Lipanj 04, 2024, 09:48:35 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Litraža i dimenzija za diskuse  (Posjeta: 1127 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Litraža i dimenzija za diskuse
« u: Ožujak 21, 2011, 17:22:38 poslijepodne »
Zanime me koja bi bila najbolja dimenzija i litraza akvarija (ne pretjerana) za nekih 5,6 diskusa?
Diskusi su mi zapeli za oko, pa da se malo raspitam o njima, da znam kako i sa cime krenuti, da se nezaletim sa necime kad mogu saznat..  :up:
Hvala!
« Zadnja izmjena: Ožujak 21, 2011, 18:34:38 poslijepodne od alen_zgb »

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Litraža i dimenzija za diskuse
« Odgovori #1 u: Ožujak 21, 2011, 17:29:10 poslijepodne »
nekoliko je relativna velićinna    al njima treba oko 50 litara po odraslom diskusu 
malo ko se pridržava ti standarda    ja imam u 180  l  6  komada  i niš im nefali   filtracija je super dase razumijemo 
ukratko  300 litara  akvarij za neki 10  komada  bi bilo ok  pod uslovom da imaš dobre filtere i da j akvarij relativno  go 
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Litraža i dimenzija za diskuse
« Odgovori #2 u: Ožujak 21, 2011, 17:35:58 poslijepodne »
nekoliko je relativna velićinna    al njima treba oko 50 litara po odraslom diskusu  
malo ko se pridržava ti standarda    ja imam u 180  l  6  komada  i niš im nefali   filtracija je super dase razumijemo  
ukratko  300 litara  akvarij za neki 10  komada  bi bilo ok  pod uslovom da imaš dobre filtere i da j akvarij relativno  go  

aha, pa i ja bi tako nesto slicno kao kod tebe, litraza mi je okej, a i namjeravao sam nekih 5,6 komada..
a sto je kod njih bitnjije, tj dal i kod njih igra ulogu visina i širina akvarija?
« Zadnja izmjena: Ožujak 21, 2011, 18:16:52 poslijepodne od alen_zgb »

Offline DRC VZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Varazdin
Odg: Litraža i dimenzija za diskuse
« Odgovori #3 u: Ožujak 21, 2011, 18:31:34 poslijepodne »
ja sam ti imao u juwel rio180 100x50x40  7 komada i sve bilo ok

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Litraža i dimenzija za diskuse
« Odgovori #4 u: Ožujak 21, 2011, 18:33:31 poslijepodne »
nekoliko je relativna velićinna    al njima treba oko 50 litara po odraslom diskusu  
malo ko se pridržava ti standarda    ja imam u 180  l  6  komada  i niš im nefali   filtracija je super dase razumijemo  
ukratko  300 litara  akvarij za neki 10  komada  bi bilo ok  pod uslovom da imaš dobre filtere i da j akvarij relativno  go  

aha, pa i ja bi tako nesto slicno kao kod tebe, litraza mi je okej, a i namjeravao sam nekih 5,6 komada..
a sto je kod njih bitnjije, tj dal i kod njih igra ulogu visina i širina akvarija?
ja bi savjetovao minimalnu visinu od 50cm,i sirinu 50cm zbog plasljivosti discusa