Lipanj 05, 2024, 15:34:08 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: miksanje mikroelemenata(CSM+B)  (Posjeta: 1455 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
miksanje mikroelemenata(CSM+B)
« u: Ožujak 09, 2010, 07:53:21 prijepodne »
je mi netko može reći kako da si smiksam csm+b i dali on u potpunosti zamjenjuje profito i kalika bi trebala biti ciljana vrijednost u ppm
akvarij mi je od 760 litara
ako netko zna stvarno bi volio da to podjeli sa mnom :please:
hvala

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: miksanje mikroelemenata(CSM+B)
« Odgovori #1 u: Ožujak 10, 2010, 07:54:48 prijepodne »
Csm+b je za klasu bolje gnojivo od profita...koristio sam obadvoje i vjeruj mi na riječ. Sve preporuke za njega.   :up:

O isplativosti da ne govorim...profita sam morao tri put vise dodavat od preporucene doze da bi bilo dobro i jos zeljezo dodatno, dok csm+b ima vec svega u sebi dovoljno.

Imas na http://www.aquaticplantcentral.com/ njihov fertilator, kalkulator koji racuna zeljezo u csm+b pa lako smiksas prema njemu kako ti pase. Moras se registrirat na site cini mi se.

Neka dnevna doza bi bila 0.1 ppm Fe pa se prema tome ravnaj i po tome izracunas.

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: miksanje mikroelemenata(CSM+B)
« Odgovori #2 u: Ožujak 10, 2010, 08:26:47 prijepodne »
Csm+b je za klasu bolje gnojivo od profita...koristio sam obadvoje i vjeruj mi na riječ. Sve preporuke za njega.   :up:

O isplativosti da ne govorim...profita sam morao tri put vise dodavat od preporucene doze da bi bilo dobro i jos zeljezo dodatno, dok csm+b ima vec svega u sebi dovoljno.

Imas na http://www.aquaticplantcentral.com/ njihov fertilator, kalkulator koji racuna zeljezo u csm+b pa lako smiksas prema njemu kako ti pase. Moras se registrirat na site cini mi se.

Neka dnevna doza bi bila 0.1 ppm Fe pa se prema tome ravnaj i po tome izracunas.

Lp... ...nemoj nikad otić s foruma :) :up:

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: miksanje mikroelemenata(CSM+B)
« Odgovori #3 u: Ožujak 10, 2010, 08:36:57 prijepodne »
baš se i ne snalazim s tim kalkulatorom
jesam li dobro izračunao 150 g csm+b smiksam sa pola litre destilirane vode
i dobijem 1ml daje 0.1ppm na 190 litara i po tome ja dodajem svako jutro 4ml te otopine
jesam li ja to dobro izračunao?

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: miksanje mikroelemenata(CSM+B)
« Odgovori #4 u: Ožujak 10, 2010, 08:40:06 prijepodne »
Csm+b je za klasu bolje gnojivo od profita...koristio sam obadvoje i vjeruj mi na riječ. Sve preporuke za njega.   :up:

O isplativosti da ne govorim...profita sam morao tri put vise dodavat od preporucene doze da bi bilo dobro i jos zeljezo dodatno, dok csm+b ima vec svega u sebi dovoljno.

Imas na http://www.aquaticplantcentral.com/ njihov fertilator, kalkulator koji racuna zeljezo u csm+b pa lako smiksas prema njemu kako ti pase. Moras se registrirat na site cini mi se.

Neka dnevna doza bi bila 0.1 ppm Fe pa se prema tome ravnaj i po tome izracunas.

Lp... ...nemoj nikad otić s foruma :) :up:
kad imaš problama s akvarijem samo se obratiš lp-u.Šta lp kaže to je tako :respekt-ss:

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: miksanje mikroelemenata(CSM+B)
« Odgovori #5 u: Ožujak 10, 2010, 08:55:01 prijepodne »
baš se i ne snalazim s tim kalkulatorom
jesam li dobro izračunao 150 g csm+b smiksam sa pola litre destilirane vode
i dobijem 1ml daje 0.1ppm na 190 litara i po tome ja dodajem svako jutro 4ml te otopine
jesam li ja to dobro izračunao?

Jesi...samo ne znam kolika je zasicenost sa csm u tako malo vode moguca, da ti se ne desi da se sve ne moze otopit i da ti ostane talog neotopljeni. Ja inace radim puno blaze solucije. Stavim vise mililitara blaze otopine radije nego manje ml jace otopine.

Bolje se drzi onog miksanja iz PPS-pro, to je provjereno...80g u litru i to dodajes koliko trebas. Cesce ces miksat gnojiva, al to je tako kad imas veliki akvarij.

60 litara je zakon.  Aj uzivaj. :D

 

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: miksanje mikroelemenata(CSM+B)
« Odgovori #6 u: Ožujak 10, 2010, 22:05:58 poslijepodne »
A sam si kriv što sam si složio tako veliki akvarij. :P
stavit ću onda 150 grama csm-a u dvije litre vode i dodavati svako jutro 16 mililitara i miran sam malo više od 4 mjeseca