubrzo crkel. U rujnu sam našel jednu praznu kučicu malog puža koji je pal ko žrtva helena. Odraslog sam prebacil u manji akvarij i tam su se unazad dva mjeseca pojavila 4 malca.
Mislim da ih odrasli puž rađa žive u nekoj proteinskoj vrečici. Al ne znam kak se odrasli puž oplođuje kad je sam.
Jel nekom uspjelo njih razmnožit? Znam Malky da si ti probal.
Pročital sam na netu jedan zanimljiv trigger, za njihovo razmnožavanje, al budem tajnu zadržal za sebe :devil:.

Nije Malky probal jer ih nije uspio nabavit :D :D :D :D al mu je sad zal kaj nije uzeo tog tvog kad si ga prodaval :D

Ovo govorim napamet jer nemam pojma a nisam ni procital o njihovom razmnozavanju, da je taj tvoj zenka a decko je riknuo al su obavili posel ;) pa su se tek kasnije izlegli.

Uglavnom javljam se prvi ako budes imao vise komada pa kojeg odlucis otprodat  :up:

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Razmnožavanje Sulawesi puževa
« Odgovori #2 u: Studeni 25, 2010, 13:03:08 poslijepodne »
S obzirom kak extremno sporo rastu mislim da za prodaju budu tek za godinu dana.