Lipanj 16, 2024, 02:15:48 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Korni  (Posjeta: 1353 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Korni
« u: Kolovoz 15, 2010, 13:19:47 poslijepodne »
Pozdrav kornjoljubci, evo da se i ja pohvalim da uz 2 akv, toplovodni  i hladnovodni  kupim na kčerin zahtjev i malu kornjaču , mislim da je žutouha  ( po slikama ).
 Cijena 85 kn u Bjelovaru  za prvu ruku  sam kupio onu kadu sa palmom ali kad sam prosurfo internetom vidim da ču danas u Rači na  kramu kupit neku plastiku za prvu ruku , a kasnije skrpat neki akv ,maisli u akva-teri jer je povoljna a od mene je oko 20 km. Filter imam Eheim 2008 viška pa nek troši struju, malo sam se iznenedio kad sam uvidio kako naraste velika pa im treba velik akv, nešto ču nabavit  , jučer sam ubio muhu i bacio joj , muha je samo nestala uh kak  ju je progutala za sad od mene toliko  kad nešto skrpam poslikam
 :up: :up: :up:

Offline zlatko__hr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 277
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Pula
  • No Turbo,No Fun!
Odg: Korni
« Odgovori #1 u: Kolovoz 15, 2010, 14:07:55 poslijepodne »
Ako imaš mogućnost kada budeš radio ili kupovao akvarij odmah ti je bolje da kupiš veći pa će joj trajati nego da kupiš 60x30x30 pa ga preraste za 2 godine možda i prije
-Slavonija- :d032:-Istra-

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Korni
« Odgovori #2 u: Kolovoz 15, 2010, 14:23:07 poslijepodne »
Pozdrav,

iako drzanje vodenih kornjaca ima puno osnova akvaristike o njima jos puno treba nauciti da bi ostale zdrave i sretne. Osnovna oprema za drzanje u akvarijskim uvjetima je sto veci smjestaj, akvarijski grijac, filter, te kopno sa pravilnom rasvjetom koje osigurava toplinu te UVA  i UVB zracenje. U ovom clanku mozes pronaci sve potrebne informacije za slaganje postenog smjestaja: Smjestaj za vodene kornjace
Za prvih godinu-dvije moze posluziti smjestaj velicine 50-100 litara, ali kada kornjaca odraste bit ce joj potrebno najmanje 300-400 litara. Kcerka te dobro usosila :)
Obrati pozornost sto sve dajes kornjaci za jesti. Muhe mogu biti izvor bolesti. Opcenito je preporucljivo davati kukce iz uzgoja i kukce bez bodlji. Ovdje imas popis pravilne prehrane: Prehrana vodenih kornjaca (popis)
 
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Korni
« Odgovori #3 u: Kolovoz 15, 2010, 15:32:58 poslijepodne »
Sad vidim i ja  da sam se usosio uz 2 akvarija sad još jedan i ova 2 su u boravku ,a korni če u kčerinu sobu.

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Korni
« Odgovori #4 u: Kolovoz 15, 2010, 21:39:46 poslijepodne »
Ukoliko imas vrt mogao bi za kornjacu sloziti vrtno jezerce kada odraste, inace ti akvarij od 150 cm duzine ne gine.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Korni
« Odgovori #5 u: Kolovoz 15, 2010, 22:32:54 poslijepodne »
 :nerd: :rolleyes: :o :roll: :roll: :roll: kud još i vrt  uh bude me ženba isterala i sa akvarijima  i sa kornijem

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Korni
« Odgovori #6 u: Kolovoz 15, 2010, 22:49:57 poslijepodne »
Krivo si me shvatio, predlozio sam ti alternativu ako nemas prostora u kuci za akvarij te velicine. Jer onda u ljetnim mjesecima kornjacu mozes drzati vani, a preko zime je staviti u umjetnu hibernaciju u podrum. Samo pokusavam pomoci, vec se dugo bavim ovime pa znam kakav šok ljudi dozive kada doznaju koliko kornjaca naraste...
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Korni
« Odgovori #7 u: Kolovoz 20, 2010, 21:04:42 poslijepodne »
1 pitance dali kornjače mogu skužit  da ih zoveš poimence da reagiraju kad  se izgovori njihovo ime   :rolleyes:

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Korni
« Odgovori #8 u: Kolovoz 21, 2010, 12:51:19 poslijepodne »
Kornjace ne cuju na nacin poput nas, one imaju vanjsko uho kojim vise osjecaju vibracije. One se mogu nauciti na određene rutine, odnosno tvoje kretnje, radnje, korake i sl. pa zeljno iscekivati hranu. Ali od kornjace ne mozes ocekivati da ce se ponasati kao pas, odazivati na ime i prepoznavati vlasnika. Kornjacu također ne smijes vaditi iz akvarija i pustati u setnje jer je za njih to uzasno stresna situacija i dobra prilika da se razbole. Kornjaca kao svaki drugi gmaz treba svoje uvjete i mir.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Korni
« Odgovori #9 u: Kolovoz 21, 2010, 21:53:22 poslijepodne »
Sutra  ljepim akv.  oko 40 litara   , stakla imam a jedini trošak mi je silikon oko 27 kn , bit če korniju bolje  u akv od one polasike sa palmom , a kad poraste dobit če veči