Svibanj 23, 2024, 23:52:12 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Kamenje?  (Posjeta: 1310 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline chikavelja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Kamenje?
« u: Travanj 18, 2005, 00:14:00 prijepodne »


Eto nikako da nadjem odgovarajuce kamenje za akvarij, nema ih bas po ducanima, da li zna netko gdje bi ih mogao naci i koje kamenje uzeti, mislim jedno dva komada velicine šake (malo vece), na sto moram paziti (mislim on da ne otpustaju nesto u vodu)..


Hvala..

Offline korni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 609
Kamenje?
« Odgovori #1 u: Travanj 18, 2005, 00:42:00 prijepodne »





Za kamenje je najmanji problem. Šetnja po Jarunu ili uz Savu. Pogled pred noge i sve kamenje sto je izrazito snjezno bijele boje ili staklasto-mutno prozirno podigni i pospremi. Ako je kamen jos k tome i prelomljen pa se poznaje unutarnja kristalna struktura sigurnost u izbor je gotovo sigurna. Ako znas kako izgleda kremen,prica je jos jednostavnija. Kad si prikupio kandidate, kod kuce ih dobro operi, prokuhaj, osusi. Sad uzmi iz kuninje bijeli alkoholni ocat i kapni na kamen. Ako se stvaraju sitni mjehurici plina tada kamen nije pogodan za akvarij jer ce se topiti i otvrdnjavati vodu. To bi bio vapnenac. Dakle takve bacis a zadrzis one koji ne reagiraju s kiselinom. Isto vrijedi i za kamenje drugih boja. Ja sam recimo nasao na jarunu prelijepe zelene kamencice glatkih ploha u kojima nema vapnenca i jako lijepo izgledaju u akvariju.
Zagreb

Offline banfa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
    • http://www.euroart-band.com
Kamenje?
« Odgovori #2 u: Travanj 18, 2005, 07:58:00 prijepodne »


Po kamenje na sljeme tam ima super kamenja, inače ako kojim slučajemplaniraš držati afričke ciklide onda nije bitno dali kamenje sadrži vapnenac jer njima paše tvrđa voda.
Velika Gorica / Hrvatska Udruga Ciklidofila

Offline chikavelja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Kamenje?
« Odgovori #3 u: Travanj 18, 2005, 15:48:00 poslijepodne »
U akvariju planiram imati neonke, gupije, barbuse i coridorase, mozda kojeg algojeda, kako oni podnose tvrdocu???

Offline Krcko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1103
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb, Republika Pešćenica
Kamenje?
« Odgovori #4 u: Travanj 18, 2005, 15:54:00 poslijepodne »
Odi do najbližeg potoka i sve ono oblo fino kamenje koje tamo nađeš možeš bez problema staviti u akvarij, na sljemenu možeš naletiti na vapnenac pa ako neznaš razliku možeš se zeznuti
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine!

Offline Fenix

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
Kamenje?
« Odgovori #5 u: Travanj 18, 2005, 19:20:00 poslijepodne »
ili odes u more malo nalupas stjenu izvadis prstace pripremis ih pojedes a ostatke spremis za akvarij(sala)
Zagreb/Malešnica

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Kamenje?
« Odgovori #6 u: Travanj 18, 2005, 21:02:00 poslijepodne »


Uzmeš neku malu bočicu Ph-minusa, solne kiseline ili alkoholnog octa i strpaš u džep. Odvojiš jedno popodne za šetnju po nekoj od ZG šoderica ili gdje već jesi i tražiš zanimljivo kamenje. Za onaj koji ti se dopadne koristiš test iz džepa tj. kap-dvije na kamen, pa ak'se pjeni bacaj ak' ne onda slobodno s njim u akvarij.


Siguran sam da ćeš naći zanimljivije i ljepše kamenje nego u dućanu .
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Kamenje?
« Odgovori #7 u: Travanj 18, 2005, 22:14:00 poslijepodne »
haahah

ili moze u ovako

U gluho doba noci, odes u sumu pod najveci hrast uz potok i potrazis tam kamenje, ak ga nema morti je neki drugi znak      

Moram se nadovezati pa reci da pravilno odabrano kamenje daje odrednu ljepotu akvariju i razbije jednolicnost same podloge kao i sve sto se laze na ancin da izgleda kao da je zatrpano u samoj podlozi ili izvire iz nje, npr neki panj, stijena itd...

Offline Krcko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1103
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb, Republika Pešćenica
Kamenje?
« Odgovori #8 u: Travanj 18, 2005, 22:40:00 poslijepodne »
Ili platiš meni pivu i ćevape pa se šetam s tobom uokolo i govorim kaj valja kaj nevalja
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine!

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Kamenje?
« Odgovori #9 u: Travanj 19, 2005, 00:24:00 prijepodne »
A moze ovak ja ti platim pivu i cevape (male), ali da mi nosis kamenje koje sam odaberem a ono kaj ne bu valjalo lako bacim kad mi to doneses do doma, znaci dodatno sam te rasteretio, mozak na pasu i hodaj, jedino kaj trebas je nositi vrecu na ledima.  

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Kamenje?
« Odgovori #10 u: Travanj 19, 2005, 08:08:00 prijepodne »
A najbolje ti je ovako ... platiš pivu + ćevape meni a ja ću ti reći gdje ima dobrog kamenja .
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Kamenje?
« Odgovori #11 u: Travanj 19, 2005, 14:54:00 poslijepodne »
Gle meni netreba ni piva ni cevapi....al imam doma neko opiceno kamenje, prevladava zelena boja iako nemam pojma kako se zove, al sam cula da je super za akvarije jer ima žile od željeza......i stvarno od kad je imam u akvariju sve 5......i tvrdoca i ostalo
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava