Lipanj 16, 2024, 10:15:48 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: kako rješiti ogrebotine?  (Posjeta: 9842 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
kako rješiti ogrebotine?
« u: Rujan 04, 2010, 13:37:32 poslijepodne »
Pozdrav imam par ogrebotina al nisu duboke vjerovatno kako ga je bivši vlasnik čistio pa me zanima me dali postoji način za riješiti ogrebotine na staklu nekakvo poliranje il nešto možda nekekav kit il smjesa koja se navuče da bude manje primjetno?

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #1 u: Rujan 04, 2010, 20:19:07 poslijepodne »
Teško koliko ja znam, ali znam da popravljaju auto šajbe ,ono udarac od kamenčiča itd ,raspitaj se kod staklara i cijenu,bilo na telki da  je dost skupo, neznam koliko bi ti se isplatilo 1 cm, 100 kn

Offline frga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški  
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #2 u: Rujan 04, 2010, 20:39:55 poslijepodne »
Kolko sam ja čuo staklari koriste AgNO3 (srebrov nitrat) za uklanjanje ogrebotina na staklu. Najbolje da odeš do prvog staklara i pitaš... i usput pitaj kolko je pametno s tim tretirati akvarij...
"Samo dvije stvari su beskrajne, svemir i ljudska glupost, a za ono prvo nisam siguran."  Albert Einstein

Offline todor.dbk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 209
  • Lokacija: dubrovnik
  • There she is ...
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #3 u: Rujan 05, 2010, 07:42:29 prijepodne »
ja se sjecam jednog posta davno negdje jedne uzgajivacice gustera ( ili cak iguana, ne sjecam se) u terarijima - njoj su oni kandzama gdjegod izgrebali staklo  - kaze ona, da se te ogrebotine odlicno skidaju poliranjem vatom i kaladontom; sjecam se da je napisala da tako dobro ispadne da staklo izgleda kao novo ... naravno da bi to u akvariju morali radit na suho, u praznome - dobro dobro isprat, pa ga onda useljavat .. nisam probo, ali me zanima, ali trebalo bi funkcionirat; kaladont bi u ovom slucaju trebo radit kao i svaki drugi abraziv  ;)

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #4 u: Rujan 05, 2010, 08:25:05 prijepodne »
Postoji već tema o ovome,a dajem isti odgovor kao i tamo postoje politure koje se koriste za akvarije,kako staklene,tako i za akrilne,ne štete ribama.Ne znam da li ih ima kod nas za kupiti,vani ih ima,progooglajte aquarium polish ili sličan pojam,naći ćete.Evo recimo slično ovom:

Aquarium SCRATCH REMOVER KIT AND POLISH


Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #5 u: Rujan 05, 2010, 10:05:35 prijepodne »
Hvala vam na odgovorima pokušat ču prvo ovo sa kaladontom kao šta kaže todor to je najlakše pa ako ne uspije tražit ču dalje jer mi stvarno ta ogrebotina kopa oči nema nigdje sastrane nego baš na sredini prednje strane lice akvarija

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #6 u: Rujan 05, 2010, 11:49:50 prijepodne »
A koliki je akvarij? Možda da zamijeniš prednje staklo i rješeno...

Offline todor.dbk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 209
  • Lokacija: dubrovnik
  • There she is ...
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #7 u: Rujan 05, 2010, 14:43:15 poslijepodne »
samo nemoj odustat nakon pet minuta trljanja  :D , vjerojatno je stos u vremenu, ajd pa javi ...

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #8 u: Rujan 05, 2010, 15:49:12 poslijepodne »
samo nemoj odustat nakon pet minuta trljanja  :D , vjerojatno je stos u vremenu, ajd pa javi ...

probao sa kaladontom i sljaka  :klap:

Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #9 u: Rujan 05, 2010, 19:29:00 poslijepodne »
A koliki je akvarij? Možda da zamijeniš prednje staklo i rješeno...
akvarij je 240 litara i u funkciji je pun biljaka i riba izvuč ču vodu do ispod ogrebotine i zaštitit nekako da ne kapa u akvarij pjena od kaladonta i pokušat

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #10 u: Rujan 05, 2010, 19:44:53 poslijepodne »
ajde, javi rezultate i kako si zastitio vodu.... imam isti problem, i meni se to cini najbezbolnijim rjesenjem.

Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #11 u: Rujan 05, 2010, 22:08:52 poslijepodne »
jedini način koji sam smislio za zaštitit vodu je izlit vodu par cm ispod ogrebotine i oblijepit najon poviše vode dok se to radi kao kad pituraješ auto samo malo bolje tako da u biti napravim koa poklopac od najona poviše vode da sve što se iscijedi i iskapa ostane u njemu malo nezgodno al izvedivo i lakše nego sve selit iz akvarija pa ponovo slaganje,cikliranje i tako to

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #12 u: Rujan 05, 2010, 22:23:39 poslijepodne »
Hm,hm,hm pa zar se pasta ne topi u vodi???Što će se dogoditi kad uliješ vodu do kraja u akvarij?Razumijem da bi se tako moglo izvana ispolirati staklo koje nije u doticaju sa vodom,ali iz unutarnje strane???Ajd baš i mene zanimaju rezultati,obavezno napiši što se događa i ako može koja sličica.

Offline todor.dbk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 209
  • Lokacija: dubrovnik
  • There she is ...
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #13 u: Rujan 06, 2010, 07:02:11 prijepodne »
i ja zamisljam kako bi se to radilo u praznom akvariju, ali u punom ...?... spustit razinu vode do ispod ogrebotine, ali ipak ... rizicno mi izgleda, da kaladont ne zavrsi dole medju ribama, rizicno .. ocekujemo izvjesce  ;)

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #14 u: Rujan 06, 2010, 13:24:49 poslijepodne »
ja sam probao samo u praznom , no kaladont se nepjeni dok nije u dodiru sa vodom ( bar se meni nije pjenio ) , znaci samo treba ispustiti odredjenu kolicinu vode do koje se misli cistiti i nema
sanse da kaladont padne u vodu i normalno sa vatom trljati do iznemoglosti , poslje dok se kaladont sasvim utrljao u stakolo prakticki ga ni nema na staklu nego je ostao na vati.
uzme se neka spuzvica lagano nakvasi i predje par puita po poliranoj povrsini sa vodom , obrise cistom krpom i napuni se aq .
btw. stavi se malo kaldonta (2-cm ) i cisti se , i kazem opet on se nepjeni kada nije u dodiru sa vodom !

Offline misoo83

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Lokacija: Pancevo
    • Sanjalica
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #15 u: Rujan 06, 2010, 17:31:45 poslijepodne »
Imam i ja problem sa ogrebotinama  prednjeg stakla akvarijuma kojeg sam izgrebao sa sitnim peskom  par dana nakon sto sam ga kupio   :( a ogrebotina ima bas dosta ali su plitke  :-[

@ galo

Jel mozes staviti neke slike akvarijuma da se vidi kako to izgleda kada si ga tretirao sa kaladontom  (ogrebotine iste ili se manje vide?) :)



Evo nasao sam jedan strani tutorial kako se uklanjaju ogrebotine sa stakla :

http://www.ehow.com/how_4798938_remove-scratches-glass-aquarium.html
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2010, 17:41:09 poslijepodne od misoo83 »

Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #16 u: Rujan 06, 2010, 17:40:13 poslijepodne »
mislim da ču sutra to radit danas nemam vremena slikat ču prije,za vrijeme i poslije pa čemo vidjet dal funkcionira :a034s:

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #17 u: Rujan 06, 2010, 18:51:36 poslijepodne »
Imam i ja problem sa ogrebotinama  prednjeg stakla akvarijuma kojeg sam izgrebao sa sitnim peskom  par dana nakon sto sam ga kupio   :( a ogrebotina ima bas dosta ali su plitke  :-[

@ galo

Jel mozes staviti neke slike akvarijuma da se vidi kako to izgleda kada si ga tretirao sa kaladontom  (ogrebotine iste ili se manje vide?) :)



Evo nasao sam jedan strani tutorial kako se uklanjaju ogrebotine sa stakla :

http://www.ehow.com/how_4798938_remove-scratches-glass-aquarium.html

nazalost nemam slike kako je bilo ali napredak je vise nego ocit , a bude kolega crveni borac dokumentirao pa da se uvjerimo svi zajedno.
btw. da se razumijemo kod mene nisu bila velika ostecenja iliti crtice ,crtice koje su nastale skidanjem kamenca i necistoce sa stakla a  mislim da velike brazgotine nemoze kaladont skinuti ..

Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
Odg: kako rješiti ogrebotine?
« Odgovori #18 u: Rujan 07, 2010, 21:08:44 poslijepodne »
cijelo popodne sam ribao sa kaladontom i vatom nikakvog učinka par sitnijih sam uspio izvuč al ne u cijelosti al ove veče iako nisu duboki zarezi ne nažalost tako da nemam šta prikazat na slikama al sutra ču pitat  staklara s kojim radi moja firma dal postoji nešto pa vam javim  :(