Svibanj 24, 2024, 01:19:01 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: clown sam u akvariju  (Posjeta: 1392 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
clown sam u akvariju
« u: Prosinac 10, 2009, 10:23:30 prijepodne »
U akvariju imam samo jednog clowna i malo je "poplašen". Jede normalno, nema bijele točke ali osim kad se hrani cijeli dan provodi ispod cijevi povrata. Pošto sam čitao negdje da znaju riknut zbog usamljenosti, zanima me: 1. da li je to istina i da li može progurati ovaj mjesec sam i 2. da li mu za društvo trebam uzet još jednog clowna ili može neka druga riba(čisto da se ohrabri plivat po akv.), pošto ću od frenda dobit drugog clowna za 20-tak dana.

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: clown sam u akvariju
« Odgovori #1 u: Prosinac 10, 2009, 10:26:55 prijepodne »
pokrenuo si akvarij ... napokon... daj slike :)

sretno s clownom
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: clown sam u akvariju
« Odgovori #2 u: Prosinac 10, 2009, 10:56:50 prijepodne »
Neznam kakav je i koliki akvarij. Clownovi zive u drustvu, i...vole se skrivati. U prirodi je to anemona sa kojom zive u simbiozi...u akvariju ako nema anemone useliti ce se i u Euphiliu...Xeniu...u nesto sto ve mu pruziti zaklon i osjecaj sigurnosti. Sve drugo, riba je u konstantnom stresu!
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: clown sam u akvariju
« Odgovori #3 u: Prosinac 10, 2009, 12:46:11 poslijepodne »
Pozdrav Cico - nemam slike, a i nema se što vidjeti -voda, 20 kila kamena i par mekih, od toga ništa u što bi se riba skrila.

Sve ovo za clown-ove znam, ali ni u trgovinama nemaju anemone, ni ništa osim mora u akv. pa žive uredno. Akv. je kocka 60x60x60 + sump,
nekih 200-tinjak litara, 15 kila živog tropskog kamena, 7-8 kila jadranskog. Akv. u funkciji nekih dva mjeseca, fosfati, nitrati 0(salifert,
alge prošle osim nešto zelene dlakavice - fireworms-i, zvjezdače, asterine, puževi razni komada 5 i ine bube(sve došlo s kamenom) žive uredno bez
gubitaka, skimer Octopus NW 150, protočne pumpe 4500 l/h za sad.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: clown sam u akvariju
« Odgovori #4 u: Prosinac 10, 2009, 15:55:10 poslijepodne »
U akvariju imam samo jednog clowna i malo je "poplašen". Jede normalno, nema bijele točke ali osim kad se hrani cijeli dan provodi ispod cijevi povrata. Pošto sam čitao negdje da znaju riknut zbog usamljenosti, zanima me: 1. da li je to istina i da li može progurati ovaj mjesec sam i 2. da li mu za društvo trebam uzet još jednog clowna ili može neka druga riba(čisto da se ohrabri plivat po akv.), pošto ću od frenda dobit drugog clowna za 20-tak dana.
zato kazu glupa riba